fb

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 1-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi Hakkında

İstanbul Bahçelievler de bulunan Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi :
Okulumuz 07.30 ve 19.00 saatleri arasında eğitim hizmeti vermektedir.
Ayrica cumartesi günleri 8.30 -16.00 saatleri arasi çalışan anneler için eğitim öğretime devam eder.
Okulda sunulan rehberlik hizmeti ile çocukların kişilik özellikleri analiz edilmekte, çocukların grup içinde sınıf içinde yaşadıkları sorunlar çözülmeye çalışılmakta ve her çocuğun öğrenme biçimi ortaya konulmaktadır.
Okulumuz 7 katli olup 1500 metrekare geniş alanıyla her yaş grubuna hizmet vermektedir.Okulda sorvayvir parkuru, Botanik park, bilim , sanat ve muzik atölyesi, yemekhane, oyun odası, uyku odası, bahçe bulunmaktadır. Okulda yaz okulu uygulamasıyla araliksiz tüm yil hizmet vermektedir. Çocukların ulaşımlarını kolaylaştırmak için servis hizmeti mevcuttur. Okulda ebru, satranç, halk oyunları, akıl oyunları, temel ahlaki eğitim dersleri, Türkçe dil eğitimi, İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrica çocukların keşif duygularının körelmemesi için, hergun 'KEŞFETME ZAMANI' etkinliği yapilmaktadir.
Ayrica yüzme, at binme, buz pateni eğitimi verilmekte aynı zamanda sanatsal ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Okulda çocukların hangi zeka tipine sahip olduğu tespit edilerek müzik, görsel sanatl8ar, bilim ve sosyal alanlardan ona uygun olanın seçilmesine yardımcı olunmaktadır. Yıl boyunca dört ayrı dönemde çocuklara bilim, sanat, keşif ve tutum geliştirmesi karnesi verilen okulda, okul bitiminde mezuniyet belgesi verilmektedir. Eğitim 3 katmanlı bir yapıdan oluşmaktadır. Eğitim süreci boyunca öğrenci bilgi, beceri ve tutumlarda istenilen yönde değişim olması beklenir. Bu hususta Kâşif Çocuk Akademisinin anlayış ve yaklaşımları şu şekildedir. Doğayı sevdirir, Dil ve Düşünce becerilerini arttırırız. Değerlerimiz ile Duyarlılıklarımızla bir bütünüz, El becerileri ve Estetik becerilerini harmanlar, Etik değerleri Eğitimin merkezine yerleştiririz, Bilim ve Bilgi’yi Bütünleşik eğitim anlayışımızla öğretiriz, İrfan ve İnsan merkezli tutum geliştirmeye odaklanırız. Türkiyeliyiz. Bu Topraklardan beslendik, bu Toprakları bereketlendireceğiz. Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi 'nin kendine özgü eğitim değerleriyle çocuklara İnsanoğlunun dünyadaki varlık sebebi, kendinden başlayarak tüm evreni keşfetmesidir. Bu nedenle tüm eğitim öğretim esasları insanın bu yürüyüşüne eşlik edecek şekilde tasarlanmalıdır.İnsanoğlu dünyada mutluluk, sükûn(huzur) bulmaya çalışır. Eğitim kişinin huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacak içerik ve yöntemlere haiz olmalıdır.İnsanı analitik yöntemlerle anlamlandırmak mümkün değildir. Eğitim insanı bir bütün olarak kapsamalı,bir bütün olarak ele almalıdır. (Duygu, akıl, beden) anlayışları öğretilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce
Arapça

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi
Futbol
Basketbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

 • E.

  Her yönüyle bizi tatmin etti, egitim ve kalitesi üst düzey.. Teşekkürler Kaşif Çocuk Akademisi.

 • F. K.

  Kızım sene başından buyana Kaşif Çocuk'ta. Çok memnunum yöneticisinden öğretmenine ve çalışanları o kadar iyiler ki gerçekten sloganlarında dedikleri gibi gözünüz arkada kalmıyor. Çocuğunuzun ne yediğini takip edebiliyorsunuz okulda hazırlanması da güzel. Günü dolu dolu geçiriyolar öğretmenleri de çookk şevkatliler gözlerininin içi gülüyor çocuğunuzu gördüklerinde enerjileri yüksek pozitifler . İngilizce eğitimi süper ötesi okulun konforu gayet yerinde . Kübra öğretmenimizi ç$ok seviyoruz iyi ki Kaşif Çocuk var.Okulun yeri daha geniş ve de bahçesi olsaydı bu da maalasef Yenibosna'nn geneli iç içe olması.

 • E. U.

  Kaşif Çocuk akademisiyle bu sene tanıştık.Okulun eğitim kalitesinden ve guvenirliğinden çok memnunum.Yenilikçi eğitim anlayışı beni tatmin edecek boyutta.Emek veren değerli eğitimcilere çok teşekkür ederim.

 • Ş. S.

  TEK KELİMEYLE HARİKA BİR OKUL. YEMEKLER HARİKA. YABANCI DİL DE ÇOK BAŞARILILAR.

 • M.

  Oğlum 2,5yaşında bu okula başladı, ilk zamanlar alışmakta sıkıntı çekti ama şimdi severek gidiyor. Sürekli arkadaşlarından bahsediyor. Yemeğini düzenli yiyor ve öğle uykusunu da okulda uyuyor. Öğretmenler, çalışanlar hepsi çok sıcak kanlı ve işini iyi yapmaya çalışan insanlar.Bir problem olduğunda hrmen çözüm bulmaya çalışılıyor gerek müdür gerekse öğretmenler tarafından. Oğlumda da herhangi olumsuz bir etki görnediğim için memnunum. Ayrıca kamera sistemi süper, tercih nedenim.Açık havada yeşil alanda oynayabilecekleri bi bahçenin olmaması okulun bence tek eksik yanı.

 • N.

  Gözümüz gercekten arkada kalmıyor.herzaman güleryüzlü sıcakkanlı calısanlarinın olması çok güzel.eğitiminden çok memnunuz.iyiki varsınız Kasifcocuk yenibosna

 • C. m.

  Çocuğumun annesinin müşfik kollarından hayata atılırken hem sosyalleşebileceği hem eğitim alacağı hem bir birey olmayı kavrayıp kendini ve becerilerini keşfedip hayata geçirebileceği en iyi anaokulunun burası olduğu kanaatındayım.Okulunuzun başta idari kadrosu olmak üzere tüm öğretmenlerine sonsuz teşekkür ederim...

 • E. G.

  Müdüründen muhasebecisine, danışmadaki çalışandan temizlikçisine ahçısından öğretmenlerine kadar hepsi çok güler yüzlü yardım sever işine aşık insanlar. İyi bir ekip olmuşlar gittiğinizde pozitif enerjiyi alıyorsunuz. Barcelona takımı gibiler maşallah takım oyunu oynuyorlar. Okulu çok seven çocuğumu başka eğitim kurumundan nefret ettiği için almak zorunda kaldım araştırmalarım sonucu buraya kayıt yaptırdım. Ümitli değildim lakin çocuk ilk günden itibaren okula gitmek için yarım saat erken evden çıkıyor servisi bekliyor. İyiki varsınız. Başarı tesadüf değildir. Eğitim eğitimli insanların işi...

 • m. E.

  Temizlik ve hijyen çok hassas olduğum bir konu. okul çok temiz ilk dikkatimi çeken buydu. Birgün okulda ögle yemeği yedim. yemekler ev usulu çok lezzetli. balık çorbası bile yapılıyor. tereyağ kullanılıyor. yoğurt mayalanıyor. daha ne olsun.

 • A. T.

  oğlum 4 yıldır bu okulda. Hayatı burada öğrendi. gerçekten çok memnun kaldım. genel kültürü çok iyi. yabancı dil ve değerler eğitiminde çok başarılılar.

 • Z. A.

  KENDİNİ YENİLEYEN BİR KURUM. A DAN Z YE TÜM ÇALIŞANLAR ÇOK SICAK KANLI. İNGİLİZCE VE DERLER EĞİTİMİ ÇOK BAŞARILI...

 • N. Ç.

  EĞİTİM DEKİ İNGİLİZCE VE DEĞERLER EĞİTİMİNİ ÇOK BEĞENİYORUM. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM .

 • A. Y.

  OĞLUM ÇOK GELİŞTİ. HER ANLAMDA HARİKA BİR OKUL. FİZİKSEL ŞARTLARI ÇOK İYİ. İNGİLİZCE EĞİTİM MÜKEMMEL.

 • S. B.

  Uzun yıllar çalışma hayatın da bulundum. Bu kadar sistemli çalışan bir okul kurum görmedim. Okul müdürü. çok sıcak kanlı ve tecrübeli. herkese tavsiye ederim.

 • E. .

  Bir öğretmen olarak gerçekten özverili çalışmalar görüyorum. bugüne kadar kime tavsiye etsem bana duaa ettiler. internetten canlı yayın olması süper.İngilizce ve değerler eğitimi çok iyi. personel güler yüzlü ve içten.

 • E. .

  YÖNETİM KALİTESİNİ ÇOK BEĞENİYORUM. GÜVEN VERİYOR AÇIKÇASI. OĞLUMDA KISA SÜREDE GELİŞMELER OLDU. ÖZELLİKLE İNGİLİZCE EĞİTİM DE ÇOK BAŞARILILAR. BAHÇE VE GİRİŞ ÇOK GÜZEL OLDU.HERKESE TAVSİYE EDERİM.

 • A. s.

  İki çocuğumu bu kurumlarda okuttum. Eğitim saatleri içersinde istediğim an çocuğumu canlı olarak seyredebilme imkânı cok harika. "Gözünüz arkada kalmasin" seklinde ki okulun sloganı da bu durumu çok harika ifade ediyor zaten.

 • Z. A.

  Her zaman çocuklarıma anne şefkati ile yaklaşan, sevgi ve samimiyeti elden bırakmayan, kaliteli eğitim verdiğine inandığım ve en önemlisi çocuklarımı güvenle bıraktığım bir kurum olarak görüyorum. Tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

 • T. E.

  Cevremdeki anaokullarini arastirdigimda en iyisinin ozel kasif akademisi olduguna karar verdim. Kararimda hic pismanlik yasamadim. Cocugumla cok guzel ilgilenmelerinin yaninda hergun duzenli yedigi ve yaptiklariyla ilgili rapor veriyorlar.Kisacasi ben memnunum herkese oneririm

 • M. K.

  Ögretmenlerimiz ve çalısanlarımız çok güler yÜzlü çocuklarımız mutlu ilgiden çok memnunuZ Meryem Kurnaz

 • A. E.

  Okulumuz temiz,güvenli.öğretmenlerimiz merhametli güler yüzlü ve ilgili.

 • F. G.

  Okulun yeni sahibi ünlü bir işadamı ve vizyoner birisi olduğundan dolayı tercih etmek için araştırdığım bir anaokulu. Yeni internet siteleri de çok güzel ama yorum yapacak bir yer bulamadığım için burayı seçtim. Göz ardı edilmemesi gereken taze kan niteliğinde bir kurum.

 • E. G.

  Güvenli bir ortamda çocukların erken yaşta tanışmaları gereken iyi ve güzel olanın ne varsa biricik öğretmenlerimiz sayesinde yavrularımızn gelişimi adına yaptıkları şeyler gerçekten görmeye değer.

 • M. A.

  Çocukların kendilerini keşfetmeleri için uygun ortamın sağlanması gibi sıradışı ve yenilikçi bir eğitim anlayışını biz velilere çocuklarımıza kazandırdığınız için binlerce kez şükranlarımızı sunarız.

"Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Harizmi Şubesi İletişim Bilgileri

Çobançeşme Mahallesi Mithat Paşa Caddesi Toptaşı Sokak No:10 Yenibosna/istanbul
0212 963 0170
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Benim Hikayem Gündüz Bakımevi Özel Okul
Özel Benim Hikayem Gündüz Bakımevi

temizliğe ve yemeklere dikkat edilmesi benim için önemliydi ve bu kriterlerin yerine getirildiğini gördüm. Bunun yanında...

Özel Yıldız Evi Anaokulu Özel Okul
Özel Yıldız Evi Anaokulu

Özel Yıldız Evi Anaokulunda ; çocukların , öğretmen ve arkadaşları ile duygu bağı kurduğu, sosyal,duygusal, bilişsel, di...

Özel Altın İzler Anaokulu Özel Okul
Özel Altın İzler Anaokulu

Her anlamda Harika bir okul. Teknolojik sınıflar ve atölye Sistemi çocuklara çok şey katıyor. Temizlik ve hijyen 1 numar...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum