fb
Okul Ekle
Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu

0216 706 0159
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:30/18:30
Psikolojik Danışman
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu Hakkında

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, Büyük Çamlıca'da bulunması sebebiyle; İstanbul’da Ümraniye, Kadıköy ve Üsküdar bölgesindeki ailelere hizmet vermektedir.
3-6 yaş arası ve toddler grubunda çocuklara hizmet vermektedir. Kurumun kendi psikoloğu ve rehberlik servisi bulunmaktadır.
O...

Devamını Oku

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
3D Odası
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

Çince
Fransızca
Almanca
İngilizce
İspanyolca
Arapça
İbranice
İtalyanca
Rusça
Ermenice
Japonca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Badminton
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Kaya Tırmanışı
Seramik Kulübü
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • H. Y.

  Oğlumu geçen yıl Ceviz Ağacına gönderdim. "Çocuğun neyse o olmasina izin veren" cok samimi bir okul. Bahçesi ve yaz kiş çocuklarü bahçeye çıkarmalari müthiş...İhtiyacımız olan mahalle anaokulu. Tabi ki çok da progesyonel...Aynı zamanda amatör ruhu kaybetmemiş, tutkulu...Maalesef mesafelerden dolayi bu sene gönderemiyorum... Ama ceviz ağacı seviyesinde bir okul bulamadım. Kolej ve zincir okullardan uzak durduğum için.

 • A. O.

  Çocuk dünyasıyla kurulmuş bir okul tam anlamıyla bir anaokulu. Eğitimi, sosyalliği çok iyi ve bilinçli bir şekilde aldı çocuğum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 • C. S.

  Rehberlik hizmetinden çok memnunuz devamlı iletişim halindeyiz ve bir çok şey öğrendik evet öğrenmenin yaşı yokmuş bunu anladık. Öğretmenlerinin ve rehberlik servisinin ilgisine alakasına çok teşekkür ederiz.

 • S. K.

  Eğitim sisteminin iyi olmasının yanında okuldaki yaşam da beslenmesinden güvenliğine hijyenine fiziksel yapısına kadar her şeyi en iyi şekilde düşünülmüş ve öğrencilerin rahat edebileceği kendilerini evinde hissedeceği bir okul. Oğlumun 2. yılı ve çok memnunuz.

 • U. D.

  Okulun imkanları çok fazla hem sosyal hem fiziksel. Ayrıca yaz okulu da var. Biz çok memnunuz hatta küçük kızımı da bu okula göndermeyi düşünüyorum.

 • F. K.

  Atatürk ilkelerini benimsemiş, doğayla , kendiyle barışık bireyler yetiştiren bir okul. Eğitim sistemini çok başarılı buluyorum. Yaratıcılığı geliştirmeye öncelik veriyorlar. Sosyal aktivitelere de önem veriyorlar çocukların özgüvenini arttırıyor. Bu bölgedeki en güzel okul diyebilirim.

 • M. A.

  Mentessori eğitimi veriyor olması bizi cezbeden yanı oldu. Eğitimde başarılı bir okul, öğretmenleri ilgili. Okul binası, sınıfları temiz ve ferah.

"Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Kisikli Mah. Esin Sok. No:21 Üsküdar/istanbul
0216 706 0159
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.
Ad Soyad *
E-mail *
Telefon *
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 20 85

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu Hakkında

Özel Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, Büyük Çamlıca'da bulunması sebebiyle; İstanbul’da Ümraniye, Kadıköy ve Üsküdar bölgesindeki ailelere hizmet vermektedir.
3-6 yaş arası ve toddler grubunda çocuklara hizmet vermektedir. Kurumun kendi psikoloğu ve rehberlik servisi bulunmaktadır.
Okulun eğitim saatleri 08:30 ve 16:30 arasındadır. Çalışan aileler için okul sabah 07:30'da açılıp, akşam 18:30'da kapanmaktadır.
16:30-18:30 arası karma grup etkinliği yapılmaktadır. Uyku odası, yemekhane, 250m2 bahçe, kümes ve oyun alanlarına sahiptir. Fiziksel anlamda müstakil bir alana sahip okulun bahçesi duvarlarla çevrili olması sebebiyle oldukça güvenli, ana caddeden olması sebebiyle oldukça sessiz, okulun hemen yanında geniş bir koruluk alan olması sebebiyle oldukça havadar bir konuma sahiptir.

Veli iletişimi konusunda oldukça hassas davranılmaktadır. Günlük veli iletişiminde mobil bir sistem olan OkulAile uygulaması kullanılmaktadır.
Günlük yoklama, yapılan etkinlikler, etkinlik fotoğrafları, yemek yeme durumu, uyku durumu, hatırlatmalar, duyurular, aylık bültenler, makaleler bu sistem aracılığıyla velilere iletilmektedir. Her öğrenci için sınıf öğretmenleri çocukların gelişimlerine yönelik velilere periyodik olarak mektup göndermektedir. Bunlara ilaveten periyodik olarak bireysel veli görüşmeleri düzenlenmektedir. Kurum psikoloğu belirli bir gözlem süresi sonunda yeni başlayan öğrencilerin velileri ile görüşme sağlayarak gelişim değerlendirmesi yapmaktadır. Kurum psikoloğu tarafından çocuğun yaş düzeyine uygun olarak seçilen ve gerekli görüldüğünde; AGTE, Gessel gelişim figürleri testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Good Enough Harris, Frostig görsel algı testleri yapılmaktadır. Mevcut veya yeni bir öğrenciyle ilgili görüşülmek istenen herhangi bir konu öğretmen, psikolog veya okul müdürü ile şeffaf bir şekilde görüşülebilmektedir. Ebeveyneler için gerekli bilgilendirmelerin yapılmasının yanı sıra aile katılımları da desteklenmektedir.

Anaokulunda eğitim sistemi olarak Montessori eğitim modeline yer verilmiştir. Dünyaca tanınan ve uygulamakta olan bu sistem anaokulun bu konuda uzman kişiler tarafından çocuklara aktarılmaktadır. Çocukların potansiyellerini keşfedip bu potansiyeli en üst düzeye çıkarmak hedeflenmektedir. Bunun için gerekli olan Montessori materyalleri sağlanmakta olup geliştirilmiş materyaller kurumdaki öğretmenler tarafından üretilmektedir. Sınıflardaki öğrenci sayısı maksimum 15 kişidir. Sınıf öğretmenleri Üniversitelerin Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olan öğretmenlerdir, ayrıca okuldaki tüm öğretmenlerin Montessori eğitim sertifikası bulunmaktadır.

Montessori eğitiminin yanısıra okulda 5 gün aktif olarak tüm yaş gruplarına İngilizce öğretmeni tarafından aktif İngilizce dersleri verilmektedir.
Çocukların bedensel gelişimini destekleyecek sportif çalışmalar yapılmaktadır. Jimnastik dersleri alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Bunu destekleyecek doğa gezileri ve yürüyüşler de düzenlenmektedir. Bu gezileri okulun aktif olarak çalışan gezi kulübü düzenlemektedir. Büyük yaş grubundaki çocuklara yönelik satranç kulübü de mevcuttur. Bahçesi ve oyun alanları oldukça geniş ve çocukların enerjilerini atabilmeleri için gerekli oyuncak ve spor aletleriyle donatılmıştır. Eğitim yaklaşımında esas alının hususlar çocukların günlük yaşam becerisi kazanması, duyu etkinlikleri, matematik etkinlikleri, dil etkinlikler ve kozmik eğitim verilmektedir.

Beslenme ve hijyen konularına çok özen gösterilmektedir. Okul; MEB ve Sağlık Bakanlığınca yapılmış denetimlerde hem Beyaz Bayrak, hem de Beslenme dostu sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Mutfak ve temizlik konuları ayrılmış olup iki görevli tarafından yürütülmektedir. Okulda kahvaltı, meyve saati, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 4 öğün yemek çıkmaktadır. Her hafta okula çiftlikten günlük süt gelmektedir ve yoğurtlar okulda mayalanmakta olup, marketten alınmamaktadır. Tüm tahıl grubu Orvital Organik'ten sağlanmakta olup, okul içerisinde hazır gıdaya yer verilmemektedir.

Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Çekmeköy Masal Anaokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy Masal Anaokulu

0 ile 6 yaş grubu öğrencilerine okul öncesi eğitimi veren Özel Çekmeköy Masal Anaokulu İstanbul da Çekmeköy semtinde bul...

Özel Bando Çocuk Evi Özel Okul
Özel Bando Çocuk Evi

oğlumuzun eğitim hayatının temellerini, okulun sevgi dolu tecrübeli kadrosunun kollarında atmış olması geleceğe yapmış...

Özel Keşfeden Çocuklar Anaokulu Özel Okul
Özel Keşfeden Çocuklar Anaokulu

Yavrumun eğitim hayatındaki ilk öğretmenleriyle burada tanışması öyle büyük bir şans oldu ki bizim için. Oğlumuzun kendi...

6064 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum