fb
Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu

Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu

0216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 08:30/17:30
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18

Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu Hakkında

Eğitim sektöründe ki 10 yılık tecrübemizi 2-6 yaş eğitimin temelinin atıldığı anaokulu / okulöncesi eğitime taşıdık. Kurucularımız eğitim sistemine hakim ve deneyimli klinik psikolog ve okul öncesi öğretmeninden oluşmaktadır. Son dönem anaokullarında yaşanan olumsuzlukların temel nedeninin kurucuların eğitim sektörü tecrübesine bilgi birikimine sahip olmaması ve bu sebeple geleceğimizin teminatı çocuklarımızı çalışanların eline teslim ediliyor olmasıdır. Kurucu olarak her daim okul içerisinde bulunarak hem eğitimi hem çalışanları hem çocuklarımızı günlük süreç içerisinde takip ediyoruz. Bunun öneminin ve gerekliliğinin bilincindeyiz.
Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu 130 m2 bahçe alanına sahip olma özelliği ile Ataşehir’ de bahçesi bulunan ve 3 cephesi açık olan ender okullardandır , bu özelliği sebebiyle okulumuz 3 cepheden güneş almakta ve bu da sınıflarımızı daha ferah ve daha aydınlık yapmaktadır . Çocuklarımız güneş ışığından daha fazla faydalanmaktadırlar. Bahçemiz çocuklarımızın serbest zamanlarında öğretmenleri gözetiminde koşturabilecekleri şekilde düzenlenmiştir.
Sınıflarımız 30 m2 den oluşmaktadır her sınıf için belirlenen kontenjan 18dir, Ataşehir de anaokulları içinde en geniş sınıflara sahip okullardan birisiyiz.
Okulumuzda ki 80 m2 lik spor salonu ile çocuklarımıza kapalı oyun alanı imkânı sunmaktayız. Genellikle okullarda yemekhaneler binanın en alt katında en köşe ve camsız alanlarda bulunuyor. Bizim okulumuzun farkı ise Yemekhanemiz en üst katta ferah ve aydınlıktır.
Okulumuz, Amerika’da yaygın olarak kullanılan eğitim öğretim programını Türkiye ye taşıyan , 1997 den beri eğitim öğretim alanında hizmet veren ve 2017 ALTIN MARKA ve TÜKETİCİ TAVSİYE ÖDÜLÜ’nü alan KIDS EDUCATİON ACADEMY in 25. Şubesi olarak Ataşehirde açılmıştır. KIDS EDUCATİON ACADEMY bünyesinde akademisyenlerce hazırlanmış 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş eğitim programları okulumuzda amfi sistemi ile her ders için farklı sınıfta yürütülerek uygulanmaktadır. Böylece çocuklarımız dersin içeriğinin değiştiğini anlamakla beraber oryantasyon becerisini de edinerek daha hareketli bir gün geçirmektedirler.
Eğitim Felsefemiz ...
Kurumlarımızda , eğitim felsefesi olarak ilerleyici yaklaşım besinmektedir. Bu yaklaşım en genel tanımıyla öğrenciyi aktif bir öğrenci haline getirmeyi amaçlar .
Eğitimsel sürecte öğrencilerin deneyimleri çok öenmlidir. Öğretmenlerin , bilginin aktarıcısı oldukları aktarmacı felsefenin aksine , ilerlemeci eğitim felsefesiyle öğretmenleri öğrenme rehberiolarak görmektedir . Rehber olan öğretmenin görevi , daha demoktratik ve kaliteli bir yaşam için öğrencilerin , kişisel sosyal gelişimlerini yönlendirmelerinde ve kontrol etmelerinde onlara yardımcı olmaktır .
bu bağlamda yeteneklerin eğitilerek geliştirilmesi oldukça zor ve ciddi bir iştir. Felsefemize uygun olarak çocukların yetenekleri ile ilgili çalışmalar kısa süreli ve durumsal değil , 'süreklilik ' ilkesine uygun ve sürece yayılmış şekildedir.

Eğitim programımız ; çocuk merkezli, esnek , çözümleyici, oyun temelli , kültürel ve evrensel değerleri dikkate alan , yaratıcılığın geliştirilmesini ön plana çıkaran , günlük yaşam becerilerini teşvik eden ve çoklu zeka kuramını dikkate alan bir içeriğe sahiptir . Çoklu zeka kuramını nasıl uyguluyoruz?
Dil Bilim ( okuma, yazma, konuşma ve dinleme)
Mekânsal ve Görsel (görselleştirilme, yapboz, harita okuma, hayal kurma )
Mantıksal ve matematiksel (sayısallaştırma, eleştirel düşünme, araştırma )
Müzikal (ritimsel yetenek, müzik dinleme, şarkı söyleme , müzik aleti çalma )
Sosyal Etkileşim ( grup etkileşimleri, sosyalleşme, paylaşma )
Kişisel Farkındalık (içsel etkileşim, düşünme nedenleme )
Doğa Bilimciliği (keşfetme, deney yapma, bitki ve hayvan beslenme yetiştirme )
Vücut Hareketleri (fiziksel faaliyetleri, rol yapma )

Eğitimlerimiz …

MATEMATİK EĞİTİMİ Çocukların zihin gelişimlerini destekleyen, problem çözme becerilerini geliştiren, çözüm yolu üretebilmelerini ve anlamalarını sağlayan, kavramsal anlayışlarını destekleyen bir proğram uygulanmaktadır.
İNGİLİZCE EĞİTİMİ
İletişimin önemli olduğu çağımızda çok dilli bireyler olarak yetişmenin avantajları yadsınamaz. Tüm sınıflarımız haftanın her günü 2 saat ingilizce dersi görmekte olup diğer derslerde öğrendiği tüm kavramaları aynı gün içinde ingilizce olarakta görmektedirler. Bu sayede çocuklarımız ingilizceyi duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak doğal bir süreç içersinde öğrenmektedirler.
DİKKAT GELİŞTİRME
Cocukların bireysel farklılıkları dikkate alınarak ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda, daha sağlıklı kararlar alabilmelerine, kendilerini daha iyi tanımaları var olan potansiyelleri ortaya çıkartmaya yardımcı ve geliştirici özel programlar uygulanmaktadır.
MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ
3 boyutlu düşünme becerisi kazandıran, akademik kavramları gerçek yaşamla harmanlayarak bilimi, teknolojiyi ve merak duygusunu matematiksel kavramaları kullanarak çözüme ulaştıran bireyler yetiştiriyoruz.
BİLİM EĞİTİM
Keşif yeteneğinin geliştirilmesini, bireyin çevresinde ve doğada gelişen olayları tanıyarak, ilişkileri algılamasını, gözlem yapmasını, bilgileri yorumlaması ve bilimsel süreç becerilerini kazanmasını sağlamaktayız.
SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI EĞİTİMİ
Beyin temelli öğrenme proğramlarının eşliğinde çocuklarımızın yeteneklerini açığa çıkarmak adına çoklu zeka kuramına göre tüm zeka düzeylerini geliştiren keyifli öğrenme metoduyla oyun ile çalışıyoruz.
DEĞERLER EĞİTİMİ
Gelişimin farklı yönlerinin bir arada olduğu okul öncesi eğitim döneminde çocukları; duyguları anlayabilen, özbilinci yüksek, empati geliştirebilen paylaşmayı bilen, duygularını ifade edebilen bilinçli bireyler şeklinde yetiştirmekteyiz.
MUTFAK-MİNİK AŞCILAR EĞİTİMİ
Yeteneklerini ön plana çıkarıp, üreterek becerileri artırmanın keyfine varan minik aşcılara öncülük ediyoruz.
SPOR EĞİTİMİ
Profesyonel sporcuların hazırladığı proğram ile kaba ve ince motor kas gelişiminin çocuğa kattığı fiziksel güç ile mental özgüven ve sorumluluk sahibi disiplinli bireyler yetiştiriyoruz.
MONTESSORİ EĞİTİMİ
Her çocuk tek ve özeldir diyerek çocuklarımızla, kendi seçtikleri materyalleri ile kendi bireysel hızlarında ilerleyerek, öğrenmelerine olanak sağlıyoruz.
SCAMPER EĞİTİMİ
Çocuklarımız kendilerine verilen tek bir nesne üzerinden değişen geliştiren beyin fırtınaları ile farklı düşüncelere cesaretlendirilerek, kendilerine has hayal dünyalarını sezgısel düşüceyle inşaa edebilmelerine olanak sağlıyoruz.
ÖZBAKIM BECERİLERİ
Çocuklarımızın ilk kazanması gereken ; ellerini yıkama ,tuvalet alışkanlığı (kişisel bakım ), diş fırçalama , yemek yiyebilme alışkanlıklarını bağımsız gerçekleştirebilmesi için gün içinde desteklenmektedir.

Anne babaların sıklıkla sordukları ; Anaokulunu eğitimi neden gereklidir ? 2-6 Yas arasında neler öğrenilmelidir ? Erken dönem İngilizce öğrenmek mümkün müdür ? Matematik eğitimi kaç yaşta başlamalıdır ? Çocuğumun yeteneklerini nasıl keşfedebilirim ? Çocuğumun dikkatini nasıl geliştirebilirim ? Oyun oynamak neler kazandırır ? Satranç öğrenme yaşı kaçtır ? Çocuklarda kazandırılması gereken ilk alışkanlıklar nelerdir ? Çocuklarda bilişsel gelişimin için ne yapılmalı ? Çocuklarda psikomotor becerileri destekleyen etkinlikler ? Çocuklarda duygusal zeka nasıl gelişir ? Çift dilli eğitim modeli nedir ? Anaokulunda aranması gereken özellikler ? Çocuklarda problem çözme becerileri ? Montessöri eğitimi günlük yaşamda nasıl uygulanır ? Çoklu zeka kuramı nasıl uygulanır ? Yaratıcılık çocuklarda nasıl gelişir ? soruları da eğitim programımız içinde cevaplamış oluyoruz ?

Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu 'nda güvenlik
Okulumuzda sağlık bakanlığının – itfaiyenin ve iş güvenliği uzmanının belirlediği standartlarda bir ortam hazırlanmıştır. Çocukların hem okul içinde hareketlerini kısıtlamadan güven içinde oynayabilmeleri hem de dışardan gelebilecek tehlikelere karşı önleyici tedbirler alınmıştır . Okulumuz kamera sistemi ile kayıt altında tutulmaktadır .
Okulumuzda hijyen
Okulumuz düzenli olarak temizlenmekte ve çocuklarımız için sağlıklı bir ortam halinde tutulmaktadır .
Okulumuzda beslenme
Mutfağımızda paketli yiyecekler kullanılmamakla beraber , yemek listemiz
Florence Nightingale Hastanesi Çocuk Beslenme Uzmanı tarafından hazırlanmaktadır.
Okulumuzda İletişim
Çocuklarımızın hangi derslere girdiğini takip etmek için ev okul arasında iletişim defteri bulunmakla beraber okulaile aplikasyonunu cep telefonuna indirerek verilen şifre ile çocuklarımızın gün boyu neler yaptığı takip edilebilmektedir.
Rehberlik hizmetimiz
Her çocukla birebir dikkat geliştirme eğitimi yapılır . Ayrıca anne babaların ; Okula nasıl alıştırırım ? Tüm gün okul için hazır mı ? Tuvalet eğitimi gerekli mi ? Bağlanma sorunlarını nasıl aşarız ? Okulda yemek yemiyor ? Çocuklarda öfke nöbetleri nasıl çözülür ? Arkadaşlık kurmada zorlanan çocuklar ? Olumsuz davranışlarla başetme ? Çocuklar paylaşmayı nasıl öğrenir ? sorularına yanıtlar verilerek gerekli destek sağlanır .


Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • L. U.

  Benim cocugumda bana aşırı bağımlı bir çocuktu nasıl olacak nasıl alisacak derken ilk gun anneannesiyle sonraki günler kendisi tek başına gitti. Hatta servisi gelmeden okula gidecegim diye 1 saat erkenden kapıda bekliyordu. Ögretmenlerini çok seviyor haftasonu dahil okula gitmek istiyor. O kadar gönlüm rahat ki❤ Yöneticisi ve ögretmenleri ilgili, şefkatli, alakadar harika insanlar.. Saat başı sürekli rapor gelmeside cok güzel bir uygulama kahvaltısını tam yedi-yarım yedi, uyudu-uyumadi, keyifli veya değil.. kısacası bizim için büyük şans oldular.Teşekkurler

 • D. Ö.

  Geniş bahçesi olan nadir okullardan, çocukların rahatça koşup oyunlar oynayabileceği bir yer. Sınıfların genişliği ve ferahlığı bizi çok cezbetti. Kurucuların eğitimci olup işlerinin başında olması içimizi rahatlattı. Çocuğumuzun ağlamadan bizden ayrıldığı mutlu olduğu bir okul.

 • T. T.

  Amfi sistemi ile eğitim vermeleri çocuklarımız için çok iyi çünkü çocukların çok fazla ilgisini çekmekte bu durum. Erken yaşta gördükleri matematik diğer yaşıtlarına fark atmakta. Öğretmenlerimiz çok güler yüzlü ve eğitici insanlar gerçekten hepsine çok teşekkür ediyorum ve minnettarım. Gelecek nesillerimiz sizin ellerinizde yetiştiği için çok şanslıyız.

 • M. y.

  Herşeyden önce birebir ilgilenmeleri çok ama çok güzel inanılmaz ilgililer tüm öğretmenler YEDİ DENİZ ANAKOLU ATAŞEHİR BÖLGESİNDE ANAOKULLARI ARASINDA TEK GEÇERİM. Bu şekilde yolunuza devam edin başarılarınızın devamı dilerim. Düşünmeden kafanız rahat bir şekilde çocuğunuzu teslim edebileceğiniz o civarda ki tek anaokulu iyiki sizi tanımışız hepinize herkese sonsuz teşekkürler.Kusursuz bir okul

"Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Yedi Deniz Anaokulu Kids Education Academy Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Vatan Cad. No:11/1 Ataşehir / İstanbul
0216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Minik Nesiller Anaokulu Özel Okul
Özel Minik Nesiller Anaokulu

Güleryüzlü sıcak insanlardan oluşan bir ekibe sahip adeta bir aile ortamı var ancak fiziki imkanları bakımından kesinlik...

Ataşehir Ekol Reggio Emilia Anaokulu Özel Okul
Ataşehir Ekol Reggio Emilia Anaokulu

Hayvan barınağı, oyun parkı, doğal çimden oluşan oyun alanı ve sebze bahçeleriyle kaliteli bir anaokulu. Bahçesi sanırım...

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu Özel Okul
Özel Sincap Motivasyon Anaokulu

Sevgili anne babalar kıymetlilerimiz gözümüzden sakındığımız incilerimizi binbir arayış uğraş sonrası en güvenilir okull...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum