fb
Özel Mutlu Ağaç Anaokulu

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu

0212 963 0969
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 08:30/17:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu Hakkında

İstanbul Sarıyer 'de bulunan Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 30 yıllık eğitim tecrübesi ile güvenli ve mutlu bir ortamda çocuklara okul öncesi eğitim vermekte olan bir kurumdur. Okulda çocukların doğal öğrenme sürecini , yaratıcılıklarını destekleyen Reggio Emilia sistemi uygulanmaktadır. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'nda arkadaş canlısı ve alanında tecrübeli öğretmenler, çocukların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş okul imkanları ve en önemlisi donanımlı sınıfları ile çocukların yeteneklerini keşfetmeye yönelik aktiviteler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra branş dersleri kendi dalında profesyonel eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir. Çocuklara doğa ile iç içe sessiz ve sakin bir ortamda , hayvanlar ve bitkilerle etkileşim halinde bilgisayar ve ekrandan uzakta kaliteli bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri tüketilmektedir. Bütün bunların yanı sıra çocukların sanat dostu ve donanımına sahip olmalarını sağlayan şartları yerine getirilmektedir. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'nda çocuklar müzik, drama, sanat, yoga ve atölye aktiviteleri yapmaktadır. Ayrıca çocuklara İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Özel Mutlu Ağaç Anaokulu 'na 0-6 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir. Okul içerisinde bulunan yemekhanede hazırlanan yemekler çocukların dengeli beslenmelerine yönelik hazırlanmaktadır. Yemeklerin organik ve taze olmasına önem verilmektedir. Gün içerisinde çocuklara sabah, öğle ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Yemek listeleri okulun wep sitesinden veliler ile düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

Yorumlar

 • M. V.

  İkiz bebeklerimin ilk anaokulu deneyimleri başka bir okulda oldu ve biraz tatsızdı. Gerçekten çocuklara değer verilen ve onları mutlu eden bir okulun nasıl olabileceğini Mutlu Ağaç ile birlikte öğrendim diyebilirim. Nalan Hanım ve ekibi muhteşemler. Bol bol müzik, aktivite, sanat, doğa ve oyunla dolu dolu geçen , çocukları çok mutlu eden bir program sunuyorlar. Çocukların hepsiyle tek tek ilgileniyorlar ve velileri her konuda haberdar ediyorlar. Çocukların günlük aktiviteleri, neyi sevdikleri, neyi sevmedikleri, nelerden mutlu oldukları gibi konulardan her an haberdar olabiliyorum. Gözüm hiç arkada kalmıyor. Zaten ikizlerimin koşa koşa okula gitmelerinden ve döndüklerinde bayıla bayıla okulda yaptıkları anlatmalarından bile doğru seçim yaptığımızdan emin olabiliyoruz. Özetle Mutlu Ağaç' çok seviyoruz.

 • M. K.

  Sıcaklık, samimiyet, ustun muzik egitimi. Nalan Parer ve ekibi mahallemize sevgi katti.

 • Ş. Ş.

  2,5 yaşındaki oğlumun neşeyle gittiği kreş. Her geçen gün kreşte yeni şeyler deneyimlediğini ve öğrendiğini gözlemliyorum. Doğayla ve sanatla iç içe geçen saatler oğlumu çok mutlu ediyor. Gerek kreşin sahibi Nalan hanım, gerekse eğitim kadrosu çocuklarla çok ilgili ve velilerle iletişimleri çok iyi. Ve Deniz ablamızın yemeklerine oğlum bayılıyor.

 • G. Ç.

  Çok hijyenik bir ortam, Yemekler organik ve çok lezzetli. Her şey çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik kurgulanmış. Doğa ile iç içe hayvanlarla etkileşim halindeler. her dersin farklı eğitimcileri var.

 • B. .

  Doğa ile içi çe olan ' Mutlu Ağaç Anaokulu'nda huzur, bolca sevgi , özgüvenli birey yetiştirmeyi amaçlamış eğitimciler ve Deniz Hanım'ın güzel yemekleri var. Hem çocuklarımız rahat hem biz anne babalar rahat. İstersek gözümüz kapalı çocuklarımızı bırakabiliyoruz istemezsek bir sıcak kahveyi sakin bir şekilde çocuklarımızı beklerken içiyoruz... 2 yaş 2Aylık olan oğlum koşarak gidiyor okuluna. Okulumuzu çok seviyoruz. Nalan Hanım'a Oğluma kattıkları ve katacakları için teşekkür ederiz.Okul tanıtımı az.

 • G. Ç.

  Kesinlikle güvenilir olması, branş derslerinin ayrı ayrı eğitimciler tarafından gerçekleşmesi, doğa ile iç içe, hayvanlarla etkileşim halinde olması, tüm yemeklerin organik olması, yaratıcılıklarının desteklenmesi ve çok hijyenik olması çok güzel bir şey.

 • P. D.

  Doğa ile iç içe , enerjileri inanılmaz güzel öğretmenleri , yemek yapanı herkes muhteşem :) ben oğlumla beraber huzurlu mutlu ayrılıyoruz 2 yasındaki oğlum kapısına gelince sevinç çığlıkları atıyor geldimmm diyor :) ismi gibi mutlu çocuklar okuldan ayrılıyor :) kaliteli zaman geçirsin istiyorsanız çocuğunuz şiddetle tavsiye edeceğim bir okul

 • O. .

  Okulda çocukların doğal öğrenme sürecini , yaratıcılıklarını destekleyen Reggio Emilia sistemi uygulanıyor. Bunun yanı sıra branş dersleri kendi dalında profesyonel eğitimciler tarafından gerçekleşiyor. Doğa ile iç içe sessiz ve sakin bir ortamda , hayvanlar ve bitkilerle etkileşim halinde bilgisayar ve ekrandan uzakta kaliteli bir eğitim ortamı hazırlıyoruz. Doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri tüketiyoruz.

"Özel Mutlu Ağaç Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Mutlu Ağaç Anaokulu İletişim Bilgileri

Zekeriyaköy Mah. Çitlembik Mevkii Akzambak Sok. No .7
0212 963 0969
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Doğru Odak Anaokulu Özel Okul
Özel Doğru Odak Anaokulu

Kızım bu sene okula başladı. 3 yaşın erken olduğunu ve belki de gitmek istemez diye düşünüyordum. Daha ilk günden okulu...

Özel Zekeriyeköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu Özel Okul
Özel Zekeriyeköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu

Mentossori eğitimi veriyor olmaları bizi cezbeden yanı oldu benimsedikleri eğitim sistemi çok iyi zaten bunu çocuğumun o...

Özel Bonbon Kids Anaokulu Özel Okul
Özel Bonbon Kids Anaokulu

Zekeriyaköydeki eğitim açısından en iyi okul. Tecrübeli öğretmenleri var. Ders çeşitliliğini arttırsalar daha güzel olab...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum