fb
Özel Atakent Uluğbey İlkokulu

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu

0216 706 6902
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 08:30/16:10
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu Hakkında

Uluğbey Okulları - UBO

Adını ünlü matematikçi Uluğbey’den alan Uluğbey Okulları öğrencilerine, Türkiye ve dünyada uygulanan eğitim sistemlerini göz önünde bulundurarak küme eğitim modeli çerçevesinde kaliteli bir eğitim sunmaktadır.
Uluğbey Okulları olarak geleceğin mimarları gençlerimize son teknolojiye hakim, dünyadaki gelişmeleri takip eden, algılayan, çevresine karşı duyarlı, toplumsal farkındalığı yüksek ve çözüm odaklı bireyler olmanın yolunu açmayı ilke edinmekteyiz.
Okulumuzda, Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumlarında uzun yıllar görev almış tecrübeli kadrosu, özgün eğitim yöntemleri ve başarısını kanıtlamış eğitim modelleri tek çatı altında toplanmıştır. Bilgi ve beceri eğitimini birlikte ve en üst düzeyde verebilmek adına kadrosunu ve hizmet şartlarını bu doğrultuda kurgulamıştır.
Uluğbey Okulları, öğrencilerine deneyimleyerek öğrenmeyi misyon edinmiştir. Bu amaçla anaokulu ve ilkokullarında işlenen dersler hayata dönük, uygulanabilir ve sürdürülebilir özelliktedir. Öğrenciler burada, sadece sınav odaklı değil, tüm hayatları boyunca kullanabilecekleri, dünyayı anlayıp kendilerini ifade edebilecekleri bilgi ve donanımı eğlenerek kazanırlar. Bir diğer hedefimiz ise çocuklarınızın hızla globalleşen dünyanın gerisinde kalmaması, bir dünya insanı olarak kendini yetiştirmiş olması için en az iki yabancı dil öğrenmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda çocuklarınızın anne-baba eğitimin hemen ardından inşa edilen ilk kurumsal eğitim aşaması olan anaokulundan başlayarak etkili, aktif ve kalıcı bir dil eğitimi sunulmaktadır.
Uluğbey Anaokulu ile çocuklarınız mutlu bir geleceğe ilk adımı atacaklar. Uluğbey Anaokulu’nda miniklerimiz oyunlarla geliştirilmiş eğitimler sayesinde hem eğlenecek hem de öğrenecek. Çocuklarımız okuma, yazma ve matematiğe hazırlık çalışmaları ile psiko-motor becerileri gelişirken, sanatsal aktivitelerle birlikte sosyalleşecek, olaylara bakış açısını genişleterek daha kolay algılayıp, kendini daha rahat ifade edebilecek. Anadil çalışmalarının yanı sıra 2 yabancı dil eğitimi ile dünyayı daha rahat tanımlayacak, telaffuzlarını doğru şekilde yerleştirecek. Oyun saatinde problem çözme ve farklı stratejiler geliştirme konusunda önemli bir araç olan oyunlar oynayarak, çevresini keşfedecek, çevresel uyaranlarla doğru ilişki kurma ve araştırma becerilerini geliştirecek.
Uluğbey İlkokulu’nda öğrencilerimizin bilişsel alanları ve bireye özgü öğrenme tarzı belirlenir ve bu doğrultuda en uygun müfredat, özgün içerik ve uygulamalarla zenginleştirilir. Öğrencilerimiz 1. sınıfta küme modelli eğitim sistemiyle eğitilir; 2,3, ve 4. sınıfları ise sınıf öğretmenleri ile birlikte okurlar. Yabancı dil derslerini branşında uzman eğitimcilerden ve native öğretmenlerinden alırlar. Öğrenciler, yabancı dil öğrenirken, sadece gramer ile sınırlandırılmaz; şarkı, tekerleme ve oyunlar ile bizzat yaşayarak öğrenirler.
Uluğbey İlkokulu’nda sadece müfredat dersleri işlenmez. Bunlara ek olarak Bilişim Teknolojileri, Satranç, Yaratıcı Drama, Düşünme Becerileri Eğitimi gibi derslerle öğrencinin, hem bireysel hem de grup içinde çalışması, strateji geliştirmesi, yaratıcılığını arttırması sağlanır.
Sadece sınav için değil yaşam için öğretmeyi ilke edinen Uluğbey Okulları’nda derslerin yanı sıra, etkili ve kalıcı bir eğitim için okul gezileri de düzenlenir. Bu sayede öğrencilerimiz, müfredatta yer alan konularla ilgili deneyim kazanır, sosyalleşmeleri için bir alan yakalamış olur.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Masa Tenisi
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Tenis
Jimnastik
Badminton

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Gitar

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Kaya Tırmanışı
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar

 • G.

  Öğretmen kadrosu ve eğitime verdikleri değer fevkalede yeni açılmasına rağmen çok memnun kaldığımız bir okul.

 • N. k.

  Merhabalar öncellikle ilk kreş deneyimimiz olmasına ragmen cok memmun kaldık ögretmenleri okul çalışanları olsun gülertüzlü sorun çözme odaklı kurucuları iyi bir egitimci kişiligi olan bireylerdir.. Özellikle hapkido sporu adeta cocugumun zevkle gitmesine sebep soruyoruz çünkü hapkido varmı diye... Çince çok başarılı düşünülmüş... İstedigim zaman bilgi alabilirim sadece servise ulaşmak çözüm bulmak 3 gün sürdü servisi karşılayamadık malesef.. Okul ilk sene ilk heyecanlı olması sebebiyle eksiklikler tabi ki olcaktır ama sorun çözme egitimcileriyke beraber bu konularda.aşılıyor cocuklarımız mutlu biz mutlu gözümüz kapalı bırakıp cıkabiliyoruz.. Yemekleri veli portal sisteminden takip edebiliyoruz.. Bi okuldana başka ne istenebilir ki ?

 • P. B.

  Yeni açılan bir okul olması ilk etapta beni düşündürüyordu.Bu kadar kısa sürede bu kadar donanımlı bir kadroya sahip olmaları Muhteşem. Özellikle kurucularının tecrübelerini okulda hissedebiliyorsunuz. 1.Sınıf tüm çocuklar için zor bir dönemdir. Oğlumun heyecanla okula gitme hevesi bizide heveslendiriyor. Kahvaltı,ögle yemeği oldukça özverili hazırlanmış ve hergün listeye uyuluyor. Her sabah okul kapısında oğlumu karşılayan güleryüzlü ablaları olması bile benim için çok kıymetli. Uluğbeyde her bir öğrenciye değer verildiğini inanın hissedebiliyorsunuz. Özellikle 1. Sınıf annesi olarak hiçbir zorluk yaşamadım.En önemlisi ise oğlumun hergün heyecan ve heves ile Okuluna gitmesi ne kadar Keyifli vakit geçirdiğini gösteriyor.Dilerim tüm okul hayatı bu şekilde geçer. Teşekkürler Uluğbey ❤

 • M. .

  Aramayla bulunmaz, Allah rast getirsin dedirten bir okulumuz oldu, çocugum mutlu,biz mutluyuz, beklentilerimizi karşılıyor, eğitim odaklı yatırım yapılmış, Bütün personeli & öğretmenimizi çok seviyoruz

 • S.

  Söylediklerini tam anlamıyla yerine getirmeleri. Çince ders koyucağız demişlerdi ve inanmamıştım ki şu an veriyorlar. Çocuğumun sevdiği ve kaliteli öğretmenlerin yer aldığı yerServis şirketini sevmiyorum bizi çok uğraştırdı

"Özel Atakent Uluğbey İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mahallesi Bedri Rahmi Sok. No:7 Ümraniye / İstanbul
0216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Atakent İlkokulu Özel Okul
Özel İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Atakent İlkokulu

Kaliteli bir eğitim istiyorsanız ve çocuğunuz eğitim hayatı boyunca hatta sonrasında da faydasını görecek eğitimler alıy...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum