fb
Özel Badem Şekeri Anaokulu

Özel Badem Şekeri Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12

Özel Badem Şekeri Anaokulu Hakkında

Okul öncesi eğitim , eğitim yolundaki ilk adımdır ; bu ilk adım sonunda kendine güvenen , duyarlı , aktif ve merhametli bireyler yetiştiren Özel Badem Şekeri Anaokulu 3 , 4 , 5 ve 6 yaşlarındaki öğrencileri okula kabul edebilmektedir. Çocukların sürekli okul binası içerisinde kalmasını istemeyen kurum , kış bahçesi ile çocukların kış döneminde de farklı ortamlarda bulunmasını sağlamaktadır. Okul sessiz bir bölgede bulunmaktadır böylece yazın çocukların bahçede keyifli ve güvenli zaman geçirmesi , kışın ise sınıflara kapalı kalmadan kış bahçesinde keyifli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.
Branş derslerinden Cocuk Yogası,Bale,Moderne Dans, Jimnastik,Akıloyunları,Mental Arıtmatık,Kodlama ve Muzık dersı ıle çocukların fiziksel olarak gelişmesi ve zihinsel olarak rahatlaması için verilen derslerdendir. Özel Badem Şekeri Anaokulu
çocukların zihinsel olarak gelişmesi , araştırıp sorgulamayı öğrenebilmesi için akıl oyunları , mental aritmetik eğitimleri verilmektedir. Aynı zamanda hem oyun oynayıp hem de zihinsel olarak gelişmeleri için satranç eğitimi verilmektedir. Çocukların hem sanatsal hem de işitsel olarak gelişmesi için müzik , ritim ve piyano eğitimi verilmektedir. Fiziksel gelişmeleri için de sağlanan yüzme eğitimi çocukların gelişimi için önemlidir. Okul öncesi dönemde alınan özellikle farklı bir dil eğitimi özellikle zihinsel olarak çocukların yatkın olduğu bu dönemde verilmeye çalışılmalıdır. Okul çocuklara verdiğihaftanın 5gunu İngilizce eğitimi ile kalıcı olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Çocukların el becerilerinin gelişmesi için ve besinleri yakından tanıması için Minik Aşçılar etkinliği düzenlenmektedir. Okuma-yazmaya hazırlık , kavram çalışması etkinlikleri ise 6 yaş gruplarını yani son anaokulu yaş grubunu ilkokula hazırlamak için sunulan derslerdendir. Özel Badem Şekeri Anaokulu düzenlediği Bilim Atölyesi ile çocukların deney yaparak , gözlemleyerek , araştırarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Bunların haricinde okulda Scamper çalışması ve mandala çalışması yapılmaktadır. Çocukların dolu dolu ve verimli bir yaz geçirebilmesi için yaz döneminde de okul eğitimine devam etmektedir. Yaz okulunda ; buz pateni , yüzme , İngilizce , akıl oyunları , bahçe oyunları gibi dersler verilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Muhakeme Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • L. .

  Öncelikle Badem Şekerini okul gibi okul yapan ayni zamanda çocuklarımızın kendilerini evinde gibi hissettigi bir ortam yaratan, yemeklerinden tuvalet hijyenine varana kadar hepsiyle tek tek en ince ayrintisina kadar yakindan ilgilenen Esengül hanımı tebrik ederim.. Okulda aradığımız herseyi bulabileceğimiz,çocuklarımızın isteklerinin karşılanabileceği, akademik anlamda çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel bircok alanda gelistirebilen, uzman,eğitimli,sevecen,hepsi birbirinden degerli bir kadrosu bulunan,gözümüzü kesinlikle arkada bırakmayacak tek okul derim Badem Sekeri icin..herseyden önemlisi cocuklarimiz bu okula koşarak ve mutlu gelebiliyorlarsa zaten hersey açıkça ortada demektir..Bu ailenin icinde olmaktan mutluyuz..Basarilarinizin devamini dilerim..

 • H. G.

  Badem Şekeri Anaokulu ile kızım 3 yaşında iken tanıştık, kurucusu Esengül Hanım ve tüm öğretmenler okuldaki tüm çocuklar tanır, hepsinin tüm özelliklerini bilir ve çocuklar için anında soruna çözüm üretebilirler. Farklı okullarda olmayan Badem Şekeri anaokulunda olan çeşitli alanlardaki branş dersleri çocukların becerilerini pekiştirebilmeleri ve ilerleyen dönemde meslek seçimlerini yapabilmeleri açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca çocuklarımızın küçük yaşta sorumluluk sahibi olmaları için destekleyici aktivite ve etkinlikler yapılıyor. Bu okulu tercih etmeniz için bir çok sebep var ve kurumu tanıdığınızda inanın sizler ve çocuğunuz buraya bağımlı olacak, ayrılmak istemeyeceksiniz. Biz burada olmaktan çok mutluyuz. Okuldaki tüm çocuklarımızı tüm öğretmenler bir anne olması ve bir annenin ocuklar için öğretmenlerimizin hepsi çok özverili ve sabırlı. halen buradayız ve ilkokula kadar da burada kalacağımızı düşünüyorum.

 • Y. K.

  Sadece şunu ifade edebilirim ki... Aşçı Türkan hanımdan kurucu Esengul hanıma kadar tüm branş öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri ile güven, huzur ve sevkat dolu bir kurum... Kısaca olması gerekenin çok üstünde müthiş bir performans. Teşekkürler Bademsekeri...

 • H. S.

  İŞ YERİMDE GÖZÜM HİÇ AMA HİÇ ARKADA KALMIYOR İYİKİ ESENGÜL HANIMI TANIDIM OGLUM İÇİN ŞUAN EVİMİZDEN FARKI YOK HERGÜN SEVEREK UYANIP GİDİYOR.ÖGRETMENİMİZ VE KURUCUMUZUN BAŞARISI SAYESINDE GELİŞİMİNDE BÜYÜK FARK VAR :) KENDİLERİNE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM.ŞU ANA KADAR HİÇ BİR OLUMSUZLUK YAŞAMADIK UMARIM HİÇ YAŞAMAYIZ.EGER ORTADA BİR OLUMSUZLUK OLURSA DA ESENGÜL HANIMIN ONU HEMEN ÇÖZECEGİNE EMİNİM.SAYGILARIMLA

"Özel Badem Şekeri Anaokulu " Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Badem Şekeri Anaokulu İletişim Bilgileri

Kocasinan Mah. Kemal Sunal Cad. Yalaz1 Sk. No:5 Bahçelievler / İst
0212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum