fb
Özel Yağmurca Anaokulu

Özel Yağmurca Anaokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/13:30
Öğlenci: 12:30/18:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Yağmurca Anaokulu Hakkında

Özel Yağmurca Anaokulu İstanbul Tuzla’da müstakil bir binada hizmet vermektedir. Okul 750 metrekarelik bir bahçeye sahip olup bahçede havuz, oyun parkı ve çocukların dilediği gibi oynayabileceği toprak alan mevcuttur. Sınıfları geniş ve ferah ayrıca okulda çocukların yaşına hitap edecek oyuncaklar bulunmaktadır. Özel Yağmurca Anaokulu 'nun başlıca hedefi duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, seçim yapabilen, karar verebilen, adalet duygusunu kazanıp buna uygun davranabilen, kendi davranışlarının sorumluluğunu üstlenebilen, sorgulayan ve araştıran, çevreye ve doğaya duyarlı, bilgisini ve başarısını paylaşabilen, mutlu ve üretken bireyler yetiştirmektir. Okulun verdiği eğitim modelinde ailelerin katılımı, çocukların yaratıcılığının ön plana çıkması, yaşayarak görerek eğitim verme anlayışı benimsenmiştir. Okulda verilen branş dersleri arasında yaratıcı drama, medya okur yazarlığı ve iletişim, tarım alanı, dans eğitimi ve zeka oyunları yer almaktadır. Branş derslerinin yanı sıra Özel Yağmurca Anaokulu 'nda yapılan etkinlikler ise serbest zaman etkinliği, Türkçe dil etkinliği, müzik, fen ve doğa etkinliği, sanat etkinliği, spor faaliyetleridir. Bu etkinlikler ile öğrencilerin sosyal ve sanatsal gelişimi desteklenir, kültürel birikim elde etmeleri sağlanır, bedensel gelişimine destek olunur. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi ilk günden itibaren çocukların okula uyum sağlamasında, gelişiminde çocuklara destek olur. Özel Yağmurca Anaokulu 'nda verilen destek hizmetler arasında yemek, temizlik, güvenlik yer almaktadır. Öğrencilerin dengeli beslenebilmesi için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek servisi yapılmaktadır. Yemeklerin sağlıklı besinlerden yapılmasına özen gösterilmekte ve yemeklerin yapımında hijyen kurallarına dikkat edilmektedir. Hijyen sadece mutfakta değil okulun tüm alanlarında geçerlidir. Öğrencilerin okul içinde güvende ve huzurlu olması için gereken güvenlik önlemleri alınmış olup öğrenciler çıkışlarda velileri dışında kimseye teslim edilmemektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • E. A.

  Herseyi ile mükemmel, miniklerin yedikleri yemekleri sevgisi ile guzellestiren Nurcan hanım'a , okulu bize kazandiran dünya hanımefendisi ve konusunun uzmanı Bilay Hanım'a , canımız Cansu Öğretmenimize , ve kısacası aile gibi hissettirdikleri icin tüm kadroya tesekkürü borc biliyorum . Huzur , iyi niyet ve sevginin olduğu yerde benim kızım cok mutlu ve cok guzel seyler oğreniyor ..

 • K. s.

  Okul tertemiz özellikle mutfak kısmı ve herşey el yapımı. Öğretmenler güleryüzlü kurucusu çok candan bi bayan. Gözüm hiç arkada kalmıyo çocuğumu bıraktığım zaman. Gerçekten güvenilir bi okul herkese tavsiye ederim.

 • F. K.

  kızımı 4 yıl yolladım o kadar memnun kaldım ki anlatamam gercekten. sıcakkanlı personeliyle ve ögretmenleriyle tertemiz okuluyla tuzladaki nadir okullardan. içiniz rahat bi şekilde yollayabilirsiniz.

 • y. c.

  Herkese bu okulu tavsiye ederim kendi cocugumu guvenerek gonderdigim tek yer tuzladaki en guvenilir anaokulu pişman olmicaginiza eminim guler yuzleri ve egitimiyle bir numara

 • E. .

  Çok çok memnunum aldıkları para kuruşu kuruşuna helali hoş olsun. Hem okul hem öğretmenlerden çok memnunum. Tuzla’daki en iyi okul bence. Kesinlikle ilk tercihiniz olsun.

 • S. A.

  Yemyeşil bir bahçesi var çocuklar toprakla oynayabiliyor çocukluklarını yaşayabiliyor doyasıya. bahçedeki oyuncaklar da çocukların kaza yaşamaması için düzenlenmiş. Kızımı gönderiyorum hem çok eğleniyor hem de bir çok şey öğrendi.

 • E. C.

  Verilen parayı sonuna kadar hakeden bir okul gerek ders çeşitliliği gerek öğretmenleri gerekse de fiziksel imkanlarıyla eksiksiz bir okul. Yemekleri kendi mutfaklarında yapıyorlar gayet hijyenik ve sağlıklı yemekler çocuğum güvenerek emanet ediyorum

 • A. S.

  Bu bölgedeki en güzel okul diyebilirim okul seçiminde ilk kriterim eğitmen profiliydi bu okuldaki öğretmenlerin hepsi de güleryüzlü alanında başarılı ve çocuklarımızla kendi çocukları gibi ilgileniyorlar. çocuğum da gayet memnun halinden iyi ki bu okulu seçmişim

"Özel Yağmurca Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Yağmurca Anaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mh. Yalıboyu Cd. Tekgül Sk.no:3 Tuzla/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum