fb
Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu

Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu

0 216 706 6889
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu Hakkında

Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu İstanbul Pendik’te bulunmakta olup akademik başarısı yüksek, sosyal, çevreye duyarlı, topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulda 5.-6. sınıflarda kur sistemi ile yoğunlaştırılmış etkin İngilizce dil programı, proje tabanlı akademik eğitimi, zenginleştirilmiş ders müfredatları, TEOG çalışmaları yapılmaktadır. Okulda haftasonu eğitimi de bulunmakta olup haftasonları TEOG hazırlıkları, spor ve sanat çalışmaları yapılmaktadır. Etütlerde bireysel soru çözümü yapılır, ders tekrarı yapılır, öğrencilerin eksikleri giderilir. Dersler öğrenci merkezli işlenmekte olup çoklu zeka yöntemi benimsenmiştir. Öğrencilere uluslararası yarışmalara katılma imkanı sunulmakta olup bu yarışmalar; Cambridge Oxford Quality, Kanguru, TEAMS, International Robotics Challange yarışmalarıdır. Yaparak yaşayarak öğrenme yöntemini benimsemiş olan okul öğrencilerine bilimsel çalışmalar, proje çalışmaları, gezi gözlem çalışmaları, seminerler, kültür-spor-sanat çalışmaları, okur yazar buluşmaları, tiyatro faaliyetleri, yurt içi ve yurtdışı geziler, fuar ve sergi çalışmaları imkanları sunmaktadır. Okulda TEOG çalışmaları 7. Sınıftan itibaren yoğun bir program ile devam etmektedir. Program dershane ve kolej mantığıyla ilerlemektedir. 5 ve 6. Sınıflara her ay bir deneme sınavı yapılırken 7. Sınıflara ayda iki deneme 8. Sınıflara ise her hafta bir deneme sınavı yapılmaktadır. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi oryantasyon çalışmaları, eğitim koçluğu, tanı ve anket uygulamaları, öğrenci seminerleri, grup rehberliği ve sınıf rehberliği yapmaktadır. Zeka ve akıl gelişim uygulaması olarak çeşitli oyunlar oynatılmakta olup bu oyunlar arasında Tangram, SuanPan, Q-bitz, LookLook, Architecto, Mangala, Pix-Mix, Satranç, Play Attention, Go, Kapla, Tom-Kek yer almaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Konferans Salonu
Kütüphane
Revir
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Görsel Sanatlar

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü

"Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Pendik Kale Okulları Akademik Ortaokulu İletişim Bilgileri

Velibaba Mahallesi Ankara Caddessi Karbeyaz Sokak No: 6/a Pendik – İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Pendik Balkanlar Koleji Ortaokulu Özel Okul
Özel Pendik Balkanlar Koleji Ortaokulu

Okulda verilen eğitimden, güler yüzlü öğretmenlerinden çok memnunuz. Ayrıca çocuklarımız için fiziksel yönden her ayrınt...

Özel Akay Koleji Pendik Ortaokulu Özel Okul
Özel Akay Koleji Pendik Ortaokulu

pendik kampüsündeki 2. senemiz çok kaliteli ve bi okadar genç kadrosuyla harika işler çıkarıyor. çocuğum eğitim öğretimi...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum