fb
Özel Çekmeköy Masal Anaokulu

Özel Çekmeköy Masal Anaokulu

0 216 706 0180
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Çekmeköy Masal Anaokulu Hakkında

0 – 6 yaş gurubu okul öncesi dönem eğitimi veren, MEB’a bağlı ‘’ Özel Çekmeköy Masal Anaokulu’’ Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy’e yakın lokasyonu ile merkezi bir konumdadır. Stratejik sosyalleşmeye önem veren okulumuz hem yarım gün hem de tam gün hizmet vermektedir. Anne şefkati ve baba güveni ile çocukların her birine sıcak bir aile ortamı sunmayı hedefleyen okulun kurucusunun Tıp Doktoru olması hizmet kalitesinin güvencesini sağlamaktadır. Kurumda alanında uzman, tecrübeli ve her çocuk özeldir bilinciyle mesleğini severek icra eden öğretmenler eğitim vermektedir. Çocuklarımızı güvenle emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin hepsi ilk yardım sertifikasına sahiptir. Hedef öncelikle çocukların güvenli, temiz ve sevgi ile yoğrulmuş sıcak bir ortamda sağlıklı ve mutlu bireyler olarak büyümeleri için ailelerine destek olmaktır. Bunun yanı sıra çoklu zeka ve karma eğitim sistemi ile çocukların gelişimsel özellikleri, bireysel öğrenme metotları ile etkin bir eğitim alma olanakları sunarak tüm gelişim becerilerini kazandırmayı da amaçlanmaktadır. Masal Anaokulu’nda anadilde kendini etkin şekilde ifade edebilen, duygusal ve sosyal zeka gelişimini yaş grubuna uygun şekilde geliştiren çocuklar yetişmekte olup, yabancı dil gelişiminin erken yaşta başlamasının gelecek için temel oluşturması amacıyla İngilizce eğitimi özel öğretmen tarafından aktif olarak verilmektedir. Çocukların fiziksel ve duygusal gelişimleri açısından yararları tartışılmayacak yüzme, dans, binicilik, satranç gibi etkinlikler ilgili uzmanlarınca sunulmaktadır. Uzman psikoloğumuz çocuklarımızı gözlemleyip kişisel gelişim testleri uygulayarak yakından takip etmekte; veli, çocuk, öğretmen değerlendirmeleri ve geri bildirimleri yapmaktadır. Okulumuz sınıfları ve oyun alanları geniş, havadar ve hijyeniktir. Çocukların açık havada oynamaları; doğa ve fen etkinlikleri için bahçemiz bulunmaktadır. Kurumda bulunan malzemeler ve eğitim materyalleri sağlıklı, doğal ürünlerden oluşmakta ve çocukların güvenliğine uygun konumlandırılmış bulunmaktadır. Kurucusunun Tıp Doktoru olması nedeniyle alanların hijyeni sıklıkla denetlenmekte, yemek listeleri bizzat kendi tarafından diyetisyene danışılarak hazırlanmaktadır. Mutfağa alınan gıda ürünleri kurucu tarafından en taze ve en sağlıklı şekilde temin edilmektedir. Çocuklarımıza yılda bir kez uzmanı tarafından Kulak Burun Boğaz muayeneleri, diş hekimi tarafından diş sağlığı taraması yapılmaktadır. Mutlu, sağlıklı çocuk, aile ve toplumun gelişimi için yararlı olacak konular için uzman konuşmacılarla veliler bir araya getirilerek sohbet toplantıları yapılmaktadır. Tüm bu çalışma ve gelişmelerle okulumuz aklı ve vicdanı hür; saygın, sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmek yolunda ilerlemeye devam edecek ve alanında lider kurumlardan biri olarak yerini koruyacaktır. Hep Birlikte…

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce
İtalyanca
Rusça
Japonca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • H.

  Masal anaokuluyla oglum 2.5 yasindayken tanistik. Ve oglum suan okul oncesi yaşında. Okulun yonetiminden tutun calisanlarina kadar cocuklara vermis oldukkari emek sevgi hosgoru guven ilgi vs. hepsi ve daha fazlasini burda bulabilirsiniz. Sadece cocuklarla kalmiyor biz velilerle bi okadar ilgililer.senin cocugunu senin kadar taniyor. Okulumuzu yonetiminin bi lafi var herzaman bunu dile getirir cocugunu burdan mutlu aliyorsan bende sizden mutlu almak isterim. Bizlere cok sey kattılar.sizlerinde gec kalmadan masal ailesiyle tanismanizi isterim. Egitim en iyi sekilde verlmekteder.Kisacasi masal anaokulu anlatilmaz yasanir. Ugramadan gecmeyin. Biz bu yil mezun olucaz isallah

 • G. k.

  Merhaba ,kızım üç yıldır bu okulda ve her gün okula çok mutlu isteyerek gidiyor .öğretmenleri uzman ve problem çözmede çocuğun ruh haline karakterine göre muhakeme yapabiliyorlar.müdürleri çocukları çok seven onlar için en iyi ve doğru olanı incelikle uygulayan bir eğitimci .müdürümüzün eşide doktor ve çocuklarla yakından ilgili.kızım için doğru yeri bulduğumuz için mutluyum.

 • L. .

  Masal evine nerdeyse 2,5 yıla yakındır giden oğlum için özellikle bu 1,5 yıldır tek güvendiğin inandığım ve rahat ettiğim tek yer diyebilirim. Özellikle biz çalışan anneler için gözü kapalı bırakabileceğiniz bir yer. Hem çalışan hem öğretmenleri en önemliside işletmenleri özellikle tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 • E. A.

  Çoçuğumu gözüm arkada kalmadan emanet ettiğim bir okul. Öğretmenler özverili ve işini severek yapan insanlar. Ulaşım olarak merkezi bir konumda. Okul dışı etkinlikler gelişime yardımcı olacak şekilde planlanmış.

 • H. Y.

  0 ile 6 yaş grubu öğrencilerine okul öncesi eğitimi veren Özel Çekmeköy Masal Anaokulu İstanbul da Çekmeköy semtinde bulunmaktadır. Kurumda yer alan alanında uzman, güler yüzlü eğitim kadrosu ve her çocuk özeldir bilinciyle eğitim programı şekillenmektedir. Kurum etkin öğrenme yaklaşımını esas almakta, çocukların tüm gelişim alanlarındaki becerileri geliştirmeyi hedeflemektedir. Kurumda öğrenciler düşüncelerini dile getirme ve başkalarıyla paylaşabilme eğitimi almaktadır. Kurumda akıllı tahtalar ile teknolojik sınıflarda eğitim verilmektedir.

"Özel Çekmeköy Masal Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çekmeköy Masal Anaokulu İletişim Bilgileri

Madenler Mah. Arafat Sok. No:18 Ümraniye / İstanbul Türkiye
0 216 706 0180
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%20
İndirim

okul.com.tr velilerine özel indirim !!

Özel Çekmeköy Masal Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 31 Aralık tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


31 Aralık 'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Aylık Ödeme: 1500 TL - 1200 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum