fb
Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu

Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu

0 212 963 2079
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 4-5,5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu Hakkında

İstanbul’un pek çok semtinde şubesi bulanan özel koleje bağlı Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu, 48-65 ay aralığındaki çocuklar için okul öncesi eğitim ve kreş hizmeti sunmaktadır. İstanbul’un Bahçelievler semtinde bulunan anaokulu, kolej binası içerisinde yer almaktadır. 08:30-16:30 arası eğitim verilen okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Okul mutfağında hazırlanan yemekler için, bilinen ve güvenilir markaların ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan ürünlerin markaları velilerle paylaşılmakta ve web sitesinde açık bir şekilde duyurulmaktadır. Yemek listeleri aylık olarak güncellenmekte ve sabah kahvaltısı açık büfe olarak sunulmaktadır. Okulda yabancı dil eğitimi İngilizce ve İspanyolca olarak verilmektedir.Yabancı dil eğitimlerinden İngilizce Yabancı ve Türk hocalar tarafından haftada 12 saat, İspanyolca haftada 2 saat verilmektedir. Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu'nun eğitim planında; bale, satranç, halk oyunları, görsel sanatlar gibi branş eğitimleri de yer almaktadır. Bu etkinliklerin ve eğitimlerin hepsi çocukların fiziksel ve mental gelişmesini desteklemek içindir. Öğrencilerin okula uyumlarını takip eden rehberlik birimi, her öğrencinin bilişsel ve duygusal gelişimi yakından takip etmekte ve buna uygun raporlamalar yapmaktadır. Gizlilik ilkesi içerisinde, uyum, gelişim veya aile destekli sorunlarla karşılaşılması durumunda psikolojik danışmanlık yapılmaktadır. Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu'nda öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini ölçmek ve kişisel gelişimlerini takip etmek için; Öğrenci tanıma Envanteri, Frostig, Okul Olgunluğu Envanteri, Bir İnsan Çiz Envanterleri/resim yorumlamaları, Louisa Duss Hikayeler Envanteri yöntem ve ölçme araçlarından faydalanılmaktadır. Çocukların gelişim ve eğitimlerini destekleyici okul dışı etkinlik ve aktivitelere yer verilmektedir. Tiyatro, müze gezileri gibi eğitici etkinliklerin yanı sıra, büyük anne ve büyük babalar haftası, anneler günü gibi özel gün ve haftalar için etkinlikler düzenlenerek çocukların aile ve toplum ahlaklarının gelişimine destek çıkılır. Öğrenciler yıl içerisinde çeşitli parti etkinlikleri ile sosyalleşirken, sene sonu gösterileri ile hem öğrendiklerini aileleri ile paylaşma imkanı hem de öz güven kazanımı sağlanmaktadır. Çocukların gelişim sürecinde ihtiyaçları olan uykuyu alabilmeleri için rahat uyku odası bulunmaktadır. Herhangi bir olası kaza, yaralanma durumlarına karşı ilk müdahalenin yapılabileceği revir bulunmaktadır. Havaların elverişli olduğu dönemlerde açık havada serbest oyun zamanlarını geçirebilecekleri bahçe ve oyun parkı bulunmaktadır. Bakımları düzenli yapılan, her koltuğunda emniyet kemerleri olan servislerle ulaşım sağlanabilmektedir. Eğitim yıl programı sonrasında yaz okulu olarak da çocukların eğlenerek öğrenimlerini sürdürebilme imkanı bulunmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

Yorumlar

 • D.

  İnanılmaz içten ve deneyimli bir kadrosu var.Sibel Hoca anaç ruhuyla her sabah bizleri şarkıyla karşılar.Okulumuzu çok seviyoruz.

 • S. A.

  Amacı bünyesindeki öğrencilerin nitelikli eğitim alarak üretken bireyler olduğunu bildiğim, Atatürkçü ve çağdaş yapısının bunu sağlayabilmelerinin en önemli ilkeleri olduğunu savunan örnek bir özel okul :)

 • B. K.

  Özel eğitim kültürünü iyi bilen yenilikçi ve daha iyiyi hedefleyen bir eğitim kurumu olmasının avantajını tabiki en iyi okulun velileri ve yavrularımız yaşıyor. Öğrencileri iyi yetiştirmek isteyen bir öğretmen kadrosu var en önemlisi.

 • H. F.

  Oğuzkaan Kolejinde yemekhane görevlisinden yönetimde çalışanlara kadar herkes işini iyi yapmak için çalıştığını görünce çocuğumunda böyle bir okulda iyi eğitim alacağına inandığım için tercih etmiştik. Her şey çok güzel. Okul öncesi deneyimini bu kadar dolu ve mutlu geçireceğini tahmin bile edemezdim. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

 • F. Y.

  Özel okul deneyimini sonuna kadar yaşayabileceğiniz, İşini ve çocukları önemseyen bir işleyiş anlayışının getirmiş olduğu nitelikli eğitim sonucunda ailelerde öğrenciler de çok mutlu.

 • Veli

  öğrencilere her zaman etkinliklerle ve eğitimleriyle yeni şeyler katmayı başarabilen mükemmel bir okul

"Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Oğuzkaan Koleji Bahçelievler Anaokulu İletişim Bilgileri

Talatpaşa Caddesi Radyum Sokak No:2 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Badem Şekeri Anaokulu Özel Okul
Özel Badem Şekeri Anaokulu

İŞ YERİMDE GÖZÜM HİÇ AMA HİÇ ARKADA KALMIYOR İYİKİ ESENGÜL HANIMI TANIDIM OGLUM İÇİN ŞUAN EVİMİZDEN FARKI YOK HERGÜN SE...

Özel Beyaz Papatya Anaokulu Özel Okul
Özel Beyaz Papatya Anaokulu

3 Yıldır yaz kış demeden kesintisiz ailemden birine bırakır gibi gözüm arkada kalmadan sözünü tam olarak karşılayan , Eğ...

Özel Nergis Anaokulu Özel Okul
Özel Nergis Anaokulu

Çocuğumu güvenle bırakabildiğim İstanbul’daki tek okul diyebilirim.Öğretmenlerinin güler yüzlülüğü, aşçısının güzel yeme...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum