fb
Özel Ninni Okulları

Özel Ninni Okulları

0216 706 0124
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 1,5-6
Okul Saatleri: 07:30/19:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Ninni Okulları Hakkında

İstanbul Maltepe 'de bulunan Özel Ninni Okulları çocukların kendi becerilerini keşfetmeleri, sorumluluk sahibi olmaları, çevreye duyarlı ve iyi ilişkiler kurabilen bireyler olmalarını amaçlamakta ve bu doğrultuda eğitim vermektedir. Eğitimde yaratıcı ve duygusal tecrübelere yer verilmesi çocukların sosyal ve sözel becerilerinin gelişmesini sağlamaktadır. 2-6 yaş gurubu arasına okul öncesi eğitim vermekte olan Özel Ninni Okulları yaş gruplarına ayırmış olduğu sınıflarda, çocuklarla özel olarak ilgilenmek, kişisel gelişimlerini takip etmek ve bu gelişimlerin velilerle paylaşılması amacıyla rehberlik sistemi bulunmaktadır. Müzik, bilim, bahçe işleri, mutfak etkinlikleri ve çevresel gezileri her yaş grubunun eğitim programı içinde düzenli olarak yer almakta ve çocukların bu alanlarda yeni deneyimler kazanmaları için rehberlik edilmektedir. Okulda günlük eğitim 07:30-19:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Okul öncesi çocuklar için en iyi öğrenme yöntemi oyundur. Bu nedenle Özel Ninni Okulları 'nın sahip olduğu geniş bahçe ile çocukların rahatça bahçede arkadaşlarıyla oynamalarına ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanmaktadır. Özel Ninni Okulları olarak her çocuk özeldir anlayışı ile yola çıkarak çoklu zekâ kuramı ve etkin öğrenme (High Scope) yöntem ve gezer eğitim sistemi ile eğitim vermektedir. Okulda okul oyunu, fen-doğa, kütüphane, evcilik, drama, sanat ve müzik sınıfları bulunmaktadır. Okul öncesi eğitimde çocuklar ilköğretim sınıfına hazırlanmaktadır. Bu hazırlıkla çocukların üst sınıfa geçtiklerinde daha rahat etmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca okulda masa, yapboz, jimnastik, orff gibi etkinliklerde yapılmaktadır. 0–6 Yaş grubu öğrencilerin, yaz tatillerinde dinlenirken eğlenmeleri, spor ve sanat dallarındaki becerilerini geliştirmeleri amacıyla Özel Ninni Okulları 'nda yaz eğitim programı uygulanmaktadır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında planlanan yaz okulu eğitim programında yakın çevre ve doğa gezilerine önem verilmektedir. Bu programla çocukların sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde bedensel, ruhsal, sosyal yönden gelişimlerini desteklerken eğlenceli bir yaz tatili jimnastik, müzik aktiviteleri, drama, bahçe oyunları, sinema gösterileri, dans, sanat çalışmaları, grup oyunları, eğlenceli partiler, geziler gibi çeşitli etkinlikler ile öğrenciler yaz tatilini dinlenerek ve eğlenerek geçirmektedirler.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Planetarium - Gök Bilimi
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • A. C.

  Yöneticisinden öğretmenine yardımcısına kadar hepsine binlerce kez teşekkürler. Oğlum Semih Kaan 3.5 yaşında kreşe başladığında sadece anne baba diyebiliyorken şimdi tüm çocuk şarkılarını söylüyor... Yemek yemesinden tutun da terinin kontrolüne, iletışim kurmasına kadar her şeyiyle ilgilenen başta Sevgi öğretmenimiz , Didem öğretmenimiz ve Şule öğretmenimize sonsuz teşekkürler. İyiki sizi tercih ettim...Emekleriniz ödenmez...Aynur...

 • F. O.

  İlk kuruldukları yıldan beri tanıdığım ve bildiğim bir okul.Yeni açmış oldukları şube ile kurumsallaşma yolunda büyük bir atmış oldular.Firma müdürü Mehmet Bey ve Şule hanım çok içten samimiler.Öğretmenler de aynı şekilde veliler ve öğrenciler ile iletişimleri çok kuvvetli.Gönül rahatlığı ile gözünüz arkada kalmadan çocuğunuz emanet edebileceğini güvenilir bir okul.Her şey için teşekkür ederim.

 • B. K.

  Kızımız 1 yıldır Ninni Okulları'na gidiyor. Şimdi yeni okul binasında eğitimine devam etmekte. Gerçekten okula başlamadan önce ve şimdiki durumu arasında dağlar kadar fark var. Konuşmasında gelişme gösterdi, çekingen bir çocukken daha sosyal bir birey haline geldi, beslenme alışkanlıkları ve uykusu düzenli hale geldi. Ninni Okulları'na başladıktan sonra, bir yıllık gelişiminde büyük aşama kaydetti. Özellikle aile sıcaklığındaki eğitim kadrosu, sürekli güler yüzle biz velileri karşılamaları ve tüm sıkıntılarımızda bizle bire bir olarak ilgilenmeleri en büyük artıları. Ninni Okulları'na çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da ülkemize ve toplumumuza iyi bireyler yetiştirmelerini temenni ederiz.

 • S. K.

  Ninni okullarından çok memnunuz. Başta tereddüt ettik tabi , güvenilir mi , çocuğumla yeterli ilgilenirler mi diye ama , onun gelişimini gördükçe içimiz daha da rahatladı. Kızımın eve mutlu gelmesi , okula istekli gitmesi bizi çok memnun etti. Aile sıcaklığı , güler yüzlü ekibiyle, kendi çocukları gibi ilgilenen Ninni okullarına teşekkür ederiz.

 • Z. A.

  Ninni Çocukevi ile 2 yaşındaki oğlum sayesinde tanıştım , ailece zor bir süreçten geçmişken yaralarımızı sarmaya çalıştığımız dönemde tüm ekibiyle en büyük destekçimiz oldu Ninni Çocukevi. Başta her telefonumda beni çok iyi anladığını hissettiren okulun müdürü Mehmet Bey, hiç şaşmayan doğru tespitleriyle bizi en güzel şekilde yönlendiren pedagog Aylin Hanım ve tabiki hakkını nasıl öderim diye düşündüğüm kocaman sevgi dolu kalbiyle Oğlumu sarılıp sarmalayan Merve öğretmen... Merve öğretmenin sabrına ve bu genç yaştaki birikimine hayran kalmamak elde değil... Ninni çocuk evinde gördümki sınırlar, sabır ve sevgi olduğunda güzel şeyler olur... Gözüm kapalı, hiç tereddütsüz herkese tavsiye ediyorum bu güzel Anaokulu ... Herkese çok teşekkür ederim

 • a. ç.

  Ninni okulları karşıma çıktığı için çok şanslı hissediyorum,Maltepe civarında daha önce 1 okul deneyimimiz oldu ama ilk olarak alıştırılan yöntem hiç doğru gelmedi beni okul içine almayıp oğlumu aldılar ve siz bahçede bekleyin dediler çocuğum ağlaya ağlaya girdi aslında tavsiye üzerine gittiğim bir okuldu 5 gün boyunca bu şekilde gittik dayanamayıp aldım oğlumu,1 2 ay sonra ninni okullarına gittim başlangıçta uyguladıkları berlin modelinden bahsettiler çocugumla birlikte 5 gün kurum içine girdim yapılanları gördüm öğretmenlerin öğrencilere kibar davranışlarını her ortamın çocuklar için hazırlandığını, iki psikolog olması oyun terapisti ve aile danışmanı gördüğümde iyi ki gelmişim dedim,çok memnunuz hem öğretmenlerinden hem kurucularından tekrar tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

 • M. N.

  kendi çocuğumda dahil bir çok çocuğun inanılmaz değişimine şahit olduğum mucize gibi bir yer. işin açıkçası oğlumu göndermeden önce çok korkuyordum sosyalleşmede okula uyum sürecinde büyük sıkıntılar çıkaracak gibi geliyordu. Ama o da ne! bizim aslan parçası 3. gününde okuladan çıkmak istememeye başladı. Elinize kolunuza sağlık gerçekten .

 • Y. A.

  okul öncesi dönemde çocukların kazanmaları gereken temel becerileri kazandırma konusunda başarısının en büyük referansı okuldan mezun ettiği öğrencilerdir diye düşünüyorum.

 • A. G.

  oğlumuz kreşe başladığında daha konuşamıyordu bile ve dışardan uyaranlara karşı oldukça tepkisiz kalıyordu, ancak Ninni Kreşle tanıştıktan sonra öğretmenlerimizin çabalarıyla çok büyük gelişmeler gösterdik. yıl sonu gösterine bile harika hazırlandık ve gururlandık sayelerinde :))

 • E. S.

  Kızımız 2.5 yaşındayken yuvaya başlamıştı.İlk aylarda çok tereddütlüydüm çünkü hiç de kolay olmayan bir durum ufacık yavrunuzu birilerine emanet edebilmek bu yüzden çok okul ve kreş araştırdım ve içime en sineni ve en güven vereni Ninni kreşi tercih ettim.Şimdi iyi ki diyorum. Kızımda pozitif değişimler gözlemlemeye daha ilk dönem bitmeden başlamıştık ..Konuşmasında,yemek yeme düzeninde tavırlarında olumlu gelişmeler gördük.2 sene boyunca yavrumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için tüm Ninni Kreş ailesine teşekkür ederim.

"Özel Ninni Okulları" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ninni Okulları İletişim Bilgileri

Çınar Mh. Hafız İsa Sk. No:3-No:5 İdealtepe / Küçükyalı / İstanbul
0216 706 0124
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu Özel Okul
Özel Küçükyalı Kozmos Eğitim Kurumları Anaokulu

Maltepe'de bir çok okul gezdik fakat ne binası ve donanımı, ne de eğitim modeliyle bizi daha çok etkileyen olmadı. Sahil...

Özel Şeker Çocuklar Anaokulu Özel Okul
Özel Şeker Çocuklar Anaokulu

Okulun artık biraz kendini yenilemesi ve görüntüsünü toplaması gerekiyor. Görsel açıdan bizi rahatsız ettiği için uzaklı...

Özel Mavi Tüy Anaokulu Özel Okul
Özel Mavi Tüy Anaokulu

Bir çok yönden okulun gelişim gösterdi ki bu kadar uzak konumdan bizim bile kulağımıza geldi gittik gördük. Harika bir o...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum