fb
Beykent Koleji

Beykent Koleji

Beykent Koleji hakkındaki detaylı bilgilere hemen ulaşın. Beykent Koleji şubelerinin fiyat bilgilerine, fotoğraflarına ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Beykent Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Beykent Koleji Hakkında

  • Beykent Okulları'ndan Eğitime Bakış

BEYKENT'TE EĞİTİM

Beykent Okulları, kurulduğu günden günümüze kadar kendini geliştirerek öğrenim hizmeti vermektedir. Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacı ile hizmet vermekte olan kurum, çağın gereksinimlerini yakından takip etmektedir. Beykent Kolejleri, yenilikçi ve kaliteli eğitim anlayışı ile öğrencilerin eksiklerini karşılamayı hedeflemektedir. Okulun fiziki imkanları öğrenci ihtiyaçları doğrultusunda donatılmaktadır. Anaokulundan üniversite dönemine kadar etkin ve tamamlayıcı öğretim hizmeti sürdüren Beykent Koleji, birer dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedeflemektedir. Küçük yaştan itibaren eğitim gören öğrencilerin; araştırmacı, insani değerlere sahip, yenilikçi, girişken, öz güvenli, yaratıcı bireyler olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen eğitim anlayışı ile çalışmalar sürdürmektedir. Beykent Koleji'nin verdiği eğitim hizmetleri branşında uzman eğitmenler aracılığı ile sürdürülmektedir.


Beykent Koleji Robotik Kodlama eğitimi vermektedir. Öğrencilerine 21.yüzyıl becerilerini aktarmak amacı ile STEM esaslı robotik kodlama dersleri, ilkokul 1.sınıftan itibaren 10. sınıf seviyesine kadar düzenlenmektedir. STEM;

  • Science-Fen
  • Technology-Teknoloji
  • Engineering-Mühendislik
  • Mathematics-Matematik, alanlarının karma eğitim modeli olmaktadır.

Beykent Koleji, öğrencilerini bu alanlarda geliştirmeyi hedeflemektedir. STEM'le birlikte uyumlu olarak çalışıp, yeni ve ortak ürünler ortaya çıkararak, problem çözme, eleştirel düşünme becerisi, yaratıcılık, sorgulama gibi becerileri kazandırmaktadır. Aynı zamanda uygulanan kodlama etkinlikleri ile öğrencilerin kod yazmasını sağlayarak, zihinsel olarak gelişimini sağlamaktadır. Bu yaklaşım sayesinde öğrencilerin, hayatta önemli farklar kazanmasına olanak sağlayabilmektedir. Kodlama eğitimleri ile ilkokul 5 ve 6.sınıf düzeylerinde blog ve web sayfası eğitimleri verilmektedir.


Beykent Koleji Yabancı Dil Eğitimi

Beykent Eğitim Kurumları dil öğrenimini yaşayarak yaparak öğrenme esaslı düzenlemektedir. Okulda verilen dil eğitimi yarışmalar, gösteriler ve gezilerle desteklenmektedir. Aynı zamanda JMUN Konferansları düzenlenerek öğrencilerin bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır. Uluslararası düzeyde yabancı dil eğitimi vermekte olan Beykent, ulusal ve uluslararası projelerle bu eğitimi desteklemektedir. Beykent Koleji, öğrencilerini yurt dışı yaz okullarına göndererek dili tam anlamı ile etkin olarak kullanabilmesini amaçlamaktadır. Bununla birlikte öğrencilerini uluslararası olan Cambridge sınavına girmelerini sağlayarak İngilizce seviyelerini ölçmekte ve eksiklerini gidermek amacı ile çalışmalarını çeşitlendirmektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum