fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mecidiyeköy Anaokulu

Özel Mecidiyeköy Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Mecidiyeköy Anaokulu Hakkında

Özel Mecidiyeköy Anaokulumuzda, Sağlıklı ve etkin bir gelişim için çocuklarda duygusal güven, kendini tanıma (gerçek benlik kavramı) başkalarını kabul etme, sosyalleşme, öğrenme iç güdüsü ve becerisi, bağımsızlık, özgürlük, disiplin arası denge paylaşma ve birlikte çalışma ortamı sunmaktır. EĞITIM VE ÖĞRETIMDE MONTESSORI YÖNTEMI ILE ÖZGÜVEN VE KIŞILIK GELIŞTIREN OYUNLAR ETKINLIKLER VE FIKIRLER UYGULANMAKTADIR.
Şehrin merkezinde çocuklarımızın rahatça enerjilerini atabilecekleri, onların bütün gelişim alanlarını destekleyebilecek geniş mekanımız ve ön arka olmak üzere iki geniş bahçemiz ile sizleri bekliyoruz.
Mutlu ebeveyn – mutlu çocuk” ilkesine inanır. Sevgi ve saygı ortamında yetişmiş çocuklar, toplum içersinde kendilerini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi bireyler olarak yerlerini alırlar. Okulumuzun eğitim programının temel amacı; çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, özdenetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.
Özel Mecidiyeköy Anaokulu, çocuklarımıza özgür bir ortamda sık konuşma düşüncelerini açıklama olanağı sağlar. Çocuğun toplumda özgüven sahibi, kendini rahat ifade edebilen bir birey olmasını hedefler.
Okulumuzda Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda “çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ilke edinmiş “İyi insan yetiştirme” yolunda emin adımlarla ilerliyen bir Anaokuludur.

Eğitim Kadromuz
Yasemin Muşlu - Kurucu
Ayşe Aydın- Sınıf Öğretmeni
Büşra Baş - Sınıf Öğretmeni
Uğur Birol Erdoğan - Müzik Öğretmeni
TAHEREH POURKHODABAKH- İngilizce Öğretmeni
Çiğdem Baripoğlu-Bale Öğretmeni
Nesli Yılmaz - Drama Öğretmeni

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (17)

 • Oğlum 2 yaşında iken yasemin hanımla tanıştık busene 4. Cü senemiz öğretmenlerinde ve eğitimden çok memnunuz yıl içerisindeki bütün aktiviteleri aksatmadan uygulamaktadırlar biz çok memnunuz ve kesinlikle tavsiye ediyoruz

 • Ef

  Güler yüzlü, ilgili ve sevgi dolu bir aile ortamı kadar güvenilir ..iyiki yasemin hanımı ,ayşe öğretmeni, büşra öğretmeni tanımışım. Bende devlette bir anasınıfı öğretmeniyim ve bir okuldan tüm beklentilerimi karşılaladıkları için özel mecidiyeköy okuluna çok teşekkür ederim

 • Ht

  Butik okul çocuğunuzu güvenle bırakabilirsiniz belli bir süre sonra aile gibi oluyorsunuz

 • İm

  Oğlum ö.m.a’na başladığında daha 6 aylıktı şuan 3,5 yaşında öncelikle okul kurucusu ve öğretmenleri böyle sıcak ve içten bir eğitim sağladıkları icin tebrik ediyorum.okulun kattıkları paha biçilmez değerde sağolsunlar evladımı bıraktığımda gözümün arkada kalmadığı tek yer ezberci eğitimden uzak butik bir okul olduğundan ögrenci sayısı az ve bu bakımdan her çocuğa birebir özel eğitim veriliyor. Oğlum çok mutlu iyiki sizi tercih ettik teşekkürler...

 • MY

  İki oğlum da hem öğretmenlerini hem de okulda yaptıkları faaliyetleri çok seviyorlar. Aldıkları öğretim eğitim ve arkadaşları ile sosyalleşmeleri bize çok güzel yansıyor. Ben ilgi ve alakaları için müdürümuze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

 • My

  Çocuklarım çok mutlu başka Yasemin hanım olmak üzere diğer öğretmenlerimiz çok ilgili verdikleri eğitimden eşim ve çok memmumuz

 • Bb

  Çocuklarin ilk öğretmeni ve ilk okul la alışması hayatındaki en büyük etkendir iyiki bu okulu secmisiz severek öğrenerek eğlenerek dolu birgün geçirdiği için sabahları okula gidiyoruz dimi sorusuyla uyanmak bizi çok mutlu ediyor çocuğum mutlu biz mutluyuz iyiki sizi seçtik iyiki siz varsınız

 • HM

  Kesinlikle eğitim kalitesi ve öğretmen kalitesi çok iyi benim çocuğum 3 yıldır gidiyor çok memnum

 • HT

  İlk tanışmaya gittiğimizde en çok dikkatimi çeken şey çocukların yüzlerinin gülmesiydi, çok mutlu oldukları belliydi bu da ailemizin güvenini sağladı. Tüm öğretmenlerimize ve Yasemin Hanım'a çok teşekkür ederim. Biz kocaman bir aile olduk.

 • NB

  Uzun araştırmalar sonucunda en değerli varlığımızı göndermeye karar verdiğimiz ve 3 yıldır gözümüz arkada kalmadan kızımızı emanet ettiğimiz şahane okulumuz. Çocuğumuzun bilişsel gelişiminin yanısıra sevgiyle büyümesi bizim için çok önemliydi, Mecidiyeköy Anaokulu tam bir aile sıcaklığıyla bunu sağladığı için çok şanslıyız.

 • YH

  Çok ani ve çaresiz durumdayken yollarımız kesişti okulumuzla. Hiçbir araştırma yapmadan hatta yapmaya bile vakit yokken görüştüm Yasemin Hanımla. Allah'ın her şer'den bir hayır doğururmuş, tam da onu yaşamıştım. Gözüm kapalı kıymetlimi onlara teslim edebiliyorum. Çocuklarımıza aile sıcaklığıyla yaklaşıp onların gönüllerini fethettiler. Bir anne daha ne ister ki. İyiki varsınız kıymetli öğretmenlerimiz ve okulumuz.

 • Ahh canımız okulumuz canımız öğretmenlerimiz iyi ki varsınız iyi ki buduk sizi o kadar şanslıyız ki. Rabbim yolunuzu açık etsin inşallah. Sizi çok seviyoruz

 • SK

  Oğlumu kreşe vermeye karar verdiğimizde her anne baba gibi o kadar tedirgindik ki. Öyle bir yer olmalıydı ki hem ev sıcaklığında olcak hem de eğitime çok önem vericek hem bir anne sıcaklığında öğretmenleri olacak bir o kadar da düzenli olacak. Yemesi içmesi özenli hassas organik günlük olacak. Temiz olacak. Hassas bir ben (annenin) nazını çekicek bir o kadar da idare edicek. Düşününce ne çok şey istiyorduk. Birinden biri olmaz derken işte o an çıktılar karşımıza. Ilk tanışmaya gittiğim de öyle bir yakınlık teslimiyet hissettim ki. Tamam dedim burası olmalı. 2 gün sonra deneme derslerimiz başladı. Oğlum her geldiğinde gün gün o kadar farketti ki. Paylaşımları arttı özgüveni arttı yemesi içmesi toplulukla olduğu için farketti. Ve en önemlisi oğlumda biz de çok huzurluyduk. Yeri geldi sabahları erkenden uykulu kucaklarına bıraktık ve inan ki her seferinde koklayarak anne sıcaklığında kucakladılar. O yüzden her zaman herkese söylerim. Yasemin Hanım öğretmenlerimiz okulumuz bizim en büyük şanslarımızdandır. Ve hep iyi ki derim. İyi ki.. Çok sevdik çok sevildik. Tekrar tekrar çok teşekkür ediyoruz emekleriniz için. Özledik ve çok seviliyosunuz.

 • Çocuklarımıza sevgiyle eğitim veren muhteşem öğretmenler ve gözünüz kapalı göndereceğiniz ev

 • MK

  Çocuklarımızın ihtiyacı olan her şey var. En çok da sevgi var. İyi ki sizi tanımışız. Sizi çok seviyoruz.

 • SE

  Yasemin Hanım 2 senedir sizinle birlikteyiz. İyiki sizi seçmişiz. Öğretmenlerinizle birlikte hep samimiyet ve sevgiyle çocuklarımıza eğitim veriyorsunuz. Sizi çok seviyoruz.

 • Fy

  Biz bu güzel okuldan mezun olduk. Ve kızımı küçücükten gözüm kapalı emanet ettiğim okul gibi okul, ev gibi ev, aile gibi aile. Üstüne Bu kadar sıcak bu kadar düşünceli başka bir okul tanımıyorum. Kızım hala o okuldaki anılarını anlatıyor. Gözlerimiz doluyor. İyi ki yolumuz kesişmiş❤️

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mecidiyeköy Anaokulu İletişim Bilgileri

Esentepe Mah Yazarlar Sok No 20 Gazeteciler Sitesi Şisli İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum