fb
Özel Atakent Uluğbey İlkokulu

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu

0216 706 6902
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 08:30/16:10
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu Hakkında

Uluğbey Okulları - UBO Uluğbey Okulları adını ünlü matematikçi Uluğ Bey'den almış ve temelinde matematik ile yabancı dil ağırlıklı bir eğitim benimsemiştir. Ekol grup şirketlerinin önemli markalarından olan UBO, şu anda İstanbul'da 2 yerleşkesi ile anaokulu ve ilkokul olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerinin sosyal becerilerini dikkate alarak ve sosyal becerilerinin arttırılmasını sağlayacak şekilde dizayn ettiği eğitim içerikleri sayesinde mutlu öğrenciler yetiştirmek en önemli vizyonudur. Dünyaya hazır öğrenciler yetiştirmek için farklı uygulamaları sürekli takip eder, bu sayede öğrencilerini geleceğe hazır hale getirmek için gerekli olan yetkinlikleri vermek adına kendini sürekli revize eder. Öğrencilerinin girişimci bir ruha sahip olmalarını çok önemser, çünkü girişimci öğrenciler yetiştirdiğinde hem sosyal hemde sayısal anlamda dolu öğrencileri mezun edeceğini bilir. Sosyal alanda yaptığı oyunlarla öğrenme ve küme modeli, sayısal alanda yaptığı Matematik, Yabancı Dil ve Kodlama eğitimleri ile verir. Uluğbey Okulları Velilerine 5 Adet Söz Verir. Bu sözler sırasıyla şu şekildedir. Girişimci ve Mutlu Öğrenciler Aile Akademisi Matematik ve Yabancı Dil Destekli Programlar Mutlu Öğretmenler Temel Seviye Kodlama Becerileri UBO ayrıca aileleri ile eğitim dışında ücret konuşmak istemediği için ücretlerini makul seviyelerde tutar. Amacı gelecekte UBO okullarında okumak için ilk şartın başarı kıstasının ön planda olacağı bir okul olmak olmasıdır. Geleceğe öğrencilerine yaptığı yatırımın kendine olan yatırım olduğunu benimseyen yönetim anlayışı ile devam etmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

Çince
İngilizce

Sportif

Masa Tenisi
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Tenis
Jimnastik
Badminton

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Gitar

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Kaya Tırmanışı
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 35 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar

 • Z. k.

  Tam da hayalimdeki okulu buldum burada... kurucusundan Müdürüne.. öğretmenlere her an ulaşabiliyordum. Bu cok güven veriyor. Tam bir aile ortamı var.. çocuğum evi gibi benimsedi. Hele de giriş veya çıkışta müdür ve öğretmenlerin yolcu etmesi çok mutluluk verici.. bütün branş öğretmenleri kendi özel seçilmiş.. tek kelimeyle mükemmel bir kadro.. yavrum da bende cok şanslıyız :)

 • E. E.

  Güler yüz, sıcak karşılama ile çocuklarıma okulu sevdirmeleri ve öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları sayesinde okul serüvenimiz çok güzel geçiyor.Kafamıza takılan her soruda rahatlıkla ulaşabiliceğimiz kurucumuz, müdürümüz, halk ve ilişkiler departmanı yardımcı oluyor. Gözümüz arkada kalmadan teslim edebileceğimiz bir kurum.

 • B. y.

  Bir eğitimci olarak, okul yeni açılmış olmasına rağmen oldukça iyi bir başlangıç yaptikları kanaatindeyim. Eğitim kadrosu oldukca tecrübeli, güler yüzlü , ve deneyimli. çince dersinin olmasida ayri bir farklilik kazandirdi. 2/A sinifinda ögrencim var. Oldukça memnunum...

 • G.

  Öğretmen kadrosu ve eğitime verdikleri değer fevkalede yeni açılmasına rağmen çok memnun kaldığımız bir okul.

 • N. k.

  Merhabalar öncellikle ilk kreş deneyimimiz olmasına ragmen cok memmun kaldık ögretmenleri okul çalışanları olsun gülertüzlü sorun çözme odaklı kurucuları iyi bir egitimci kişiligi olan bireylerdir.. Özellikle hapkido sporu adeta cocugumun zevkle gitmesine sebep soruyoruz çünkü hapkido varmı diye... Çince çok başarılı düşünülmüş... İstedigim zaman bilgi alabilirim sadece servise ulaşmak çözüm bulmak 3 gün sürdü servisi karşılayamadık malesef.. Okul ilk sene ilk heyecanlı olması sebebiyle eksiklikler tabi ki olcaktır ama sorun çözme egitimcileriyke beraber bu konularda.aşılıyor cocuklarımız mutlu biz mutlu gözümüz kapalı bırakıp cıkabiliyoruz.. Yemekleri veli portal sisteminden takip edebiliyoruz.. Bi okuldana başka ne istenebilir ki ?

 • P. B.

  Yeni açılan bir okul olması ilk etapta beni düşündürüyordu.Bu kadar kısa sürede bu kadar donanımlı bir kadroya sahip olmaları Muhteşem. Özellikle kurucularının tecrübelerini okulda hissedebiliyorsunuz. 1.Sınıf tüm çocuklar için zor bir dönemdir. Oğlumun heyecanla okula gitme hevesi bizide heveslendiriyor. Kahvaltı,ögle yemeği oldukça özverili hazırlanmış ve hergün listeye uyuluyor. Her sabah okul kapısında oğlumu karşılayan güleryüzlü ablaları olması bile benim için çok kıymetli. Uluğbeyde her bir öğrenciye değer verildiğini inanın hissedebiliyorsunuz. Özellikle 1. Sınıf annesi olarak hiçbir zorluk yaşamadım.En önemlisi ise oğlumun hergün heyecan ve heves ile Okuluna gitmesi ne kadar Keyifli vakit geçirdiğini gösteriyor.Dilerim tüm okul hayatı bu şekilde geçer. Teşekkürler Uluğbey ❤

 • M. .

  Aramayla bulunmaz, Allah rast getirsin dedirten bir okulumuz oldu, çocugum mutlu,biz mutluyuz, beklentilerimizi karşılıyor, eğitim odaklı yatırım yapılmış, Bütün personeli & öğretmenimizi çok seviyoruz

 • S.

  Söylediklerini tam anlamıyla yerine getirmeleri. Çince ders koyucağız demişlerdi ve inanmamıştım ki şu an veriyorlar. Çocuğumun sevdiği ve kaliteli öğretmenlerin yer aldığı yerServis şirketini sevmiyorum bizi çok uğraştırdı

"Özel Atakent Uluğbey İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Atakent Uluğbey İlkokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mahallesi Bedri Rahmi Sok. No:7 Ümraniye / İstanbul
0216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum