fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İzmir Buca Özel Liseleri

Buca'daki özel liseler, bünyesine kabul ettiği öğrencilerin bireysel potansiyellerini en üst seviyelere çıkarmak adına eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerin başarı katsayısını artırmak adına onların eğitim alanlarındaki ihtiyaçlarını bilen eğitmenlerce oluşturulmuş eğitim programları kullanılmaktadır. Adından söz ettirmiş köklü kolejlerin de bir arada bulunduğu Buca bölgesinde her öğrenciye uygun kurum yer almaktadır. Buca bölgesinde özel okullar çoğunlukla kolej şeklinde konumlanmıştır. Buca özel liseleri, öğrencilerinin her açıdan gelişimini sağlamak adına bütünleşik bir sistem içerisinde sürdürdüğü eğitim programları ile adım adım öğrenci gelişimini desteklemektedir. Lise dönemindeki bireylere sunulan eğitimin ayrıcalıklı olması ve etkili biçimde öğrencilere aktarılması için bölgedeki özel kurumlar, alanında donanımlı eğitmenlerden destek almaktadır. Buca özel anadolu liseleri ve fen liseleri aynı hedefler doğrultusunda hareket etse de işleyiş açısından farklılıklara sahip olmaktadır. Buca fen liselerinde daha çok sayısal ağırlıklı yaklaşımlarla eğitim hizmeti devam ettirilmektedir. Bu çalışma anadolu liselerinde sayısal, sözel ve eşit ağırlık ve dil olmak üzere dört ayrı dalda ilerletilmektedir. Aynı zamanda Buca özel fen liseleri ağırlıklı olarak fen ve matematik bilimleri alanlarında eğitim çalışmalarını detaylı olarak sürdürmektedir.

Buca'daki özel liseler, öğrencilerin bireysel beceri ve gelişimlerini desteklemek adına çok yönlü eğitim modelleri uygulamaktadır. Öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda gelişimini sağlamak, onların en az bir hobi edinimini desteklemek için aktivite ve faaliyet programları oluşturmaktadır. Branşlarında donanımlı ve uzman öğretmenlerle beraber kaliteli bir süreç yaşatmaktadır. Veliler tarafından da sıklıkla tercih edilen kurumların bulunduğu Buca'da sınavlara yönelik eğitim faaliyetleri de sürdürülmektedir. Lise eğitim süreci, sınav grubu öğrencileri için stresli bir dönem niteliği taşıyabilmektedir. Buca özel liseleri, sınıf mevcutlarını belirli sayılarda sınırlandırarak etkili öğrenme ortamları yaratmaktadır. Sınıflardaki mevcudun az olması doğrultusunda öğrencilerle birebir iletişim kurabilen öğretmenler onların derse katılımını kolaylaştırmaktadır. Bununla birlikte öğrencileri yakından takip ederek eğitim sürecinde oluşabilecek eksikliklerin önüne geçilmektedir.

Buca özel liselerinde bulunan rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde öğrenciler sorunsuz bir eğitim süreci yaşamaktadır. Öğrencilerin eğitim ve gelişiminde ilgili, yetenekli ve başarılı olduğu alanları öğrenmelerini destekleyen eğitim içerikleri oluşturulmaktadır. Lise, öğrencilerin kendilerini bulduğu ve hayatlarının yönünü belirledikleri dönemdir. Bu dönemin farkında olan özel Buca liseleri, bünyelerinde en az bir adet rehberlik ve psikolojik danışman bulundurmaya gayret etmektedir. Bu sayede öğrencilerin gelişim dönemlerinin sağlıklı geçmesini sağlamayı amaçlarlar. Okullarda bulunan rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisleri, öğrencilerin üniversite seçimlerine ve bu üniversitelere hazırlanma süreçlerine yardımcı olmaktadır. Planlı ve programlı çalışmanın önemini bilen Buca özel liseleri, öğrencilerine bu plan ve programı sağlamak adına öğrencilerle rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisinin ilişkilerini iyi tutmaktadır.

Özel Buca anadolu liseleri, öğrencilerini sadece sonraki eğitim dönemine değil hayata ve geleceğe hazırlamaya yönelik eğitim-öğretim çalışmaları sürdürmektedir. Öğrencilerin yalnızca akademik alanda değil kültürel ve sosyal gelişimlerini de sağlamak amacı ile onlara çeşitli etkili eğitim programları oluşturmaktadır. Buca liseleri akademik alanlarla sınırlı bireyler yetiştirmeyi değil onların birer dünya vatandaşları yetiştirmek adına çağın ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlendirilen eğitim modelleri uygulamaktadır. 21. yüzyılın temel ihtiyaçlarından birisi niteliğinde olan yabancı dil eğitimi konusunda etkili eğitim içerikleri sunarak kazanım çalışmaları gerçekleştirmektedir. Buca özel anadolu liseleri, bünyesindeki öğrencilerin en az bir yabancı dili akıcı bir biçimde konuşabilmesini sağlamak adına ders içi ve ders dışı etkinlikler düzenlemektedir. Birinci yabancı dil eğitimi olarak verilen İngilizce dil eğitiminin yanında, ikinci üçüncü yabancı diller olarak Almanca, İspanyolca gibi yabancı dil eğitimleri de verilmektedir. Öğrencilerin öncelikle Türkçe dilini doğru kullanımını destekleyerek, dil eğitiminin temelini sağlamlaştırmaktadır. Daha sonra bünyesindeki öğrencilere etkili İngilizce eğitim çalışmaları oluşturmaktadır. Alanlarında donanımlı İngilizce öğretmenleri beraberinde öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve anlama becerilerini geliştirmektedir. Buca'da yabancı dil eğitimi olan özel liseler, yabancı dil eğitimleri ile birlikte kalıcı bir etki bırakmaktadır. Buca bölgesindeki özel kurumlar İngilizce dil eğitiminin yanında ikinci yabancı dil imkanı sunmaktadır. Fransızca, Almanca, İspanyolca gibi çağımızda güncel olarak kullanılan dillerin eğitimlerini de seçmeli olarak sunmaktadır.

Özel Buca fen liseleri, anadolu liselerinden farklı olarak sayısal alanda yoğunlaştırılmış eğitim vermektedir. Bu sayısal alandaki eğitimler sonucunda öğrencileri Türkiye’nin en iyi teknik üniversitelerine ya da Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin mühendislik, tıp gibi bölümlerine yerleştirmeyi hedeflemektedir. Akademik başarı odaklı ilerleyen Buca özel fen liseleri, öğrencilere yabancı dil eğitimi de vermektedir.

Buca özel meslek liseleri, fiziksel yapılarını öğrenci odaklı çalışmalar sonucunda oluşturarak onların gelişimini en doğru biçimde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Mesleki yeterliliklere sahip donanımlı bireyleri hayata hazırlamak adına bölgedeki meslek liseleri etkili faaliyetler sürdürmektedir. Meslek liselerinde eğitim gören öğrenciler uygulamalı eğitim modellerine tabii tutulmaktadır. Öğrencilerin okulda bulunduğu zaman sarfı boyunca gelişimini desteklemek amacı ile yararlı materyallerle donatılmış eğitim ortamlarında bulunmaktadır. Çağın gereksinimlerini yakından takip ederek bünyesindeki öğrencilerinin efektif bir eğitim alabilmesi Buca özel mesleki ve teknik anadolu liseleri tarafından sağlamaktadır. Teknolojik eğitim alt yapısıyla birlikte öğrenci gelişimine doğrudan fayda sağlamaktadır. Mesleki gelişimi desteklemek adına öğrencilere pratik yapabilecekleri laboratuvar ve atölye eğitimleri verilmektedir. Öğrenciler ders içerisinde öğrendikleri bilgileri atölye ortamında uygulamaya dökmektedir. Böylelikle bilginin kalıcılığı artmaktadır. Meslek lisesinde eğitim gören öğrencilerin staj yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenciler ilgili meslek alanlarında staj yaparak iş tecrübesi kazanmaktadır.

Buca liseleri taban puanları, okulların eğitim alanındaki başarılarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Buca bölgesinde çok sayıda özel kurum bulunduğundan dolayı puan aralıkları geniş bir aralıkta yer almaktadır. Anadolu ve fen liseleri arasında puan farkları bulunmaktadır. Aynı zamanda özel Buca liseleri öğrencilerin sınavlarda başarıyı yakalayabilmeleri için ise çeşitli akademik çalışmalar uygulamaktadır. Başarılı bireyleri ödüllendirmek isteyen kurumlar bursluluk imkanı da sağlamaktadır. Özel Buca liseleri belirledikleri taban puanlarının üstünde başarı gösteren öğrencilere çeşitli yüzdelerde burs vererek indirimli eğitim fırsatı sunmaktadır. Buca özel lise fiyatları okulların öğrencilere sunduğu eğitim imkanları doğrultusunda farklılık göstermektedir.

Bölgedeki tüm kurumları tek bir listeleme sayfası üzerinden görüntüleyerek öğrencinize ya da size en uygun kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Buca özel liseleri listesi üzerindeki filtrelemeleri kullanarak kriterlerinize uygun kurum ya da kurumları görüntüleyebilir, görüşmek üzere form doldurabilirsiniz. Aynı zamanda okul tercih ederken, okulları daha önceden tecrübe edinmiş veliler tarafından yapılan yorumları kendinize rehber olarak alabilirsiniz. Siz de daha önce eğitim hizmeti aldığınız okullar hakkında yorum yaparak okul arayışında olan diğer ailelere yardımcı olabilirsiniz. Zaman kaybetmeden öğrenciniz için en doğru okulu bulun. Eğer okulları tek tek inceleyecek zamanınız yoksa ücretsiz eğitim danışmanlarımızı arayın, sizin için en uygun Buca özel liselerini listelesin.

10 okul bulundu.
Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüs Fen Lisesi Özel Okul
Buca / Yenigün Mah.
Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüs Fen Lisesi

Sadece akademik değil insan odaklı eğitim sistemi ile çalışan, hem yönetim hem eğitim kadrosu yardımcı personeli ile baş...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Buca Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Yıldız Mah.
Özel Buca Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Yabancı dilde belki izmirin en iyisi, yüzme havuzu, buz pisti, piyano sınıfı, bir sürü spor dalını yapma şansı veriyorla...

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:30
Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüs Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Yenigün Mah.
Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüs Anadolu Lisesi

Bu okulda son senemiz tüm öğretmenler çok ilgili her daim ulaşabilceğimiz eğitimi çok iyi güvenli bir okul nesrin hanım...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Zafer Mah.
Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Anadolu Lisesi

Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:45 - 16:15
Özel Şirinyer Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Vali Rahmi Bey Mah.
Özel Şirinyer Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel Şirinyer Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Buca Radikal Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Adatepe Mah.
Özel Buca Radikal Okulları Anadolu Lisesi

Özel Buca Radikal Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:30
Özel Buca Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Buca / Aydoğdu Mah.
Özel Buca Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Buca Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Buca Sınav Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Buca / Yıldız Mah.
Özel Buca Sınav Koleji Fen Lisesi

Özel Buca Sınav Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:30
Özel Buca Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Özel Okul
Buca / Aydoğdu Mah.
Özel Buca Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Buca Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:50 - 16:15
Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Buca / Zafer Mah.
Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Fen Lisesi

Özel Buca Çağdaş Eğitim Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:45 - 16:15

İzmir Buca Özel Liseleri

Buca özel liselerinin eğitim olanaklarına, fiziki imkanlarına ve daha birçok bilgiye vakit kaybetmeden ulaşın. Buca özel lise fiyatları, erken kayıt indirimleri ve bursluluk avantajlarından yararlanın!

Buca Özel Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum