fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dr. Peker Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel Dr. Peker Çocuk Akademisi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 8
Okul Saatleri:
Sabahçı: 07:45/13:00
Öğlenci: 12:00/19:00
Tam gün: 07:45/19:00

Özel Dr. Peker Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

Özel Dr Peker Çocuk Akademisi Küçük Eller Anaokulu T.C Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel anaokulları için hazırladığı mevzuata uygun olarak eğitim sunan M.E.B’ na bağlı özel eğitim kurumudur. Okulumuz, modern ve kaliteli bir eğitim anlayışı ile her türlü fiziksel ve teknolojik altyapıya sahip, çocukların merak duygusunu ve hayal dünyalarını geliştirecek biçimde hazırlanmış binamızda, çocuk güvenliğini ve her bir çocuğumuzun ayrı ve özel bireyler olduğunu gözeterek, çağdaş, güvenilir ve eğitimde öncü bir kurum olmayı hedeflemiştir. Sınıflarımızın kontenjanı “ 9- 12 arasında sınırlandırılmış olup ailelerimizin okul öncesi çağındaki çocuklarını güvenle teslim edebileceği kurumumuz; profesyonel kadrosu ile tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak hizmet vermektedir. Yılların tecrübesi ile sağlam adımlar atarak, çocukların isteklerine cevap veren kadromuz ile öğrencilerimizi bekliyoruz. Ayrıca okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz “BEYAZ BAYRAK ve SERTİFİKA” almaya hak kazanmıştır. Yemeklerimiz okulumuzda, okulumuz aşçısı tarafından hijyen ve titizlikle hazırlanmaktadır. Yemek listelerimiz beslenme uzmanımız tarafından aylık olarak hazırlanmakta olup velilerimize aylık bülten ile beraber sunulmaktadır. Çocuklarımızın tüketeceği tüm gıdalar günlük olarak seçkin markalardan ve yerlerden alınıp tüketilmektedir. Zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde Dr Peker Çocuk Akademisi Küçük Eller Anaokulu olarak temizlik ve sağlığın öneminin çok daha fazla farkındayız. Temiz, düzenli ve ferah bir öğrenme ortamının çocukların eğitimi ve gelişimi açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Özel Dr Peker Çocuk Akademisi Küçük Eller Anaokulu çocukların kendilerini rahatça ifade etmelerini sağlayan bir okul ortamı sağlar. Öğretmenlerin ve öğrencilerin mutlu olmalarının iyi eğitimin en önemli koşulu olduğuna inanır, kahkaha atılmadan, eğlenmeden geçen bir günün ziyan olduğuna inanır. Oyunun çocuğun yaşamında ve okullarımızın her alanında var olmasına özen gösterir. Kurumumuz kurucusu tarafından öğrencilerimiz gerekli sağlık takibi yapılmakta olup güvenilir okul ortamını sunmaktayız. Kurumumuzda her türlü durum için Hemşire Çocuk doktoru olmakta olup Hastane anlaşmalarımız mevcuttur. Öğrencilerimizin sağlığı , mutluluğu her şeyden önemlidir sözünü ilke edinmiş bir eğitim sunmaktayız.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Hibrit Eğitim Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (12)

 • ŞT

  Merhaba, Okula geldiğimde güler yüzle karşılanmam orada olan çocuklara verilen önem beni çok mutlu etti.Randevulu olarak okula almaları diğer çocuklar ile karşı karşıya getirmemeleri özenli olduklarını gösterdiğini düşünüyorum. Yaz okulu ile ilgili bilgi aldım .Bu yaz ve önümüzde ki dönem için kayıt yaptırdım. İçim rahat bir şekilde çocuğumu göndereceğimi düşünüyorum.

 • NK

  Kızımı kayıt ettirirken çok tereddütlerim vardı tam gün mü yarım gün mü pandemi var kafamda sorular çok fazlaydı. Dr peker çocukakademisine geldiğimde kararsızdım okulu gezip müdüre hanım ile konuşunca biraz olsun içim rahatladı.3 tam gün olarak başladık sonra kızım okulu o kadar çok sevdi ve öğretmenler cok ilgiliydi kızım okuldan ayrılmaz oldu ve şuan 5 tam gün gidiyor . İyi ki göndermişim diyorum. Sevgiler

 • Ky

  Pandemi sürecinde hem temizliğiyle hemde hijyen konusunda çok dikkatliler özellikle okulun başında dr olmasıda ayrı bir avantaj, çocuğumun hem yemek konusunda hemde tuvalet konusunda sıkıntısı vardı fakat öğretmenleriyle birlikte hepsini aştık artık tuvalete kendisi gidiyor ayrıcada yemeğide kendi yiyor çok şükür acıktım anne lafı duyuyorum... iyi ki Dr.Peker iyi ki Burçin peker..

 • YS

  En başında çok araştırıp daha sonra Dr.peker çocuk akademisi okulunu bulduktan sonra keşke daha önce tanışsaydım dediğim ve çocuğumu gözüm arkada kalmadan emanet ettiğim başta sahibi Burçin hanım olmak üzere değerli öğretmenlerimiz olduğu için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum iyi ki sizi tanımışız☺️

 • DU

  Okulda çalışanlar çok profesyonel mesleğini seven kişiler. Psikoloji danışmanları Özge hanım çok ilgili her hangi bir ihtiyacımızda hemen randevu ayarlayıp online da olsa bizlere destek veriyor. Öğretmenler çok ilgililer . Kayıt yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim.

 • PG

  Dr peker çocuk akademisine kızımı göndermekle çok iyi karar vermişim. Bu dönemde bana çok güven verdi. Kızım severek okula gidiyor. öğretmenlerimizden çok memnunum.

 • Ks

  Sahibi öğretmen Burçin hanım olsun sınıf öğretmenlerimiz olsun hepsi çok ilgili çocuğum çok severek gidiyor okuluna hijyen konusunda gerçekten harika çocuğum bu okulda olduğu için huzurluyum

 • ND

  Herşeyden önemlisi kızım çok mutlu öğretmenlerini çok seviyor, hijyen anlamında gönlüm çok rahat aynı zamanda kurumda bir çocuk doktorunun bulunması gerçekten bulunmaz bir nimet her koşulda sonuna kadar öneriyorum bu yorumu tüm okuyan annelere❤️

 • Aa

  Atatürkçü eğitim veren kızıma eğitim,öğrenim ve eğlence anlamında çok iyi hizmet veren bir kuruluş. Öğretmenlerin özellikle okulun kurucusu Burçin hanım çok ilgili ve sevgi dolu.

 • DY

  Çoook şanslı olduğumuzu düşünüyorum :) Aile ortamı olması çocuğun güvende olmasını sağlıyor. Pandemi döneminde hijyen ve temizliğe verdikleri önemden dolayı güveniyorum ve gözüm kapalı teslim ediyorum. Yabancı dil eğitimine ve sosyal etkinliklere önem veriyorlar. İyikii sizi bulmuşuz.

 • OKULLAR BAŞLADIĞINDA BİZ AİLELERİN EN BÜYÜK SORUNU ÇOCUĞUMU HANGİ OKULA YAZDIRMAK OLUR.BİZDE ÇEVREMİZDEKİ TÜM OKULLARI GEZDİK DİYEBİLİRİM.TA Kİ DR PEKER ÇOCUK AKADEMİSİNİ GÖRENE KADAR .TAM BİR AİLE ORTAMI OKULA GİRDİĞİMİZ AN İTİBARİYLE BİZİ GÜLER YÜZÜYLE KARŞILAYAN MÜDÜRE HANIM O KADAR SAMİMİLERDİ Kİ ....OĞLUM O KADAR MUTLU Kİ KESİNLİKLE ÖNERİYORUM.PANDEMİ DÖNEMİNİ HASSASİYET İLE YÜRÜTTÜKLERİ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 • ED

  Özellikle pandemi döneminde çocuğumu güven ile gönderebildigim okul. Hijyen, temizlik konusunda çok temkinli yetkililer. Verilen eğitimden çok memnunuz. Ayrıca okulda Dr. bulunması da ayrı bir avantaj bizler için.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dr. Peker Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Barış Mah., Çiftlik Cad., No.:56 Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum