fb
Özel Saran Eller Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Özel Saran Eller Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

0 212 963 2074
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Okul Saatleri: 09:00/16:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Saran Eller Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Hakkında

ÖZEL SARAN ELLER ANADOLU LİSESİ
Özel Saran Eller Anadolu Lisemiz; seçkin kadrosu ile her öğrenciye eşit yaklaşımı, etkili öğrenci, ödev takip sistemini ve diğergamlığı, kaliteli ve nitelikli bir eğitimi hedefleyen bir kurumdur. Amaçlarına erişmek için, büyük bir özveriyle eğitim/öğretim faaliyetlerini yürütür. Bireysel farklılıkları gözetir, her öğrencisini bir kişiliği, karakteri olan bir birey olarak görür. Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesini sağlar ve bunları geliştirmesi, parlatması için onlara destek olur. Zihni, bedeni sürekli aktif, bilinçli, zamanı verimli ve planlı kullanma becerisine sahip, dünyayı tanıyan, farklılıkları merak eden, analitik ve bağımsız düşünce yeteneği olan, milli ve manevi değerlerini benimsemiş, çevresiyle ve ailesiyle uyumlu, erdemli gençler yetiştirmek temel hedeflerimizdendir. Gelişen, değişen ve yeni dünya düzeninde etkili bir rol oynayan geleceğin lider ülkesi Türkiye'mize katkıda bulunabilecek, özgür iradesiyle ortaya koyduğu bir hayat görüşü edinmiş, kendi tercihlerini yapabilen gençler yetiştirmek için yola koyulmuş bir lisedir.
Kurumumuz; 9. sınıftan itibaren öğrencilerini geleceğe hazırlamaktadır. Kariyer planlaması ve meslek seçiminin önemini vurgulayarak öğrencinin yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda rehberlik ve etüt programlarıyla takviye ederek bir sonraki eğitim/öğretime hazırlamaktadır. Lise, üniversiteye giriş kapısıdır. Temel amacımız, öğrencimizin becerileri ve ilgileri doğrultusunda istediği üniversiteyi kazanabilmesine yardımcı olmaktır. Temel derslerin yanı sıra, öğrencinin eksikleri noktasında ek programlar, etütler, birebir çalışmalar ve destekleyici eğitim çalışmaları yapmaktadır. Üst düzey akademik eğitim ve kariyer danışmanlığımız ile öğrencimize doğru rehberlik yapmak felsefemizdir.
Etkili rehberlik çalışmalarımız, öğrencilerimizin yolunu aydınlatmaktadır. Kurumumuz, rehberlik birimine özel bir önem vermektedir. Doğru rehberliğin hedefe ulaşmada ne kadar etkili olduğunun bilincindedir. Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi rahatlatarak sınav kaygısından uzak, öz güveni yüksek, sınav bilinci olan öğrenciler yetişmesinde süreci profesyonelce yürütmektedir. Öğrencilerin ilgi ve eğilimlerinin tespiti ve yönlendirilmeleri, verimli ders çalışma yöntemi ve bilgiye ulaşma metotlarının öğretimi, çalışma programlarının düzenlenmesi, velilerin süreçle ilgili bilgilendirilmesi, kişiliğe göre mesleğe yönlendirme, rehberlik birimimizin hizmetleri arasındadır.
Yabancı dil eğitimi; iletişim odaklı eğitim, seviyeye göre dil sınıfları, İngilizce konuşma pratikleri, dil sınıfı aracılığıyla yapılmaktadır.
Lisemizde akademik programın yanı sıra, öğrencinin ruhsal, bedensel, zihinsel gelişimi için isteği ve faydası doğrultusunda çeşitli kulüp çalışmaları, aktiviteler ve geziler yapılmaktadır. Çeşitli zeka oyunları ile zihni; basketbol, futbol, voleybol gibi branşlarla bedeni; müzik, konser, sinema, tiyatro gibi etkinliklerle ruhu geliştirmeyi amaçlar. Tarihi ve kültürel miraslarımız ziyaret ettirilerek milli benlik ve bilinç kazandırılmaya çalışılır.
Lisemiz; “üstün nitelikli insan” yetiştirmek amacıyla saygı, sevgi, dürüstlük, yardımseverlik, diğer gamlık gibi insani değerleri benimseyen ahlaklı bireyler yetiştirmek için çaba sarf eder.
9. sınıfla lisemize adım atan öğrencimiz, mezun olduğunda hem hedeflediği üniversite ve bölümü kazanmak hem de nitelikli, iyi insan olmak adına gerekli donanımı ve yetkinlikleri elde etmiş bir birey halinde yoluna devam edecektir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Konferans Salonu
Laboratuvar
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Basketbol

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro

Kulüpler

Satranç
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

"Özel Saran Eller Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Saran Eller Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Yüzyıl Mah. Veysel Karani Cad. 2227. Sk. No:11 (Automall Karşısı) Bağcılar / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum