fb
Özel Elif Anaokulu

Özel Elif Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Elif Anaokulu Hakkında

07.30 ile 19.00 saatleri arasında hizmete açık olan Özel Elif Anaokulu; her yaş grubu okul öncesi çocuk için eğitim vermektedir. Eğitim saatleri içerisinde anaokulu içerisinde aktif olarak hizmet veren bir psikolojik danışman bulunmaktadır. Bu psikolojik danışman; her bir çocuk için dosya tutar ve çocukların psikolojik, ruhsal ve davranışsal gelişimlerini inceler. Anaokulu vizyonu gereğince; gelişime açık, bilgi ve beceri konusunda sürekli öğrenme merakı içerisinde olan, sevgi ve saygı dolu nesiller yetiştirmeyi amaçlar. Bir yuva sıcaklığında eğitim vermeği ilke edinmiş olan anaokulunun öğretmenleri de çocuklara birer abi abla gibi yaklaşmayı tercih eder. Uyku odası, bahçe, yemekhane ve oyun alanları anaokulunun fiziki imkanları içerisinde yer alır. Uyku odası her çocuğun kendi yaşıtları ile birlikte etkinlik saatleri arasında fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin pozitif yönde ilerlemesi adına programa dahil edilir. Bahçe de; oyun parklarının yerleştirilmesi yapılmıştır. Oyun parklarının kullanımı mutlaka öğretmenlerin gözetiminde olur. Ve iki yaşa kadar oyun parkı kullanımı sınırlı bir şekilde gerçekleştirilir. Anaokulu binası içerisinde de kullanıma açık bir oyun parkı mevcuttur. Bunların yanında; çocuklar için top havuzu ve etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlayan sınıf düzenleri mevcuttur. Özel Elif Anaokulu bahçesinden dışarı çıkmak ve içeri girmek bir özel güvenlik denetimi ile olur. Anaokuluna girebilecek olan kişiler yalnızca çocukların birinci dereceden yakınlarıdır. İstanbul Büyükçekmece de bulunan anaokulunun maksimum sınıf mevcudu; 14’ tür. Anaokulu içerisinde; çocukların vizyonlarını canlandırmak ve gerçek hayat ile eşleştirmek üzere bir rehberlik servisi hizmet vermektedir. Aynı zamanda; yaz okulu, özel güvenlik ve servis hizmeti de mevcuttur. Servis hizmeti kullanımı zorunlu değildir. Veliler tercihen çocuklarını özel hostes ile hizmet veren servislere yazdırabilirler. Özel Elif Anaokulu dil eğitimi İngilizce üzerinedir. Çocukların İngilizce dil eğitimleri; beş duyu organın da kullanımı ile yapılır. Bu bağlamda; görsel, işitsel, tiyatral ve konuşmaya yönelik programlandırılmış bir eğitim programı izlenir. Son olarak; gezi kulübü etkinlikleri vardır. Bu etkinlikler; özel yerlere düzenlenen geziler, önemli gün ve haftalara uygun gezi programları ile tamamlanır. Ve velilerin gezilere katılımları tercihlerine göredir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • N.

  Yabancı uyruklu bir veliyim bu nedenden dolayı akraba, büyükebeveyin vs. yanımızda değil. Ama çok şükür ki karşımıza elif anaokulu çıktı. Benim için akademik eğitimden ziyade hep güvenilir, samimi ve huzurlu bir okul en önemlisi oldu ve tüm okul kadroso bu güveni bize verdi. Ayrıca okul müdürünün çocuk gelişimi ile ilgilenmesi ve bu konuda ciddi derecede kendilerini geliştirmiş olması büyük bir artı. Herkes çocuğu icin en iyisini ister bende iyi ki Elif Anaokulu diyorum. Iyi ki Seza hanım diyorum.

 • Ç. D.

  sadece akademik eğitim odaklı olmayan,sıcak sevgi dolu samimi davranışlarla eğitim ve öğretim hedefleyen ve bunu başaran öğrencileriyle tek tek ilgilenilen bir okul Elif Anaokulumuz.Ana eğitim yanında branş öğretmenlerimiz,servis,ve yemek konusunda güvenebildiğim aklımda soru işaretiyle göndermediğim için mutluyum.

 • S. .

  Kızım bu sene ikinci senesi okul ararken ilk gittiğim yer ve güvendiğim gözüm kapalı emanet ettigim Seza Hanımın vicdanlı bi insan olması temiz bir okul yine çocuğum olsa buraya gozum kapalı emanet ederim. İyiki varsınız ayrıca Esra öğretmenim sizi çok seviyoruz emeğiniz çok naif ve çalışkan bir öğretmen. Her şey için sağolun

 • D. Ç.

  Sımsıcacık bir aile ortamı, çocuklarınızı güvenle teslim edebilirsiniz .

 • O. B.

  Deneyimli sabırlı ve güleryüzlü öğretmenleri sayesinde çocuklar iyi bir eğitim aliyorlar. Öğretmenlerin her çocukla tek tek ilgilenildigi bir okul. Branş dersleri ve etkinliklerinin olması psikolog desteği bir anaokulu için olmazsa olmazı buda Elif anaokulunda fazlasıyla var. Sınıflar aydınlık ve geniş bahcesi çalışma ortamına uygun daha ne isteyelim ki .

 • F. H.

  Rehberlik birimi çok ilgili çocuğumun gelişimi hakkında bilgilendiriyorlar, adım adım takip ediyorlar. Her çocuk özeldir düşüncesi ile hareket eden bir zihniyet. Gerçekten de çocuğum okulda kendisini özle hissediyor çok mutlu

 • S. G.

  Fiziki imkanları oldukça iyi okulun bahçesi geniş sınıfları donanımlı ve aydınlık. Tüm alanlar tertemiz. En önemlisi de çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek ya da kaza yaşayıp yaralanmalarına neden olabilecek şeyler yok.

 • G. Ş.

  Sınıflar kalabalık değil en fazla 14 kişi oluyor bir sınıfta böylece öğretmenler her çocukla ilgilenebiliyor. Öğretmenlerinin rehberlik servisinin ilgi ve alakasından çok memnunuz. Ayrıca güvenlik konusunda çok hassaslar bu da bizim en çok önem verdiğimiz şeylerden biri.

 • K. T.

  Öğretmenler çocuklara karşı güleryüzlü ve anlayışlı. Benim her eyi yemeyen çocuğumla bile sabırla ilgilendiler ve çocuğum okulda yemek yemeye başladı. Öğretmenleri alanında uzmanlar nasıl yaklaşacaklarını ve nasıl öğreteceklerini biliyorlar.

 • B. Ö.

  İngilizce dersleri beş duyuya hitap edecek şekilde öğretiliyor. Okuma etkinlikleri ile çocuklara okuma sevgisini aşılıyorlar. Çocuğum geceleri kitap okutmadan uyuyamaz oldu. Umarım bu kitap sevgisi böyle devam eder

"Özel Elif Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Elif Anaokulu İletişim Bilgileri

Evren Sokak Cumhuriyet Mahallesi No:8/a Beykent-Büyükçekmece/istanbul
0212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Kurşun Kalem Anaokulu Özel Okul
Özel Kurşun Kalem Anaokulu

okulun bahçesinden girmemizle ikna olmamız bir oldu enerjiniz ve kahkahalarınız en sağlam özelliği bence bu okulun. hayı...

Özel İlk Masal Anaokulu Özel Okul
Özel İlk Masal Anaokulu

iyi yapan, idealist bir kadroyla minik yüreklerle sevgiyle ilgileniyorlarSevgi dolu, aydınlık, çok yönlü, iyi bir eğitim...

Özel Ayda Başak Anaokulu Özel Okul
Özel Ayda Başak Anaokulu

Güvenilir, sıcacık ortamına çocuklarınızı gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz. Çocukların sağlığı ve mutluluğunu önemsey...

%10
İndirim

Özel Elif Anaokulu’ndan %10 İndirim Fırsatı

Özel Elif Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 31 Mayıs tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


31 Mayıs 'a kadar.

Tam Gün

Aylık Ödeme: 1000 TL - 900 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum