fb
Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu

Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Okul Saatleri: 08:00/18:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15

Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu’nda eğitim anlayışı; bilgiyi ezberlemeye değil bilgiyi zekada yapılandırmaya, anlamlandırmaya, yorumlamaya, yeni durumlara transfer etmeye ve bilgide yeni bilgiler üretmeye dayanmaktadır. Öğrenci merkezli eğitim-öğretimi benimsemiş olan Çapa Bilim Koleji’nde farklılıklara karşı önyargısız, proje tabanlı, modern öğretim metotları benimsenmiştir. Eğitim programı öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak kurgulanmıştır. Bu çerçevede her öğrencinin akademik ve sosyal gelişimini takip eden bir sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Sınıf öğretmenleri veli, öğrenci ve öğretmen ilişkisinde danışmanlık görevlerini üstlenir. Sınavlara hazırlık sürecinden sosyal faaliyetlere kadar dolu dolu bir eğitim programının yanı sıra çeşitli “Sosyal Sorumluluk Projeleri” ile öğrencilere sosyal değerleri de kazandırmak amaçlanmıştır. Bunun için Konu tarama ve deneme testleri ile sınavlara hazırlık, Ölçme ve değerlendirme programı, Çift yabancı dil etkinliği, Kişiye özgü zenginleştirilmiş eğitim modeli, Psikolojik danışma ve rehberlik, Liderlik Eğitimi, Teknolojik ve modern donanıma sahip laboratuarlar ile bilimsel ve çağdaş eğitim düzeyi, Futboldan atletizme, müzikten tiyatroya, akıl oyunlarından halk oyunlarına kadar çeşitli dallarda spor, sanat ve kültür aktiviteleri ve yarışmalar düzenlenmektedir. Çapa Bilim Koleji ortaokul öğrencileri için dershaneye gitmeden de sınavlara hazırlanabilme imkânı sunulmaktadır. Her iki kademede oluşturulan akademi kurullarının gözetiminde yürütülen çalışmalar, öğrencilerin bireysel ve detaylı takibini sağlamaktadır. Yoğunlaştırılmış ders saatlerinden ayda bir uygulanan deneme sınavlarına; her bir uygulama Çapa Bilim Koleji öğrencileri için dershaneye gerek kalmaksızın ulusal sınavlara daha hazır şekilde girmek anlamına geliyor.

Fiziksel İmkanlar

Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Rehberlik

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Atletizm

Sanatsal

Tiyatro
Halk Oyunları

Kulüpler

Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

  • V. P.

    Özel eğitim sektöründeki başarısını ortaokul ve TEOG çalışmalarında da hız kesmeden devam ettiren yabancı dil eğitimi ve kampüs olanaklarıyla kendini diğer okullar arasında belli eden göz atılması araştırılması gidilip görüşülmesi gereken bir kurum olduğunu düşünüyorum.

  • F. Y.

    Akademik ve yabancı dil eğitimi bakımından oldukça donanımlı ve tecrübelerini en iyi ve çağdaş yöntemlerle çocuklara aktarmayı başarabilen bir sistemi çok başarıyla yürüten çocuğumuzun bir parçası olmasından gurur duyduğumuz okulumuz.

"Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:40, 34144 Bakırköy/istanbul
0212 660 0404 Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bahçeşehir Koleji Florya Ortaokulu Özel Okul
Özel Bahçeşehir Koleji Florya Ortaokulu

İlkokuldan itibaren kızım devam ediyor. Yoğun bir yabancı dil eğitimi var okulun ilk öncelikleri ingilizce , ikinci yaba...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum