fb

Türkiye’nin İlk Özel Uygulamalı Teknoloji Lisesi (TİNK) Açıldı!

Görüntülenme Sayısı: 4298

Teknoloji ve İnsan Kolejleri yani kısa adıyla TİNK Mart 2016’da kurularak bir buçuk yıllık çalışmanın ardından 2017 Eylül eğitim dönemi için kayıt alımlarına başladı. Türkiye’nin ilk özel uygulamalı teknoloji lisesi zinciri olan TİNK, öğrenciler için Türkiye’nin ve dünyanın en önemli kurumlarında staj imkanı da sağlıyor.

Türkiye’nin İlk Özel Uygulamalı Teknoloji Lisesi (TİNK) Açıldı!-1

TİNK’ten İş Bulma Garantisi

Lise eğitimini TİNK’te tamamlayan öğrenciler üniversiteye donanımlı bir şekilde hazırlanırken diğer yandan da üniversite eğitiminin ardından iş bulma garantisini de elde ediyor. Milli eğitim müfredatının yanı sıra özel müfredatlarla eğitim alan öğrenciler; uluslararası geçerliliği olan EuroPass, Girişimcilik, Yazılım Dili ve Yabancı Dil sertikifaları da alacaklar.

Son Teknolojik Altyapı

9. ve 12. sınıf aralığındaki öğrencilerin eğitim aldığı okulda son teknolojik alt yapı kullanılıyor. Öğrenciler burada; tam donanımlı laboratuvarlarda kodlamayı, üretimi, elektroniği ve girişimciliği öğrenecek. TİNK’in kendi geliştirmiş olduğu 4.0 eğitim modeli uygulanacak olup, öğrenciler IQ, EQ ve DQ gelişimi için STEM eğitimi de alacak.

Türkiye’nin İlk Özel Uygulamalı Teknoloji Lisesi (TİNK) Açıldı!-2

Nitelikli İnsan Gücü Yetiştirilecek

İstanbul Sancaktepe kampüsünde Türkiye’nin gelecek nesillerini yetiştirecek olan TİNK; 2017-2018 kayıt dönemi için 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri için kayıt alacak. Kayıt işlemleri Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı prosedürlerine uygun olarak yapılacak olup, TİNK’te eğitim alan öğrenciler, 4. Sanayi Devrimi olarak nitelendirilen nitelikli insan gücüne de talebin cevabı olacak.

Her Öğrenciye Bir Bilgisayar

TİNK’te her öğrenciye bir bilgisayar verilir ve kampüslerde kesintisiz-yüksek hızlı fiber internet bağlantısı vardır. Laboratuvarlarda bulunan 3D yazıcılar ve, CNC’ler ile eketronik ve robotik kitler ile öğrenciler, Endüstri 4.0’ın işleyişini uygulamalı olarak görme fırsatı yakalayacaktır. Bu teknolojik eğitimleri alan öğrenciler, iş hayatına tam donanımlı olarak çıkacalardır.

Türkiye’nin İlk Özel Uygulamalı Teknoloji Lisesi (TİNK) Açıldı!-3

TİNK’in Eğitim Felsefesi;

  • Mükemmel eğitim kadrosu, son teknolojik altyapı ve öğrenciye özel müfredatla öğrencilerin 21. Yüzyıl yeterliliklerini edinmesidir.
  • Öğrenciler TİNK’te öğrenmeyi öğrenir,
  • Ezberci eğitimden kaçınarak, uygulamalı derslerle eğitim alır,
  • Değişen çalışma hayatına ve koşullara alışır,
  • Girişimciliği öğrenir,
  • Topluma faydalı bir birey olur.

TİNK’in Müfredatı;

TİNK’te müfredat, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın meslek müfredat programına göre hazırlanmış olup, ekstra özel derslerle haftalık ders saat sayısı 45 olarak belirlenmiştir. Matematik ve fen derslerinin dışında bilişim teknolojileri alanında birçok ders alacak olan öğrenciler, 21. yüzyıl becerileri olarak bilinen sosyal kabiliyetler için de özel bir programı takip edeceklerdir.

Türkiye’nin İlk Özel Uygulamalı Teknoloji Lisesi (TİNK) Açıldı!-4

Başarı Bursları

  • TEOG’da 420 üzeri puan almış öğrenciler, mevcut kayıt dönemi indirimleri üzerinden, puanlarına göre ekstra %15’ten %50’ye kadar burs hakkı kazanırlar.
  • TEOG sınavında %100 başarı elde etmiş olan 35 öğrenciye tam burslu okuma imkanı tanınmaktadır.

Kardeş İndirimi

  • TİNK’e iki kardeş olarak gelen öğrencilerin her biri için ek %5 indirim uygulanmaktadır.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri'ni incelemek için TİNK'e tıklayın.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 08 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Özel Lise Fiyatları ve Puanları Yabancı özel liseler taban puanlarını ve fiyat listelerini açıkladı. Amerikan Robert Lisesi hem puan hem de ücret olarak ilk sırada yer aldı.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Okul
Özel Vital Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Tam titiz eğitim alanında çok başararılı bölgesinde en iyi .
Hemen İncele
Özel Okul
İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Laboratuvar Lisesi Eğitimi fena değil, Yabancı dil zümresini tavsiye ederim, İngilizce dili gayet güzel veriliyor. Sosyal ve fen zümreleri...
Hemen İncele
Özel Okul
Özel Arı Anadolu Lisesi İyi ve kaliteli öğretmenleri sayesinde odtüyü kazandığım okulum. Verdikleri ingilizce eğitimi sayesinde odtü'de verilen...
Hemen İncele
11073 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!