fb
Özel Hayal Anaokulu ve Kreş

Özel Hayal Anaokulu ve Kreş

0216 706 0162
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 0-6
Okul Saatleri: 08:00/18:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Hayal Anaokulu ve Kreş Hakkında

Özel Hayal Anaokulu ve Kreş 2002 yılından beri Pendik ilçesinde hizmet vermektedir. Pendik’in en nezih yerlerinden birinde bahçe içerisindeki yapı iki binadan oluşmaktadır. Ana bina iki katlı olup 8 sınıf ve aktivite odalarından oluşmaktadır. Sınıflar çocuk psikologları denetiminde, yaş gruplarına uygun olarak Avrupa standartlarında dizayn edilmiştir. Aktivite odaları ise branş öğretmenlerinin öngördüğü şekilde düzenlenip faaliyete sunulmuştur. Ana binanın alt katında sınıflara ek olarak sağlıklı yemeklerin pişirildiği mutfak ve çocuklar için düzenlenmiş yemekhane bulunmaktadır. Ek binaya yemekhaneden geçiş mümkün olup ayrıca 2 girişi daha vardır. Özel Hayal Anaokulu ve Kreş 0-2 yaş için özel olarak hazırladığı ek binada çocuklar için özel tuvaletler, uyku odaları, küçük yaş gelişimine uygun odaları ve sınıfları bulundurmaktadır. 500 metrekare bahçe içerisinde çocukların oynamaları için yapılmış bir ağaç ev, kum havuzu ve yaş özelliklerine göre düzenlenmiş, çok çeşitli bahçe oyuncaklarının yanı sıra, çocukların tarım yapabilecekleri bir bahçe bulunmaktadır. Bahçe zemini darbe önleyici etkiye sahip ve aynı zamanda anti bakteriyel bir materyal olan kauçuk ile kaplıdır. Çocukların güvenliği için bütün önlemler alınmıştır. Okul psikoloğu aylık velilerden gelen talepler doğrultusunda rehberlik yazıları yazmaktadır. Veli görüşmeleri, test uygulamaları, öğrenci gözlemleri yapmaktadır. Alt ıslatma, anne bağımlılığı, boşanma etkileri, davranış bozuklukları, iletişim bozuklukları, doğru tutumlar için aile danışmanlığı, kardeş kıskançlığı, yeme bozukluğu, kaygı bozuklukları, korkular, okul başarısızlığı, uyum bozuklukları vb konularda çocuklara ve velilere destek olunmaktadır. Ayrıca Psikolojik rehberlik servisi tarafından Bender Gestalt, Agte Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime-Testi -Louısa Duss Hikaye Tamamlama Testi, Raevan Progressice Matrisleri Analitik Zeka, Good Enough, İnsan Çiz Testi -Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Bilişsel Davranışçı Terapi İle Ailelere Ve Çocuklara Yardımcı Olmaktadır.
Özel Hayal Anaokulu ve Kreş 'inde dünyanın takıp ettiği eğitim sistemleri kültürümüze göre uyarlanarak sorgulama ,araştırma ve yaratıcı düşünmeyi destekleyen yaş gruplarına göre oyun bazlı bir eğitim sunulmaktadır
Okulun eğitim kadrosu sınıf almadan önce kendi eğitimlerinden geçerirler ve yıl içinde güncel eğitim metotları ile ilgili eğitimler almaya devam ederler
Okulda öğretmenlerin güler yüzlü ,sevgi dolu ve vicdan sahibi sorumluluk bilinci gelişmiş kendi alanında üniversite mezunu olmalarına dikkat edilmektedir. Özel Hayal Anaokulu ve Kreş 'nde eğitimin yanında sağlıklı beslenmeye de çok önem verilmektedir. Okulda bir çok ürünü tuzlada olan küçük çiftliklerinde kendileri üretmekte ve çocuklarınıza sağlıklı sebze ,yumurta .meyve temin etmektedirler.
sizleri daha ayrıntılı bizi tanımak için okulumuza bekliyoruz :)

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga

Sanatsal

Bale
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Bir dönemde sanat ve spor faaliyetleri için kaç etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • E. k.

  Çok sevdiğimiz güzel okulumuz. Hem kızımız için hem bizim için çok faydası oldu Rehberlik servisi çok başarılı ayrıca sosyal etkinlikler doğum günü kutlamaktan ibaret değil ve çocuklarımız hem sosyalleşip hem bir şeyler öğreniyor

 • T. K.

  Geniş bir bina ve bahçesi var. Yemeklerin organik ürünlerden yapılmasına önem veriliyor. Hijyenik, güvenli bir okul. yabancı dil açısından iyiler çocuğunuz eğlenirken iyi bir dil eğitimi alıyor. Oynayarak öğretmeyi amaçlamışlar

 • T. ç.

  Sıcacık bir aile ortamı var okula başlamadan önce kızım asla benden ayrılmıyordu. Okula nasıl alışacak diye endişeleniyorduk hatta. Okula başladığında öğretmenleri çok ilgili davrandı arkadaşlarıyla hızlı kaynaştı ve şimdi okulunda çok mutlu akşamları yaptıklarını anlatıyor okulda.

 • H. g.

  Kızımı önce yarım gün yollamaya başlamıştım ancak okula çok alıştı ve kaliteli bir eğitim verdikleri için kızım daha fazla yararlansın diye tam gün programına geçirdik. Beklediğimizden fazlasını bulduk okulda hem eğitim anlamında hem de diğer hizmetlerde.

 • N. a.

  Çocuğum her gün okula koşarak hevesle giriyor okulunu çok seviyor. Ögretmenleri çok ilgili ve canayakın diğer personeller de aynı şekilde işlerini severek yapıyor çocuklar da okulda mutlu ve huzurlu hissediyor haliyle.

 • S. R.

  Çok başarılı ve işini çok düzgün yapan bir okul olduğundan dolayı hiç bir sorun yaşamadık. Öğretmenler iletişime açık ve çözüm odaklı insanlar. Herkese tavsiye ederim burayı.

 • Y. K.

  İki oğlumdan buradan mezun oldu ve ilkokulda gerçekten hayal anaokulunun değerini her iki yavrum da da daha iyi anladım. Öğretmenler ve yönetim kadrosuna ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • N. A.

  Gerçekten güvenebileceğiniz ve yavrunuzu rahatlıkla emanet edebileceğiniz bir okul. Aktivitelere ve rehberlik servisine verdikleri önemle okul öncesi yaştaki çocukların gelişimleri konusunda ailelerin en büyük yardımcısı olmayı kendine görev edinmiş harika bir kurum.

 • M. K.

  Hayal anaokulu sayesinde çocuğumuz için endişelenme ve zorlukların üstünden gelme korkumuzu atlattık. En zor ve ne yapacağımızı bilemez haldeyken profosyonelce ama bir o kadarda samimi yaklaşımlarıyla tüm erken yaş sorunlarımızın üstesinden çok iyi geldik.

"Özel Hayal Anaokulu ve Kreş" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Hayal Anaokulu ve Kreş İletişim Bilgileri

Batı Mahallesi Cemali Sokak No:3/1 Pendik İstanbul
0216 706 0162
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu Özel Okul
Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu

Çocuklarınızın iyi bir eğitim alırken aynı zamanda doğa ile iç içe olabilecekleri, diledikleri gibi koşup oynayabilecekl...

Özel Kurtköy Kartanesi Anaokulu Özel Okul
Özel Kurtköy Kartanesi Anaokulu

2 senedir çocuğumu gönderiyorum. Okuldan, öğretmenlerden ve Nuray hanımdan çok memnunum. Her seferinde gönül rahatlığı...

Özel Kurtköy Bade Su Anaokulu Özel Okul
Özel Kurtköy Bade Su Anaokulu

Oglum 2yasından beri bu kreste ve cok titizlikle arastırdıgım dönemlerde iyiki badesuyu tercih etmişiz.güler yüzlü ilgil...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum