fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi

Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi Hakkında

İstanbul Bakırköy'de bulunan Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi akademik başarı odaklı bu amaç doğrultusunda hareket eden bir kurumdur. Hazırlık + 4 yıl olmak üzere toplamda 5 yıllık eğitim verilmektedir. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi'nde birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dilde ise Almanca dil eğitimi verilmektedir. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi programı içerisinde Hazırlık sınıfı ile 9 ve 10.sınıflarda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri İngilizce olarak verilmektedir. 11 ve 12. sınıflarda bu dersler yoğunlaştırılmış üniversite hazırlık programı kapsamında öğrencilerin konuları daha iyi pekiştirmeleri amacıyla Türkçe olarak verilmektedir. Hazırlık sınıfına öğrenci kabulü Teog sınav puanına bakılarak yapılır. Hazırlık sınıfına kayıt yaptıran öğrenciler okulun açıldığı ilk hafta Hazırlık Atlama Sınavına girmekte ve İngilizce sınavında belli bir başarıyı yakalayan öğrenciler 9.sınıfa direk olarak atlamaktadır. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi yabancı dil hazırlık sınıfı öğrencilerine sınav ücretinin bir kısmının okulları tarafından karşılanması şartıyla İngiltere -Londra merkezli Trinity College tarafından düzenlenen Uluslararası geçerliliğe sahip, sertifikalı seviye belirleme sınavı olan Trinity College London ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavlarına katılma imkanı verilmektedir. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi'nde okul sonrası saatlerde 9 ve 10. dersler olarak uygulanmakta olan etüt çalışmaları ile öğrencilerin akademik eksiklerini gidermek ve konuları daha iyi pekiştirebilmeleri için yapılmaktadır. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi'nde ayrıca ikinci yabancı dil olarak Almanca ve İspanyolca dil dersleri verilmektedir. Bu yabancı diller, ortak bir program yürüterek öğrencilere kendilerini iki farklı dilde daha ifade etme becerileri kazandırırken farklı kültürleri öğrenmeleri sağlanmaktadır. Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi'nde öğrenciler sabah 08.30’dan akşam 20.00’ye kadar günlük derslerini işlemektedirler. Öğrenciler 8 saat gördükleri derslerinin ardından 2 saat etüt programına dahil olmaktadırlar. Haftada bir konu tamamlama testlerine giren öğrenciler iki haftada bir deneme sınavına alınırlar; ayda bir de İSTEK okulları arasında yapılan genel sınavlara girer. Sınav sonuçlarının analizi öğrenci bazında yapıldığı gibi aynı zamanda konu bazında hatta soru bazında da yapılmaktadır. Okul sonrası saatlerde uygulanan etüt çalışmalarıyla öğrencilerin akademik eksikleri tamamlanır. Ayrıca 11.sınıflarda etütlere ek hafta sonu üniversiteye hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. 12. sınıflarda etütlere ek belirli günlerde okul sonrası saatlerde öğretmenlerle bireysel soru çözümü saatleri yapılmakta, bu saatlerin sonunda en az 2 saat öğrencilerin öğretmensiz soru çözüm saatleri uygulanmakta, hafta sonu ise üniversite hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Yorumlar (1)

  • Ben İstek Vakfı Bilge Kağan mezunuyum ve kısa bir süre de İstek Atanur Oğuz'da çalıştım. Yani farklı zamanlarda hem öğrenci olarak hem de öğretmen olarak İstek Vakfı'nda bulundum. Eğitim konusunda pek çok okuldan açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. okullarından biri.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Şenlikköy Mahallesi, Florya Caddesi, No:2, Bakırköy/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum