fb
Özel Palet İlkokulu

Özel Palet İlkokulu

0 216 706 6902
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Palet İlkokulu Hakkında

2011 yılında eğitim vermeye başlayan İstanbul Ümraniye de bulunan Özel Palet İlkokulu 24 kişilik tam donanımlı sınıflarda hizmet vermektedir. Okul 08.30 ve 16.00 saatleri arasında eğitim hizmeti verilen okulda eğitim sistemi olarak Montessori sistemini benimsemiştir. Okulda yemekhane, kapalı spor salonu, kütüphane, revir, havuz, sanat atölyesi, müzik odası, bahçe, konferans salonu, kantin, oyun alanı bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sağlığına önem verilen okulda revir de bulunmakta olup revir tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. Okulda öğrencilerin güvenliği konusund hassas bir tutum sergilenmektedir ve gerekli tüm önlemler alınmıştır. Okul güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmekte olup güvenlik görevlileri tarafından giriş-çıkışlar kontrol edilmektedir. Okulda tam zamanlı rehberlik hizmeti verilmektedir. Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek grup çalışmaları, bireysel çalışmalar, veli görüşmeleri, öğretmenlerle görüşmeler yaparak öğrencilere kendisiyle barışık, topluma faydalı, bilinçli bireyler olmaları konusunda yardımcı olur. Branş dersleri dışında İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Okulda öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeleri, kültürel birikim elde etmeleri, sosyalleşmeleri, ekip çalışmasını öğrenmeleri için pek çok kulüp hizmet vermektedir. Bu kulüpler arasında yüzme, voleybol, jimnastik, okçuluk, görsel sanatlar ve yaratıcı drama eğitimi, satranç, akıl oyunları ve gezi kulübü yer almaktadır. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmakta olup yemeklerde kullanılan ürünlerin sağlıklı olmasına dikkat edilir. Yemekler kalorileri hesaplanarak öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı sunacak şekilde hazırlanır. Okul temizliğe önem vermekte olup öğrencilerin sağlığını olumsuz yönde etkilememesi için her alanın temiz tutulması sağlanır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Dini Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Yüzme
Voleybol
Basketbol
Okçuluk
Jimnastik

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar

 • E. E.

  Çevre ve gıda güvenliği, temizlik gibi temel hususlar bütünüyle oturmuş durumda. İdarecileri ve öğretmenleri samimi, gayretli ve liyakatli. MEB Müfredatı Montessori ile zenginleştirilmiş. Spora gereken önem verilmiş. Din ve ahlak eğitimi didaktik değil keşfettirici.

 • S.

  Samimiyet, disiplin ve saygı.

 • Y. a.

  Kurumsal bir okul. Montessori sistemi başarıyla uygulanıyor. Hatta yurtdışındaki örneklerinden daha iyi diyebilirim. Yabancı koordinatörler çok tecrübeli. Bilıngualın çocuğumuz üzerinde etkisi olumlu oldu . Ortaokulunu da dört gözle bekliyoruz.Ücretler biraz yüksek.

 • A.

  İlkokul ve ana okulu çocuğun öncelikli ihtiyacı sevgi ile verilecek eğitimdir. Sevgi önceliktir. Çocuğu keşfederek gereksinimlere uygun eğitim veriliyor olması okulu seçmek için öncelikli neden. Verilen hizmet kalitesine bakılırsa, sınıf içinde tüm gün çocukların yanında olan ingilşzce konuşan öğretmen olması ayrıca bir baş öğretmen ve yardımcı öğretmenle birlikte toplamda 3 öğretmenin tüm gün çocuklarla vakit geçirmesi kalite için önemli bir olgu. Diğer taraftan hijyen genel kültür ve spora verilen önem de göz önünde tutulursa tercih için yeterli sebeplerdir. Memnun değilim diyenlerin mutlaka anlatmadıkları ve çözümünü tam olarak istemedikleri bir olay vardır diye düşünüyorum

 • S. Ş.

  Rehberlik hizmeti çok iyi kızım okula 2. sınıfta kaydoldu ve alışmakta zorluk çekiyordu başta rehberlik servisi çok ilgilendi kızımla ve kızım okuluna arkadaşlarına alıştı hatta okulunu ikinci evi olarak görüyor.

 • K. G.

  Okul tertemiz sınıflar düzenli ve donanımlı Fiziksel imkanlarından çok memnunuz. Çocuğum okuldayken çok mutlu ve huzurlu çünkü öğretmenleri çok ilgili ve verilen eğitim çok iyi.

 • Ş. A.

  Çok eski bir okul olmamasına rağmen eğitimi sistemi oturmuş, disiplinli bir okul Verdikleri tüm hizmetlerde titizlikle çalışıyorlar ve en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Personellerin ve öğretmenlerin tamamı tecrübeli ve işlerini severek yapıyorlar.

"Özel Palet İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Palet İlkokulu İletişim Bilgileri

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Poligon Caddesi  No:19 Tepeüstü-Ümraniye/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum