fb
Özel Düşler Evi Anaokulu

Özel Düşler Evi Anaokulu

0216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18

Özel Düşler Evi Anaokulu Hakkında

2008 yılında İstanbul’un Anadolu tarafı semtlerinden biri olan Koşuyolu’nda faaliyete başlayan Özel Düşler Evi Anaokulu eğlenerek öğreniyorum anlayışı ile kuruldu. Çoklu zeka kuramının temel alındığı okul 450 metrekare kapalı alanı olan binasında hizmet veriyor ve okulun dış görünüşü bile çocukların düşlerini yansıtıyor. Çok renkli bir görünüm sunan okulun 100 metrekarelik büyük bir bahçesi var. Bahçe kiraz ağaçları ile kaplı ve büyük şehirdeki apartmanlara hapsolmuş çocuklara sağlıklı ve ilginç bir oyun alanı daha yaratıyor. Bahçenin caddeye uzak olması çocukları tozdan, gürültüden ve diğer tehlikelerden koruyor. 4 sınıf, bir uyku odası ve bir kapalı oyun odasından oluşan okulda, öğretmenler dahil 20 personel görev yapıyor. 3, 4, 5 yaş grubu öğretmenlerinden başka oyun grubu öğretmeni, native ingilizce öğretmeni bulunmakta. Her sınıf da çift öğretmen partner sistemi bulunmaktadır. Sınıf öğretmenlerinin yanı sıra Düşlerevi anaokulu adeta bir sanat atölyesi gibi çalışmakta. Çocukların sağ beyin gelişimi ile oldukça ilgili olan uzman psikolog okul müdürü, alanında üniversite mezunu satranç, modern dans & bale, halk oyunları, müzik orff, yaratıcı drama, görsel sanatlar, kodlama öğretmenlerini de bünyesinde çalıştırmakta. çocuklar her gün iki yada üç branş öğretmeni ile sanatla iç içe zaman geçirmektedir.

Binada bütün sınıflar bol güneş alıyor ve kolayca temizlenen mobilyalar ile döşenmiştir, dekorasyonda çok renklilik tercih edilmiştir.. Böylece çocukların düş dünyası iyice renklenmektedir. Oyuncak alımında dünya standartlarında olan ve oyuncakçılar birliğince kabul edilen markalar seçiliyor. Özellikle okulumuzun hijyene verdiği önem herkes tarafından bilinen önemli bir ayrımdır. Belli periyotlarla dezenfektan firmaları ile okul temizlenir sertifikalarını yeniler. Oyuncaklar düzenli olarak haftada bir gün yıkanır ve temizlenir. El temizliğine yardımcı antiseptik solüsyonlar kullanılır. Her ay uzman diyetisyenleri tarafından hazırlanan yemek listeleri, geç saate okuldan ayrılan çocukları unutmamış bu nedenle yemekler 5 öğün şeklinde hazırlamıştır. Çocukların alması gereken besin değerleri göz önüne alınarak hem onların seveceği çeşitlilikte, sıkıcı olmadan fakat sağlıklı büyümelerini destekleyici şekilde oluşturulmuş menüler, velilerle her ay paylaşılır. Okul müdürü sağlıklı bir ruh ve beden gelişimi için doğru beslenmenin önemini çocuklara verilen özel eğitimlerle sürekli destekler. Bu felsefesinden ayrılmayan okul, sebzelerini organik pazardan, organik sertifikalı yumurtalarından ve kuru gıdalarının bir çoğunu memleketlerinden getirerek duruşunu bütün velilerine kanıtlamıştır. Paketli gıdalar kullanılmadığı gibi velilerin okula göndermesi de yasaktır.

Belli aralıklarla sürdürülen anne baba okulu eğitimleri velilerin donanımını artırmak için planlanmakta ve ihtiyaç duyulan en önemli seminer konuları anketlerle belirlenmektedir. Düşlerevi Anaokulu Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, çocukların seçim haklarının olduğu, duygu ve karakter gelişimlerinin takip edildiği özel bir müfredat uygulamaktadır.

Sabah 07:30’da açılan okul, akşam 19:00’a kadar faaliyetlerine devam ediyor. Mutfak atölyeleri, dış geziler, öğrenci sunumları, tiyatrolar, hareket eğitimleri, zeka gelişimi gibi birçok öğretimin bir parçası. Yaz okulu olarak da çalışmalarına devam eden okulda bu dönemde yüzme, binicilik, dış geziler, tasarım atölyeleri ve jimnastik de faaliyetlere dahil ediliyor. Rehberlik, güvenlik ve servis hizmetleri olan Özel Düşler Evi Anaokulu MEB’e bağlı bir eğitim kurumu olarak karakter eğitimini de ön plana alıyor. Çağdaş eğitim anlayışı temelinde çocuklara akılcı düşünme, duyarlılık, saygılı olma, dayanışma gibi davranışlar aşılanmaya çalışılıyor. Kişisel bakım bile bu derslerin bir parçası. Özel Düşler Evi Anaokulunda uzman bir psikolog da görev yapıyor.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Haftalık ders programı içerisinde kaç saat oyun saati olarak ayrılmıştır?

- 9+

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Bir dönemde sanat ve spor faaliyetleri için kaç etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar

 • A. B.

  2.5 yasinda baslayan uzun soluklu maceramizda cok keyifli zamanlar paylastik, ögretmenlerin ozverisi, mesai saatleri disinda da iletisime acik olmalari, anne sefkatini esirgememeleri en buyuk artilariydi benim icin.

 • N. .

  Tüm öğretmenlerin ilgisi, güleryüzü, çocuklara katkısı ,eğitim kalitesi ,sosyal faaliyetleri,beslenme düzeni. ..yani aklınıza gelebilecek tüm sorulara kesinlikle olumlu yanıt alabileceğiniz ve tereddütsüz ,güvenle çocuğunuzu gonderebileceginiz bir okul...kosuyolunda anaokul arayışında olan anneler icin özellikle yorum yazmak istedim ....gözünüz arkada kalmayacak emin olun.....sevgiler ...çocuğumuz herseyimiz cunku ....

 • N. A.

  Çocuklar genelde okul içinde oluyorlar, biraz daha dışarı çıksalar aslında güzel olabilir. Mesela turistik yerlere gidip görmek gibi. Kışın sorun olmuyor da yazın oğlum şikayet ediyor. E malum yaz sıcağında kapalı yerde kalmak istemiyor.

 • D. K.

  Daha önce 2 kere okul değiştirdik fakat oğlum bu okulu çok sevdi. Öğretmenleri çok cana yakın, tatlı dilli insanlar. Eve gelince oğlum bana öğretmenlerini anlatıp duruyor. Arkadaşlarını da çok seviyor, iyi anlaşıyorlar. Beraber sosyal etkinlikler yapıyorlar. Benim bu okula puanım tam, herkese tavsiye ederim.

 • S. S.

  Eşim vefat ettikten sonra kızım içine kapanıp dış dünya ile bağlantısını neredeyse kesmişti. Ben de tek başıma hem çalışıp hem onunla ilgilenemediğim için anaokulu aramaya başladım. Özel Düşler Evi'ni buldum. Kızım ile beraber gittik ve okulu çok beğendi. Okuldaki öğretmenler sağ olsunlar durumumuzdan dolayı kızıma özel bir ilgi gösterdiler. Kısa zaman sonra eski neşesini buldu kızım. Gerçekten çocuk psikolojisinden çok iyi anlıyorlar.

 • S.

  3!yılımız geçti bu okulda ve hergecen gün, yıl kendini geliştirdi hiçbir zaman yerinde saymadı.okul sahibi vizyonunu her koşulda hissettirdi.kazanılması zor bir çocuğum vardı akşam haftasonu geç demeden hep bizimle oldular.çocuğumda hep ilerleme gelişimle sürdü zamanlar. Gerçekten büyük şanstı bizim için.özenli mutfağı, girdiğinizde mis gibi tertemiz olan okul, kadrosu geniş öğretmenler ve neredeyse okulda yatacak bir okul müdürü.hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz hayatları hep huzur ve mutluluk dolu geçsin herşeyin en iyisini hakeden bir okul.Hakkını ödeyemeyeceğimiz emeklerle dolu yıllarımız oldu.heryerde her koşulda teşekkürü iletiyoruz.Gülçin hanım heryere açmalı okulları.

 • V.

  Okulda en önemli nokta 5 gün tecrübeli bir psikolojik danışmanın bulunması.Eğitimi ve profesyonel bakış açısı hemen hissediliyor.Sevgiyle özenle ve gerçekten eğitim odaklı herşeyin çocuklar için düşünüldüğü bir yer.ben yöneticilerine çok güveniyorum vicdanlı ve işinde kariyer sahibi insanlar.Mutfak bir anne baba olarak en güvendiğimiz noktası.bunu doktor kontrollerinde de tastikliyoruz.bu tür kurumlar büyümeli ve nicelerini açmalı

"Özel Düşler Evi Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Düşler Evi Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Cenap Şahabettin Sokak No:11 Kadiköy/istanbul
0216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Özveri Anaokulu Özel Okul
Özel Özveri Anaokulu

hızlı zamanda kulağımıza gelmeye başlayınca çocuğumuzu yazdırmayı tercih ettik. kesinlikle başarılılar ve bu işe öylesin...

Gülay Kışlak Suadiye Anaokulu Özel Okul
Gülay Kışlak Suadiye Anaokulu

Çevrede bunca yerleşim varken bahçesi bu derece büyük ve güzel bir okul olması çok büyük avantaj. Pyp eğitimiyle verilen...

Özel Derin Düşler Anaokulu Özel Okul
Özel Derin Düşler Anaokulu

ders ve oyun konusundaki başarılarının yanında çocukların görgü kurallarınında ki gelişimine de önem veriyorlar

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum