fb
Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu

Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu

0 216 706 0154
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 08:00/18:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu Hakkında

2 ile 6 yaş grubu öğrencilere okul öncesi eğitim hizmeti sunan Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu İstanbul Çekmeköy’de yer almaktadır. Genel olarak okul saatleri sabah 08.00’da başlayıp 18.30’da sonlanmaktadır. 2 ile 2,5 yaş aralığındaki çocuklar için tam gün, yarım gün veya 2 saat olarak oyun grubu mevcuttur. 3-4 yaş aralığındaki çocuklar için 5 tam gün ve 5 yarım gün eğitim programı uygulanmaktadır. Ancak kişilerin tercihlerine göre bu yaş aralığındaki çocuklar için 3 yarım gün ve 3 tam gün eğitim programı da bulunmaktadır. 400 metrekarelik bir kapalı alanı olan anaokulu binasının 500 metrekarelik oldukça geniş bahçesi bulunmaktadır. Kış ayları eğitim programı Eylül aylarında başlayıp Haziran aylarında sonlanmaktadır. Anaokulunda yaz okulu programı da uygulanmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilen yaz okulu bahçede gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde eğlenceli hale gelmektedir.
İlk Yuvam Abc Anaokulu hem iç mekanlarında hem de bahçesinde her şey çocukların eğlenmesine ve güvenliğine yönelik düzenlenmiştir. Bütün kapı ve pencereler kid-s safety ürünleri ile korunmuş olup okul kurucusu ve müdürü de her gün bir fiil okulda bulunmaktadır. “Çocuk zor ile değil, oynayarak öğrenir.” sloganıyla yola çıkan Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitim, çocuğu sevmek ile başlar.” sözünü kendine ilke edinmiştir.
Butik anaokulu kopsetini uygulayan İlk Yuvam Abc Anaokulu, 10 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir ve her sınıfta 2 öğretmen bulunmaktadır. Tecrübeli öğretmenleri ile birlikte uzun soluklu bir ekip oluşturmuş olup her zaman ulaşılabilir olmaları ve veliler ile sürekli iletişim halinde olmaları okul için önemli noktalardan biridir. Her çocuk özeldir düşüncesi ile birebir özel ilgi ve destek verilmesi, gün boyu pedagog desteği, yılda 2 kez çocuklarla ilgili gelişim raporları hazırlamaları, çocukların yaşlarına göre uygulanan görsel algı testleri gibi çalışmaları okulun öne çıkan özelliklerindendir.
Yabancı dilin erken yaşta öğrenmenin öneminin bilincinde olan İlk Yuvam Abc Anaokulu, International Preschool Curriculum (IPC) Programı’nı tercih etmektedir. IPC, motor beceri, dil, sanatsal yetenekleri gibi gelişimsel alanlarını hedefleyerek yabancı dili ana dili seviyesinde öğretmeyi hedefleyen yüksek standartlarda bir okul öncesi eğitim programıdır. Okul da bu programa uygun olarak, Amerikan sistemiyle gün boyu native İngilizce öğretmenleriyle birlikçe çocuklarla aktiviteler düzenlemektedirler.
Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu, Okul Öncesi Eğitimin öneminin farkında olarak grup dinamiğinin yarattığı güçle çocukların aktif katılımla öğrenmeleri, merak etmeleri, hayal güçlerini geliştirmeleri için zemin hazırlamayı ve yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Sevgi dolu bir ortamda her çocuğun kendi yaş özelliklerine, kişisel gelişimlerine uygun olarak araştıran, sorgulayan ve keşfeden bireyler olarak yetişmeleri için çaba göstermektedir. Öğrencilerinin takım çalışmasına alışması, kendini ifade etme becerilerinin gelişmesi için, programlarının bir parçası olan yaratıcı ve eğitici drama çalışmalarıyla öğretmenlerinin bireysel gelişimini desteklemektedirler.
İlk Yuvam Abc Anaokulu'nda yapılan her türlü çalışmada aile ile iletişim içinde olmak, onları bilgilendirmek ve beraber hareket etmek (okul-aile işbirliği), okul için çok önemlidir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama
Binicilik Kulübü

Yorumlar

 • E. G.

  Kurucuları son denece deneyimli, çocuklarla iletişimleri kusursuz. Çocuğum bu okula çok severek devam etti. Bir kreşte aradığım tüm özellikeri ilkyuvam ABC de buldum. Herkese tavsiye ederim.

 • C.

  İlk önce şunu soylemeliyim ki, okulun işletmecileri çok deneyimliler. Çocuklara bire bir ilgi gösteriyorlar. Ben ilk açıldığı yıl çocuğumu gönderdim, çok memnun kaldım.Sanatsal faaliyetleri çok iyi,alanında deneyimli bir sanat öğretmenleri var. Çocuğumun özgüvenli, paylaşımcı ve sorgulayıcı olmasında büyük emekleri var.Bu yıl kızım için tekrar bu okulu tercih ettim.Okulunu ve arkadaşlarını çok seviyor. Okulun fiziki yapısı çok iyi,güvenlikli bir yapıya sahip.Geniş ve çocukların rahatça oynayabileceği bahçesi var.Sahipleri, öğretmenleri, aşçısı, temizlikçisine kadar güleryüzlü insanlar.Umarım eğitim kalitelerini bozmadan devam ederler.Çocuklara verdikleri emeklerden dolayı hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.

 • K. D.

  Oğlumu bu okula gönderiyorum okulda güvenlik konusunda çok hassaslar okul içinde olduğu gibi gezilerde de çocukların güvenliği ön planda öğretmenleri her öğrenciyle tek tek ilgileniyor. Bizim de içimiz rahat ediyor tabii ki. Oğlum okulunu derslerini, öğretmenleri ve arkadaşlarını çok seviyor kısacası okulda çok mutlu.

 • E. A.

  Ders çeşitliliği çok sanat derslerine özellikle çok zaman ayırmışlar biz veliler de öğrenciler de bu durumdan gayet memnunuz. Çocuklar hem kültürel birikim elde ediyor hem de yeteneklerini keşfediyor. Okulun fiziksel koşulları da derslerin etkili işlenmesi açısından elverişli.

 • A. T.

  İyi eğitim veriyorlar. Fiziksel koşulları da gayet iyi sınıflar modern bir şekilde döşenmiş ve çocukların rahat edebileceği rahatça oynayabileceği şekilde. Öğretmenler çok ilgili ve güleryüzlü çocuğumu okula almaya her gittiğimde iyi ki bu okula yollamışım diyebiliyorum.

 • B. Y.

  Güvenliği çok iyi, yemekler orta kalite de. Öğretmenlerden genel olarak memnunum ama bazılarının davranışları kötüydü zaten onlarda hemen değiştirildi. Okulda revir yok. Pedagoglarla sık sık görüşüyoruz.

 • Veli

  Kendine güveni olan, iletişimi kuvvetli çocuklar yetiştiren bilinçli ve pozitif bir anaokulu.

 • Veli

  Çekmeköy de anaokulu arayanlar muhakkak baksın buraya. Biz çok memnunuz. Sınıf ve branş öğretmenlerinden, verdikleri eğitimden, yaptıkları aktivitelerden, sosyal sorumluluk projelerinden, mutfağından ve temizliğinden çok memnunuz. , büyük bir bahçesi var ve koca binaların arasına sıkışmış değil.

"Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mahallesi Vefa Sokak No:22 Çekmeköy/istanbul
0 216 706 0154
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum