fb
Özel Ataşehir Ekol Anaokulu

Özel Ataşehir Ekol Anaokulu

0216 706 0103
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 08:30/18:30
Psikolojik Danışman
Sınıf Mevcudu: 10

Özel Ataşehir Ekol Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir'de bulunan Özel Ataşehir Ekol Anaokulu 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren bir kurumdur.Ataşehir Ekol Reggio Emilia Anaokulu olarak yaşama hazır, kendi yeteneklerinin farkında olan ve sahip olduğu yetenekleri geliştirip, bu özellikleri ile alanında geleceğin liderleri olm...

Devamını Oku

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
3D Odası
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

Çince
Fransızca
Almanca
İngilizce
İspanyolca
Arapça
İbranice
İtalyanca
Rusça
Ermenice
Japonca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Badminton
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Kaya Tırmanışı
Seramik Kulübü
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • D. t.

  Okulun müdürü olan behiye hocam tam bir efsane ben anaokulları bölgesinde oturuyorum, etrafımda 30 dan fazla anaokulu var hepsini gezip görüşme imkanım oldu. Hepsi pazarlama konusunda son derece deneyimli sadece makyajlı reklam ürünü okullar. Geçen sene ekolle tanışmadan önce bi ikisini (ki en adı duyulmuş popüler olanlara) deneme fırsatım oldu. Okula girdiğinizde size sunulanlar sanırsınız çocuk 2-3 yaşında bilim adamı olacak herşey olağanüstü dil eğitimi deseniz allah allah 3 dil garanti!!! 2 hafta gidip apar topar nasıl kaçtığımı bilmediğim 2 görselde süper uygulamada sıfır olan okul oldu. Sonra ekol okuluna uğradım behiye hocamla tanışma fıraatım oldupu için çok mutluyum beni bizim zamanımıza götürdü. Çocukları yarış atından çıkartıp yaşının gerektirdiği şekilde doğayla, toprakla ve kendi hayal güçleriyle geri dönüşümlerle çocukça bir dünya kurmuş. Çocuklar yaz kış demeden hep doğayla içiçeler. Bir de en önemlisi çocuk dilinden son derece iyi anlıyor. Benim çocuğum çok sorunluydu fakat behiye hocam hem kızımı hem benimle çok ilgilendi sağolsun. Sadece çocuklarla değil velikerin de psikolojisiyle son derece yakından ilgileniyor. Beni de benim kızıma bakışımı da kızımın benle olan korkunç diyoloğunu da değiştirdi. Mutlaka ama mutlaka herkesin behiye hocayla tanışması ve şuanki korkunç sistem ve saçma okul anlayışlarından bağımsız son derece masum ve çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir okul görmeleri gerekir. Ayrıca yemeklerde yoğurt ev yapımı turşu ev yapımı ve tüm oynanan boyalar gıda boyası ve hamurlar okulda kendi yaptıkları doğal hamurlar. Yani yapay kimyasal hiçbişey ypk...

 • B.

  Ekol anaokulu bizim hayatımızdaki guzel sanslarımizdan biridir.Dedigini yapan,bos vaatlerde bulunmayan ciddi bir kurumdur.Doga yuruyusleriyle,sporuyla ,yemekleriyle,hafta sonları ana /baba egitimleriyle mükemmel bir okul.Keske butun cocuklarimiz boyle okullarda egitim ve ogretim gorebilse.Kızlarımdan birisi mezun olalı 3 yil digeri 1 yil oldu ama hala anariz konusuruz ara sira ziyaret ederiz.

 • G. U.

  Oğlum Ekol'de yaz okulu programına devam ediyor. Çok keyifli vakit geçiriyor. Ata binmek, yüzmek, ekolojik tarım ve bahçedeki birbirinden eğlenceli oyunlar ve aktivitelerle çok güzel bir yaz geçirdi. Okulun kurucu müdürü olan ve okulda aynı zamanda psikolojik danışmanlık da yapan sayın Behiye Sakaoğlu son derece cömert bir şekilde velilerle görüşür, öğrencilerle ilgilenir. Üniversite hazırlıktan beri tanıdığım, çok sevdiğim bir arkadaşım da oğlunu daha önce 3 yıl anaokulunda Ekol'e gönderdiğinden Behiye Hanım'ı ve okulunu tavsiye etmişti. Tuzla'da oturduğumuzdan göndermemiştik fakat çocuk psikolojisi ve oğlumuzu nasıl daha iyi yetiştirebiliriz, nasıl doğru yönlendirebiliriz ve iyi anne-babaşık yapabiliriz diye Behiye Hanım'a danışmıştık. Ekol'deki anne-baba eğitimlerine katıldım. Daha sonra oğlumuzun eğitimi için Kadıköy'e taşındık. Biricik oğlumilkokula başlamadan önce Ekol Anaokulu'nda yaz boyunca emin ellerde eğlendi ve öğrendi. Behiye Hanımı çok seviyorum ve ona okulda uyguladığı sistemle, profesyonelliği ve bizlere desteği ile hem oğlumuza hem de Türkiye'de eğitime yaptığı katkılardan dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 • S. A.

  Ekol'ün en sevdiğim yanı çocukların kendini özgür hissedip doğa ile içiçe kalıp dışı bir eğitim yuvası olması. Okul öncesi çocukların önce yaşadığımız dünyayı tanıması ve içiçe olması çok önemli. ağacı, atı, yüzmeyi kitaplardan değil yaşayarak öğrenmeli ki kendine güvenli çocuklar yetişsin. Bu bağlamda günlerinin çoğunu dışarda çeşitli aktivitelerle geçirmesini sağlayan bir program sunduğu için Ekol'den vazgeçemiyoruz. Kızımız hiç sıkılmıyor okuldayken.

 • S. P.

  Uzun süre internetten araştırma yapıp bulduğum, 3 yaşındaki oğlumun aman daha çok küçük yapamaz dediğimiz şeyleri nasıl da yapabileceğini gösteren, çocukların hepsiyle karakterlerini analiz ederek ayrı ayrı ilgilenen okul. Başta eğitim konusunda yüksek bilgiye sahip ve kendisini sürekli geliştiren Behiye Hanım ile oğlumun çok sevdiği öğretmeni Ayten öğretmene ve geri kalan tüm görev yapan kişilere teşekkürler. Efe'yi gönül rahatlığıyla bırakıyorum ve ondaki gelişmeleri büyük memnuniyetle izliyorum. Harikasınız.

 • m. s.

  Evladımı güvenle teslim ettiğim, eğitime önem veren başarılı bir kurum. Yaklaşık 2 senedir yaz okulu da dahil olmak üzere oğlumu gönderiyorum ve bir anne olarak bu kaliteden son derece memnunum. Yemesinden konuşmasına, yürüyüşünden uykusuna kadar öyle olumlu gelişmeler yaşadım ki gönül rahatlıgıyla önerebilirim. Sadece öğrenciyle değil veliyle de saatlerce birebir konusup ilgileniliyor, en cok hosuma giden tutumlarından biri de budur.

 • N. D.

  Ciddi bir okul öncesi eğitim kurumu,yalnızca çocukları değil anne babaları,hatta anne anne baba anneleri dahi eğiterek çocuğu bütünlük içinde yetiştirmemize destek oluyorlar,doğa yürüyüşü,ekolojik tarım,sanat atölyesi,matematik atölyesi oğlumun en sevdiği etkinlikler ben de Cumartesi toplantılarını iple çekiyorum Sevilay teyzenin mercimekli köftesini yemek içinBinanın eski oluşu başta bir itiyor insanı,sonra zamanla alışıyorsunuz

 • Veli

  Ekol herşeyiyle mükemmel bir anaokulu, çuval yarışından tutunda, açık havada doğayla içiçe işlenen derslere kadar. Göstermelik değil hiçbirşey. Etkinlikler yüzme, binicilik vb bir gün bile aksamıyor gerçekten.

 • A. D.

  Sistemlerini çok beğendiğim anaokulu. Doğa yürüyüşleri, artık malzemeleri değerlendirme çalışmaları gibi etkinlikleri mevcut benim hoşuma giden. Reggio Emilia sistemi uygulanıyor. Velilerle sürekli iletişim içindeler ve en önemlisi bizlere yönelikte eğitim çalışmaları var sürekli.

 • Veli

  Hayvan barınağı, oyun parkı, doğal çimden oluşan oyun alanı ve sebze bahçeleriyle kaliteli bir anaokulu. Bahçesi sanırım Ataşehirin en geniş anaokulu bahçesi. Ayrıca çocuğunuzu güvenle bırakabileceğinize emin olabilirsiniz.

"Özel Ataşehir Ekol Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ataşehir Ekol Anaokulu İletişim Bilgileri

Girne Cad. No:37 Atatürk Mah. Ataşehir/istanbul
0216 706 0103
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.
Ad Soyad *
E-mail *
Telefon *
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 20 85

Özel Ataşehir Ekol Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir'de bulunan Özel Ataşehir Ekol Anaokulu 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren bir kurumdur.Ataşehir Ekol Reggio Emilia Anaokulu olarak yaşama hazır, kendi yeteneklerinin farkında olan ve sahip olduğu yetenekleri geliştirip, bu özellikleri ile alanında geleceğin liderleri olmaya aday, güçlü, kendi karalarını alabilen ve uyguladığı kararların sonucuna katlanarak yeni çözümler üretip farklı tasarımlar yapabilen özgün bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup Reggio Emilia sistemine dayalı, bireysel eğitim modeli uygulamaktadır. Bu sistemin gereği olarak her gün doğa yürüyüşü, 12 ay boyunca haftada 2 gün yüzme, 2 gün ritmik cimnastik, 1 gün binicilik, dans ve müzik eğitimi, beden perküsyonu, diksiyon, sanat atölyesi çalışmaları ,Ekolojik tarım,ebru dersi,gölge ışık oyunları,bina inşa çalışması,fotoğrafçılık,duvarsız eğitim yöntemi ile yerinde yaparak yaşayarak öğrenme uygulaması içinsık sık inceleme gezileri yapıyoruz. Ayrıca sürekli olarak anne babalararımıza çocuk eğitimi konusunda eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktayız. Reggio Emilia yaklaşımının temel özelliği çocuklara somut yaşantılar sunularak yeni keşifler yapmalarına fırsatlar sağlanmasıdır ve sistem çocuk merkezli olması ile öne çıkmaktadır. Çocuklar yaparak, yaşayarak öğrenmekte ve sırasıyla araştırma, üretme, hipotezlerini test etme ve tasarım aşamalarından geçirmektedirler. Burada resim çizme, heykel, dramatik oyun gibi birçok sembolik yolla kendilerini ifade etme imkânı bulmaktadırlar.Reggio Emilia okullarında çocuklar kısa ve uzun süreli projeler üzerinde çalışırlar. Projeler sayesinde çocuklar ezberden ya da öğretmenler tarafından dikte edilen konulardan ziyade kendi ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda gelişen projeler üzerinde aktif olarak etkinlikler yaparlar. Örneğin trafik haftasında taşıtlarla ilgili bir hafta süren kısa proje yapılırken, köy hayatı projesi için birkaç hafta sürecek bir çalışma yapılır.Sanat Atölyesinde çocuklarımız güne düşünme, yaratma ve tasarım eyleminin ilk aşaması olan scamper (beyin fırtınası) çalışması ile başlar. 14 ayrı masada hazırlanmış bulunan sanat etkinliklerinden istediğini tercih edebilir. Aynı etkiliği seçen çocuklar bir takım halinde çalışır. Bu tercihler bize çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri ile ilgili ipuçları verir. Artık materyallerin kullanıldığı çalışmalar çocuklara elindeki malzemelerle yaratmayı öğretir.Doğa yürüşü sırasında çocuklarımız matematiği, hayat bilgisini ve kavramları yerinde öğrenir. Yaz kış açık havada bulunmak çocuklarımızın sağlığı ve bağışıklık sisteminin gelişimi için anahtar rol oynamaktadır. Ayrıca geleneksel çocuk oyunları oynayarak belki de okul zamanının en keyifli kısmını geçiriyorlar.Diksiyon derslerimiz, çocuklarımızın anadilini doğru ve istenilen nitelikte öğrenebilmeleri için drama tekniği kullanılarak verilmektedir. Drama çalışmaları aynı zamanda çocuklarımıza öz güven aşılamakta ve olanların sosyal iletişimini kuvvetlendirmektedir.
İngilizce çalışmalarımız haftanın 5 günü tüm yaş guruplarında yabancı öğretmenler tarafından hem ders olarak hem de faaliyetler eşliğinde yapılmaktadır.Spor etkinliklerine, çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimi için çok önem veriyoruz. 0-6 yaş gurubuna en uygun olan cimnastik ve yüzme sporları, deneyimli ve ilgili federasyonlara bağlı, ödüllü hocalarımız tarafından her hafta verilmektedir. Bunun yanında bahçemiz çocuklarımızın dilediklerinde basketbol ve futbol oynamalarına elverişlidir. Spor faaliyetlerimiz her çocuğun kişisel yeteneklerini tanımada bize yol göstermektedir. Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarımız 6 yaş grubumuzda her çocuk için özenle hazırlanan araçlarla yapılmaktadır. Bu çalışmalarla sınıf ortamına uyum sağlama, kalem tutma, ödev sorumluluğu ve temel yazı becerileri gibi yetkinlikler desteklenmektedir.Ekolojik tarım dersimizde çubuklu da buluna m sebze bahçelerin de her pazartesi günü tarım yapıyoruz.
Günlük planlar her çocuk için ayrı ayrı hazırlanır ve sınıf öğretmenin düzenlediği gözlem anektotlarıyla birlikte velilerimize email olarak gönderilir. Bu kayıtlar daha sonra aylık gelişim raporlarına dönüştürülür.
Kurum 3 katlı büyük bir binada eğitim vermektedir. Anaokulu 09:00 ile 17:00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Anaokulunda psikolojik danışman bulunmaktadır. Danışman çocukların gelişim özelliklerini takip etmekte ve ailelere çocukların akademik bilgileri ve gelişimi hakkında bilgi seminerleri sunmaktadır. Anaokulunda yemekhane, oyun alanı, bahçe ve uyku odası gibi fiziksel imkanlar bulunmaktadır. Anaokulunda 3 personel, 2 eğitmen ve 1 eğitim koordinatörü görev yapmaktadır. Anaokulu 2 Ekim 2010 tarihinde hizmete başlamıştır. Kurumda Reggio Emilia sistemine dayalı bireysel eğitim modeli uygulanmaktadır. Kurumda üniversitelerin okul öncesi bölümlerinden mezun öğretmenler eğitim vermektedir. Kurumda sanat atölyesi bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü etkinlikleri yapılmaktadır. Yüzme dersleri Galatasaray yüzme antrenörü tarafından haftanın 2 günü yapılmaktadır. Binicilik eğitimi verilmektedir. Spor etkinlikleri bulunmaktadır. Diksiyon, İngilizce ve okuma yazmaya hazırlık dersleri verilmektedir. Kurumda günlük planlar her çocuk için ayrı ayrı hazırlanır ve sınıf öğretmenlerinin düzenlediği gözlem anekdotuyla birlikte velilere e-mail olarak gönderilir. Bu kayıtlar daha sonra aylık gelişim raporlarına dönüşmektedir. Çocuklara hayvan bakımı eğitimi verilmekte ve hayvan sevgisi aşılamak için çalışmalar yapılmaktadır. Rehberlik hizmeti bulunan anaokulunda, uzman psikolog çocukların gelişim bilgilerini kayıt altına almaktadır. Anaokulunda yaz okulu hizmeti ile çocukların yaz aylarında da eğitimden mahrum kalması önlenmektedir. Oyun grubu bulunan anaokulunda çocukların eğitime ön hazırlığı yapılmakta, daha çok eğlenerek öğrenme üzerinde durulmaktadır. Anaokulunda sunulan güvenlik hizmeti ile birlikte çocuklara emniyetli ortamlar yaratılmaktadır. Kurumda servis imkanı bulunmaktadır. Sunulan servis imkanı ile çocuklar ev ile okul arasında güvenli yolculuklar yapmaktadır. Anaokulunda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Sunulan dil eğitimi ile çocukların erken yaşlarda ana dilini ihmal etmeden yabancı dil kazanmaları sağlanmaya çalışılmaktadır. Jimnastik, yüzme ve ekolojiK tarım gibi sportif faaliyetler ile çocukların bedensel zekaları geliştirilmeye çalışılmaktadır. Kurumda görsel sanatlar ve dans alanlarında eğitim verilmekte, çocukların estetik kavramını öğrenmeleri üzerinde durulmaktadır. Satranç eğitimi verilerek çocukların erken yaşlarda stratejik düşünme becerisi kazanmaları sağlanmaktadır. Gezi kulübünde gezerek, görerek öğrenme üzerinde durulmakta, doğrudan yaşantılar elde edilmektedir. Müzik kulübü ile müziksel zeka ve ritim duygusu geliştirilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca okul ziyaret edildiğinde nihai fiyat görüşülmektedir.

Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Okul
Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Çocuklara değer veren, kendi ayakları üstünde durmalarını öğreten , psikolog ve okul müdürünün bile çocuklarla birebir i...
Hemen İncele
Özel Okul
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Kalev Anaokulu Atatürk ilkelerine bağlı, milli kültürkerine ve golabal değerlere saygılı, kendi diline hakim, yabancı dil olan ingilizc...
Hemen İncele
Özel Okul
Özel Naz Anaokulu Oğlumu bu okula göndermiştim. Oğlum da biz de çok seviyorduk okulumuzu. Bizimki hala anlatırdurur ve çok özlüyor. Öğret...
Hemen İncele
5879 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!