fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Adana Ortaokulları

Adana'da bulunan ortaokulların fiyatlarını öğrenmek, okullarla iletişime geçmek ve fotoğraflarını görüntülemek için hemen listelerimizi göz atın! Bütçenize en uygun özel ortaokulların detaylı bilgilerini incelemek isterseniz Adana özel ortaokulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
34 okul bulundu.
Özel Seyhan İsabet Okulları Ortaokulu Özel Okul
Seyhan / Bahçeşehir Mah.
Özel Seyhan İsabet Okulları Ortaokulu

Yaklaşık 2,5 yıldır oğlum gidiyor. öğretmenlerini seviyor. biz genel olarak aile portföyüne göre bu seçimi yaptık.dindar...

Özel Güzelyalı Eral Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Güzelyalı Mah.
Özel Güzelyalı Eral Koleji Ortaokulu

Çocuğun kendisini mutlu hissettiğ,özel ilgiyi bulabildiğim verilen sözlerin tutulduğu bir özel okul.

Özel Çukurova Minecan Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Karslılar Mah.
Özel Çukurova Minecan Ortaokulu

Özel Çukurova Minecan Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çukurova Altıneller Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Mahfesığmaz Mah.
Özel Çukurova Altıneller Ortaokulu

Özel Çukurova Altıneller Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Yüreğir Altınçağ Gelişim Ortaokulu Özel Okul
Yüreğir / Akdeniz Mah.
Özel Yüreğir Altınçağ Gelişim Ortaokulu

Özel Yüreğir Altınçağ Gelişim Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adana Akdeniz Okulları Ortaokulu Özel Okul
Seyhan / Mithatpaşa Mah.
Özel Adana Akdeniz Okulları Ortaokulu

Özel Adana Akdeniz Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adana Açı Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Güzelyalı Mah.
Özel Adana Açı Koleji Ortaokulu

Özel Adana Açı Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 19:00
Özel Çukurova Final Okulları Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Belediye evleri Mah.
Özel Çukurova Final Okulları Ortaokulu

Özel Çukurova Final Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adana Doğa Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Belediye evleri Mah.
Özel Adana Doğa Koleji Ortaokulu

Özel Adana Doğa Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çukurova Varda Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Güzelyalı Mah.
Özel Çukurova Varda Koleji Ortaokulu

Özel Çukurova Varda Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:30
Özel Çukurova Gündoğdu Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Huzurevleri Mah.
Özel Çukurova Gündoğdu Koleji Ortaokulu

Özel Çukurova Gündoğdu Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çukurova Marmara Ortaokulu Özel Okul
Seyhan / Gürselpaşa Mah.
Özel Çukurova Marmara Ortaokulu

Özel Çukurova Marmara Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:00
Özel Seyhan Bil Koleji Ortaokulu Özel Okul
Seyhan / Yeşiloba Mah.
Özel Seyhan Bil Koleji Ortaokulu

Özel Seyhan Bil Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adana Sular Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Belediye evleri Mah.
Özel Adana Sular Koleji Ortaokulu

Özel Adana Sular Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Ceyhan Final Okulları Ortaokulu Özel Okul
Ceyhan / Büyükmangıt Mah.
Özel Ceyhan Final Okulları Ortaokulu

Özel Ceyhan Final Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 17:00
Özel Yeni Adana Ortadoğu Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Mahfesığmaz Mah.
Özel Yeni Adana Ortadoğu Ortaokulu

Özel Yeni Adana Ortadoğu Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Ceyhan Koleji Ortaokulu Özel Okul
Ceyhan / Burhaniye Mah.
Özel Ceyhan Koleji Ortaokulu

Özel Ceyhan Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel 100. Yıl Altıneller Okulları Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Yüzüncüyıl Mah.
Özel 100. Yıl Altıneller Okulları Ortaokulu

Özel 100. Yıl Altıneller Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Sarıçam Erkan Koleji Ortaokulu Özel Okul
Sarıçam / Kargakekeç Mah.
Özel Sarıçam Erkan Koleji Ortaokulu

Özel Sarıçam Erkan Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Eral Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Huzurevleri Mah.
Özel Eral Koleji Ortaokulu

Özel Eral Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:25
Özel Çukurova Final VIP Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Mahfesığmaz Mah.
Özel Çukurova Final VIP Ortaokulu

Özel Çukurova Final VIP Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Seyhan Ekim Koleji Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Huzurevleri Mah.
Özel Seyhan Ekim Koleji Ortaokulu

Özel Seyhan Ekim Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adana Başkent Üniversitesi Başkent Okulları Ortaokulu Özel Okul
Çukurova / Huzurevleri Mah.
Özel Adana Başkent Üniversitesi Başkent Okulları Ortaokulu

Özel Adana Başkent Üniversitesi Başkent Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Seyhan Erkan Koleji Ortaokulu Özel Okul
Seyhan / Gürselpaşa Mah.
Özel Seyhan Erkan Koleji Ortaokulu

Özel Seyhan Erkan Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kozan Koleji Ortaokulu Özel Okul
Kozan / Çanaklı Mah.
Özel Kozan Koleji Ortaokulu

Özel Kozan Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Adana Ortaokulları

Türkiye’nin önde gelen kültür merkezlerinden biri olan Adana, aynı zamanda en gelişmiş illerinden biridir. Bu da bölgenin çeşitli alanlarda birçok kişisel gelişim imkanı sunmasını sağlamaktadır. Adana’daki ortaokullar, öğrencilerine şehrin avantajlarla dolu ortamında nitelikli bir eğitimle birlikte sosyal ve kültürel gelişim imkanları vermektedir. Adana’da birçok özel okul, devlet okulu ve kolej yer almaktadır. Bütün bu okullar hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabileceğiniz Adana ortaokulları listesi Okul.com.tr’de mevcuttur, bu listeden okul profillerine ulaşabilir ve okulları inceleyebilirsiniz.


Adana ortaokulları, günümüz teknolojisi ışığında öğrencilere büyük kazanımlar sağlamak amacıyla, 21. yüzyıl gereksinimleri doğrultusunda donatılmış bir eğitim sistemi sunmaktadır. Bu doğrultuda, sürekli gelişen ve değişen eğitim ortamına uygun bir şekilde kendini yenileyen bir eğitim modeline sahip olan Adana ortaokulları, alanında uzman ve tecrübeli öğretmenler tarafından verilen eğitim ortamında çok yönlü bir gelişim sağlamaktadır. Geleceğe öğrenci hazırlamayı hedefleyen Adana ortaokulları, öğrencilere sağladığı kaliteli eğitimle onlara iyi bir lise ve iyi bir gelecek hazırlamaktadır. Adana bölgesinde Çukurova, Seyhan, Ceyhan, Sarıçam gibi ilçelerde birçok ortaokul bulunmaktadır. Öğrenci ve velilere birçok farklı alternatif sunan Adana ortaokulları öğrencilere faydalı bir eğitim sunma hedefini taşımaktadır.


Bu bölgelerde birçok farklı okul bulunmaktadır. Adana devlet okulları, Adana kolejleri gibi köklü okullar arasında kararsız kalan veliler için hazırladığımız listeler velilere yardımcı olmaktadır. Adana’daki kolejler, genellikle anaokulundan lise seviyesine kadar bütünleşik bir eğitim sistemi sunmaktadır. Bu bütünleşik sistemde öğrenci gelişimleri adım adım takip edilmekte ve düzenli bir şekilde kontrol altında tutulmaktadır. Adana ortaokulları başarı sıralamaları ve liseye yerleştirme oranları gibi önemli bilgilere okul profillerinden ulaşabilir, çocuğunuz için en uygun kurumları keşfedebilirsiniz.


Adana’daki okulların haritadaki konumlarını Okul.com.tr’deki profil sayfalarından görebilirsiniz. Evinize yakın olan kurumları tercih ederek öğrencinizin servis kullanmadan okula gitmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte evinize uzak olan okullar arasından tercih yaparken servis hizmeti sağlayıp sağlamadıklarını ve fiyatlarını öğrenerek bütçenizi sarsmayacak okulları öğrenebilirsiniz.


Adana’daki ortaokullar öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları için gerekli önlemleri almaktadır. Okulda bulunan spor salonları, kütüphaneler, yemekhaneler, kantinler, bahçeler günlük olarak temizlenmektedir. Okul yemekhaneleri düzenli olarak kontrol edilmekte, yemek menüleri uzmanlar eşliğinde hazırlanmaktadır. Okul kantinleri de düzenli olarak denetlenmekte ve öğrencilerin temiz gıdaya erişimi sağlanmaktadır. Bunlarla birlikte öğrencilerin istenmeyen kazalardan korunmasını sağlamak için güvenlik tedbirleri alınmaktadır. Ayrıca okullarda bulunan revirler, her daim sağlık personeli bulundurmakta ve bu personeller öğrencilerin sağlık durumlarını takip etmekte, acil bir durum ihtimaline karşı müdahaleye hazır bulunmaktadır.


Adana bölgesindeki okulların ortak amacı öğrencilere iyi bir gelecek kazandıracak bir eğitim hizmeti sunarak ve öğrencilerin gelişimlerini destekleyerek geleceğin başarılı ve mutlu lider bireylerini yetiştirmektir. Bu doğrultuda, Adana bölgesindeki farklı okulları teker teker aramak yerine sizler için hazırladığımız Adana ortaokulları listesi üzerinden bölgede yer alan kurumların fotoğraf galerilerine, fiziki imkanlarına, eğitim farklılıklarına ve birçok detaya Okul.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak, bu okulları önceden tercih etmiş veliler tarafından yapılmış şeffaf yorumlara göz atıp karar vermenize yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz.


Ortaokulda alınan eğitim, öğrencilerin geleceklerini şekillendirmede kritik bir role sahiptir. Bu dönemde öğrencilerin sağlıklı gelişim göstermeleri için süreç yakından takip edilmelidir. Psikolojik ve sosyal olarak zorluk yaşamamaları adına ailelerin ve okulların öğrencilere rehberlik sağlaması ve onları yönlendirmeleri önemlidir. Bu amaç doğrultusunda rehberlik ve psikolojik danışmanlık servislerine önemli roller düşmektedir. Bu servisler her okulda aktif olarak yer almalı ve öğrencilere bireysel veya grup olarak destek sunmalıdır. Alanında uzman kişilerin oluşturduğu gelişim programları takip edilmeli ve uygulanmalıdır. Rehberlik servislerinin öğrencileri desteklemek için kullanacakları yöntem ve metotlar öğrenciden öğrenciye değişebilmektedir. Bu noktada her öğrencinin yakından takip edilmesi ve ona uygun bireysel metotların uygulanması gerekmektedir. Bu servisler aileler ve okullarla işbirliği içinde çalışmalı ve sadece öğrencilere değil ailelere de bu kapsamda eğitimler sunmalıdır. Düzenli olarak seminerler, grup çalışmaları, birebir görüşmeler yapılarak öğrencilerin ortaokul döneminde psikolojik gelişimleri desteklenmelidir. Adana’daki ortaokulların rehberlik ve psikolojik danışmanlık servislerinin ne gibi programları izleyerek çalışmalarını sürdürdüğünü öğrenmek için okul profillerini ziyaret edebilirsiniz.


Ortaokul dönemi, öğrencilerin liseye hazırlandıkları sınav sürecini de kapsamaktadır. Bu nedenle eğitim programlarının sınav başarısını artırmaya yönelik düzenlenmesi gerekmektedir. Bu da uzman eğitmen kadrolarının varlığı ve çalışmaları ile mümkün olabilmektedir. Bununla beraber okulların fiziksel imkanları, laboratuvar ve sınıf donanımları, modern materyallerin varlığı da önem taşımaktadır. Öğrencilerin nitelikli eğitime erişimi sınav başarısını doğrudan etkileyen bir faktördür. Okullar öğrencilerine iyi bir eğitim sunduğu takdirde onların istedikleri liseleri kazanmalarına destek olabilmektedir. Öğrencilerin iyi bir eğitim alması ve iyi bir liseye yerleşmesi için hangi okula gitmesi gerektiğine karar verirken eğitim kapsamına ve niteliğine dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktada Okul.com.tr, işinizi kolaylaştırmak adına okullarda verilen eğitimlerin kapsamı ve niteliği hakkında fikir edinebileceğiniz bilgileri sağlamaktadır.


Adana’daki özel ortaokul ve kolejler öğrencilere daha bireyselleştirilmiş bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Bu okullar her öğrencinin akademik ve kişisel gelişimini yakından takip etmekte ve onlara birebir ilgi sağlamaktadır. Sınıf mevcutları daha az seviyede tutularak öğretmen ve öğrenci ilişkisi güçlendirilmektedir. Bu sayede öğretmenler öğrencilerini daha iyi tanımakta ve ihtiyaçlarına daha kolay cevap verebilmektedir. Bununla birlikte özel okulların fiziksel imkanları ve altyapıları öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmektedir. Öğrencilerin birçok farklı alanda kulüplere, spor aktivitelerine, sanatsal faaliyetlere katılımları teşvik edilmektedir. Sınav sürecinde olan öğrenciler için çeşitli destek programları hazırlanmaktadır. Bu programlar etüt saatleri, sınavda zaman yönetimi becerilerinin kazandırılması gibi akademik çalışmalarla birlikte öğrencilerin kaygı ve stres yönetimi becerileri kazanması için yapılan çalışmaları da kapsamaktadır. Adana özel ortaokullarının ne gibi imkanlara ve eğitim yaklaşımlarına sahip olduğunu öğrenmek için profillerini ziyaret edebilir ve yüz yüze görüşme için randevu alabilirsiniz.


Tercih listenizi oluştururken okulların başarı ve mezunlarının başarı seviyeleri sizlere rehber olmaktadır. Her okul sınava hazırlık sürecinde farklı programlarla öğrencilerini desteklemektedir. Adana’daki ortaokulların ne tür programlarla eğitim verdiğini ve sınav başarı oranlarını Okul.com.tr profillerinden inceleyebilir ve tercih listenizi bu bilgilere göre oluşturabilirsiniz.


Adana ortaokul fiyatları, kurumların sunduğu imkanlar, bulunduğu bölgeler gibi birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Sizlere en yakın okulları bulabileceğiniz filtreleme seçeneği ile tek bir platformdan aradığınız tüm imkanları ve kurumların eğitim modelleri, tanıtım yazıları ve fiziki imkanları gibi bilgilerle birlikte sınıf mevcutları, giriş-çıkış saatleri ve psikolojik danışmanlık hizmeti olup olmadığına dair bilgilere ulaşabilirsiniz.


Adana’da birçok ortaokul bulunduğundan tercih sürecinde veliler zorlanabilmektedir. Okul seçimini kolaylaştırmak için bölgede yer alan okulları kriterlerinize uygun filtrelemeler yaparak inceleyebilirsiniz. Okul.com.tr’de yer alan Adana Ortaokulları listesi aracılığıyla bütün okulları tek tek gezmenize gerek kalmadan tek bir sayfadan ulaşabilirsiniz. Okullardan randevu alabilir ve detaylı bilgi için kayıt sürecinde yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz.


Tüm bu işlemler için yeteri kadar zamanınız bulunmuyorsa, Okul.com.tr'nin hizmete sunduğu Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alarak kriterlerinize uygun olan kurum ya da kurumlar hakkında öneriler isteyebilirsiniz.

Adana Ortaokulları - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum