fb
Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu

Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu

0216 706 6875
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Okul Saatleri: 08:35/16:20
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20

Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu Hakkında

Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu İstanbul Kartal ilçesinde eğitim-öğretim hizmeti vermekte olan özel bir kurumdur. Fen Bilimleri Okulları’nda öğrenciler tam donanımlı laboratuvarlarda dersler bir bilim insanı titizliğinde çalışılarak öğrenmektedirler. Okulda kazanılan deneyimler ve gözlemler proje ve ödevlerle pekiştirilmektedir. Matematik dersleri “Çocuk oyun ile öğrenir.” ilkesinden yola çıkarak, çeşitli oyun ve etkinliklerle matematik dersliğinde yapılmaktadır. Öğrenciler seviyelerine uygun matematik beceri ve bilgilerini kazanırken Matematiksel düşünme becerisinin sadece ders ile sınırlandırılamayacağı, hayatın her basamağında farklı şekillerde kullanılacağı farkındalığını kazanmaktadırlar. Okulda bilimsel ve düşünme çalışma yöntemlerinin kavratılması, temel fen ve matematik becerilerinin kazandırılması için EĞLENCELİ BİLİM ve GEMS programı uygulanır. İngilizce ve İspanyolca dersleri alanında uzman Türk ve yabancı öğretmenlerle işlenmektedir. Fen Bilimleri Okullarındaki her öğrenciye ”ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ” ve “ÖZ-DÜZENLEME BECERİLERİ ÖLÇEĞİ” uygulanmaktadır. Her öğrencinin öğrenme stiline uygun ders tasarımları danışman akademisyenler rehberliğinde alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerce hazırlanmaktadır. Öğrencilerin bireysel öğrenme farklılıkları dikkate alınarak ders saatleri bitiminden sonra yapılan özel ATP çalışmaları vardır. Öğrencilerin eksik olduğu tespit edilen kazanımlar ATP de tamamlanır. 1-2-3. sınıflara okul psikolojik danışmanları tarafından uygulanan "Öğrenci Tanıma Çalışması" ile öğrenci kabul edilir. Yaş gruplarına ve kişisel yeteneklere uygun olarak müzik eğitimi çalgı eğitimi, koro, müzik kültürü eğitim programlarıyla yürütülmektedir. Öğrencilerin yaş gruplarına göre fiziksel, bilişsel ve duyuşsal özellikleri dikkate alan aktiviteler hazırlanır. Öğrencilerin gelişim ve kontrol listeleri ile yetenekli ve ilgili oldukları spor aktiviteleri belirlenerek düzenli spor yapabilme fırsatları sağlanmaktadır. Ders programı dahilinde uygulanan Eğlenceli Bilim dersleri ile öğrencilere bilimi sevdirmek ve bilime karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Çocukların kendilerini sanat yoluyla ifade etmelerini sağlayan görsel sanatlar ve heykel dersleriyle bireyler yetiştirilmektedir. Çocukların empati kurabilmesini sağlayan ve kendilerini başkalarının yerine koyabilmeyi öğreten drama derslerinde roller gerçek hayatın içinden seçilip çocuk da bu oyun sürecinin içinde yer aldığı için öğrendiklerinin kalıcı olma şansı artırılmaktadır. Özel Fen Bilimleri Koleji Yakacık İlkokulu Atatürk İlke ve Devrimleri'ne sahip çıkan, laik Cumhuriyet'in kazanımlarını benimseyen bir okuldur. Okulun kabul edip uyguladığı temel ilkeler adil olma, yenilikçilik, bireysellik ve demokratik katılım başlıkları altında özetlenebilir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Masa Tenisi
Basketbol

Sanatsal

Heykel
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Ebru
Perküsyon
Piyano
Koro
Dans
Gitar

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • E. L.

  Bu okulda okuyan çocuklar ve aileler okulun tutumu ve yaklaşımdan dolayı çok şanslılar. Diyabet rahatsızlığı olan bir çocuğa özel sağlık ve yemek yaklaşımlarını duyduğumda hem duygulanıp hem de gururlanmıştım. Velilerine önce güven veren bir kurum. Eğitim sistemi ve yapılan öncü uygulamalarını çok beğeniyorum ayrıca. Fiziksel özellikleri bakımından da doyurucu ve çocukların ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir kampüs

 • Veli

  Bizimkinin İngilizcesi bir harika bu okul sayesinde.

 • Ş. P.

  Bu okul hakkında tek kötü yorum bulamazsınız!!! Övülecek o kadar çok şeyi var ki, saymaya kalmıyorum bile !!!

 • A. K.

  Yavrumu güvenle bıraktığı, çok iyi öğretmenlerin olduğu kurum.

 • Veli

  Yakınlarında daha iyi bir okul bulamayacağız, öğretmenlerinden müdürü kadar herkes idealist ve başarılı kişiler. Herkese çok teşekkür ederim.

 • Veli

  Bursluluk sınavlarını kaçırmayın, idealist bir okul tercih edilmesi gerekir bence.

 • Veli

  Çağdaş ve Atatürk'ün yolunda ilerleyen güzide okul.

 • Veli

  Çizgisinden hiç şaşmadan yolunda ilerliyor, fiyatı size uygun ise kaçırmamanız gereken bir okul.

 • Veli

  Fen bilimlerinin misyonu ortada.

"Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Yakacık Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu İletişim Bilgileri

Çarşı Mah. Enis Akaygen Sok. No:2 Kartal/istanbul
0216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu Özel Okul
Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu

Çocuğumu bu okula yolluyorum ve çok memnunum okulda aile ortamı var öğretmenler hem deneyimli hem de çok ilgili. Öğretme...

Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu Özel Okul
Özel İstek Okulları Uluğbey İlkokulu

sportif faaliyetleriyle çocukların sosyalleşmelerini sağlayan girişken bir okul.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum