fb
Özel Tercih Koleji Anaokulu

Özel Tercih Koleji Anaokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 09:00/12:00
Öğlenci: 11:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Tercih Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Tercih Koleji Anaokulu Ümraniye ilçesinde eğitim hizmeti vermektedir. Çocukların kişiliğinin oluşmasında, daha sonraki okul hayatına zemin oluşturacak, gereken bilgi-beceri kazanmasında ve sosyalleşmesinde, gerekli alışkanlıkları edinmesinde ilkeli, planlı, programlı, sistemli aynı zamanda çocukların yaş dönemi özelliklerine uygun bir ortamda kaliteli bakım ve eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Özel Tercih Anaokulu eğitimcileri saygı ve sevgi ortamında, kaliteli eğitim ve öğretim olanakları sunarak çocuklara özen göstererek, öğrencilerin hayata ilk hazırlanış dönemi olan anaokulunda mutlu ve başarılı olmaları için çalışmaktadırlar. Farklı çalışmalarla beslenen İngilizce programında öğrencilere İngilizceyi günlük hayatlarının içinde duyma, kullanma ve yaşayarak öğrenme fırsatları yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu amaçla farklı uygulama alanları oluşturulmuştur. Storytime (Kitap Okuma), Know How: Science, Nature and Kitchen (Nasıl Oluyor? Fen-Doğa / Mutfak), Creative English (Yaratıcı İngilizce), Music and Movement (Müzik ve Hareket), Everyday English (Yaşayan İngilizce), Funtime & Roleplay(Eğlenceli İngilizce drama) gibi Özel Tercih Koleji Anaokulu İngilizce etkinlikleri planlanırken öğrencilerin farklı öğrenme şekillerine sahip olduklarının farkında olarak el işi ve görsel çalışmalar, müzik ve hareket temelli çalışmalar, bilgisayar destekli etkinlikler, drama, fen-doğa-mutfak etkinlikleri, hikâye kitapları ve projeler kullanılarak farklı öğretim teknikleriyle her öğrenciye ulaşmak hedeflenmiştir. Spor eğitimi öğrencilere yaşamları boyunca spor yapma alışkanlığı ve bilinci kazandırmak ve doğal yeteneklerine göre ileride daha üst seviyede yapabileceği spor dalını tespit ederek yönlendirmeyi hedeflemektedir. ABK Programındaki eğitim programları, yaş dönemlerine göre çocukların duygusal, bilişsel ve fiziksel özellikleri dikkate alınarak hazırlanır ve öğrencilere çeşitli oyun formatları içeriğinde sunulur. Okulun ekolojik bahçesinde uygulamalı toprak etkinlikleri yapılmaktadır. Öğrenciler mevsimlere uygun sebze ve meyve dikerek bitkilerin büyüme aşamalarına tanık olurlar. Dikilen ürünlerin yetiştirilmesinden sonra sofralarında kendi yetiştirdikleri ürünleri tüketmeleri zevkini yaşarlar. Okulda bulunan psikolojik danışmanlar çocukların ruhsal gelişimlerini takip etmekte, davranış özelliklerini belirlemek amacı ile testler uygulanmakta, sonuçları değerlendirmektedir. Değerlendirmeler düzenli olarak velilerle paylaşılmaktadır. Okul yarım gün eğitimini yalnızca 3-4 yaş grubu için vermektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

 • E. B.

  Çocuğunuza acaba okulda evde gösterilen kadar ilgi alaka gösterecekler mi diye korkular yaşıyorsanız gidin görüşün. Şikayeti olan bir veliye ben rastlamadım ve duyduğum kadarıyla insanların sürekli olumlu yorumları var tercih hakkında.

 • F. Y.

  İlkelerinden ve kalitesinden ödün vermeden çocukların yarınlarını düşünerek hareket etmeyi kendine misyon edinmiş örnek bir anaokulu. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir kurum. Çocuklara gösterilen ilgiliyi ilk günlerde ben bile kıskanıyordum desem yeridir. Ama bu kıskançlık güzel ve olması gereken bir kıskançlık.

 • S. O.

  Gerçekten kaliteli ve övgüyü hakeden öğretmenleri bünyesinde barındırarak bize ve çocuklarımıza yol gösterici işler yapan müthiş bir kurum. Bir anaokulundan bir anne güven ve ilgi isteyebilir tercih anaokulunda bunların hepsi fazlasıyla mevcut.

 • M. K.

  Deneyimli ve yaptığı işin farkında bir öğretmen kadrosuna sahip, çocuklara gözleri gibi bakan harika insanlar. Yavrularımıza doğruyu ve iyiyi öğrettiğiniz için ne kadar teşekkür etsek az.

"Özel Tercih Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Tercih Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Meclis Mah. Manyas Sk. No:12, 34785 Sancaktepe/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Bilgefil Anaokulu Özel Okul
Özel Bilgefil Anaokulu

sosyal sorumluluk projelerine önem vermeleri çok güzel Çocuklar çevreye duyarlı, yardımsever, her yönden bilinçli bireyl...

Özel Mine Anaokulu Özel Okul
Özel Mine Anaokulu

Kızımızı bu okula gönderiyoruz. Okul gayet temiz ve güvenli tüm çalışanlar işlerini titizlikle yapıyor. İyi bir eğitim v...

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji Anaokulu Özel Okul
Özel Sancaktepe Okyanus Koleji Anaokulu

Modern ve ilerici bir kurum olduğu için tercih ettik okyanusu. Verilen eğitimden ve öğretmenlerin ilgisinden memnunuz. G...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum