fb
Özel Bilim ve Sanat Anaokulu

Özel Bilim ve Sanat Anaokulu

0 216 706 6889
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Bilim ve Sanat Anaokulu Hakkında

VİZYON;


Bir çocuğun mutluluğunu en önemli kriter olarak benimseyen okulumuzun vizyonu, rehber edindiği Atatürkçü ve çağdaş eğitim felsefesi sayesinde, çocuklarımıza sadece gelişim dönemlerinin gerektirdiği bilgi ve beceriyi kazandırmakla kalmayıp, bu bilgi ve becerileri gerçek hayata nasıl uyarlayacaklarını öğretmektir.Bu sayede bireysel gelişimini en üst düzeyde tamamlamış,kendisine ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren, saygılı, empati yeteneği gelişmiş bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmaktır.


MİSYON;


Özel Bilim ve Sanat Anaokulu,her öğrencinin ilgi ve ihtiyaçlarını dikkate alarak uyguladığı eğitim- öğretim programları ve alanında uzman eğitim kadrosu ile,

• Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen,

• Empati kurabilen

• Çevre bilincine sahip

• Yaşadığı topluma saygı duyan

• Bilimsel ve sanatsal olarak kendini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Okulumuzda İngilizce ;


İngilizce programımızın temel amacı çocuklarımıza öncelikle İngilizceyi sevdirmek, başka bir dil ile de iletişim kurabileceklerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu dili öğrenmeye istek uyandırmaktır.Sözel iletişimin geliştirilmesini amaçlayan programımızda çocuklarımız dili yaşayarak ve eğlenerek öğrenir. İngilizce kavramlar duymak ve konuşmaktan zevk alır ve günlük yaşamlarında olabildiğince yeni öğrendiklerini kullanarak bilgilerini pekiştirirler. Çocuklarımızın yaş gruplarını temel alan çeşitli etkinlikler, çocuklarımızın dil kullanımında aktif katılımını sağlar. Çok yönlü gelişimi destekleyen ve dili etkin olarak kullanmada en çok yararlanılan bu yöntemler aynı zamanda çocuklarımızda kalıcı bir öğrenmeyi beraberinde getirir. Zengin görsel ve işitsel araçlar, günlük konuşma etkinlikleri, hareket eşliğinde söylenen şarkı, tekerleme ve oyunlarla çocuklarımız başka bir dilde çoğunlukla yaşam boyu zihinlerinde kalacak kavramları ve konuşma becerilerini kazanırlar.


Okulumuzda Almanca;


Almanca programımızda Almanca hem Türkçe ile hem de İngilizce ile benzerlikleri ve farklılıkları ile kolaylıkla öğrenebilmektedirler. Anaokulumuz da özelikle İngilizce ve Almanca’ nın birbirine olan yakınlığı, Almanca ‘da var olan kelime ve dil bilgisi yapılarının anlaşılmasına yardımcı olmakta, öğretmenlerimiz yaratıcı etkinliklerle dersi çocuklara sevdirmekte, eğlendirerek öğretmektedir.

Okulumuzda Akıl Oyunları;


Akıl ve Zeka Oyunları derslerimizin temel amacı,çocuklarımızın strateji geliştirme, mantıksal matematiksel düşünme, akıl yürütme,alanlarında gelişimlerini desteklemektedir.


Okulumuzda Satranç ;


Satranç dersi ile çocuklarımızın dikkat ve öngörü becerisi geliştirirken aynı zamanda kapsamlı düşünmeyi, strateji geliştirmeyi, sabırlı olmayı, kurallara uymayı, soğukkanlılığı ve rakibe saygılı olmayı öğretiyoruz.


Okulumuzda Jimnastik;


Jimnastik eğitimi çocukların fiziki gelişimini olumlu yönden desteklerken aynı zamanda
da estetik bir görüntüye sahip olmalarını ,kendine güvenmeyi, benlik algısının gelişmesini, grupla birlikte hareket edebilmeyi, dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir.


Okulumuzda Orf-Ritim;


Çocuklarımıza duyduğu ritimleri aynı şekilde aktarma, tempoyu yakalama, müzikle hareket edip durma, dinlemeyi öğrenme gibi ritim eğitiminde temel unsur olarak müziğin ögelerini hissettirmeden oyunlaştırarak kazandırıp, müziği seven bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.


Okulumuzda Modern Dans - Halk Oyunları;


Modern Dans Eğitimi, çocukların kendilerini rahat ifade edebilmelerine fırsat verirken,duygusal gelişimini, fiziksel gelişimini, öğrenme ve dikkat becerilerini, yaratıcılık becerilerini, sanata olan meraklarını, benlik saygısını, iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Ayrıca Modern Dans dersimiz ile çocuklar, bir ekiple çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi öğrenirler.
Halk oyunları, çocuklara estetik kazandırır, sanat duygularını pekiştirir. Çekingen, içe dönük, bir topluluk karşısına çıkamayan gençler ve çocuklar halk oyunları içerisinde eğitildikleri takdirde bu türlü olumsuz durumları üzerlerinden atmakta ve sosyal topluluklara giren girişken etkin birer kişi olmaktadırlar. Birlikte ya da tek başına oynanan oyun kişiye güzel ve yararlı bir iş yapmanın gurur ve güvenini vererek kişiliği olumlu yönde etkilemektedir. Çocuklarımıza bu eğitimi vererek daha mutlu ve aktif bireyler olmalarına yardımcı oluyoruz.


Okulumuzda Kodlama;


Kodlama eğitimi, kodlamayla mekaniğin birleştirilmesiyle oluşan bir eğitimdir. Öncelikle bazı basit ve temel örneklerden yola çıkıyoruz ve bir şeyler yapabilme öz güvenini kazandırıyoruz. Devamında çocuklar hayal güçleriyle yapabilecekleri şeyleri araştırma, tasarlama ve karşılarına çıkan problemleri aşma gibi her alanda gerekli olan özellikleri kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Kısaca çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğin dünyasına hazırlıyoruz.Okulumuzda Drama;


Drama Dersimizin amacı,çocuklarımızın problemlere karşı çözüm odaklı olmalarını,kendilerini ifade edebilmelerini,konuşurken kendilerine güven duyabilmelerini ve çocuklarımızın insanlarla olumlu ilişkiler kurabilmelerini hedefliyoruz .

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • Ö. U.

  Kızım çok küçük okul ile tanıştı.Biz sanırım iki kat daha fazla endişe yaşamışızdır.Tavsiye üzerine ilk Bilim ve Sanat Anaokulu na görüşmeye gittik.Songül Hanım ile görüştük.sıcak samimi her şeyden önce anne.Başladığımız bu yolculukta Şule hanım , Songül hanım, Şafak , Tuba ve tüm öğretmenler ile aile gibiyiz. Gülsüm hanımın yemekleri söylenmeden geçilmez.Keşke ilkokulu da olsa da oraya da bilim sanatla devam etsek.Gözünüz arkada kalmadan hatta evden daha güzel bakıldığını düşündüğümüz bir okulumuz var. Şiddetle tavsiye edilir . >

 • A. M.

  Oğlum yaklaşık olarak 2 yasından beri bu güzel ailenın uyesi..ve bizler o kadar sanlslıyız kı gözümüz arkada kalmadan emanet edıyoruz çocuğumuzu..Okul yöneticisinden ,müdürüne çok sevgili öğretmenlerimize,lezzetli yemekleri ile dillerden düşmeyen Gülsüm Hanım’a şefkat dolu bir yuva orası..İyiki varsınızsevgi dolu ,paylaşmayı bilen ,Atatürk bilinci yüksek çocuklar yetiştiren bu kuruma emanet edin çocuklarınızı… Arzu-Cenk MET

 • M. t.

  Temizlik , ilgi ve şefkat , yemekler herşey çok iyi

 • T. P.

  Merhabalar, Aslında yazılacak o kadar çok sey varki.Hangisini yazayım bilemedim.Oğlum Yalın’ın ilk okul deneyimi tabiki benimde.Şule hanım ve Songül hanım ile ilk görüştüğüm gün dün gibi aklımda 4 yaşına kadar anneannesi ile büyüyen dışardaki yaşamdan bi haber kuzumu ilk defa ailesinden birinin olmadığı bir ortama hemde tüm gün bırakacaktım.Acaba alışır mı çok zorlanırmıyız diye diye bi dünya düşünceler.Ama o kadar güzel bir aile ortamı varki gözünüz hiç arkada kalmıyor.Çocuğunuzun gelimi için elinden gelen desteği esirgemeyen pırıl pırıl öğretmenlerimiz en büyük destekçim Songül hanım 2 hafta da bir gerek telefon desteği gerek yüz yüze elinden gelen herşeyi yapan işinde titiz enerjisi her daim sizi motive eden profesyonel bir yönetici ne kadar teşekkür etsem azdır.Şule hanım,Songül hanım sevgili öğretmenimiz Duygucum ve diğer bütün öğretmenlerimiz (Büşra,İrem,Şafak ve benim ismini hatırlamadıklarım) ayrıca kuzularımızın beslenmelerine katkıda bulunan Gülsüm hanım ve Serpil hanım hepinize çok ama çok teşekkür ederim.Biz aile olarak sizi çok sevdik Yalın’a kattığınız her şey için sonsuz teşekkürler.

 • Y. C.

  Merhaba…bilim sanat anaokulu ile ilk tanismam 2010 yilinda oglum cinar’i vermemle basladi. O yillardan beri sule hm.ogretmenlerimiz tabi gulsum hm.lezzetli yemekleri ile birer anne sevkatiyle cocugumu emenet ettigim gozumun arkada kalmadigi huzur dolu tertemiz bi ortam.aradan gecen 8 yil sonra kizim ceylindeniz’e hic tereddut etmeden tekrar bilim ve sanat anaokuluna gonderdim.aradan gecen onca zamana rahmen basta songul hm.olmak uzere canim ogretmenlerimiz sicakliklari hosgurulerine ATATURKCULUK lerinden hic bisey kaybetmeden ustune daha fazla ekleyerek egitim vermeye devam ediyolar. Basta kendi ogretmenim irem hm.ve yardimci ogretmenlerimizi cok seviyorum. Iyiki varsin bilim sanat anaokulu

 • M. İ.

  Demir’in kreşe başlayacak olması tamamen benim iş durumuma bağlı olarak gelişti .Hem Avrupa yakasında otururken bu yakaya gelecek olmamız ,hem iş değişikliğim , hem de oğlumun gayet iyi anlaştığı bakıcısından ayrılarak okula başlayacak olması çok zor bir dönem geçirmeme sebep oldu . Oturacağımız evi bulmuştuk ya okul nasıl olacaktı ? Bize önerilen bi okul vardı ancak o okulu ararken kader bizi Bilim ve Sanat Anaokulu ile buluşturdu .Bildiğiniz yoldan geçerken telefonunu alıp aradığım bir okuldu .Şule hanım ‘ın ilgisi ve yardımları ile okulu daha görmeden servis vs .her şey tamamdı ,Okulu da gördükten sonra karar vermek hiç zor olmadı o kadar içime sindi ki .Tabiki ilk hafta çok zordu.O süreçte de yine hem Şule hanım ın hem de Songül hanımın yakınlığı, öğretmeninin ve çalışanların dahil olmak üzere herkesin destek olması inanılmaz güzeldi .Tam 1 sene geçti Demir’in 1 kere bile gitmek istemediğini görmedim ve şu anki öğretmeni Tuba hanım ile de inanılmaz güzel anlaşıyorlar .Her şey için çok teşekkürler umarım oğlum eğitim ve öğretim hayatında hep böyle şanslı olur .Sevgiler …

 • S. C.

  Tavsiye uzerine biraz tereddut ederek gorusmeye gittik lakin kapidan iceri girer girmez kesinlikle oglumun burda olmasi gerektigini dusundum. Cok samimi bir o kadar profosyenel bir ekip. Iki yildir devam ediyoruz ayrica kucuk oglumuda gozum kapali kayit ettirecegim. Basta Duygu Ogretmenimiz ve Songul Hanim olmak uzere butun ogretmenlerimize cok tesekkur ediyorum ayrica enfes yemekler hazirlayan annemize:)) Oglumun bilisses duyussal ve psikomotor gelisimine ciddi katki sagladilar. Cok tesekkur ediyorum iyiki varsiniz. Ayrica okulumuzun ismi balli bocekli cicekli olmamasi benim icin baska bir artidir :))

 • G. G.

  Merhaba , Bilim sanat senelerdir önünden geçtiğim ve merak ettiğim bir okuldu .İnternetten inceledim ,görüşmeye gittim ve Sule Hanım ile 30 dk konuştuktan sonra hemen kayıt olduk Hatta Sule Hanım bu kadar hızlı olmama sasırdı

 • Ö. Ç.

  Merhabalar… Geçen yıl kızım Cemreyle başladı okul hayatımız. Bu sene diğer kızım Duru’yu da gönderdik. İlk kızımın kaydını yaptırırken çok tedirgin olmadım. Şule hn ve Songül hn sıcaklığı, samimiyeti beni rahatlattı. Günler geçtikce, öğretmenleri, çalışanları tanıdıkca yanılmadığımı anladım. Benim için diğer önemli konu da temizlik. Ne zaman Cemre ye beyaz kilotlu çorap giydirsem,bir gün bile o çorapları kirlenmeden eve geldi. Kızımın da mutlu olduğunu gördükce diger kızım Duru yu da bu sene kaydını yaptırdım. Çok çok memnunum. İyi ki varsınız. Teşekkür ediyorum tüm Bilim Ve Sanat Okulu çalışanlarına.

 • F. A.

  Biz tavsiye üzerine bilim ve sanat anaokulu ile tanıştık, Çınarın sosyalleşmesi ve dil gelişimi için kreşe gitmesi gerekiyordu her anne,baba gibi bizim de kafamızda soru işaretleri vardı,fakat tanıştığımız ilk günden itibaren sevgili Şule hanım ve okul müdürü Songül hanım ile hemen kafamızdaki bütün soru işaretleri ve endişemiz ortadan kalktı.Kısa sürede sevdi oğlum okulunu tabi bunda başta Songül hanım ve Şafak öğretmenimizin katkısı ile çok sevdi şimdi iyi ki diyoruz iyi ki tavsiye üzerine gitmişim çocuğumu gönül rahatlığıyla gönderiyorum.Her gün aradığımda bıkmadan cevaplayan Songül hanım,öğretmenlerin güler yüzlülüğü çok güzel.Başta Şule hanım,Songül hanım ve Şafak öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimiz ve çalışanlara sonsuz teşekkürler emekleri için, biz mezun olana kadar ordayız inşallah….

 • F. A.

  Biz tavsiye üzerine bilim ve sanat anaokulu ile tanıştık, Çınarın sosyalleşmesi ve dil gelişimi için kreşe gitmesi gerekiyordu her anne,baba gibi bizim de kafamızda soru işaretleri vardı,fakat tanıştığımız ilk günden itibaren sevgili Şule hanım ve okul müdürü Songül hanım ile hemen kafamızdaki bütün soru işaretleri ve endişemiz ortadan kalktı.Kısa sürede sevdi oğlum okulunu tabi bunda başta Songül hanım ve Şafak öğretmenimizin katkısı ile çok sevdi şimdi iyi ki diyoruz iyi ki tavsiye üzerine gitmişim çocuğumu gönül rahatlığıyla gönderiyorum.Her gün aradığımda bıkmadan cevaplayan Songül hanım,öğretmenlerin güler yüzlülüğü çok güzel.Başta Şule hanım,Songül hanım ve Şafak öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimiz ve çalışanlara sonsuz teşekkürler emekleri için, biz mezun olana kadar ordayız inşallah….

 • F. A.

  Biz tavsiye üzerine bilim ve sanat anaokulu ile tanıştık, Çınarın sosyalleşmesi ve dil gelişimi için kreşe gitmesi gerekiyordu her anne,baba gibi bizim de kafamızda soru işaretleri vardı,fakat tanıştığımız ilk günden itibaren sevgili Şule hanım ve okul müdürü Songül hanım ile hemen kafamızdaki bütün soru işaretleri ve endişemiz ortadan kalktı.Kısa sürede sevdi oğlum okulunu tabi bunda başta Songül hanım ve Şafak öğretmenimizin katkısı ile çok sevdi şimdi iyi ki diyoruz iyi ki tavsiye üzerine gitmişim çocuğumu gönül rahatlığıyla gönderiyorum.Her gün aradığımda bıkmadan cevaplayan Songül hanım,öğretmenlerin güler yüzlülüğü çok güzel.Başta Şule hanım,Songül hanım ve Şafak öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimiz ve çalışanlara sonsuz teşekkürler emekleri için, biz mezun olana kadar ordayız inşallah….

 • Z. B.

  Tavsiye üzerine tanışma fırsatı bulduğum Bilim ve Sanat okuluna öncelikle göstermiş oldukları özveri ve sevgi için çok teşekkür ederim Kızım 1,5 yıl boyunca dolu dolu ve bir okadar mutlu bir eğitim geçirdi.mezuniyetimize 1 yil kaldı

 • A. A.

  Keşke ilkokulu da olsa dediğim sevgili Bilim Sanat Ailemiz

 • E. S.

  Çocuklarımızı sayenizde işe gittiğimiz zaman içimiz rahat bir şekilde hem güvende olduklarını bilmek hem iyi vakit geçirip hem de hayatlarının geleceğinde ayakta durmalarını sağlayacak doğru eğitimi verdiğiniz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Hiç bir zaman güler yüzünüzü ve neşenizi kaybetmeden aynı enerjiye bana ve kızıma yaşattınız kısa sürede, Akşam yemeğe oturduğumuzda okulda öğrendiği şarkıları söylemesi bile özgüvenindeki değişikliği açıklıyor.

 • Veli

  Çocuk odaklı, hafta boyunca aktif olarak faaliyetler düzenleyen, arkadaş sevgisini ve paylaşımı çok güzel öğreten, yemek ayırmamayı öğreterek yemekleri sevdiren, kaliteli ve özenli bir butik okul

 • Veli

  İyi eğitimi aile ortamı samimiyetinde vermeyi başarabilen, biz velilerin bile okula gittiğinde evinde hissettiği, çocuklarımızın gitmek için ağladığı okul  inşallah yavrularımıza verdiğiniz bu okul aşkı ömür boyu sürer.

 • Veli

  Çalışan velilerin çocuklarında eksiklik görülen anne baba şefkati, ahlaki, sosyal eğitimleri tam alamama eksikliğini bu değerleri büyük katkılarla kapatmaya çalışan gözümüzü arkada bırakmayan bu işi gerçekten iyi yapan bir anaokulu

 • Veli

  Okul hayatımızda ilk adımı attığımız okulun çok güzel şeyler kazandırması, kalıcı katkılarda bulunması yaşayarak gördük. Oğlumuz artık paylaşımcı, kendini ifade edebilen bir birey oldu neredeyse. Biz oldukça tatminkarız buradan.

"Özel Bilim ve Sanat Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bilim ve Sanat Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah.göktürk Sok. No:19/1-2 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%10
İndirim

okul.com.tr velilerine özel indirim !!

Özel Bilim ve Sanat Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 30 Kasım tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


30 Kasım 'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Aylık Ödeme: 1400 TL - 1260 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum