fb
Özel Kurşun Kalem Anaokulu

Özel Kurşun Kalem Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Kurşun Kalem Anaokulu Hakkında

12 kişilik özel sınıflarda 2-6 yaş aralığındaki öğrencilere hizmet vermektedir. UNICEF tarafından en iyi okul öncesi eğitim sistemi ödüllü High Scope eğitim sistemi uygulanmaktadır. High Scope eğitim sisteminin felsefesi kısaca 'yaparak-yaşayarak öğrenme' olarak açıklanabilir. Bununla beraber çocukların bireysel yeteneklerinin keşfedilmesi, potansiyellerinin ve ilgi alanlarının saptanması anaokulunun önem verdiği konuların başında gelmektedir. Eğitim Sistemi doğrultusunda çocukların fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla branşlarında uzman öğretmenler tarafından; Bale, Drama, İngilizce Drama, Modern Dans, Yoga, Jimnastik, Orff-Ritim ve Yüzme eğitimleri verilmektedir. İngilizce dersi; 2 yaştan itibaren haftada 5 ders, 3 yaşta 7 ders, 4 ve 5 yaş sınıflarında 11 ders saati olarak akıllı tahta eşliğinde verilmektedir. Her sınıfta 2 öğretmen bulunur ve sınıf öğretmenlerinin tamamı 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' mezunudur ve en az 1 yıl hizmet içi eğitim aldıktan sonra görevlendirilmektedir. Kurumda çocukları gözlemlemek ve öğretmenlere eğitimler vermek üzere Psikolojik danışman görev almaktadır. Yemekler okulun mutfağında hazırlanmakta ve kullanılan ürünlerin büyük çoğunluğu kuruculara ait arazilerde özel olarak yetiştirilmektedir. Okul 07:30 ve 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sınıflar kurucu veya öğretmenlerin zevkine göre değil, High Scope eğitim sistemine göre dizayn edilmiştir. Kurumun tamamında 24 saat güvenlik kameralarıyla kayıt alınmaktadır. Okul servislerinde öğrencilere kurumun öğretmenleri eşlik etmektedir. Kayıt öncesinde ücretsiz olarak 1 hafta boyunca günde 1 saat oryantasyon yapılır. Bu dönem hem kurum hem de veli açısından kritik öneme sahiptir. Kurum öğrenciyi ve veliyi tanırken; veliler için de kurumu yakından tanıyabilmek için eşsiz bir fırsattır. Sene başında güncellenen eğitim programı; velilerin de takip edebilmesi için haftalık olarak ailelere gönderilir. Her ay aylık yemek listeleri, bilgilendirici makaleler ve okuldan haberlerin yer aldığı aylık bülten velilere gönderilir. Dönem sonlarında her öğrenciye anektodlardan oluşan 10 sayfalık gelişim raporları verilir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Tiyatro
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları
Orff
Gitar

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

Yorumlar

 • v. e.

  kzım 2 yıldır buraya devam ediyor, gayet mutlu. öğretmenlerin ve tüm ekibin özverisini ve şeffaflığını çok takdir ediyorum...ticari bir yaklaşımın ötesinde çağdaş bir eğitim anlayıları var...

 • S. C.

  Kendim İngilizce öğretmeniyim. Bu yaş grubunda dil öğretmek için doğru metodları kullanmak çok önemli. En başta donanım ve özverinin bir arada olması gerekir. Bunu başardığınız için sizleri tebrik ederim.

 • N. Ç.

  2 çocuğumdan biri bu sene mezun oldu. İlkokula başladığında verdiğiniz eğitimin değeri daha net ortaya çıktı. Kızımla birlikte hala devam ediyoruz. İngilizce konusundaki başarınız için de ayrıca bu platformdan teşekkür etmek istedim. Böyle devam :))

 • M. Y.

  Kurucuları ve personelin eğitime bakış açıları ve sevgi odaklı yaklaşımları bizi ilk görüşmede etkiledi. Oğlumda gördüğüm olumlu gelişimlerle de ne kadar doğru bir karar verdiğimizi daha net anladık.

 • B. H.

  Oğlum her gün neşe ile gidiyor okuluna arkadaşlarını öğretmenlerini çok seviyor. Çocuğum okulunda çok mutlu verilen hizmetler ve öğretmenlerine de güvenimiz sonsuz olduğu için doğru tercih yaptığımızı görüyoruz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir okul

 • J. D.

  Uyku saatleri var çocuklar gün içinde dinlenebiliyor. branş dersleri sosyal faaliyetlerin saatleri gayet iyi ayarlanmış hem öğretip hem eğlendiriyorlar. Çocuğumun ufku açıldı okula başladığından beri

 • N. T.

  Bizim ikinci evimiz oldu artık burası güler yüzlü öğretmenleri özverili bir şekilde çalışan tüm çalışanları ile aile ortamı sunuyorlar. Zaten çocukların mutlu ve huzurlu olmasından anlaşılabiliyor. Kızım okulda kendisini özgürce ifade edebiliyor.

 • Veli

  okulun bahçesinden girmemizle ikna olmamız bir oldu enerjiniz ve kahkahalarınız en sağlam özelliği bence bu okulun. hayırlısıyla başlıyoruz önümüzdeki dönem

"Özel Kurşun Kalem Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kurşun Kalem Anaokulu İletişim Bilgileri

Beykent Cumhuriyet Mah. Çoruh Sok. No:10 Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 0979
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%10
İndirim

okul.com.tr velilerine özel indirim !!

Özel Kurşun Kalem Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 31 Ekim tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


31 Ekim 'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Aylık Ödeme: 1450 TL - 1305 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum