fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Naturel Kreş ve Anaokulu

Özel Naturel Kreş ve Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Naturel Kreş ve Anaokulu Hakkında

Özel Naturel Kreş ve Anaokulu montessori eğitim modelini kullanarak 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi vermektedir. İstanbul Kadıköy mevkiinde bulunan okul özel bir eğitim kurumudur. Okulda her çocuğun gelişimi ve doğuştan gelen yeteneklerine göre bireysel eğitim verilmektedir. Okulun eğitim programı öz bakım becerileri, dil gelişimi, bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, proje tabanlı eğitim, portfolyo çalışmaları, yabancı dil eğitimi ve branş dersleridir. Branş dersleri arasında drama etkinlikleri, satranç eğitimi, el sanatları ve görsel sanat çalışmaları, jimnastik eğitimi, yabancı dil eğitimi, tiyatro etkinlikleri, müzik ve orff çalışmaları mevcuttur. okulda kültürel ve bilimsel alan gezileri, sosyal projeler mevcuttur. Montessori eğitimini MEB programıyla uyumlu halde işleyen Özel Naturel Kreş ve Anaokulu çocuklarınızı sorgulayan ve öğrenmeye meraklı bireyler halinde ilköğretime hazırlamaktadır. Reggio Emilia ve High Scope eğitim modellerinin de olumlu yanlarından faydalanan okul, iyi sentezlenmiş ve öğrenmeyi basite indirgeyen bir eğitim modelinin sahibidir. Bale, modern dans gibi fiziksel gelişimle ile birlikte sanatsal bakış açısı geliştiren Natürel Kreş ve Anaokulu çocukların daimi olarak gelişimini istemektedir. Kas yapısını da sadece dans ile geliştirmekle kalmayan okul yoga dersleriyle de bu amaçtaki derslere devam etmektedir. Özel Naturel Kreş ve Anaokulu 'nda dekoratif sanat ve el sanatları ile el yeteneklerini ve meraklarını geliştiren çocuklar, ilkokul hayatına çok daha hazır halde başlamaktadırlar. Geziler ile çocukları gözlem yönünden ve meraklarını geliştirmek yönünden daha da ileri götürmektedirler. Temiz yemekhanesi ile çocuklarınızı en steril ortamda tutmayı amaçlamaktadır. Uyku odasına kadar fiziksel imkanlarını genişleten okul her alanda kendini geliştirmeye çalışmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Mesleki Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar

 • ÖA

  Keşke çocuk olsam da bende gitsem diyeceğiniz eğlenceli,güvenli,sevgi dolu,oyunlarla keşfeden öğrenen ve en önemlisi de abartıya kaçmadan doğal olmayı başarabilen bir okul :) biz artık mezun olduk ilkokula başladık bizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize tekrar burdan teşekkür etmek istedim. Yine görüşeceğiz sevgiler:)

 • St

  Çocuklarla çok kaliteli iletişim kuran dört dörtlük bir okul.toprakla doğayla hayvan sevgisiyle eğitiliyor büyüyor çocuklar elleriyle kışın yada yazın kendi yiyecekleri sebzeleri meyveleri ekiyorlar suluyorlar büyümesini izliyorlar bu şansı bu devirde hangi okulda yakalayabilirlerki? Zumbası yogası santrancı yabancı kültürleri tanıtması ve doğal beslenmesiyle harika.gerek okul sahibi ayşenur hanım gerekse öğretmeler gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı teslim edebileceğiniz kalitede insanlar çok çok önemli.oğlum 2 sene gitti hiçbir şekilde bir sorun yaşamadım kendilerine çok çok teşekkür ederim ısrarla tavsiye ederim

 • SK

  Kızım geldiğinde hiç türkçe bilmiyordu, bir ay içerisinde konuşmaya başladı. 1,5 yaşından 6 yaşına kadar sorunsuz gitti. Sevgi dolu bir ortam. Temiz ve doğal. Etkinlikleri çok çeşitli ve geliştirici. Çocuklar sıkılmıyor ve her gün oynarken yeni bir şey öğreniyor. Bazen diyorum ki keşke ben çocuk olsam da gitsem Naturele.

 • hy

  Hijyenik bir okul ve bahçesinde sebze yetiştiriyorlar.Ancak oyuncaklar az.

 • SU

  Çocuklara çok güzel bakılan bir anaokulu.Seraları var doğayla içiçe bir eğitim veriliyor. Sanatsal etkinlikler programlarında sürekli var. Sahibinin psikolog olması büyük bir avantaj tabii. Hijyene ve güvene önem veriliyor. Oyun oynarken bile Türkçe eğitimi verdiklerini gözlemliyebiliyorsunuz.

 • ŞE

  İsminde de olduğu gibi doğa içinde bir okul geniş bahçeye sahip çocuklar doğayla iç içe olabiliyorlar İstanbul gibi bir şehirde çok büyük avantaj. Sosyal faaliyetlerde çok aktifler doğum günü kutlamasından ibaret değil. Biz çok memnun kaldık, kızım çok mutlu okuldayken ve onun mutlu olması bizim için her şeyin üstünde. Anaokul arayanlara tavsiye ederim.

 • RK

  İki çocuğumu da bu okula gönderdim. Geniş bir bahçesi var ve çocuklar doğayla iç içe olabiliyor. Eğitiminden ve çocuğa ilgisinden çok memnunuz. Ayşenur Hanıma ayrıca teşekkür ederiz.

 • EG

  Naturel kizim ve bizim icin ikinci ev oldu. abartıya kaçmayan doğal bir okul. Sevgi, oyun eğlence odaklı bir hizmet anlayışları var.

 • FY

  Rehberlik hizmeti çok iyi olan, daha önce de ödül almış bir okul. Çocuğunuzun eğlenirken iyi de bir eğitim almasını istiyorsanız tavsiye ederim.

 • Veli

  öğretmenler çok tatlı, ee bu kadar tatlı öğretmenlerin olduğu yerde çocukların mutlu olmaması mümkün mü?

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Naturel Kreş ve Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mah. Cenap Şahabettin Sok. No:37 Kadiköy/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum