fb
Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu

Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu

0 216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:40

Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu, Fenerbahçe Spor Kulübü Eğitim Öğretim A.Ş’nin kuruluşu olan okul 2003 yılından bu yana eğitim hizmeti vermektedir. Fenerbahçe Koleji eğitimde çağdaş, öz güvenli ve topluma karşı sorumlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yüzyılı aşan tarihine yakışır şekilde güvenli, modern disiplin anlayışı ile sevgi ve saygı dolu bir ortamda öz güveni yüksek, milli değerlerine bağlı, hedeflerini belirleyebilen, bilinçli, girişimci, üretken, başarılı, Atatürkçü, çağdaş, uluslararası ve kültürler arası iletişim kurabilen ve deneyim kazanmış bireyler yetiştirmek okulun misyonunu oluşturmaktadır. Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu yenilikçi, çağdaş, Atatürkçü, dinamik eğitim kadrosunu yurt içi ve yurt dışı eğitim programlarıyla daha da geliştirerek, akademik başarı seviyesinin yüksek olmasının yanı sıra yabancı dil, spor ve sanat etkinliklerini eğitim faaliyetleri ile entegre etmiş bütüncül bir eğitim kurumu olarak hizmet vermek de okulun vizyonunu oluşturmaktadır.
Fenerbahçe Koleji sınıflarda uzman ve dinamik sınıf öğretmeni kadrosuyla proje ve etkinlik tabanlı eğitim sistemi çok çeşitli branşlarla desteklenerek öğrencinin gelişimine katkı sağlayan, dünya insanı yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim-öğretim anlayışına sahiptir. Fenerbahçe Koleji'nde erken yaşlarda başlayan yoğun dil eğitimi programına ikinci yabancı dil olarak Almanca da birinci sınıftan itibaren eklenmektedir. Eğitim-öğretim faaliyetlerini daha verimli kılmak adına bu süreçlerde daima öğrencilerin yanında olan, akademik kadro, Psikolojik danışma ve rehberlik servisi çeşitli testler aracılığıyla öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini ölçerek onlar için en doğru yönlendirmeleri yapar ve düzenli olarak velileri bilgilendirir. Öğrencilerin akademik, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olacak şekilde programlanmış öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.
Fenerbahçe Koleji Rehberlik Servisi vizyonunu; öğrencilerin kendi yetenek ve becerilerini tanımalarına, potansiyellerini fark edip kullanabilmelerine, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilmelerine, sorun çözme becerisi kazanmalarına, kendi kararlarını verebilmeleri için seçenekleri algılayabilmelerine ve kendileri için doğru tercihler yapabilmelerine yardımcı olmaktır. Rehberlik anlayışı öğrenci merkezlidir. Sadece sorun yaşayan öğrenciye değil, her öğrenciye rehberlik hizmeti verilir. Okul Revirinde, öğrencilerin her türlü sağlık sorunlarına gerekli müdahaleyi yapmak amacıyla, uzman sağlık personeli hizmet vermektedir. Acil durumlarda öğrenciler, velilerine haber verildikten sonra en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Sağlık sıkıntısı yaşayan öğrenci, ilgili Müdür Yardımcısı tarafından revir kağıdı ile revire yönlendirilir. Veli tarafından gönderilen ilaçların üzerine öğrencinin adı-soyadı, sınıfı, ilacın verilme miktarı ve saati okunaklı biçimde yazılmalıdır.
Fenerbahçe Koleji fiziksel imkanlarını öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemekte ve öğrenciler için etkin öğrenme ortamları oluşturmaktadır. Çift dilli eğitim hizmeti sunmakta olan Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu birçok eğitim kulübü ve branş dersleri ile öğrencilere örtücü bir eğitim ortamı hazırlamaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Yüzme
Voleybol
Basketbol
Tenis
Jimnastik

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

 • T. K.

  Fenerbahçeliyim diye söylemiyorum ama eğitim konusunda da bir numara okul. Tüm donanımları ve olanakları öğrencilerine sonuna kadar açık ve onların gelişimi için canla başla çalışan bir kadro var. Öğrenciler hem akademik hem de spor branşında çok başarılılar.

 • A. K.

  Cumhuriyetçi ve sağlam bir eğitim verdiği için tercih ettik. Öğretmenler gayet ilgili, her konuda memnun olduğumuz, çocuğumuzda başarıyı gün geçtikçe daha da çok gözlemliyoruz.

 • G. A.

  Kaliteli, nitelikli eğitim, muhteşem bir idari kadro, her durumda öğrencinin yanındalar. En önemlisi Atatürkçü çizgilerinden asla ödün vermeyen ülkemizin geleceğini belirleyecek çocukları yetiştiren örnek bir özel okul

 • B. T.

  Bakımsız bir okul. Kurumsal bir firma gibi okul işliyor.

 • Z. K.

  Öğrencilerin çoğu başarılı sporcular olduğu için burslu olarak okuyor. Diğer çocuklar ise bu kurumun dönmesi için aranan parayı sağlıyorlar.

"Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Fenerbahçe Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Uslu Caddesi Yunus Sokak No:1 Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu Özel Okul
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu

Branş derslerinde başarılı bir okul ancak fiziksel imkanları da iyi olmasına rağmen sportif derslerde pek etkin değiller...

Özel LiTerda Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel LiTerda Okulları İlkokulu

2 kızımızda gönül rahatlığıyla okula yolluyorum onlarda mutlu bir sekılde geleceğe hazırlanıyorlar her yonden çok donanı...

Özel Ataşehir GEO Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Ataşehir GEO Koleji İlkokulu

Çocuğum öğretmeniyle son derece iyi anlaşıyor. Etkinliklerdeki uyumu ve algısı bizi çok etkiledi.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum