fb
Özel Taşdelen Ada Anaokulu

Özel Taşdelen Ada Anaokulu

0 216 706 6885
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Taşdelen Ada Anaokulu Hakkında

Özel Taşdelen Ada Anaokulu sabah 7:00 de açılıp akşam 19 :00 da kapılarını kapatmaktadır. Okulumuza 2 yaşından 6 yaşına kadar öğrenci kabul edilmektedir. Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz eğitim planlarımız "Her çocuk özeldir ve bir dünyadır" mantığını yansıtmaktadır. Yenilik ve esneklik gösterebilen eğitim planlarımızla Atatürkçü, çağdaş, mutlu ,sorgulayan, merak eden ,kendini, doğayı, çevresini ve dünyayı tanıyan; kendisiyle ve çevresiyle sağlıklı ilişkiler kurabilen özgür bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Program içerisinde drama, deney, oyun, çevre gezileri gibi pratik bilgi sağlayan aktivitelere sıklıkla yer verilmektedir. Haftanın her günü var olan İngilizce programımız, çocuklarımızın yaş gruplarına özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, yaş gruplarına uygun oyun ve etkinliklerle yaşayarak öğrenmelerini amaçlamaktadır. Çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlayacak fiziksel ortamlar oluşturulmuştur. Geniş, ferah, donanımlı bahçemizle çocukların fiziksel aktivite ve oyun ihtiyaçları karşılanmaktadır. Çocukların sağlıklı beslenmesi de göz önüne alınarak hazırlanan yemek listeleri aybaşında belirlenerek okulumuzun mutfağında günlük ve taze olarak tüketilmektedir. Yemeklerde katkı maddeli ve paketli gıdalardan uzak durulmaktadır. Okulda güvenlik konusunda hassas davranılmakta, çocuklar velilerine veya velileri tarafından belirlenmiş, kimlik bilgileri okul yönetimi tarafından bilinen kişilere teslim edilmektedir. Ayrıca okulumuzda servis hizmeti de bulunmaktadır.  Okul pedagoğumuz tarafından tüm öğrencilerimizin gelişim özelikleri takip edilerek gereken yönlendirmeler yapılmaktadır.Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ortaya çıkarmak ve gelişim düzeylerini belirlemek amacıyla yaş gruplarına uygun duygusal-bilişsel gelişim testleri uygulanmaktadır. Uygulanan testlerin sonuçları raporlandırılıp velilerimize aktarılmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • M. Y.

  Eğitimiyle ön plana çıkan bir okul. Branş derslerinde alanında uzman öğretmenler giriyor. Dersleri etkili bir şekilde işleniyor oyunlarla ve yaşayarak. böylece ezberci eğitimden kaçıyorlar. Dil eğitiminden de çok memnunuz İngilizce derslerinin saatleri fazla.

 • T. E.

  Sosyal etkinliklerini çok başarılı buluyorum ne fazla ne az ayrıca nitelikli çocuklara pek çok şey katıyor en az branş dersleri kadar faydalı buluyorum. Kendisiyle barışık, çevreye duyarlı, doğa sevgisi taşıyan bireyler yetiştirmeyi hedeflemişler ve bunun için de canla başla çalışıyorlar.

 • R. Ö.

  Kızımı bu okula gönderiyorum Çevremizin tavsiyesi üzerine bu okulu seçmiştik. İyi ki tavsiye etmişler diyorum ilk günden beri. Okul yöneticisi son derece kibar ve ilgili, öğretmenler işlerini severek yapıyor bunu da öğrencilerin okuldaki huzurundan mutluluğundan ve öğrendiklerinden görebiliyoruz. Rehberlik hizmetinden de çok memnunuz.

 • E. Ş.

  İki çocuğumu da bu okula yolladım çok memnun kaldım. Öğretmenleri her zaman ilgili ve güler yüzlü oldular çocuklarımıza da bize de çok faydası oldu. Öğrenmenin yaşı yokmuş gerçekten bu konuda hem öğretmenlerine hem de rehberlik servisine çok teşekkür ederiz.

 • H. Ö.

  İyi bir eğitim veriyorlar yoğun branş derslerinin olduğu bir programa rağmen sosyal etkinliklere de vakit ayırmışlar yeterli seviyede. çocuklar bu sosyal etkinliklerle hem eğleniyor hem kendilerini daha iyi ifade edip, kültürel birikim sağlıyor.

 • G. O.

  Okulda ders çeşitliliği fazla ve bu derslerin etkili bir şekilde işlenmesi için fiziksel koşullar da düşünülmüş. Zaten geniş bir binası var ve bahçesi, sınıfları temiz çocukların kaza yaşayabileceği materyaller kullanılmamış okul içinde. Yemek çeşitliliğini arttırsalar çok daha iyi olabilir.

 • E. A.

  Çok eski bir okul olmamasına rağmen eğitim sistemi oturmuş bir okul. Okul yöneticisi kendisini geliştirmeye açık ve her sorunumuzu dinliyor, çözüm üretiyor. Bu da bizim güvenimizi arttırıyor okula olan. Öğretmenleri de tecrübeli okulda aile ortamı var.

"Özel Taşdelen Ada Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Taşdelen Ada Anaokulu İletişim Bilgileri

Taşdelen Mah. Kirlangiç Sok. No:8 Taşdelen-Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum