fb
Özel 3B Çocuk Akademisi

Özel 3B Çocuk Akademisi

0 212 963 2087
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel 3B Çocuk Akademisi Hakkında

İstanbul Bakırköy 'de bulunan Özel 3B Çocuk Akademisi 3 katlı villa tipi binası, donanımlı ekipmanları, kaliteli eğitim programları, alanında deneyimli öğretmen kadrosu ve oyun merkezli eğitimi ile 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir. Özel 3B Çocuk Akademisi 'nde uygulanmakta olan Gems eğitim programı ile çocuklara fen ve matematik alanlarında eğitim verilerek hayal gücünü geliştirmeleri, bağımsız öğrenebilmeleri ve eleştirel düşünebilen bireyler olmaları sağlanırken, Montessori eğitim programı ile de çocuklar araştırmaya, denemeye, hayal kurmaya ve keşfetmeye teşvik edilmektedir. Okulda bu programlara ek olarak High Scope, Mandala, Reggio Emilia ve Scamper eğitim programları uygulanmaktadır. Okulda gün içerisinde çocuklarla birlikte keyifli vakit geçirmek amacıyla spor, sanat, drama, tiyatro, satranç ve orff gibi bir.çok aktivite gerçekleştirilmektedir. Özel 3B Çocuk Akademisi’nde çocukların günlük olarak sağlıklı ve dengeli beslenmeleri; beslenme uzmanı tarafından hazırlanan menülerle sağlanmaktadır. Kalori hesaplı menüler aylık olarak velilerle paylaşılmaktadır. Okulda endüstriyel mutfak bulunmaktadır. Yemekler okul aşçısı tarafından hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır. Yemek malzemeleri sağlıklı, taze ve güvenli markalardan seçilmektedir. Sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere dört öğün yemek servisi bulunmaktadır. Ulaşımın kolayca sağlanabildiği, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzak, güneş alabilen bir alana kurulmuş olan tarihi yapıya sahip olan Özel 3B Çocuk Akademisi 'nin sınıfları ferah ve aydınlıktır. Okul binası deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Çocukların rahatça ve güvenle hareket edebilecekleri, hijyenik materyallerden yapılmış oyuncak ve oyun grupları ile donatılmış bahçenin bir tarafında organik tarım yapılmaktadır. Çocuklar meyve ve sebzelerin yetişmelerini yaşayarak öğrenme fırsatı bulmakta ve kendi yetiştirdikleri ürünleri tatma keyfini yaşamaktadırlar. Akademi çocukların güvenliği için gerekli bütün önlemleri almaktadır. Bu tedbirler çerçevesinde akademinin bahçesi ve bina, sınıflar kapalı devre kamera sistemleri ile 24 saat izlenmektedir. Akademi idaresi tarafından bu kayıtlar düzenli bir şekilde takip edilmektedir. Cumartesi günleri ve hafta içi 18.30’dan sonra özel durumlarınızda çocuklara bakım hizmeti verilmektedir.. Öğretmen gözetiminde verilen bu hizmetten yararlanmak için önceden akademi idaresiyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

Yorumlar

  • E. O.

    Öğrencilerinin duyularına hitap eden faaliyetler çocukların duyusal, sözel ve işitsel hafızalarını geliştiriyor ve gelişimleri için çok faydalı. çocuk gelişimi uzmanı Psikologlardan oluşan bir ekip tarafından yönetilmesi ve Duyusal Oyunlara büyük önem vermeleri bizi ikna eden nedenlerin arasında.

"Özel 3B Çocuk Akademisi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel 3B Çocuk Akademisi İletişim Bilgileri

Yeşilköy Mahallesi Gülibrişim Sokak No:19 Yeşilköy / Bakırköy
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu Özel Okul
Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu

Mart ayindan itibaren kurumla tanistik, ben ve oglum cok memnunuz. Gonul rahatligiyla cocugumu emanet ettigim, mutlu old...

Özel Bakırköy Liderler Anaokulu Özel Okul
Özel Bakırköy Liderler Anaokulu

Oğlum çok mutlu. Öğretmenlerimiz yöneticilerimiz gerçekten harika insanlar.kesinlikle okulumuzu herkese öneriyorum. Çocu...

Özel Florya Amerikan Anaokulu Özel Okul
Özel Florya Amerikan Anaokulu

Çocuğunuzu güvenerek bırababileceğiniz bir adres kesinlikle tavsiye ederim gözümüz arkada kalmadı teşekkür ederim

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum