fb
Okul Ekle
Cogito Çocuk Anaokulu

Cogito Çocuk Anaokulu

0212 963 0878
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: Belirtilmemiş
Psikolojik Danışman
Sınıf Mevcudu: 15

Cogito Çocuk Anaokulu Hakkında

Cogito kelimesi Latince olup, (tr: Kocito) modern felsefe dönemini başlattığı kabul edilen Filozof René Descartes‘ ın ünlü deyişi “cogito ergo sum” – “düşünüyorum öyleyse varım” dan yola çıkarak düşünmeyi, içsel süreçleri ve deneyimleri vurgulamaktadır. Bu ifade bize okul öncesi eğitimin, bireylerin...

Devamını Oku

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera
3D Odası
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

Çince
Fransızca
Almanca
İngilizce
İspanyolca
Arapça
İbranice
İtalyanca
Rusça
Ermenice
Japonca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Badminton
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol
Basketbol
Hentbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Kaya Tırmanışı
Seramik Kulübü
Planetarium - Gök Bilimi
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü
İzcilik

Yorumlar

 • c. e.

  Oğlum gidiyordu o mezun oldu şimdi küçüğü devam ediyor bu dönem. Memnunuz. Tereddütsüz tavsiye ederim. Yeni bina daha da iyi olacak.

 • A. G.

  Biz Eylül'de kayıt için gittik ama yerleri kalmamıştı. İçimize sinmeyerek Öykü'yü başka yere kaydettik. Dün reklamlarını görür görmez aradım talep üzerine iki alt sokakta daha büyük ek bina tutmuşlar tadilatını yapıyorlarmış. Bugün için randevu aldım şimdiden kayıt yapacağız.

 • İ. D.

  Özveri güven temelli eğitim ile özverili özgüveni yeni nesiller icin küçük küçük emeklerle kattedilmis büyük bir kilometre taşı COGITO....!

 • E. S.

  İçindeki eğitmenleriyle,minikleriyle çok tatlı Anaokulumuz COGİTO Benim gönlümde bir numara iyi ki varsınız

 • H. G.

  Öğretmen ve yöneticilerinin, idealizimlerini harekete dönüştürdüğü ve içinde büyümüş olmayı isteyeceğim bir okul.

 • E. U.

  İki senedir Ela Cogitoda.. Gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz ikinci evi diye düşünebileceğiniz bir okula yazdıracaksınız... Yazmak istedim çünkü ben de okulları incelerken bu yorumlara çok dikkat ediyordum. Hiç abartısız sahipleri, okul müdürü Dilek hn, Elanın Yasemin ve Ceyhan öğretmeni ve tüm branş öğretmenleri, yardımcı öğretmenler, çalışanları, ortam, şirin bahçesi,yemekler tek kelimeyle muhteşem. Kendi çocuklarına bakar gibi bir yuva oluşturmuşlar. Hem hijyenik, hem ferah, hem sağlıklı yemekleri, hem çocuğunuza davranışları, sizin düşündüğünüzden çok onu düşünmeleri ve merkezi bir okul olması... Kesinlikle tavsiye ediyorum. Uzuuun yıllar ilkokul için nice güzel çocuklar yetiştirmeniz dileğiyle... Herşey için çook teşekkürlerr...

 • S. K.

  Cogito herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim, çok iyi bir anaokulu. Öğretmenlerinin donanımı ve sevgi dolu yaklaşımı, yönetimin samimiyeti ve açıklığı, pedagojik desteğin her zaman var olması, dopdolu geçen dersleri ve eğlenceli gezileriyle; kızım okulunda çok mutlu günler geçirdi. Dilek Hanım’a, Elif Hanım’a, Ceyhan Hanım’a ve Gizem Hanım’a, kızımı çok sevdiğiniz ve her konuda bizlere yardımcı olduğunuz için gönülden teşekkürler.

 • E. A.

  Kadrosu, meseleye bakış açıları ile bence bölgenin en iyi okulu.

 • S. M.

  Duydum iki sokak altta daha büyük binaya geçiyorlar. Çok sevindim.:)) Bazı arkadaşlarım çocuklarını vereceklerdi ama nisan itibariyle bu dönem kontenjanları dolmuştu. Üzülerek kayıt yapamadılar. Yeni bina yerinde bir hamle çok talep var okula

 • S. D.

  Oğlum bu okula 2 yıl devam etti geçen sene de küçüğü başlattım memnunuz geri dönüşleri bilgilendirmeleri objektif tespitleri geçen sene de %100 organik beslenmeye geçtiler. Gidin görüşün farkı görün siz karar verin

 • İ. K.

  Bir kere çok merkezi yerde, Şişli,Gayrettepe, Mecidiyeköy vs için tam merkez nokta. Sade gözü yormayan öyle rengarenk cafcaflı karmakarışık okullardan değil. Halbuki özellikle o yaş çocuklar için çok zararlı bu kadar renk cümbüşü olması okulların. Kendinden emin kadro çocuğa dair her şeye hakimler. Özellikle kurucusu Dilek hn eğitimci olması avantaj.

 • C. K.

  ekşi de özetlemiş bir arkadaş ben de tavsiyeye uydum diyebilirim ki bölgenin en yetkin okulu. Tecrübeli alanında uzman kadro, organik beslenme konusunda çok katılar:)) bence bu iyi özellikleri. https://eksisozluk.com/cogito-anaokulu--4523504

"Cogito Çocuk Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Cogito Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Esentepe Mah.keskinkalem Sok. No:43Şişli/istanbul
0212 963 0878
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 20 85

Cogito Çocuk Anaokulu Hakkında

Cogito kelimesi Latince olup, (tr: Kocito) modern felsefe dönemini başlattığı kabul edilen Filozof René Descartes‘ ın ünlü deyişi “cogito ergo sum” – “düşünüyorum öyleyse varım” dan yola çıkarak düşünmeyi, içsel süreçleri ve deneyimleri vurgulamaktadır. Bu ifade bize okul öncesi eğitimin, bireylerin karakter oluşumu, ilk hayat deneyimleri ve okul kavramını şekillendirmeleri ile ilgili ne kadar ciddi ve sorumluluk gerektiren bir alan olduğunu anımsatır.
Oyun oynayan, eğlenen, sosyalleşen, düşünmeyi öğrenen çocuğun, içgörü sahibi olabilmesi, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirebilmesi gibi hedef ve kazanımlar bu isime yüklediğimiz vizyon ve görevlerdir.

İNGİLİZCE
Çocukların özgüvenlerinin, muhakeme edebilme yeteneklerinin, iletişim becerilerinin gelişebilmesi için anladıkları dilde, anadillerinde eğitim almaları bir avantajdır. Bununla birlikte, dil becerilerindeki hızlı gelişimi dikkate almak, yeni bir dili öğrenmeleri için gerekli uyaranları sağlamak, onlar için hem dil hem de zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Alıcı ve ifade edici dil bakımından gelişim döneminin hızını yakalamak, onların yeni bir dil öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve desteklemek için; programımızda İngilizce öğrenimine de önem veriyoruz.
HAFTALIK RAPORLANDIRMA
Aylık programla belirlenen hedeflere ve kazanımlara yönelik çalışmaların, etkinliklerin, ve düzenlenen serbest zaman faaliyelerinin nasıl gerçekleştirildiği – öğrencinin bu işleyişe nasıl reaksiyonlar verdiği ile ilgili detay notları her hafta Cuma günleri gün gün detaylandırılmış 5 günlük rapor şeklinde veliye mail yolu ile ulaştırılır.
YEMEKLERİMİZ
Okul çağı, çocuklarda alışkanlıkların kazanıldığı dönemdir. Evde aileden etkilenen çocuk, okulda arkadaşlarından ve öğretmenlerinden etkilenerek onları örnek alacaktır. Bu dönemde çocuklarda sağlıklı beslenme çevre ve eğitimle şekillenir. Okul, çocuğun beslenme açısından öğünleri ev dışında geçirdiği en önemli yerdir. Beslenmenin çocuklar üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda öğünlerle verilen enerjinin günlük alması gerekenden fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Okulumuzda 2,5-6 yaşları arasında öğrencilerimiz bulunmaktadır.2-6 Yaş arası büyümenin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemlerde çocuklara sağlıklı beslenme bilinci oluşturarak ileriki yaşlardaki seçimlerini de etkilemiş oluruz. Beslenme kaynaklı hastalıkların en büyük sebebi çocukluk yaşlarda verilmeyen beslenme eğitiminden kaynaklı yanlış beslenme alışkanlığıdır. Her çocuğun günlük alması gereken enerji miktarı ve sıvı miktarı farklıdır. Okulumuzda verilen besinlerin tüm öğünlerde çocukların ihtiyacı olan enerji miktarını ve besin öğelerini karşılayacak düzeyde ayarlanmaktadır. Çocuklar okulda önce sabah kahvaltısı ile güne başlarken, ardından öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı ile günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Daha uzun süre okulda kalması gereken çocuklara 2 ara öğün verilmektedir.
Yaş gruplarına göre enerji miktarları aşağıdaki gibidir;
2 Yaş 1200 kalori/gün
3 Yaş 1300 kalori/gün
4 Yaş 1400 kalori/gün
5 Yaş 1500 kalori/gün
6 Yaş 1600 kalori/gün
Günlük sıvı ihtiyacı su ve suyun dışında yemeklerle ve içeceklerle alınan sıvı miktarı demektir. Çocukların günlük alması gereken sıvı miktarı; 150-175 mlx kg ‘dır. Yani her çocuğun alması gereken sıvı miktarı ağırlığına göre hesap edilmektedir.
Okulumuzda kullanmış olduğumuz tüm gıdalar doğal ve organiktir. Menülerimiz mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Şeker, tavuk, balık menülerimizde yer almamaktadır. Kullanmış olduğumuz yumurtalar organik sertifikalı olup danışmanımız ve gıda denetçimiz tarafından besin öğesi analizlerine kadar yapılmıştır. Okulda sunduğumuz yemek hizmetleri ile çocukları doyurmayı değil sağlıklı beslemeyi amaç ediniyoruz. Bu nedenle besin değeri yüksek gıdaların vücuda daha yararlı olması için emilimlerini arttıracak besinlerle birlikte tüketilmesini sağlıyoruz. Mevsiminde bol bulunan sebzeleri ve meyveleri dondurucumuza koyarak diğer mevsimlerde kullanımını sağlayarak çeşitliliğimizi arttırıyoruz. Yaz döneminde domateslerden konserve yaparak, mevsim dışı kullanımını önlüyor ve yemeklerimizin antioksidan özelliklerini arttırmış oluyoruz. Çocuklarımız için kullandığımız etler Samsun’un yaylalarında hazır yem yemeyen ve dağlarda otlayarak gezen hayvanların etlerinden oluşmaktadır. Peynir ve tereyağlarımız Kars’tan otlayan hayvanların sütlerinden üretilmektedir. Ekmeklerimiz kendi okulumuzda organik un ve ekşi maya ile yapılmaktadır. Organik sertifikalı sütleri kendimiz mayalayarak çocuklarımıza yoğurt ve ayran olarak sunmaktayız.
Unutulmamalıdır ki çocuklar ne kadar sağlıklı beslenirlerse o kadar iyi öğrenirler.

Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Doğru Çocuk Anaokulu Özel Okul
Özel Doğru Çocuk Anaokulu

Herkesin eğitimci , herkesin çocuktan ve çocuk dilinden anlayamayacağının en iyi kanıtı Doğru Çocuk. Saadet öğretmenim i...

Özel Şişli Karınca Anaokulu Özel Okul
Özel Şişli Karınca Anaokulu

Okulun özellikle bahçesi ve oyun alanı çok güzel ve nitelikli, çocuklarımıza çocuk olabilme olanağını sağlıyan bir okul...

United Kids Academy Özel Okul
United Kids Academy

Kesinlikle güler yüz samimiyet ve her çocuğun farklı olduğundan yola çıkılarak uygulanan bilinçli bir eğitim programı.

6099 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum