fb
Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu

Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu

0216 706 6881
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 4-5
Okul Saatleri: 09:00/16:15
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12

Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Üsküdar’da, 2014-2015 yılında eğitim faaliyetine başlayan anaokulu, 4 yaş grubu için anaokulu 5 yaş grubu için ise hazırlık sınıfı eğitimi vermektedir. Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu’nun, ilkokula tam bir hazırlık niteliğini taşıyan programı, konularında uzman eğitmenler tarafından uygulanmaktadır. Ana eğitim programı, etkili ve işlevsel bir bütünlük içerisinde sunulmaktadır. Tüm branş eğitimleri, kolej bünyesinde görevli branş öğretmenleri tarafından, ilgili branş dersliklerinde verilmektedir. Sınıf öğretmeni ve rehber öğretmenin çalışmaları ile çocukların bireysel farklılıkları gözlemlenerek, eğitim programı şekillendirilir. Butik okul olan anaokulunda her öğrenciyle tek tek ilgilenilmektedir. Bireysel farklılıkları gözeten Çoklu Zekâ sistemine dayalı programda ayrıca; Scamper ve High Scope modelleri uygulanmaktadır. Fen bilim ve matematik çalışmaları, Gems Programı destekli uygulamalarla, yaratıcı drama ve müzik etkinliği ile birleştirilerek eğlenceli bir eğitim uygulanmaktadır. Değerler eğitimi ile çocukların toplumsal ve insani değerler üzerine bilinçlenmeleri hedeflenmektedir. İngilizceyi öğretmek okulun ana hedeflerindendir. İngilizceyi okuyan, konuşan, yazan ve İngiliz diline bir bütün olarak hakim olan öğrenciler yetiştirilir. Anaokulundan başlayan ve yoğun olarak sürdürülen İngilizce eğitimi dil uzmanı öğretmenler tarafından verilmektedir. İngilizce öğretiminde şarkılar, oyuncaklar, dokümanter filmler, bilgisayar oyunları ve akıllı tahta gibi çok farklı eğitim araçları kullanılmaktadır. Öğrenciler yabancı dili eğlenerek ve yaşayarak öğrenirler. Okulda dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uygun olarak diyetisyen tarafından hazırlanan aylık yemek listeleri, kendi mutfaklarında pişirilmektedir. Güvenilir ürünlerin tedariğini kendileri yaparak, tam donanımlı, endüstriyel mutfak niteliğindeki mutfaklarında, hijyen eğitimli aşçılarına yemekleri hazırlatılıyor. Yıldızlarım Koleji’nde çocukların beden sağlığının korunması en önemli konulardandır. Her aktivite ve teneffüs, öğretmen gözetimi altında gerçekleşir. Yine de çocukların küçük çarpmaları ve yaralanmaları riskine karşı, sağlık odasında sürekli gerekli malzemeler bulundurulmakta, müdahaleler anında yapılmaktadır. Okulda temizlik, hem hijyen sağlama, hem de ayrıntılı temizlik anlamında çok dikkat edilen bir konudur. Sınıflar, tuvalet ve lavobalar, ortak kullanım alanları günlük olarak sık sık ve düzenli bir şekilde temizlenmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Badminton
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar

 • E. A.

  Çocuğumuzu bu okula yolladık. Okulda beslenme konusunda diyetisyenlerin hazırladığı menüler kullanılıyor. Kızım yemek konusunda biraz nazlı olmasına rağmen okulda bir sorun yaşamadı bu konuda emeği geçen diyetisyene de aşçılara da öğretmenlerine hatta rehberlik servisine çok teşekkür ederim.

 • N. A.

  Yabancı dilde iyi bir eğitim veriliyor. çocukların sıkılmadan İngilizce öğrenmeleri için şarkılar, oyuncaklar, dokümanter filmler, bilgisayar oyunları ve akıllı tahta gibi çok farklı eğitim araçları kullanılmakta. Fiziksel açıdan okulun binası sınıfları temiz ve donanımlı.

 • G. A.

  Scamper, High Scope, Gems Programı, Proje Destekli Eğitim, Değerler Eğitimi ve Mandala çalışmaları yapılmakta okulda ve biz eğitim anlayışları bakımından son derece memnunuz. Sanatsal derslerde iyi bir eğitim veriliyor ve bunun için fiziki imkanlar düşünülmüş. Donanımlı ve güvenli bir okul. Biz çok memnun kaldık.

 • C. Y.

  Butik bir okul, çocuklarınızın her fikrini rahatça savunabildiği, sosyal faaliyetlerin ve sporun angarya olarak gösterilmediği, kültürel ve tarihi miraslarımızın ve dünya klasiklerinin gezi ve konularla anlatıldığı, istediğiniz anda herhangi bir okul yöneticisi ile rahatlıkla görebildiğiniz bir kurum. Yabancı dil eğitiminde de butik okul olmasının avantajını yaşıyoruz.

 • G. İ.

  Atatürk İlkelerinin ve Türk olmanın gururunun hissederek kavratıldığı, bilimin eğlenceli bir şekilde öğretildiği, spor ve sosyal faaliyetlere de en az dersler kadar önem veren bir okul.

"Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çengelköy Yıldızlarım Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mh. Zübeyde Hanım Cd. Goncalar Sok. No:12 Çengelköy/istanbul
0216 706 6881
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Çengelköy Limon Ağacı Anaokulu Özel Okul
Özel Çengelköy Limon Ağacı Anaokulu

Nitelikli eğitim, güzel yemekler ve çocuklara hiç bitmeyen bir ilgi ve sevgi. Daha ne olsun.

Özel Şen Anaokulu Özel Okul
Özel Şen Anaokulu

Oğlumu geçen sene bu okula yollamıştım. Temiz ve ferah bir okul. Branş derslerinde başarılı sayılırlar, sosyal aktivitel...

Özel Kaplumbağa Anaokulu Özel Okul
Özel Kaplumbağa Anaokulu

Çağdaş toplum bilinci oturmuş bireyler yetiştirme amaçlarını hayata geçiriyorlar. Oğlum çoğu toplum kuralını bizden oldu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum