fb
Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu

Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu

0 216 706 6891
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:40
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu'nda Sınav koçu ile öğrenci önceden planlanmış çalışmaları tek ruh halinde yürütmektedir. Sınav Koçluğunun amacı; öğrencinin ilgi ve yetenekleri çerçevesinde yaşamına yön vermek, sınav başarısının yanında daha sonraki dönemlerde hayatına katkı sağlayacak akademik donanımını ve birikimi sağlamak, doğru tercihleri ile yaşamına yön vermek, güçlü yanlarının farkında olması ve güçlendirilmesi gereken yanları etkili hale getirerek başarılı olmasını sağlamaktır. Öğrenci ve aile ile görüşülerek öğrencinin hedefinin belirlenmesini sağlanmaktadır. Bu program kapsamında öğrencinin öğrenme tarzı araştırılır, değerlendirir. Öğrenmenin önündeki bireysel zorluklarla ilgili gerekli terapi yada diğer metotlar uygulanarak engeller ortadan kaldırılmaktadır. Öğrencinin hedefi çerçevesinde çalışma programını öğrencinin yapması ve uygulaması sağlanmaktadır. DRC Kolejleri öğrencilerine verdiği önemin yanında veli ilişkilerinde de gerekli özveriyi göstererek, öğrencilerin sınavlardaki çalışma performanslarını an ve an online veli bilgilendirme panelinden de takip edebilmektedir. Tamamen eğitim alanındaki faaliyetlerin yanında Kurum ve Veli, Veli ve Öğrenci arasındaki iletişimi de devamlı sıcak tutarak çocukların ölçme değerlendirme gibi faaliyetlerden haberdar olması sağlanmaktadır. Görüşmeler ile öğrencinin performansını, gelişimini takip ederek velilere en küçük ayrıntısına kadar bilgilendirme yapılmaktadır. Öğrencilerin fiziksel, bilişsel her türlü gelişim evrelerini inceleyerek hareket eden eğitim programında eğitsel klüp çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Tiyatro, müzik, Resim, Paneller, Çeşitli Yarışmalar ve Spor Faaliyetleri ile kültürel ve sosyal eğitimlerinde de aktiviteler sağlayarak öğrencilerin akademik alanların dışında kalan branşlarda kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Masa Tenisi

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Piyano
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

  • Ö. Y.

    Sektörde geçmişten gelen tecrübeleri sayesinde Teog sınavında yakaladığı ve yakalayacağı başarıları okulun en büyük referansı olarak görüyorum. Sosyal ve kültürel açıdan da etkili bir kurum aynı zamanda.

  • A. B.

    Gayet başarılı bir okul ve geleceğe yönelik her konuda verdikleri ortaokul eğitimi süresince hiç durmadan devam eden rehberlik desteğini de bu başarısındaki en büyük etken olarak görüyorum. İleri de çok iyi okullar da okuyacak olan çocukların yolunun buradan geçmesi bir tesadüf değil her şey çok çalışmanın bedeli gerçekten.

"Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Maltepe DRC Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Orhangazi Cad. Tınaztepe Sk. Cevizli Mah. No:9 Maltepe / İst (Anaokulu - İlkokul - Ortaokul)
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Küçükyalı Tekden Koleji Ortaokulu Özel Okul
Özel Küçükyalı Tekden Koleji Ortaokulu

Okul da oğlum 1 sınıftan beri 7 yıldır okumak ta öğrenci veli öğretmen işbirliğinin en güzel örneği verilmekte.. okulun...

Özel Maltepe Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu

Okulunuzda 3. senemize girdik 2 sene boyunca gördüğümüz ilgi ve akademik başarı ile hiç düşünmeden 3. sene de kaydimizi...

Özel Eser Koleji Ortaokulu Özel Okul
Özel Eser Koleji Ortaokulu

Kızımızın kayıt aşamasından başlayarak yönetimin yardımcı olması tüm çalışanların güleryüzü bizi çok mutlu etti kızımızd...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum