fb
Özel Atlıkarınca Çocuk Evi

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi

0 216 706 0152
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi Hakkında

İstanbul, Üsküdar bölgesinde eğitim hayatına başlamış olan Özel Atlıkarınca Çocuk Evi, Atatürkçü, çağdaş, yeniliklere açık, çalışkan, dünyaya ve doğaya duyarlı ve saygılı, pozitif bilimlere inanan, bilimsel yaklaşımın önemini bilen çocuklar yetiştirmek üzere yola çıkmıştır. Okulda 2 yaşından 6 yaşına kadar öğrenci kabul edilmektedir. Uygulanan eğitim politikası sonucu çocuklar, öğrenmeyi seven ve isteyen, yeniliklere açık, sorgulayan ve araştıran, özgüveni gelişmiş, özgür düşünen, kendini ifade edebilen, yaratıcı, yeteneklerini kullanabilen, sağlıklı iletişim kurabilen ve işbirliğine açık bireyler olmaktadır. Sınıflar yaş dönemlerine göre ayrılmıştır. Pozitif bilimlere inanan bireyler için okul öncesinde Math Their Way sistemi ile matematiğe hazırlık programı, okuma - yazma hazırlığı, İngilizce, İspanyolca, yaratıcı drama, ritim, jimnastik ve satranç eğitimleri almaktadır. Ayrıca aileler için uygulamalı anne - baba eğitimi ve aile danışmanlığı hizmeti de verilmektedir. Dersler sabah saat 7:30’da başlamaktadır. Okula gelen öğrenciler ilk olarak kahvaltı ve temizlik faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Ardından sırasıyla branş dersleri, temizlik ve öğle yemeği, branş dersleri, temizlik, ikindi kahvaltısı ve son olarak etkinlik saatinin ardından okuldan ayrılış gerçekleşmektedir. Haftanın her günü sabahtan akşama İngilizce eğitimi alan öğrenciler, branş dersleri olarak dans, yaratıcı drama, müzik - orff ve satranç eğitimleri almaktadır. Eve dönüş istendiğinde servisler ile saat 17:30’da olmaktadır. Yaz aylarında da eğitim ve etkinliklere devam eden okulda yüzme, gimnastik, tenis, basketbol, doğa yürüyüşleri, jimnastik, gezi, piknik, yaratıcı drama ve ritim - orff çalışmaları sürer. Okul öğrencilerin her zaman ilgi ve alaka içinde, yaratıcı , merak eden, öğrenmeye açık eğitim görmelerini savunur ve onları asla yalnız bırakmaz. Bu onların eğitimde önem verdiği en önemli çizgidir. Üsküdar bölgesinde yer alan Atlıkarınca Çocuk Evi geziler ile bir çok yeni bilgiye çocukları yaparak yaşayarak öğretme amacı gütmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Hayvanat Bahçesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Yüzme
Basketbol

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Seramik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • S.

  Nilay hn.ın öncülüğünde ilgili öğretmen kadrosu sayesinde oğlumuz 3 yıldır gayet memnun olarak okula gitti. Bu yıl son senesi olacak. sosyal çevrenin ilk adımlarını attığı bu okulun oğluma çok şey kazandırdığını düşünüyorum. Okulun fiziksel koşulları özellikle bahçesi çocuklar için çok iyi.

 • Ç.

  İki senedir bu oğlum bu okulda hiç bir sorun yaşamadık eğitmenlerimiz çok iyi çok candan tam gün eğitim olmasına rağmen proğramlar gayet başarılı ve dolu dolu çocuğumuzu güvenler emanet ediyoruz.

 • S. Z.

  Çok ilgili bir idare, öğretmen ve çalışan grubu. Her konuda titizler ve gerçekten anne gibi sıcak şekilde kucaklıyorlar çocukları. Sene başından beri her konuda gelişim gösteren oğlum ise teminatım. İyi ki varlar.

 • N. Ö.

  2 senedir Atlıkarınca ailesinde bulunuyoruz. Çocuğumuzu gözümüz arkada kalmadan gönderdiğimiz, öğretmenlerinden müdürüne servis şöföründen mutfak ekibine kadar harika diye tanımladığımız bir okul. Sorduğunuz her soruya kısa sürede ve içinize sinen yanıtlar alabilmeniz, her ihtiyacınız olduğunda karşınızda muhatap bulabilmeniz çok önemli, bu konuda da bizi hiç üzmediler. Çocuğumuzun mutluluğunu gördükçe doğru bir seçim yaptığımızı bir kez daha anladık. Üzgün olduğumuz tek konu; bu sene mezun olmamız ☺️

 • m. k.

  Hijyen açısından çok iyi durumda. Öğretmenler ilgili. Kişiye özel paket sistemi sayesinde çocuğumla özel ilgileniyorlar.

 • s. ö.

  İngilizce ve drama eğitimi var. Çocuğumun sosyalleşmesi için tercih ettiğim bir okuldu ama beklentimi karşılıyamadı.

 • M. A.

  Üsküdardaki çoğu okul gibi büyük bahçeye ve geniş bir alana sahipler. Fakat onları bence diğerlerinden ayıran en güzel yön eğitimdeki çeşitlilik. Dans ve müzik etkinlikleri ile çocukları her zaman daha ileriye götürmeyi amaçlıyorlar.

 • E. U.

  Ben okul için gittiğimde en çok titizlik ve yemeklere dikkat ediyorum. Gİttiğimde bu ikisini gördüğümde kızımı kayıt ettirdim. Evime de yakın olduğu için rahat bir şekilde her gün bırakırım diye başladık. Ama eğitim ve alaka o kadar güzel ki şu an taşınsam dahi sanırım okulumuzu değiştirmek istemem

 • Y. G.

  Modern dans ve ritim çalışması ile çocuklarımıza dans ve işitsel zekayı verirken etkinlikler ile fiziksel gelişimi de sağlıyorlar. Çocuklar hem öğreniyor, hem gelişim ve büyüme gösteriyor hemde aynı anda eğleniyorlar. Zaten 3-5 yaş bandında olan çocuklar için en iyi eğitim yöntemi bu

 • M. C.

  Merkezi bir konumda olmasına rağmen büyük, ferah bir binaya sahip geniş de bir bahçesi var. Eğitim konusunda köklü ve başarılı bir okul. Bütün çalışanları alanında uzman, bu yüzden eğitim kalitesi her zaman yukarıda ve gelişmiş düzeyde

 • Y. K.

  Bölgede büyüklüğü ve ekipman çeşitliliği ile bize göre rakipsiz olan okulumuz. Biz severek kayıt olduk ve devam ettik kızımız mutlu oldukça bizde mutlu olduk. Okulumuzda ilkokula kadar devam etmeyi düşünüyoruz

"Özel Atlıkarınca Çocuk Evi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Atlıkarınca Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Barbaros Mah. Çiçekçi Bostan Sok. No: 35 Altunizade / Üsküdar /istanbul
0 216 706 0152
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum