fb

Özel Bilge Anaokulu

0216 706 6896
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:00/18:45
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Bilge Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe 'de bulunan Özel Bilge Anaokulu için önemli bir eğitimi dönemi olan okul öncesi dönemde çocuklara kaliteli bir eğitim imkanı sunmaktadır. Sunmuş olduğu kaliteli eğitimle yaratıcı düşünen, bilinçli, araştıran, sorgulayan ve başarılı bireylerin yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Okulda dersler 7.15 - 19.00 saatleri arasında işlenmektedir. Okulda verilen eğitimle çocukların eğlenceli ve keyifli zaman geçirirken öğrenmeyi öğrenmelerini ve üreten bireyler olmalarını amaçlanmaktadır. Geniş bir alana sahip Özel Bilge Anaokulu içerisinde 4 Sınıf,1 Atölye, 1 Uyku Odası bulunmaktadır. Tüm sınıflarımız geniş ve ferahtır. Gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılmaktadır. Okulda eğitimde çocuk odaklı ve çocuk yapılandırmacı, bilim ve sanatın iç içe geçerek öğrenme sürecinin geliştiği proje tabanlı bir pedagojik yaklaşımı esas almaktadır.Bunun yanında bol bol atölye çalışmaları düzenleyip, her anaokulunda olan konu bazlı etkinliklere de aynı şekilde devam edilmektedir. Çocuklara daha çok uyaran vererek onların bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimlerine daha fazla odaklanılmaktadır. Her çocukta var olan, merak duygusunu, öğrenme becerisini, araştırma isteğini, yaratıcılığını, kim oldukları, neler yapabilecekleri konusunda güçlü bir bilinç kazanmaları sağlanmaktadır. Özel Bilge Anaokulu 'nda İngilizce, sanat, jimnastik, çizim, bilim, proje, müzik, mutfak ve ekoloji atölyeleri bulunmaktadır. Ayrıca okulda çocukların gelişimleri için onlara dil ve hafıza zeka oyunları oynatılmaktadır. Her yaş grubu için ayrı olarak hazırlanmış olan ders programlarında Çoklu Zekâ çalışmalarına yönelik kavram çalışmaları ve buna paralel olarak her çocuk için tek tek yapılan “Öğrenme Yöntemleri” çalışmaları bulunmakta, çalışmalara uygun uyaranlarla zenginleştirilmiş ortamlardan yararlanılmakta ve bu etkinlikler sırasında çocuklarla eğitim koordinatörü bireysel olarak çalışıp dönemlik “Gelişim Gözlem Raporları” hazırlanmaktadır. Özel Bilge Anaokulu 'nda çocuklara kodlama/algoritma, müzik ve orff , bale/modern dans/halk oyunları, yaratıcı drama ,yüzme, jimnastik, akıl oyunları, fen ve doğa/deneyler branş dersleri imkanları sunulmaktadır. Okul içerisinde çocuklarının gelişimlerini takip etmek ve göstermiş olduğu gelişimleri düzenli olarak velilerle paylaşmak amacıyla rehberlik sistemi bulunmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü

Yorumlar

  • G. e.

    Tüm çocukların severek gideceği eğitim kalitesi yüksek veöğretmenler güler yüzlü tavsiye ederim.

"Özel Bilge Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bilge Anaokulu İletişim Bilgileri

Kılavuz Çayırı Caddesi Üç Kardeşler Sokak No:8 Altıntepe / Maltepe
0216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Bilim Akademileri Anaokulu Özel Okul
Özel Bilim Akademileri Anaokulu

çok doğru bir tercih yaptığımızı her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Verdiğiniz güven ve samimiyet için çok teşekkürler.

Özel İlk Anılar Anaokulu Özel Okul
Özel İlk Anılar Anaokulu

4 yasindaki oglumu aklimda hic bir soru isareti dahi kalmadan guvenle emanet edebiliyor olmak bir anne olarak benim icin...

Özel Maltepe Yaprak Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Yaprak Anaokulu

Hep daha iyiye, ilerici nesiller için çalışan emektar bir kadroları var.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum