fb
Özel Düşler Evi Anaokulu

Özel Düşler Evi Anaokulu

0216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18

Özel Düşler Evi Anaokulu Hakkında

2008 yılında İstanbul’un Anadolu tarafı semtlerinden biri olan Koşuyolu’nda faaliyete başlayan Özel Düşler Evi Anaokulu eğlenerek öğreniyorum anlayışı ile kuruldu. Çoklu zeka kuramının temel alındığı okul 600 metrekare kapalı alanı olan yeni binasında hizmet veriyor ve okulun dış görünüşü bile çocukların düşlerini yansıtıyor. Çok renkli bir görünüm sunan okulun 250 metrekarelik büyük bir bahçesi var. Bahçe vişne, incir ve kiraz ağaçları ile kaplı ve büyük şehirdeki apartmanlara hapsolmuş çocuklara sağlıklı ve ilginç bir oyun alanları yaratıyor. Bahçe de çocukların ekoloji etkinliklerini yapabilecekleri, her sınıfın sorumluluk alanında olan ekim alanları mevcut. Toprakla iç içe olmaları, kazma küreklerle oynamaları, çamurlar evcilikler kurmaları için toprak bir alanı daha mevcut. Çocukların park alanı ise düşüp yaralanmalarını önleyecek yumuşak zeminle kaplanmıştır.Bahçenin caddeye uzak olması çocukları tozdan, gürültüden ve diğer tehlikelerden koruyor. 4 sınıf, Yabancı dil atölyesi, Görsel sanatlar Atölyesi , Bale salonu ve müzik atölyesi mevcuttur. Çocukların kışın da sınıflarından ayrı geçirebilecekleri özenle rol model oyuncaklarıyla donatılmış, birinci sınıf ahşap mobilyaları olan bir oyun salonu da bulunmakta. Okulda öğretmenler dahil 26 personel görev yapıyor. 3, 4, 5 yaş grubu öğretmenlerinden başka oyun grubu öğretmeni, native ingilizce öğretmeni bulunmakta. Her sınıf da çift öğretmen partner sistemi bulunmaktadır. Sınıf öğretmenlerinin yanı sıra Düşlerevi anaokulu adeta bir sanat atölyesi gibi çalışmakta. Çocukların sağ beyin gelişimi ile oldukça ilgili olan uzman psikolojik danışman okul müdürü, alanında üniversite mezunu satranç, modern dans & bale, halk oyunları, müzik orff, yaratıcı drama, görsel sanatlar, kodlama,Seramik, savunma sanatları ve spor öğretmenlerini de bünyesinde çalıştırmakta. çocuklar her gün iki yada üç branş öğretmeni ile sanatla iç içe zaman geçirmektedir. Ayrıca okul da çocukların fizyolojik gelişimlerini takip eden anlaşmalı bir uzman fizyoterapisti, dil gelişimlerini takip eden anlaşmalı bir uzman Dil Konuşma Terapisti bulunmakta.
Okulda son sistem güvenlik önlemleri alınmaktadır. 32 güvenlik kamerasıyla 7-24 izlenen okulda hiçbir ölü alan bırakılmamıştır. Veliler çocuklarını bir yıl kayıtların saklandığı kartlı anonslu geçiş kartlarıyla teslim alabilmektedir. Merdiven girişlerinde bulunan kapılar hiçbir şekilde çocuklar tarafından açılmayan öğretmenler tarafından şifreli geçiş sistemiyle açılabilen şekilde yapılmıştır.

Binada bütün sınıflar bol güneş alıyor ve kolayca temizlenen mobilyalar ile döşenmiştir, dekorasyonda çok renklilik tercih edilmiştir.. Böylece çocukların düş dünyası iyice renklenmektedir. Okul çocukların tuvalet alışkanlıklarını kazanmaları için wclerini özel tasarım ödülü almış klozet, lavabo ve musluklarla neşelendirmiştir. Oyuncak alımında dünya standartlarında olan ve oyuncakçılar birliğince kabul edilen markalar seçiliyor. Özellikle okulumuzun hijyene verdiği önem herkes tarafından bilinen önemli bir ayrımdır. Belli periyotlarla dezenfektan firmaları ile okul temizlenir sertifikalarını yeniler. Oyuncaklar düzenli olarak haftada bir gün yıkanır ve temizlenir. El temizliğine yardımcı antiseptik solüsyonlar kullanılır. Her ay uzman diyetisyenleri tarafından hazırlanan yemek listeleri, geç saate okuldan ayrılan çocukları unutmamış bu nedenle yemekler 5 öğün şeklinde hazırlamıştır. Çocukların alması gereken besin değerleri göz önüne alınarak hem onların seveceği çeşitlilikte, sıkıcı olmadan fakat sağlıklı büyümelerini destekleyici şekilde oluşturulmuş menüler, velilerle her ay paylaşılır. Okul müdürü sağlıklı bir ruh ve beden gelişimi için doğru beslenmenin önemini çocuklara verilen özel eğitimlerle sürekli destekler. Bu felsefesinden ayrılmayan okul, sebzelerini organik pazardan, organik sertifikalı yumurtalarından ve kuru gıdalarının bir çoğunu memleketlerinden getirerek duruşunu bütün velilerine kanıtlamıştır. Paketli gıdalar kullanılmadığı gibi velilerin okula göndermesi de yasaktır.

Belli aralıklarla sürdürülen anne baba okulu eğitimleri velilerin donanımını artırmak için planlanmakta ve ihtiyaç duyulan en önemli seminer konuları anketlerle belirlenmektedir. Düşlerevi Anaokulu Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, çocukların seçim haklarının olduğu, duygu ve karakter gelişimlerinin takip edildiği özel bir müfredat uygulamaktadır.

Sabah 07:30’da açılan okul, akşam 19:00’a kadar faaliyetlerine devam ediyor. Mutfak atölyeleri, dış geziler, öğrenci sunumları, tiyatrolar, hareket eğitimleri, zeka gelişimi gibi birçok öğretimin bir parçası. Yaz okulu olarak da çalışmalarına devam eden okulda bu dönemde yüzme, binicilik, dış geziler, tasarım atölyeleri ve jimnastik de faaliyetlere dahil ediliyor. Rehberlik, güvenlik ve servis hizmetleri olan Özel Düşler Evi Anaokulu MEB’e bağlı bir eğitim kurumu olarak karakter eğitimini de ön plana alıyor. Çağdaş eğitim anlayışı temelinde çocuklara akılcı düşünme, duyarlılık, saygılı olma, dayanışma gibi davranışlar aşılanmaya çalışılıyor. Kişisel bakım bile bu derslerin bir parçası. Özel Düşler Evi Anaokulunda uzman bir psikolog da görev yapıyor.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi
Taekwondo

Sanatsal

Bale
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Rehberlik

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar

 • E. K.

  4 yılımızı geçirdiğimiz birbirinden değerli, deneyimli, güleryüzlü kadrosu ile çocuğumu emanet ettiğim güzel okulumuz.Idareci kadrosuyla, çeșitli faaliyetlerle çocuklarımıza kazandırdıkları özgüvenle,bunlarla da kalmayarak, çocuğumuzdan duyduğumuz farklı ama lezzetli yemekleriyle.... En önemlisi Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaș çocuklar yetiștirdiğiniz için sonsuz teșekkürler.

 • S. U.

  Yaklaşık 6 aylık tatsız bir devlet okulu deneyiminden sonra tanıştığımız Düşler Evi kızımın hayatındaki en büyük şansımız oldu. 2,5 yıldır devam ettiğimiz okulumuzdan bu yıl mezun oluyoruz. Henüz 5 yaşındayken okuma yazmayı öğrenen ingilizce cümleler kuran, sanatı, doğayı, hayvanları seven, çevreye duyarlı, sağlıklı beslenme konusunda bilinçli harika bir çocuk yetiştirmemizde bize katkıları için öğretmenlerimize nekadar teşekkür etsek azdır. Kayıt için okul kurucumuz Gülçin Hanımla görüşmeye gittiğimizde hiç tereddüt etmeden aradığımız okul bu dedik ve yanılmadığımızı gördük. Çocuğun kapıda karşılanmasından, gün içinde yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirilmemize, okul hijyeninden yemek listelerine kadar büyük bir özenle geçti 2,5 yılımız ve asla gözümüz arkada kalmadı. Kış aylarında çocukların hasta olmaması için hergün bitki çayları yapılması, okulun düzenli olarak nano hijyen ile dezenfekte edilmesi çocukları bulaşıcı hastalıklardan korumak için çok faydalıydı. Çok değerli, kendi alanının en iyisi branş öğretmenleri (bale, müzik, halk oyunları, drama, satranç, ingilizce, resim vs) ile çocuğumuzun bu eğitimi alması pahabiçilemezdi. Sınıf öğretmenlerinin anne şefkati ile yaklaşımı bir anne olarak benim için çok değerliydi. Bu bölgede okul arayışında olan veliler için mutlaka Düşler Evi ile görüşmelerini, buraya uğramadan karar vermemelerini tavsiye ediyorum.

 • E. U.

  Kızımın 2,5 yasinda başladığı, her zaman severek ve mutlu olarak gittiği bir okuldur. Çocukların bireysel gelişimine yarışma ortami yaratmadan önem verilmektedir. Her çocuk kendi özelı icinde değerlendirilir ve velisi olarak bize düzenli geri bildirim verilir. Anne baba eğitimleri ve tavsiyeleriyle evde yaşanılan krizleri dahi hızlıca çözmeniz mümkündur. Çocuğumun gelistirilmesi gereken alanları hakkında açık ve net bilgiyi her zaman elde ettim. Farklı branş alanlarıyla çocukları tanıştırip onların yetenek ve ilgilerini kesfetmemize olanak sagladilar. Küçük yaştan itibaren sunum yapma becerisini geliştirmek ve desteklemek adına küçük sunumlar yaptırdılar ki bu da çocukların ozguvenin gelişmesine olumlu yönde katkı yaptı. Bu ailenin bir parçası olmaktan mutluyuz.

 • A. B.

  2.5 yasinda baslayan uzun soluklu maceramizda cok keyifli zamanlar paylastik, ögretmenlerin ozverisi, mesai saatleri disinda da iletisime acik olmalari, anne sefkatini esirgememeleri en buyuk artilariydi benim icin.

 • N. .

  Tüm öğretmenlerin ilgisi, güleryüzü, çocuklara katkısı ,eğitim kalitesi ,sosyal faaliyetleri,beslenme düzeni. ..yani aklınıza gelebilecek tüm sorulara kesinlikle olumlu yanıt alabileceğiniz ve tereddütsüz ,güvenle çocuğunuzu gonderebileceginiz bir okul...kosuyolunda anaokul arayışında olan anneler icin özellikle yorum yazmak istedim ....gözünüz arkada kalmayacak emin olun.....sevgiler ...çocuğumuz herseyimiz cunku ....

 • N. A.

  Çocuklar genelde okul içinde oluyorlar, biraz daha dışarı çıksalar aslında güzel olabilir. Mesela turistik yerlere gidip görmek gibi. Kışın sorun olmuyor da yazın oğlum şikayet ediyor. E malum yaz sıcağında kapalı yerde kalmak istemiyor.

 • D. K.

  Daha önce 2 kere okul değiştirdik fakat oğlum bu okulu çok sevdi. Öğretmenleri çok cana yakın, tatlı dilli insanlar. Eve gelince oğlum bana öğretmenlerini anlatıp duruyor. Arkadaşlarını da çok seviyor, iyi anlaşıyorlar. Beraber sosyal etkinlikler yapıyorlar. Benim bu okula puanım tam, herkese tavsiye ederim.

 • S. S.

  Eşim vefat ettikten sonra kızım içine kapanıp dış dünya ile bağlantısını neredeyse kesmişti. Ben de tek başıma hem çalışıp hem onunla ilgilenemediğim için anaokulu aramaya başladım. Özel Düşler Evi'ni buldum. Kızım ile beraber gittik ve okulu çok beğendi. Okuldaki öğretmenler sağ olsunlar durumumuzdan dolayı kızıma özel bir ilgi gösterdiler. Kısa zaman sonra eski neşesini buldu kızım. Gerçekten çocuk psikolojisinden çok iyi anlıyorlar.

 • S.

  3!yılımız geçti bu okulda ve hergecen gün, yıl kendini geliştirdi hiçbir zaman yerinde saymadı.okul sahibi vizyonunu her koşulda hissettirdi.kazanılması zor bir çocuğum vardı akşam haftasonu geç demeden hep bizimle oldular.çocuğumda hep ilerleme gelişimle sürdü zamanlar. Gerçekten büyük şanstı bizim için.özenli mutfağı, girdiğinizde mis gibi tertemiz olan okul, kadrosu geniş öğretmenler ve neredeyse okulda yatacak bir okul müdürü.hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz hayatları hep huzur ve mutluluk dolu geçsin herşeyin en iyisini hakeden bir okul.Hakkını ödeyemeyeceğimiz emeklerle dolu yıllarımız oldu.heryerde her koşulda teşekkürü iletiyoruz.Gülçin hanım heryere açmalı okulları.

 • V.

  Okulda en önemli nokta 5 gün tecrübeli bir psikolojik danışmanın bulunması.Eğitimi ve profesyonel bakış açısı hemen hissediliyor.Sevgiyle özenle ve gerçekten eğitim odaklı herşeyin çocuklar için düşünüldüğü bir yer.ben yöneticilerine çok güveniyorum vicdanlı ve işinde kariyer sahibi insanlar.Mutfak bir anne baba olarak en güvendiğimiz noktası.bunu doktor kontrollerinde de tastikliyoruz.bu tür kurumlar büyümeli ve nicelerini açmalı

"Özel Düşler Evi Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Düşler Evi Anaokulu İletişim Bilgileri

Barbaros Mahallesi Denizmen Sok No:1 Üsküdar
0216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Validebağ Koleji Anaokulu Özel Okul
Özel Validebağ Koleji Anaokulu

DINAMIK,ENERJI DOLU KADROSUYLA ,GULERYUZLU VE PROFESYONEL PERSONELIYLE MUKEMMEL BIR OKULDA,HARIKA BIR YAZ KAMPI GECIRIYO...

Atlıkarınca Çocuk Evi Özel Okul
Atlıkarınca Çocuk Evi

Bölgede büyüklüğü ve ekipman çeşitliliği ile bize göre rakipsiz olan okulumuz. Biz severek kayıt olduk ve devam ettik kı...

Özel Çengelköy Limon Ağacı Anaokulu Özel Okul
Özel Çengelköy Limon Ağacı Anaokulu

Nitelikli eğitim, güzel yemekler ve çocuklara hiç bitmeyen bir ilgi ve sevgi. Daha ne olsun.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum