fb
Özel Sincap Motivasyon Anaokulu

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu

0216 706 6879
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu Hakkında

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu önce siz ebeveynlerin sonra biz eğitimcilerin en değerli varlığı ve geleceğimizin teminatı olan 2-6 yaş grubu çocuklarımızı her alanda ‘motivasyon’ ile hazırlayarak mutlu bir birey temellerinin atıldığı, hayat başarısının desteklendiği ve çocuklarımızın kendilerini ev sıcaklığında hissettikleri okul öncesi eğitim kurumudur.

Okulumuz “Her çocuk özeldir” yaklaşımı ile bireysel farklılıkları gözetmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi programı ile birlikte Montessori, Reggio Emilia ve High Scope eğitim yaklaşımlarını benimsemiş, Çift Dilli eğitim programı uygulamaktadır.

Çocuğun ileriki yaşantısını etkileyen ve en hızlı geliştiği dönem olan okul öncesi döneminde çocuğun sosyal, fiziksel, psikolojik ve dil gelişimleri büyük ölçüde tamamlanmaktadır. Bu nedenle yabancı dil eğitimi bu dönemde önem kazanmaktadır. Okulumuzda çocuklarımız yabancı dili günlük rutinlerde ve doğal akışında edinmektedirler. Tüm etkinliklerde yaparak-yaşayarak TPR (Total Physical Response) tekniği ile çocuklar yönergeleri almayı ve reaksiyon vermeyi öğrenirler.

Kodlama ve Algoritma eğitimi ile çocuklarımızın algoritmik düşünce yetisine sahip olmaları ve olayları artısı ve eksisi ile kurgulamasıdır. Aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerine destek sağlamakta olan bu atölye çalışması, bilgisayar mühendisleri tarafından eğlenceli aktivitelerle aktarılmaktadır.

Erken müzik eğitimi programı olan orf eğitimi ile çocuğun duygularını müzik, hareket ve ritimle anlatmayı sağlar. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyici etkiye sahip olan eğlenceli müzik eğitimi ile ses dinleme, ayırt etme, farklı ses ve müzik türleri dinleme çalışmaları yapılır. Böylelikle çevreyi daha bilinçli dinlemeleri ve işittikleri seslere dikkat vermeleri de sağlanır.

Çocukların iç ve dış dünya ile kurdukları bağları görsel çalışmalar ile açığa çıkarmaları ve çocukların el becerilerini, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve sanatsal yönlerini geliştirmeleri sağlanır.

Okulumuz revirinde belli aralıklarla gelen kurum doktorumuz tarafından genel sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak okulumuzun en hassas ve dikkat ettiği konulardan biridir. Menülerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Günlük alınan sebze, meyve ve malzemeler ile yapılmaktadır. Sağlık kontrollerinden geçen profesyonel aşçılarla Bilkent Holding BCC Catering Yemek Üretim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Temizlik ve hijyen konusu çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini sürdürmesinde önemli rol oynamaktadır. Biz Özel Sincap Motivasyon Anaokulu olarak bu konuya önem vermekteyiz ve okulumuz Bilkent Holding Tepe Servis A.Ş. profesyonel personel ekibi tarafından antialerjik temizlik malzemeleri ile temizlenmektedir.

Okulumuzda okul-aile-çocuk üçgenini sağlıklı bir biçimde yürütebilmek, anne-babalarımızın okul ile iletişimlerini sağlamak amacıyla Okul-Aile Otomasyon sistemi kurulmuştur. Bu sistem aracılığıyla okulumuzdaki tüm kayıtlı öğrencilerimize hesap açılarak günlük paylaşım, takip ve raporlar yapılmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce
Rusça

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Tiyatro
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

Yorumlar

  • B. A.

    Sevgili anne babalar kıymetlilerimiz gözümüzden sakındığımız incilerimizi binbir arayış uğraş sonrası en güvenilir okullara emanet etmeye çalışıyoruz. Tamda bu noktada sizlere yardımcı olabilmek adına bu paylaşımı yapıyorum. Uzun arayış ve denemeler sonrası kızım prensesim poğaça Hayalimi bu muhteşem okul kadrosuna sonsuz güvenle bırakıyorum. Bu konuda bize vesile olan Sevgili Banu öğretmene teşekkürü borç biliriz. Anne ve baba olarak malum okullarda yaşanan skandallar nedeni ile kafalarımız allak bullak, hayatın telaşasına düşüp onlar için en iyisini aramaktayız. Sincap motivasyon ailesi bu sıkıntıyı zerre anımsatmayacak olan güveni ve desteği sağlayan bir kurum. Daha biz birşeyleri talep etmeden zaten onlar bütün vesveselerimiz gidermiş oldu. İlkesi mutlu çocuk olan bu kurum Ataşehir bölgesinde yeşermiş seçilebilecek en doğru tercih. Kızıma evinden daha rahat konforu ve mutluluğu yaşatan sincap kadrosu en az biz anne babalar kadar sevgi aşılamakta. Tüm bunlar için cicibici öğretmeniz Aleyna hn narin sevgi dolu destekçi müdüremiz Gülşah hn ve daha adını yazamadığım alanından uzman tüm kadrosuna sonsuz teşekkür ederiz. Eğitim önce sevgiden geçer diye sincap motivasyon ailesi maceramıza kızımla başladık inşallah oğlumla devam edeceğiz. Sevgili anne babalar bir veli olarak sabah bırakıp akşam aldığım yavrumu benim gibi Gözünüz arkadan kalmadan emanet edebileceğiniz, özenle döşenmiş herşeyi titizlikle ve sevgiyle sunan bu kurumu incelmenizi ve görmeden karar vermemenizi önemle rica ederim. Hayal kızın Annesi sincap motivasyonun mutlu velisi

"Özel Sincap Motivasyon Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mah. Atilla İlhan Cad. Sinemacılar Sok. No:14 Ataşehir/istanbul
0216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Umay Anaokulu Özel Okul
Özel Umay Anaokulu

Kızım, Umay Anaokulu’ nun 4 yaş sınıfı öğrencisidir. Okuluna başlayalı henüz birkaç ay olmasına rağmen birçok konuda göz...

Özel Denizin İncileri Anaokulu Özel Okul
Özel Denizin İncileri Anaokulu

aktivitelerde çok fazla eğleniliyor çocuğum eve geldiğinde anlatışından anlaşılabiliyor. teşekkürler

Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu Özel Okul
Özel Mia Mutlu İlk Adımlar Anaokulu

Çocuklara değer veren, kendi ayakları üstünde durmalarını öğreten , psikolog ve okul müdürünün bile çocuklarla birebir i...

%35
İndirim

Sincap Motivasyon Anaokulu'ndan Okul.com.tr Velilerine %35 İndirim Fırsatı

Sincap Motivasyon Anaokulu'nun sadece Okul.com.tr velilerine özel sağladığı %35 indirim fırsatını kaçırmayın!


30 Kasım 'a kadar.

Tam Gün

Aylık Ödeme: 2500 TL - 1625 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum