fb
Canada Okulları İlkokulu Ulus

Canada Okulları İlkokulu Ulus

0 212 963 2076
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Canada Okulları İlkokulu Ulus Hakkında

Özel Canada Okulları İlkokulu Ulus Beşiktaş’da yer almaktadır. Okulda anaokulunda başlayan branş ve kulüp çalışmaları, ilkokulda da devam etmektedir. Böylece öğrenciler anaokulu’nda tanıştıkları spor ve sanat aktivitelerini, farklı yetenek alanları göz önüne alınarak ilkokulda da yapmaya devam ederken, kendilerini de sürekli geliştirme olanağı bulmaktadırlar. İlkokula başlayan çocuklar, 1. sınıftan itibaren İngilizce ve Fransızca ile tanışır. Türkçe dersi dışında öğretmenler eşliğinde İngilizce ve Fransızca eğitim alan öğrenciler, üç dil öğrenerek büyümenin avantajlarını tüm hayatları boyunca yaşamaktadırlar. Sınıfların, oyun alanlarının ve mobilyaların tasarımında doğal malzemeler kullanılmıştır. Ders programındaki zorluk seviyelerine uygun olarak ana kavramlardan oluşan bir yapı tasarlanır ve bu kavramlar zaman içinde sürekli tekrar edilir. Kavramlar yıllar içinde tekrar ve tekrar pekiştirilerek öğrencilerin konu hakkında daha kalıcı bilgi edinmeleri sağlanmaktadır. Öğrenme süreci gerekli görüldüğü kadar esnetilerek o konuda uzmanlık sağlanana kadar kavramlar tekrar ederek öğretilir. Anaokulunda başlayan organik ve mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenme anlayışı ilkokulda da devam etmektedir. Öğrenciler çok kültürlü bir eğitim ortamında hayata evrensel bireyler olarak adım atarken, farklı kültürlere, dillere ve değerlere saygılı, iletişim gücü yüksek yetişkinler olarak hayatlarına devam etmektedirler. Okulda her çocuğun içindeki yetenekleri ortaya çıkarabileceği olanaklar sunulmaktadır. Öğrenme merakını geliştiren kulüpler, çocuklara farklı olaylar karşısında farklı bakış açıları kazandırmak üzere oluşturulmuştur. Müzik ve resim başta olmak üzere güzel sanatların, çocuğun özgürlük duygusuna ve özgüven gelişimine olan katkılarına büyük önem veren eğitim modeli, çocukların gelişimine pozitif katkı sağlayacak birbirinden özel sanat dallarına, branş ve kulüp dersleri arasında yer vermektedir. İlkokula kayıtlı olan tüm öğrenciler kademeli olarak, ortaokul ve lise eğitimlerine anadili İngilizce olan eğitimde en başarılı ülkelerde yer alan okullarda devam edebilecek düzeyde yetiştirilirler.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Futbol
Yüzme
Basketbol

Sanatsal

Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Dans

Kulüpler

Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

Yorumlar

 • S. D.

  Çocuklarımızın fiziki, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam imkanı sunmakta. Tebrikler

 • K. U.

  Çocuğunuzun geleceğini ve şimdiki mutluluğunu düşünüyorsanız kanada okullarıyla gidin görüşün. Hem siz hem yavrunuz okulu görür görmez bahçesinden çıkmaz istemeyeceksiniz zaten.

 • A. D.

  Eğitimde en büyük ayrıcalık olan uluslararası statüye sahip olmayı çocuklara çok küçük yaştan itibaren sağlayabilen ayrıcalıklı kurumlardan bir tanesi. Uyguladıkları eğitim modellerinin de geçerliliği tartışılamaz derecede sağlam.

 • E. D.

  Bir özel okuldan beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan organik beslenmeden ikinci yabancı dilin haftada 10 saat verilmesine kadar doyurucu bir içeriğe sahip olduğu için tercihimizi kanada okullarından yana kullandık. Ayrıca devlet desteği olması da büyük avantaj.

 • S. Y.

  Tüm dünyanın örnek aldığı Kanada eğitim sisteminin yıkılmaz kalesi diyebiliriz burası için. Okulu bitiren öğrenciler çift diplomaya sahip oluyor. Yani oğlumuz okulunu bitirdiğinde isterse liseyi kanada'da okuyabilecek bence çok büyük ayrıcalık.

 • I. K.

  Hem kentin bu kadar merkezinde hem de bu kadar yeşil alana sahip başka bir okul kampüsü bulamazsanız. Uluslararası eğitim fırsatlarını bu kadar geniş yelpazede sunan başka bir okul daha yok.

"Canada Okulları İlkokulu Ulus" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Canada Okulları İlkokulu Ulus İletişim Bilgileri

Ortaköy Mah. Portakal Yokuşu Cad. No:61/f 34347 Ulus/istanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum