fb
Özel Etiler Hayat Anaokulu

Özel Etiler Hayat Anaokulu

0 212 963 1606
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tamgün: 07:30/18:00

Özel Etiler Hayat Anaokulu Hakkında

Özel Etiler Hayat Anaokulu, "Çocuğumuz Geleceğimizdir" düşüncesiyle hareket eden "High Scope" eğitim modelini esas alarak eğitim vermektedir. Pedagoji, çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği alanlarında lisans eğitimini tamamlamış kadrosuyla okul öncesi eğitime titizlikle yaklaşmaktadır. 2-6 yaş aralığında okul öncesi öğrencilerini kabul eden Özel Etiler Hayat Anaokulu “Etkin Öğrenme” ilkesine sahiptir. Çocukların kalıcı eğitim almasını amaçlayan okul, çocukların nesneleri ve bedenlerini kullanarak öğrenmesini sağlar. Bu eğitim modeliyle eğitim alan öğrenciler, sorgulayan, bağımsız, öğrenmeyi bir keşif olarak görerek ilgi alanlarını keşfeden bireyler haline gelir. Özel Etiler Hayat Anaokulu 'nda çocukların kişisel, sosyal ve fiziki gelişimleri için yoga, orff, jimnastik, drama, bale, spor ve sanat aktiviteleri yapılmaktadır. Bale eğitimi ile çocukların vücut esnekliği, müzik eşliğinde hareket etme duygusu kazandırılırken, drama eğitimi ile çocukların içlerinden geldiği gibi rol yaparak, konuşarak, canlandırmalar yaparak duygularını serbestçe ifade etmelerini, sorunlara kendi kendilerine çözüm bulmalarını, böylece yapıcı kapasitelerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Özel Etiler Hayat Anaokulu 'nda İngilizce eğitim programları uygulanmaktadır. Yabancı dil eğitiminde amaç, çocukların anadilleri dışında yabancı bir dil ve kültürün varlığını fark etmelerini sağlamak, İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmaktır. İngilizce öğretmenleri drama, sanat, müzik ve oyun ile zenginleştirdikleri program aracılığıyla çocukların yabancı dil öğrenmesini pekiştirici bir süreç yaşamalarını, doğal öğrenme ortamlarında yabancı dili yaşayarak keşfetmelerini sağlamaktadır. Ayrıca okulda bulunan rehberlik sistemi ile çocuklar dönem içerisinde düzenli olarak takip edilmekte, çocukların farklı gelişimin alanlarındaki becerileri değerlendirmekte ve bireysel danışmanlık imkanı sağlanmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • D. Ü.

  Piril piril cocuklarinizi guvenle emanet edebileceginiz bir okul. 28 aylik oglum yaz okulu programiyla basladi. Eylul itibariyla tam gun devam edecegiz. Ogretmenimiz seda hanimin ogluma yaklasimi okula alismasi acisindan cok olumlu. Sabirli anlayisli ve her zaman gulen bir guze sahip. Okulun deneyimli ve isini severek yapan guleryuzlu insanlardan olusan bir kadrosu var ve gozum hic arkada kalmiyor. Mutfak siniflar her yer tertemiz hijyenik. Sahibi semsa hanim mudurumuz berrak hanim ve psikologumuz ezgi hanim ogretmenlerimiz ve guvenlikten sorumlu fikir bey canla basla calisiyor. Bu civarda okul arayisindaysaniz kesinlikle tavsiye ediyorum. Sicacik guzel bir ortami var. En ufak bir tereddutum olumsuz gordugum bir sey olmadi simdiye kadar.

 • Ö.

  Eğitim felsefesi, programı, deneyimli kadrosu, sağlıklı ve hijyenik mutfağı ile çocuklarımızı güvenle emanet edebileceğimizi bir anaokulu. Fiziksel şartları etiler de bulunan tüm okullardan çok çok daha konforlu. çocukların mutlulukla gelişimini sağlayan pırıl pırıl bir okul. İstanbul da yeni olsa da arkasında okul öncesi eğitiminde oldukça deneyimli bir aile var. Kesinlikle tavsiye ediyorum

 • S.

  Merhabalar Şehirdışından istanbula geldım, okula arayışına girdiğimde etiler civarındaki tüm okulları gezdim. Hepsi hakkında bilgim var az çok. Ama hayat okulundaki öğretmenlere ve sahibine çok güvendim. Çok da güzel etkinlikler yapıyorlar. Gözünüz kapalı emanet edebılırsınız.Şuana kadar kötü yanını görmedim

 • S. O.

  Etiler cevresine gore fiyatlar cok iyi. Sahibi genc hanimefendi kibar ve aydin. Egitim kadrosunu tecrubeli buldum. Cok memnun kalarak kizimi gonderiyorum.

 • K. D.

  Anaokulu seçimi konusunda çok detaylı ve uzun süren araştırma sonucunda Hayat Anaokulu'nda karar kıldık. İstanbul'da yeni ancak çok köklü bir kurum. Özellikle eğitim içeriği, eğitmenlerin deneyimi, yemekler ve hijyen konusunda çok başarılılar. Lokasyon, kalite gibi bir çok olumlu faktörün yanında ücretleri çok makul. tavsiye ederim.

 • M.

  Anadolu yakasından karşıya taşınınca en büyük sorun anaokulu bulma derdimiz oldu. Hem vakit dar hem gezdikçe ya öğretmen içimize sinmedi ya okul bakımsız emanet edilecek gibi değil. Sonra yeni açılan Etiler'deki Hayat Anaokulu çıktı karşımıza. Başta yeni diye tereddüt ettik ama hem fiyat-kalite oranı çok iyi hem de ilgiden çok memnun kaldık, rahatça güvenip çocuklarınızı emanet edebilirsiniz. MK

 • G.

  Eğitim kadrosunu cok iyi buldum.eğitimin içinden gelen insanların bu işin başında olması ayrı bir güven veriyor.çalışanlar güleryüzlü,okul pırıl pırıl.aktif öğrenmenin yoğun yaşandığı bir okulun olması dikkatimi çekmişti.

 • Y. o.

  Kardesimin oglu gidiyor . Cok beğendim calismalar çok profesyonel çocuklarla tüm öğretmenler cok yakindan ilgileniyorlar yaklasimlari harika. Yemek menüleri ozenle hazirlanmiş. Bahçeleri harika.

 • Z. S.

  Eğitime verdikleri önem kadar temizlik ve mutfağı da ayrıca konuşmak lazım. Okul pırıl pırıl. Bizzat gözümle gördüm, çocuklara sundukları yemekler için kullandıkları malzemeler kolilerle Türkiye'nin çeşitli köylerinden geliyor. Etiler'de olması gözünüzü korkutmasın. Okul ücreti de hiç öyle yüksek değil.

 • A.

  Oğlum için görüşmeye gittiğim anaokulu. Sahibi genç tatlı bir hanım. Yeni açılmış olması sebepli her şey yeni ve çok ilgililer. Fiziki koşullarını çok iyi buldum, sürekli dışarı geziler düzenliyorlar bir de yemek listelerini beğendim. Benim gibi yemek konusuna önem veriyorsanız iyi bir tercih olabilir.

 • S. Ç.

  Etiler civarında bir okul araştırırken önce tavsiye edilen isim yapmış okulları gezdim. Sonra yolum Hayat ile kesişti. Açıkcası Etiler bölgesi için kaliteli sayılacak bir okul. En olumlu yanlarından biri de eğitim ücretinin bu bölgeye kıyasla uygun olması. Önce yarım gün başladık, sonra tam güne döndük. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • E. B.

  Okulda sürekli bir psikolog bulunması bence çok güzel. Deneyimleterek, dokunarak, gezerek, görerek öğrenmeyi esas alıyorlar. Geniş bir bahçesi ve kendine ait oyun parkı var. Özellikle beslenme konusundaki hassasiyeti sevdim

 • N. K.

  Köklü ve tecrübeli bir eğitim kurumu. Güvenliğe ve hijyene son derece önem veriyorlar. Özellikle yemek konusundaki hassasiyetlerini beğendim. Çocuklara yaşayarak öğrenme esaslı bir eğitim veriyorlar. Öğretmenler ve yöneticiler tecrübeli.

 • H. H.

  1-6 yaş aralığında okul öncesi öğrencilerini kabul eden Etiler Hayat Anaokulu “Etkin Öğrenme” ilkesine sahiptir. Çocukların kalıcı eğitim almasını amaçlayan okul, çocukların nesneleri ve bedenlerini kullanarak öğrenmesini sağlar. Bu eğitim modeliyle eğitim alan öğrenciler, sorgulayan, bağımsız, öğrenmeyi bir keşif olarak görerek ilgi alanlarını keşfeden bireyler haline gelir.

"Özel Etiler Hayat Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Etiler Hayat Anaokulu İletişim Bilgileri

5. Gazeteciler Sitesi Hare Sokak No: 13 Akatlar – Beşiktaş
0 212 963 1606
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum