fb
Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu

0 216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/18:00

Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu on beş kişilik sınıfları ile 3 ve 6 yaş grubu çocuklara eğitim vermektedir. Psikolojik danışmanlık hizmetinin de verildiği okul İstanbul Ümraniye’ de bulunmaktadır. Okul giriş saatleri sabah sekiz on beş olup, çıkış saatleri akşam altıdır. Okulda bir yemekhane, bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır. Okul hizmetleri güvenlik, servis, rehberlik ve yaz okulu etkinlikleridir. Dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Beden gelişimini desteklemek amacı ile okulda yüzme dersleri de verilmektedir. Dans derslerinin yanı sıra, gezi kulübü ve müzik kulübü okulda mevcuttur. Okul sınıfları ev ve okul yaşamını bir arada yaşatacak donanımda hazırlanmıştır. Anaokulu yemek ve beslenme saatleri okulun kendisi tarafından hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı 8.30 ve 9.00 saatleri arasında, öğle yemekleri 11.30 ila 12.00 saatleri arasında verilmektedir. Okulda Türkçe dil etkinlikleri, dil yeteneği geliştirme programları ile yeni kavramlar öğretilir. Ayrıca çocukların sorgulama ve sebep-sonuç ilişkisi kurma becerileri geliştirilmektedir. Bu süreçte çocukların sorun çözme becerileri de gelişmiş olur. Serbest zaman etkinliklerinde resim yapılmakta ve oyun hamuru ile hayali ürünler gerçekleştirilmektedir. Bu sayede çocukların hayal gücü genişlemektedir. Bedensel eğitim dersleri ile çocukların beden gelişimleri desteklenmektedir. Bu sayede çocukların beden ve kol koordinasyonu, büyük motor kas becerileri, paylaşma ve kurallara uyum sağlama yetenekleri gelişir. Sanat etkinliklerinde renk, biçim, duyu ve estetik gelişimi ve yaratıcılığı sağlayacak eğlenceli çalışmalar yapılır. Fen ve doğa etkinlikleri ile deney ve gözlem yöntemi kullanılarak çocuklardaki merak duygusunun açığa çıkması sağlanır. Kavram, çizgi, bellek, dikkat ve algı gelişimini destekleyici faaliyetler içeren dersler ile okul olgunluğu kazanılması sağlanır. Ritim ve dans etkinlikleri duygusal zekâ ve estetik duyguları gelişirken, bilgisayar destekli derslerle modern ders teknikleri uygulanır. İngilizce eğitimi okulda günlük yaşamın bir parçası gibi öğretiliyor. Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu 'nda aylık olarak sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Bu kontroller sayesine çocukların gelişimleri yakından takip edilirken bulaşıcı hastalıkların önceden önüne geçilmiş olunuyor. Okula uyu sağlamada zorluk çeken çocuklar için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Binicilik Kulübü

Yorumlar

 • A. Ç.

  Eğitim konusunda kendini kanıtlamıs bır okul dısıplınlı ve koklu bır okul. Fiziksel kosullarından sosyal etkınlıklerıne eksıksız bır egıtım verıyorlar

 • K. Ş.

  Erse eğitim kurumlarının adı sıkca kulagıma calınmısdı bıraz arastırdıktan sonra kaydettırdım bu sene 2.senesı kızımın gelısımı ınanılmaz derece de ıyı . Keşke daha önce gonderseymısım.

 • O. A.

  Yemekhane ve güvenlik mevcut. Tiyatro,bale,dans, yüzme, ingilizce öğretiyorlar çocuklara, 17 kişilik sınıflarda işleniyor dersler öğretmenlerden de memnunuz.

 • Veli

  Kızımız biraz küçükken başladı anaokuluna. Ancak da desteğini ve ilgisini kızımdan eksik etmeyen çok güzel bir anaokuluyla karşı karşıyaydık. Çok şanslıyız ki burayla tanışmışız.

 • Veli

  İlk önceliğimiz olan dil gelişimi sorununu kısa sürede halledebildi öğretmenlerimiz. Ve ayrıca “Erse Eğitim’in” kurucusuna sonsuz teşekkürlerimi sunarız.

"Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Esenşehir Erse Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Madenler Mah. Özdemir Sok. No:2, Ümraniye/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum