fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilkem Anaokulu

Özel Bilkem Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Bilkem Anaokulu Hakkında

İstanbul Maltepe 'de geniş bir bahçe içerisinde 2 adet köşkten oluşan Özel Bilkem Anaokulu donanımlı sınıfları, sosyal alanları ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile birlikte 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir. Okulda sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, temel becerilere sahip, araştıran, sorgulayan, başarılı, değerlerini bilen ve çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Her yaş grubu için ayrı ayrı hazırlanmış sınıflarda çocuklara bale, drama, piyano, müzik, sanat , okuma, yazma, seramik, halk oyunları ve spor aktiviteleri yapılmaktadır. ”Native Speaker” İngilizce Eğitim sisteminin uygulandığı Özel Bilkem Anaokulu 'nda çocukların eğlenerek yabancı dil öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda okulda İngilizce dersleri oyun ve müzik gibi uygulamaları ile desteklenmektedir.Bu sayede kısa sürede öğrenme, uzun süre akılda kalma sağlanarak ilerideki yabancı dil eğitimlerine yatkınlık sağlanmaktadır. Özel Bilkem Anaokulu 'nda scamper öğrenme yöntemi kullanılmaktadır. Çocukların yaratıcı düşünmesini, hayal kurmasını, amaçlayan scamper, yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan bir yöntemdir.Çocuklara beyin fırtınası yoluyla nesnelerin yer değiştirme, birleştirme, yok etme, çıkarma, tersine çevirme ya da yeniden düzenleme gibi açık uçlu sorular sorulur. Bu sorular farklı düşünme becerilerini kazanmaya yönelik çalışmalar yapılır. Okulda psikolojik danışman bulunmaktadır. Psikolojik danışman dönem içerisinde çocukların performanslarını gözlemlemekte, analiz etmekte ve okula alışmasını sağlamaktadır. Ayrıca Özel Bilkem Anaokulu 'nda okula uzak oturan çocuklar için servis imkanı da bulunmaktadır. Öğrenci servisleri, MEB Öğrenci Taşıma Yönetmeliğine tam uygun, teknik açıdan kusursuz, periyodik bakımları yapılmış tam donanımlı araçlardır. Tüm servis araçlarında paraşüt emniyet kemeri uygulaması zorunludur.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

Yorumlar (5)

 • EA

  Cocugum 2 yasindan beri bu okula kayitli internetten arastirirken buldum ve yuz yuze gorusmeye gittigimde guleryuzlu ezgi ogretmen ve degerli kurucular ile karsilastim ve gozum kapali cocugumu teslim ettim iyi ki de bulmusum sizi tesekkurler :)

 • Ak

  2 yaşından beri güvenle gönderdiğim çocuğumu her şekilde gözü kapalı bakıcı elinden kurtarıp acaba dediğim ve gönderdiğim şüphesiz yer kurucuları çalışanları bütün okul görevlileri dahil şüphesiz tek okul

 • HS

  3 yaş 2 aylıkken Başladı oğlum, bu zaman kadar anne ile buyuyen oğlum için o kadar çok alternatif düşündüm ki. Sonunda icim çok rahat çalışma hayatına döndüm.. Bu yaş icin en önemli şey sevkatli yaklaşım ve burda fazlasıyla var. Bizle yemeyen çocuk okulda arkadaşlarıyla herşeyi tatmaya başladı. 2 ay sonra 1 kilo almıştı. O minicik elleriyle yaptıkları işe dunyanin en güzel eserleri. Teşekkürler Bilkem.

 • Fb

  3 yıldır bilkem ailesinin üyesiyiz öğretmenleri ve personeleri çok ilgililer gönül rahatlığı ile kizimi birakiyorum tam bir aile ortam mi gün içinde bilgi vermeleri ve sadece veliye özel resim yollamalari harika iyiki varsın bilkem ailesi .

 • ZS

  Oğlumu Bilkem'e 2,5 yaşında verdim ve 2 senedir devam ediyor.Birkez bile ne yedi,ne içti acaba oğluma kötü bir şey yapılıyor mudur diye bir kuşku gelmedi.İçim 2 yıldır çok rahat.Hepsi kendi çocuğu,torunu gibi,gözü gibi bakıyor.Özellikle kurucuları Aslı Hanım,Radif Bey'e özel ilgilerinden dolayı müşteşekkirim.Öğretmenleri ve tüm personeli ile gözünüz arkanızda kalmaz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilkem Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşı Mahallesi, Mor Lale Sk. No:20-21, 34844 Maltepe/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum