fb
Özel Denizin İncileri Anaokulu

Özel Denizin İncileri Anaokulu

0 216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Denizin İncileri Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan, modern bir eğitim anlayışı ile çocukların her alanda gelişmesine olanak tanıyan anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapmaktadır. Özel Denizin İncileri Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim vermekte olup okul giriş-çıkış saatleri 07:30 - 18:30'dur. Temizlik ve hijyen, okulumuzun üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan biridir. Okulumuz Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak yürütülen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesinden BEYAZ BAYRAK almaya hak kazanmıştır. Okulda çocukların dönem içerisinde ki performanslarını gözlemlemek ve yaşadıkları problemlerde yardımcı olmak amacıyla psikolojik danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Okulun yemekhanesi, bahçe ve oyun alanı, tiyatro salonu mevcut olup, çocukların güvenliğini sağlamak açısından okulda 24 saat kamera sistemi mevcuttur, geliş ve gidişleri kontrollü bir şekilde sağlamak için bir adet servis hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin gelişimlerini gözlem altında tutan rehberlik hizmeti ve yazın eğlenerek öğrenme yöntemini tercih edenler için bir de yaz okulu hizmetleri mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak her gün İngilizce dersleri veren okulun sanatsal faaliyetleri arasında modern dans-bale, yoga ve drama etkinlikleri mevcuttur. Okulun bir adet de gezi kulübü mevcuttur. Okulda her gün yeni bir aktivite yapılmaktadır. Bu aktiviteler sayesinde çocukların ince motor becerileri geliştirilmektedir. Okul bahçesinde öğretmen eşliğinde oyun grubu etkinliği yapılarak çocuklara hoş vakitler geçirtilmektedir. Sınıf faaliyetleri ile çocukların el, göz ve vücut koordinasyonları geliştirilirken sanatsal faaliyetler sayesinde çocukların kaba motor becerileri geliştirilmektedir. Oyun bahçesinde park ve bahçe araç- gereçleri mevcut bulunmaktadır. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Erken Kayıt avantajları başlamış bulunmaktadır. Yaşam becerileri derslerinde düşünce ve davranışları incelemeye, iyi alışkanlıklar kazanmaya yardımcı, bütünsel eğitim anlayışı altında, atölye çalışmaları yapılmaktadır. Buna en güzel örnek 112 temel ilk yardım ve sağlık hizmetlerinin öğretilmesidir. Hafta sonu etkinlikleri arasında, dans eğitimi, anne ve baba okulu, drama atölyesi, ritim atölyesi, İngilizce dersleri, yabancı dil oyun grubu ve yabancı dil etüt grubu etkinlikleri yapılmaktadır. 2-3 yaş grubu için her gün 1 saat, 4-5 yaş grubu için her gün 1,5 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğretmenimiz tüm gün okulda bulunarak çocukların dil gelişimlerini ders dışında da pekiştirmektedir. Özel Denizin İncileri Anaokulu 'nda çocukların araştırmacı, sorgulayan, eleştiren bir bakış açısına sahip olabilmeleri açısından haftanın belli gün ve saatlerinde felsefe ve düşünme becerilerini geliştirici etkinlikler yapılmaktadır. Hafta içi her gün beş veya üç tam gün ve beş veya üç yarım gün seçenekleri mevcuttur.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

- MEB odaklı

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

Yorumlar

 • d. b.

  Oğlum henüz 2 yaşında, 3 aydır Denizin İncilerine gidiyor ve bir gün bile oğlumla ilgili içimde huzursuzlukla işe gelmedim sayelerinde. Oğlumun orada okuldan çok ev sıcaklığını yaşadığını, öğretmenleriyle birbirlerini karşılıklı çok sevdiklerini ve nasıl faydalı bir düzene girdiğini gördükçe onlara teşekkür edesim geliyor. İlk günden beri özellikle Duygu Hanım'ın samimiyeti, net çözümleri, Gözde öğretmeninin oğluma gösterdiği sabır ve sevgisi hiç değişmedi. Alışma evresinde sürekli resim ve videolarla içimi rahatlattılar, ayrıca ne zaman istesem hangi konuda olursa olsun kendileriyle görüşebildim. Oğlumun en ufak tırnak çiziklerini bile arayıp haber veriyorlar. Hijyen, ekipman, yemekler her şey çocukların mutlu olacağı şekilde. Yabancıları görünce ağlama krizine giren oğlum şimdi herkese gülücükler saçıyor, çok sosyalleşti. Mert'in uzun yıllar bu ailede büyümesini diliyorum.

 • A. A.

  Bu okulla tanışmam önce kızım sonra oğlum için büyük şans Kızım 2.5 yaşında ilk okul tecrübesi kötü başladık. Maalesef kızım okul kapısını görünce ağlıyordu. Bu okulla tanisdiktan sonra çocuklarımıza ilk vermemiz gereken şeyin güven duygusu olduğunu anladım. Okulun sahibi, koordinatörü, müdürü, sevgıli öğretmenleri kızima güven duygusunu vererek korkusunu attık. Ve sonrada eğitim konusunda kızıma çok şey kattı. Çocuk kendisini evinde gibi güvende gördüğü için okulda verilen eğitimi daha iyi kavradi. İlk yilimizda ingilizce dans ve bir çok konuda başarısını gördükçe iyiki dedim sizi tanımışım. Sevgili veliler okulda çok faktörü gozlemleriz benim fikrim İlk faktör güven olsun. Çocuklarınız güven ortamında olsun Sevgiler

 • H. f.

  Çocuğunuzu emin ellere bırakabileceğiniz harika bir okul.gerek ogretmen kadrosuyla,gerekse kaliteli ve sağlıklı yemekleriyle gerçekten çok güven veremiyor.cocugunuzu bırakırken gözünüzün arkada kalmayacağından emin olabilirsiniz...

 • S. d.

  Son derece disiplin ve öz verili bi egitim yuvası Eksik yanının pek göremedim gayet güvenilir bi okul

 • E. E.

  Dikkatli ve Ekip olarak çok samimiler. Tertemiz bir ortam, özverili personel, sosyal etkinlikler ve hizmet içi eğitimleri ile en iyisini hak ediyorlar. İş Güvenliği Hizmetini veririm ve tamamını uygulayan az sayıda İşverenlerden biri olduğu içinde ayrıca teşekkür ederim.2 senedir tanırım görmedim olumsuz bir durum.

 • K. Ö.

  Merhabalar belki de bu teşekkür yazısını çoktan yazmalıydım ama o kadar güzel yazılar yazılmış ki uzun zaman düşündüm ben bir Dede olarak duygularımı nasıl ifade edeyim diye.Bu yazılanları okuyan bütün anneler ve babalar yürekten bende böyle düşünüyorum demiştir bundan eminim.Ama ben size Profesyonel anlayışınız ve eğitim inancınız için teşekkür etmek istiyorum. Eminim ki bu güne kadar pek çok konuda teşekkür yazısı aldınız , Kaliteniz ,Güvenilirliğiniz ,içtenliğiniz ve buna benzer konularda zaten tartışılmaz olarak bu sektörün Lokomotifisiniz benim teşekkür etmek istediğim şey belki de geleceklerini Bu günden şekillendirecek olan yavrularımızı güvenilir ellere emanet etmek istediğimiz çocuklarımız adına. Çünkü biz belkide farkında olmadan yalnızca bakılmak üzere çocuklarımıza bir okul ararken ,siz bize DENİZİN İNCİLERİ ANAOKULU'nun aslında bir bakım kurumu olmadığını değerli varlıklarımıza verilecek en büyük geleceğin, bu gün alacakları eğitim olduğunu öğrettiniz. Biz çocuklarımızın geleceğini uzak ufuklarda ararken siz yolun Gerçekten DENİZİ İNCİLERİNDEN başladığını gösterdiniz bizlere, Ne söyleyebilirim ki , öğrenmenin yaşı yok ve sizde bir eğitim kurumu olarak görevinizi yapmanın Haklı gruru içerisindeniz ama bizde sayenizde hala bir eğitim sürecinde olduğumuzu hatırladık. Bu yüzden başta Deniz Hanım ve Tüm çalışan Öğretmen ve emekçileri olmak üzere hepinize Sonsuz teşekkür ediyorum. Kadir ÖZKAN

 • v.

  aile ortaminda buyuyor cocuklarimiz ne kadar sansliyiz tesekkurler Denizin İncileri

 • N. Ö.

  Atatürk ilkelerine bağlı nesillerin temelinin atıldığı, çağdaş bir okul.

 • S.

  Açıldığı günden bu yana kurucusu olan Deniz hanım ve diğer öğretmenler olsun verdiği güven,çocuklarımıza göstermiş oldukları güleryüz,ve ilgi özellikle eğitim konusunda ki hassasiyetleri tartışılamaz bile. İki kızımında çok şanslı olduğunu düşünüyorum büyük kızım 4 yıldır Denizin İncilerinde büyüdü ve mezun oldu.Kardeşi de 2 yıldır devam ediyor.İyiki yollarımız Denizin İncileri Anaokulu ile iyiki kurucusu olan Deniz hanımla kesişmiş .Başarılarınızın devamını dilerim .Bu vesileylede cocuğumu nereye bırakıcağım, kim bakıcak, kime güveniceğim,nasıl güzel eğitimli birer birey olarak yetiştiririm diye düşünmesiler İşte Denizin İncileri Anaokulu .Tekrar teşekkürler sevgiler.

 • A. B.

  Hafta sonları sanat,dans, drama atölyeleri yapılıyor ve alanında uzman öğretmenlerle çalışıyorlar. Ayrıca yabancı dil oyun grubu da mevcut her yönüyle iyi bir eğitim veriliyor okulda. Yemekler sağlıklı lezzetli ve hijyenik şartlarda hazırlanıyor.

 • K. K.

  Modern dans, drama, bale gibi sanatsal derslerle çocukların yaratıcılığını geliştirip kültürel birikim sağlamalarını sağlıyorlar. alanında uzman eğitmenler çocuklara karşı birebir ilgi gösteriyor. Fiziksel bakımdan temiz, gevenli ve geniş bir okul. Biz memnun kaldık diğer velilerden de şimdiye kadar olumsuz bir yorum duymadık.

 • V. .

  İlk öğrencisi ve ilk mezunu olmanın verdiği gururla okulumuzu çok seviyor ve özlüyoruz . Aile ortamında ve sıcaklığında , özenli , sevgi dolu ve tecrübeli öğretmenleri ile eğitim ve öğretime dair ne varsa çocuklarımıza aktarmayı başaran okulumuz .Başarılarınız daim , yolunuz açık olsun . Gelecek nesillere her daim ışık tutmanız dileğiyle ... Sevgiler

 • Veli

  TAM BİR AİLE ORTAMI ÇOCUKLAR AİLENİN NE OLDUĞUNU BİLEREK BÜYÜYOR

 • Veli

  aktivitelerde çok fazla eğleniliyor çocuğum eve geldiğinde anlatışından anlaşılabiliyor. teşekkürler

"Özel Denizin İncileri Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Denizin İncileri Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mahallesi, Dumlupinar Sokak, No:11, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum