fb
Özel Alfabe Anaokulu

Özel Alfabe Anaokulu

0216 706 6874
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/18:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Alfabe Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Alfabe Anaokulu Ataşehir semtinde 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim vermektedir. Kurum 08:30 ile 18:00 saatleri arasında eğitim öğretim hizmetleri sunmaktadır. Kurum 2006 yılında okul öncesi eğitim alanında yüksek standartlarda ve kalitede hizmet sunabilmek adına yola çıkmıştır. Okulun eğitim projesi kısa sürede 22 il ve ilçede 42 okula ulaşmıştır. Anaokulları öğrencilerin öğretim ve eğitim hizmetlerinden keyif duyabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli faktörü olarak rol alacağı, dünyanın gelişmiş ülkelerince geçerlilik almış bir okul modeli ortaya koymaktadır. Öğrenciler anaokullarında araştırma heyecanlarını, merak duygularını, öğrenme keyfini ve zevkini, yaratıcılıklarını, özgüvenlerini, biricikliklerini kaybetmeden eğitim almaktadırlar. Kurumda 2 eğitim koordinatörü, 1 İngilizce koordinatörü, 1 rehberlik hizmetleri koordinatörü bulunmaktadır. Kurumun eğitim felsefesinde suflör kullanmadan yaşayan öğrenciler yetiştirmek, çocukların içindeki yaşama sevincini, yaratıcılığını, doğallığını tüm yaşamlarına taşımak, toplumla ve doğayla empati ve iletişim kurabilen çocuklar yetiştirmek, çocuklarda psikolojik takıntılar olmasını önlemek, ailelere ve topluma çocuksu ve insani değerleri sunmak, uygarlaşmış çocuklar yetiştirmek vardır. Kurumun vizyonu; suflör kullanmadan yaşayan çocuklar yetiştirmek, toplumdaki bireylere çocuksu değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmak, okul öncesi eğitim alanında saygın, bilimsel temelli, güvenilir, yüksek kalite standartlarını yaygınlaştırmaktır. Kurumun misyonu; insna yaşamının çok önemli olan bu döneminde kaliteli ve farklı seçenek oluşturmaktır. Kurumda Atatürk ilkelerine bağlılık, laiklik, çağdaşlık, bilimsel düşünme ve akılcılık, kişisel temizlik ve bakım, şefkat, sevgi, alçak gönüllülük, evrensel değerleir benimsemek, duyarlılık, zengin, keyifli eğitim ortamları yaratmak, paylaşım ve dayanışma, olumlu yaklaşım, yardımseverlik, uzlaşmacı yaklaşım, kendilerine, çevresine saygılı olmak, temiz ve düzenli olmak, ön yargısız olmak, okul ve sınıf ortamında güvenlik ve sağlığı önemsemek geniş yer tutmaktadır. Anaokulunun eğitim programında Gems, ilkokula hazırlık programı, portfolyo programı yer almaktadır. Kurumda orff ve ritim etkinlikleri, seramik, drama, denge ve hareket etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, sanatsal, yaratıcı etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri yapılmaktadır. Okul öncesi dönemde sanatla eğitim yapılmaktadır. Anaokulunda tüm çocuklara yönelik gelişimsel ve önleyici çalışmalar yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Seramik Kulübü

Yorumlar

 • ı. y.

  Kızımın iyi yetişmesi için;sosyal ve özgüvenli olması için iyi bir okul arıyordum.Tavsiye üzerine bu okulu seçtim.Kızımın okulu çok sevmesi hatta haftasonu bile okula gitmek istemesi beni çok memnun ediyor.İlk okul deneyimimiz olacağı için her anne gibi benim de kaygılarım vardı fakat okulun bu konuda göstermiş olduğu hassas yaklaşımdan dolayı çok memnun kaldık.Başta güler yüzlü öğretmenimiz olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

 • Veli

  İlk görüşmeden itibaren profosyonelliği elden bırakmamaları ve kızımın okuluna mutlu gitmesi yeter. Bahçesi geniş, kullanılan materyaller yurtdışından çocuklar için özel getirilmiş. İsminin hakkını veren bir kurum bence.

 • Veli

  Okulun binası ve eğitim programı çok güzel ve çocuklar için düşünülmüş. Giden çocukların hepsi çok mutlu

"Özel Alfabe Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Alfabe Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Girne Cd. Ölmez Sk. No:18 Ataşehir/istanbul
0216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Özel Okul
Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu

Çocuklara değer veren, kendi ayakları üstünde durmalarını öğreten , psikolog ve okul müdürünün bile çocuklarla birebir i...

Özel Ataşehir Ayışığım Anaokulu Özel Okul
Özel Ataşehir Ayışığım Anaokulu

YEMEK OLAYI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE AŞÇININ SERTİFİKALI OLMASI VE YEMEK LİSTESİNİ ÇOK BEĞENDİM

Özel Naz Anaokulu Özel Okul
Özel Naz Anaokulu

Oğlumu bu okula göndermiştim. Oğlum da biz de çok seviyorduk okulumuzu. Bizimki hala anlatırdurur ve çok özlüyor. Öğret...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum