fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Kocaeli Ortaokulları

Kocaeli ortaokullarının ayrıntılı tüm bilgilerine tek bir sayfa üzerinden ulaşın, okulları gezmeden; fiyatları, adresleri, fotoğrafları hakkında fikir sahibi olun. Bütçenize en uygun özel ortaokulların detaylı bilgilerini incelemek isterseniz Kocaeli özel ortaokulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
48 okul bulundu.
Özel Genç Kanatlar Ortaokulu Özel Okul
Başiskele / Barbaros Mah.
Özel Genç Kanatlar Ortaokulu verified

Kızım 5.sınıfta kayıt oldu şimdi 8. sınıfta, okulda gayet mutlu, butik bir okul olması tüm öğretmenlerin çocuklarla güze...

Özel Kocaeli Yönder Okulları Ortaokulu Özel Okul
Körfez / Fatih Mah.
Özel Kocaeli Yönder Okulları Ortaokulu

Kız kardeşim 7. sınıf öğrencisi açıkçası okula yazdırdığımda alt yapısı sağlam değildi matematik konusunda ilerleyemiyor...

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel İSTEK Kocaeli Ortaokulu Özel Okul
Başiskele / Barbaros Mah.
Özel İSTEK Kocaeli Ortaokulu

Bence çok güzel elime geçse bende okurum ben gaziantepten geliyorum öğrenciyim 8 e geçtim

Özel Kartepe Kale Okulları Ortaokulu Özel Okul
Kartepe / Köseköy Mah.
Özel Kartepe Kale Okulları Ortaokulu

Samimi bir okul..içinde ailede gibi hissedersiniz..kesinlikle tavsiye ederim..

Özel Aslantürk Koleji Ortaokulu Özel Okul
Darıca / Osmangazi Mah.
Özel Aslantürk Koleji Ortaokulu

Özel Aslantürk Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Darıca Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Özel Okul
Darıca / Nenehatun Mah.
Özel Darıca Bahçeşehir Koleji Ortaokulu

Özel Darıca Bahçeşehir Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bilgi Küpü Koleji Ortaokulu Özel Okul
İzmit / Gündoğdu Mah.
Özel Bilgi Küpü Koleji Ortaokulu

Özel Bilgi Küpü Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Doğa Koleji Ortaokulu Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel Kocaeli Doğa Koleji Ortaokulu

Özel Kocaeli Doğa Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bilgili Kültür Ortaokulu Özel Okul
Başiskele / Körfez Mah.
Özel Bilgili Kültür Ortaokulu

Özel Bilgili Kültür Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Murat Yıldırım Ortaokulu Özel Okul
Başiskele / Yeniköy merkez Mah.
Özel Murat Yıldırım Ortaokulu

Özel Murat Yıldırım Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İzmit Seymen Koleji Ortaokulu Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel İzmit Seymen Koleji Ortaokulu

Özel İzmit Seymen Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Karamürsel Birey Koleji Ortaokulu Özel Okul
Karamürsel / Kayacık Mah.
Özel Karamürsel Birey Koleji Ortaokulu

Özel Karamürsel Birey Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Derince Asaf Okulları Ortaokulu Özel Okul
Derince / Çınarlı Mah.
Özel Derince Asaf Okulları Ortaokulu

Özel Derince Asaf Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Nesibe Aydın Okulları Ortaokulu Özel Okul
Kartepe / Dumlupınar Mah.
Özel Kocaeli Nesibe Aydın Okulları Ortaokulu

Özel Kocaeli Nesibe Aydın Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Yeni Atlas Okulları Ortaokulu Özel Okul
Gebze / Sultan orhan Mah.
Özel Yeni Atlas Okulları Ortaokulu

Özel Yeni Atlas Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Pelikan Koleji Ortaokulu Özel Okul
Gebze / Osman yılmaz Mah.
Özel Pelikan Koleji Ortaokulu

Özel Pelikan Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Gebze Hisar Okulları Ortaokulu Özel Okul
Gebze / İnönü Mah.
Özel Gebze Hisar Okulları Ortaokulu

Özel Gebze Hisar Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Karamürsel Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu Özel Okul
Karamürsel / Kayacık Mah.
Özel Karamürsel Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu

Özel Karamürsel Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Simya Koleji Ortaokulu Özel Okul
Körfez / Yavuz sultan selim Mah.
Özel Kocaeli Simya Koleji Ortaokulu

Özel Kocaeli Simya Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çayırova İsabet Okulları Ortaokulu Özel Okul
Çayırova / Emek Mah.
Özel Çayırova İsabet Okulları Ortaokulu

Özel Çayırova İsabet Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Nadide Okulları Ortaokulu Özel Okul
Başiskele / Altınkent Mah.
Özel Nadide Okulları Ortaokulu

Özel Nadide Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Gebze ERA Koleji Ortaokulu Özel Okul
Gebze / Tatlıkuyu Mah.
Özel Gebze ERA Koleji Ortaokulu

Özel Gebze ERA Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10
Özel Şahin Sınav Koleji Ortaokulu Özel Okul
Kartepe / İstasyon Mah.
Özel Şahin Sınav Koleji Ortaokulu

Özel Şahin Sınav Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Özel Okul
Kartepe / Fatih sultan mehmet Mah.
Özel Kocaeli Bahçeşehir Koleji Ortaokulu

Özel Kocaeli Bahçeşehir Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulu Özel Okul
Darıca / Piri reis Mah.
Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulu

Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Kocaeli Ortaokulları

Kocaeli ortaokulları, öğrencilerin akademik gelişimlerinin desteklenmesi, sosyal ve fiziksel aktivitelerle keyifli bir eğitim ortamıyla bu eğitim sürecini tamamlamalarını amaçlayan seçkin eğitim kurumlarıdır. Aileler de çocukları için en iyi ortaokulları araştırmakta ve kurumlar hakkında bilgi sahibi olmak için çaba sarf etmektedir. Genellikle okulları tek tek gezen aileler zaman kaybı yaşamaktadır. Okul.com.tr üzerinden Kocaeli'ndeki ortaokulların tamamına tek bir sayfa üzerinden kolayca ulaşabilir, detaylı tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aradığınız kriterlere uygun kurumlarla hemen iletişime geçerek merak ettiğiniz soruların cevaplarını alabilirsiniz. Kocaeli ortaokulları listesi üzerinden aradığınız kriterlere uygun olan kurumları keşfedebilir, karşılaştırmalar yaparak çocuğunuz için en doğru okulu bulabilirsiniz. Ortaokulların; fotoğraflarına, adreslerine, iletişim bilgilerine, ortalama sınıf mevcutlarına, kulüp imkanlarına, giriş çıkış saatlerine profil sayfalarından ulaşabilirsiniz. Ortaokulların tanıtım yazılarını okuyarak hedefleri ve misyonları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.


Fiziksel imkanları ve iki yabancı dil imkanıyla öne çıkan kolejler ise ailelerin en çok tercih ettiği kurumların başında gelmektedir. Ayrıca, öğrenciler Kocaeli kolejlerinde anaokulundan lise seviyesine kadar eğitim alabilmekte, bu durumda okul değiştirmek zorunda kalmadan eğitim hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamaktadır. Sizler de okulların haritadaki konumlarına göz atarak evinize en yakın kolejleri keşfedebilir, form doldurarak kurumlardan geri dönüş alabilirsiniz.


Harita üzerinden Kocaeli yer alan ortaokulların tamamını görüntüleyerek size en yakın olan okulları bulabilirsiniz. Çocuğunuz bu okullara ulaşım sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla gidebilecektir. İlçelere göre arama yaparak da size yakın okulları görebilirsiniz. Kocaeli’nde eğitim alanındaki üstünlükleri ile bilinen Gebze ortaokulları da bu listelerde sıralanmaktadır. Eğer size daha uzak kalan bir ortaokulu beğendiyseniz okulun profiline göz atıp sunduğu servis hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hangi okulların çocuğunuzu güvenlikle ev ve okul arası taşıyacağını kolaylıkla görebilirsiniz. Okulların profillerinde sadece servis hizmetleri değil, aynı zamanda rehberlik, beslenme, sağlık ve güvenlik hizmetleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Okulların sundukları hizmetlere ve kampüslerinde bulundurdukları fiziksel donanımlarına bakarak hangi okulların çocuğunuza sağlanmasını istediğiniz her şeyi sağlayabileceğini kestirebilirsiniz. Kocaeli’deki ortaokullarda genellikle kütüphane, konferans salonu, spor alanları, bahçe, fen laboratuvarları ve yemekhane gibi donanımlar bulunmaktadır. Listeleme sayfaları üzerinden fiziksel özelliklere göre arama yapabilir, okulların profillerinde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bu bilgilerin bilinci ile çocuğunuza zevkli ve etkili bir eğitim deneyimi yaşatacak Kocaeli ortaokullarını kolayca bulabilirsiniz.


Ortaokul dönemi Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4+4+4 sisteminin ortasını kapsamakta ve ilköğretimden liseye geçişin son evrelerini vurgulamaktadır. Ortaokula ilk kez başlayan öğrenciler daha önce görmedikleri bir eğitsel deneyim ile karşılaşmaktadır. Daha zorlayıcı, daha ciddi dersler ve sınavlar ile yüzleşen öğrencilerin bu süreçte bu değişikliklere sağlıklı bir biçimde ayak uydurabilmesi için doğru okulda bulunmaları çok önemlidir. Okulların profillerinde bulunan tanıtım yazıları okuyarak okulların kendilerine özgü eğitim felsefeleri ve anlaşılarını, misyonlarını ve vizyonlarını öğrenebilirsiniz. Başiskele ortaokulları da benimsedikleri ileri görüşlü eğitim anlayışları ile öne çıkmaktadır.


Her okulun eğitim anlayışının birbirinden farklı olduğu gibi, her öğrencinin hedefleri ve hayalleri de farklıdır. Bir öğrencinin hedeflerine ulaşması için kendi hayallerine ve bireysel ilgi alanlarına hitap eden bir eğitim yaklaşımı ile öğrenim görmesi çok önemlidir. Veliler çocuklarının en doğru şekilde eğitim görmesini sağlamak için hangi ortaokulların hangi eğitim yaklaşımlarını benimsediğini ve hangi öğretim metotlarını kullandıklarını listeleme sayfası üzerinden görebilmektedir. Kocaeli’deki ortaokullar birçok farklı eğitim modeli kullanmaktadır. Eğitim uzmanları ve pedagoglar tarafından hazırlanan çeşitli eğitim yaklaşımlarının her biri farklı alanlara odaklanmaktatır. Kimisi yabancı dil eğitimine, kimisi tabiat eğitimine, kimise uluslararası eğitimine, kimisi sınav odaklı eğitime ve daha birçok çeşit eğitim türüne yönelik eğitim sağlamaktadır. Listeleme sayfasında eğitim anlayışına göre aratan veliler, çocuklarının hayalleri doğrultusunda eğitim veren ortaokulları kolayca görüntüleyip değerlendirebilmektedir.


Ortaokul döneminde öğrenciler hayatlarında ilk kez zorlayıcı merkezi sınavlara hazırlanmaktadır. Öğrencilerin geleceğinin belirlendiği lise dönemine geçiş sağlayan Liseye Geçiş Sınavları’na (LGS) hazırlanmaya başlayan öğrenciler birçok konuda destek için okullarının öğretmenlerine, rehberlik birimine ve yönetimine dayanmaktadır. Yönetimin hazırladığı sınav hazırlık programları, rehberlik biriminin sağladığı psikolojik destek ve değerli öğretmenlerin verdiği akademik eğitim öğrencilerin başarısını doğrudan etkilemektedir. Kocaeli ortaokulları öğrencilerini liseye geçiş sınavına hazır hale getirebilmek adına düzenli aralıklarla deneme sınavları yapmakta ve öğrenciler bu sayede eksiklerini tespit edebilmektedir. Bu süreçte öğrenciler yoğun bir ders çalışma temposu içerisine girmekte ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. Kocaeli özel ortaokullarında bulunan rehber öğretmenler de eğitimin her kademesinde öğrencileri motive etmekte ve problemlerin çözümünde aktif rol oynamaktadır. Kurumlarda bulunan rehber öğretmenler de öğrencilere bu süreçte destek olmakta ve öğrencilerin problemlerinin hızlı bir şekilde çözülebilmesi adına çaba sarf etmektelerdir. Kartepe ortaokulları kadrolarında nitelikli rehberlik öğretmenlerine er vermektedir. Rehberlik birimleri aynı zamanda öğrencilerin lise tercih dönemlerinde danışmanlık yapmakta ve öğrenci için en uygun lisenin bulunmasında aileye yol göstermektedir.


Öğrencilerin bu dönemde yaptıkları sınav hazırlığı ve edindikleri sınav başarıları büyük ölçüde geleceklerini etkilemektedir. Bundan dolayı veliler daha önce sınav başarısı sağlamış, gelecekte de sağlayacak olan ortaokulları tercih etmektedir. Kocaeli’nde sınav hazırlığına odaklanan, yüksek başarılara imza atmış, öğrencilerini her sene ülkemizin en iyi liselerine yerleştiren birçok ortaokul bulunmaktadır. İzmit ortaokulları sundukları sınav başarıları ile öne çıkmaktadır. Okulların profillerinde bulunan çeşitli detaylara bakarak sağlayacağı sınav başarısı hakkında bir fikir oluşturabilirsiniz. Veliler, mezunların başarılarına, liseye geçiş oranlarına ve sınav hazırlık programları gibi detaylara dikkat etmektedir. Tüm bu bilgileri okulların profillerine bakarak bulabilirsiniz.


Okul seçimi yapacak olan ailelerin dikkat ettiği konulardan biri de veli yorumlarıdır. Veli yorumları daha önce bölgedeki okulları tercih etmiş ebeveynler tarafından yapıldığı için kurumların artı ve eksi yönleriyle ilgili bilgiler içermektedir. Sizler de Kocaeli ortaokullarının veli yorumlarını okuyabilir, okulları yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca, sizler de bir ortaokul hakkında deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz o okulun sayfasına yorum bırakarak diğer velilerin tercih sürecine destek olabilirsiniz.


Ortaokul eğitimi sadece sınav hazırlığı ve sınav başarısından ibaret olmamalıdır. Ortaokul yaşında olan çocukların her birinin çok yönlü gelişim için büyük potansiyeli bulunmaktadır. Bu bağlamda ortaokulların çocuklara çeşitli aktiviteler sunması çok önemlidir. Listeleme sayfasında bulunan filtreleri kullanarak istediğiniz spor ve sanat dallarında olan aktiviteleri sunan Kocaeli ortaokullarını görebilirsiniz. Derince ortaokulları da pek çok aktivite sunmaktadır. Bu aktiviteler arasında basketbol, yüzme, dövüş sanatları gibi spor dalları; çizim, seramik, heykeltraşlık gibi görsel sanatlar; piyano, orkestra, Orff gibi müzik dalları ve drama, kodlama, robotik dahil daha birçok etkinlik bulunmaktadır. Kocaeli’nde her çocuğun yeteneklerine ve ilgi alanlarına hitap eden etkinlikler düzenleyen ortaokullar bulmak mümkündür. Sizler de okulların profillerine bakarak hangi aktiviteleri düzenlediklerini öğrenebilirsiniz.


Kocaeli ortaokul fiyatları; verilen eğitimin kalitesine, sunulan fiziksel imkanlara ve yabancı dil çeşitliliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kurumların ortalama eğitim ve yemek ücretlerine hemen göz atabilir, bütçenize uygun ortaokulları keşfedebilirsiniz. Ayrıca birçok özel okul ve kolej bursluluk sınavları düzenlemekte ve bu sınavda başarılı olan öğrencilere çeşitli oranlarda eğitim bursu vermektedir. Bursluluk sınavlarına okul.com.tr üzerinden kolayca başvuru yapabilir, çocuğunuzun kaliteli eğitimi avantajlı fiyatlarla almasını sağlayabilirsiniz.


Kocaeli en iyi ortaokulları hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından okul önerisi isteyebilirsiniz.

Kocaeli Ortaokulları - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum