fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Bursa Ortaokulları

Bursa ortaokulları fiyatlarına, bursluluk sınavlarına, iletişim bilgilerine hemen ulaşıp aradığınız okulu vakit kaybetmeden bulabilirsiniz! Bursa'da bulunan özel ortaokullar hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşmak için Bursa özel ortaokulları listemizi ziyaret edin.
91 okul bulundu.
Özel Bursa Meltem Koleji Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Esentepe Mah.
Özel Bursa Meltem Koleji Ortaokulu verified

Bu okulun eski öğrencisiyim , okuldaki hocalar olsun müdürler olsun hepsi çok disiplinli ve bire bir çok ilgili. hocalar...

%30 İndirim Özel Akademik Koleji Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Ataevler Mah.
Özel Akademik Koleji Ortaokulu verified

Okulun eğitim sistemi ve öğrenciyi takip ilgi alaka çok iyi butik bir okul diyebilirim. kızım lisede okuyor. yabancı dil...

Özel Bademli Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Çağrışan Mah.
Özel Bademli Bahçeşehir Koleji Ortaokulu

İyi bir dil eğitimi veriliyor. sorgulayıcı bir nesil yetiştiriliyor. anasınıfından itibaren bu okuldayız. bu sene kızım...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Ortaokulu Özel Okul
İnegöl / Kemalpaşa Mah.
Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Ortaokulu

Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Nilüfer Bil Koleji Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / 19 mayıs Mah.
Özel Nilüfer Bil Koleji Ortaokulu

Özel Nilüfer Bil Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Yenişehir Okyanus Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenişehir / Kurtuluş Mah.
Özel Yenişehir Okyanus Koleji Ortaokulu

Özel Yenişehir Okyanus Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bademli Sınav Koleji Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Çağrışan Mah.
Özel Bademli Sınav Koleji Ortaokulu

Özel Bademli Sınav Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 08:00
Özel Görükle Final Okulları Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Kurtuluş Mah.
Özel Görükle Final Okulları Ortaokulu

Özel Görükle Final Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Nilüfer Kaplan Okulları Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Fethiye Mah.
Özel Nilüfer Kaplan Okulları Ortaokulu

Özel Nilüfer Kaplan Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel İnegöl Kavram Okulları Ortaokulu Özel Okul
İnegöl / Yunusemre Mah.
Özel İnegöl Kavram Okulları Ortaokulu

Özel İnegöl Kavram Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:30
Özel Yedi Renkli Çınar Okulları Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Bademli Mah.
Özel Yedi Renkli Çınar Okulları Ortaokulu

Özel Yedi Renkli Çınar Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel TED Bursa Koleji Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Mürsel Mah.
Özel TED Bursa Koleji Ortaokulu

Özel TED Bursa Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Beşevler Cebir Okulları Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Beşevler Mah.
Özel Beşevler Cebir Okulları Ortaokulu

Özel Beşevler Cebir Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Gümüştepe Koleji Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Gümüştepe Mah.
Özel Gümüştepe Koleji Ortaokulu

Özel Gümüştepe Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:45 - 16:30
Özel İnegöl Kültür Koleji Ortaokulu Özel Okul
İnegöl / Süleymaniye Mah.
Özel İnegöl Kültür Koleji Ortaokulu

Özel İnegöl Kültür Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Venüs Kampüs Okulları Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Çağrışan Mah.
Özel Venüs Kampüs Okulları Ortaokulu

Özel Venüs Kampüs Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Çakır Okulları Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Çamlıca Mah.
Özel Çakır Okulları Ortaokulu

Özel Çakır Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Ortaokulu Özel Okul
Kestel / Kale Mah.
Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Ortaokulu

Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  07:30 - 18:00
Özel Emine Örnek Okulları Ortaokulu Özel Okul
Mudanya / Hasköy Mah.
Özel Emine Örnek Okulları Ortaokulu

Özel Emine Örnek Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Yenişehir Efsane Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenişehir / Kurtuluş Mah.
Özel Yenişehir Efsane Koleji Ortaokulu

Özel Yenişehir Efsane Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Osmangazi Sınav Koleji Ortaokulu Özel Okul
Osmangazi / Panayır Mah.
Özel Osmangazi Sınav Koleji Ortaokulu

Özel Osmangazi Sınav Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 18:30
Özel Bursa Marmara Akcan Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Kültür Mah.
Özel Bursa Marmara Akcan Ortaokulu

Özel Bursa Marmara Akcan Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  07:45 - 18:00
Özel Tunçsiper Okulları Ortaokulu Özel Okul
Nilüfer / Çamlıca Mah.
Özel Tunçsiper Okulları Ortaokulu

Özel Tunçsiper Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  07:30 - 18:30
Özel Gemlik Sınav Koleji Ortaokulu Özel Okul
Gemlik / Umurbey Mah.
Özel Gemlik Sınav Koleji Ortaokulu

Özel Gemlik Sınav Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:30
Özel Yıldırım Kaplan Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yıldırım / Millet Mah.
Özel Yıldırım Kaplan Okulları Ortaokulu

Özel Yıldırım Kaplan Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Bursa Ortaokulları

Bursa, tarihi ve doğal güzellikleriyle öğrencilere eşsiz bir kültürel ve sosyal gelişim fırsatları vermektedir. Bursa’nın gelişmiş bir il olması birçok aktivite ve etkinlik için uygun bir zemin oluşturmaktadır. Bursa’da yer alan ortaokullarda okuyan öğrenciler de bu sayede çok yönlü ve donanımlı bireyler olarak yetişmektedir. Bursa ortaokulları öğrencilerine kültürel, sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda birçok seçenek sunmaktadır.


Bursa’da ortaokul seviyesinde eğitim veren kurumların tümüne Okul.com.tr’den tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Okul profillerini inceleyerek okullar hakkında merak ettiğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Okul profillerinde fotoğraf galerileri, iletişim bilgileri, giriş çıkış saatleri, fiyat bilgileri veli yorumları, yabancı dil olanakları ve diğer pek çok bilgi bulunmaktadır.


Bursa ortaokulları, bir geçiş dönemi niteliğinde bulunmaktadır. Öğrencilerinin yirmi birinci yüzyıl kazanımlarını sağlamak amacı ile çağın gerekliliklerine uygun olarak donatılmış eğitim ortamlarında değişen ve gelişen dünyanın getirisi olarak nitelendirilen teknolojik eğitim materyalleri kullanılmaktadır. Okul kurucularının bilgi ve birikimleri doğrultusunda hazırladığı geniş ve ferah eğitim ortamlarında öğrencilerin çok yönlü gelişimleri desteklenmekte, onları hayata hazırlamaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Bursa bölgesindeki devlet okulları, özel okullar ve kolejler sağladığı eğitimle öğrencilerine iyi bir gelecek sunmayı ve onların iyi bir liseye yerleşmelerini hedeflemektedir. Ortaokul bakımından zengin bir bölge niteliğinde olan Bursa, branşında uzman, deneyimli ve kaliteli eğitim kadroları ile öğrencilerin gelişimlerine doğrudan fayda sağlamaktadır.


Bursa'da birçok köklü kolej yer almaktadır. Kolejler, anaokulundan liseye kadar sarmal bir yapıda hizmet sağlayarak öğrencilerinin gelişimlerini adım adım kontrol altında gerçekleştirmektedir. Öğrenci gelişiminde sorun yaratacak herhangi bir problem olmaksızın öğrencilerle birebir etkileşimlerde bulunarak doğru eğitim ortamları oluşturmaktadır. Bursa kolejlerinden bazıları; Bursa Kültür Okulları, Doğa Koleji, MY Okulları, Final ve Mektebim Okulları şeklindedir. Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçeleri en çok kurumu bünyesinde barındıran bölgelerdir. Bölgelerin büyüklüğüne ve eğitim seviyesine bağlı olarak kurumların fiziki yapıları ve sağladıkları imkanlar değişkenlik gösterebilmektedir.


Bursa ortaokulları, özel okul ve devlet okulu olarak iki ayrı kanattan hareket etse de tek amaç doğrultusunda eğitim hizmetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerin gelişimlerini her yönden destekleyerek geleceğe hazır ve her alanda başarılı bireyler yetiştirmek bölgedeki kurumların ortak amacıdır. Bölgede yer alan kurumların fotoğraf galerilerine, fiziki imkanlarına, eğitim farklılıklarına, fiyat bilgilerine, verilen yabancı dil eğitimlerine ve birçok detaya Okul.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Okullar hakkında detaylı bilgilere ulaşarak öğrenciniz için en iyi ortaokulların sıralamasını yapabilirsiniz. Kurum profillerinde yer alan bilgileri yetersiz bulduğunuz zaman okulları daha önce tecrübe edinmiş veliler tarafından yapılan yorumları dikkate alabilir, okullarla görüşerek eğitim detayları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Sizler de eğitime katkı sağlamak adına tecrübe ettğiniz okullarla ilgili görüşlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.


Ortaokul dönemi, öğrencilerin sosyal ve kişisel yönden gelişimleri için son önemli bir sürece denk gelmektedir. Bu dönemde öğrenciler çocukluktan gençliğe geçiş sürecini yaşamaktadır. Bu da beraberinde çeşitli problemleri getirebilmektedir. Çocukların bu süreci sağlıklı geçirebilmesi için aile ve okulun desteği son derece önemlidir. Öğrencilerin problem yaşamaksızın bu dönemi geçirebilmeleri için psikolojik danışmanlık ve rehberlik servislerine önemli roller düşmektedir. Her okulda bulunması gereken bu servisler aracılığıyla öğrencilerin özgüven geliştirebilmeleri ve çevreleriyle sağlıklı iletişim kurabilmeleri sağlanmalıdır. Bu servisler, çeşitli seminerler ve görüşmelerle öğrencilere ve ailelere rehberlik sağlamalı ve öğrencilere destek olmalıdır. Öğrenciler bir problemle karşılaştıklarında nasıl yaklaşmaları gerektiği ve çözüm için ne yapmaları gerektiği konusunda aydınlatılmalıdır. Bursa’daki ortaokulların rehberlik ve psikolojik danışmanlık servislerinin ne gibi programlar izlediğini öğrenmek için okul profillerini inceleyebilir veya okullarla iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.


Ortaokul eğitimi, liseye hazırlık sürecini de kapsadığından öğrencilerin nitelikli bir eğitim alması son derece önemlidir. Okullardaki eğitimci kadrosu alanında uzman kişilerden oluşmalı; eğitim materyalleri, sınıf ve laboratuvar donanımları da modern olmalıdır. Bunlarla birlikte sınavlara yönelik hazırlık çalışmaları öğrencilerin becerileri ve akademik seviyelerine uygun olarak düzenlenmelidir. Öğrenciler bu dönemde sınav kaygısı yaşayabilmekte olduğundan, doğru adımların atılması ve eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapılması önemlidir. Zaman yönetimi ve sınav taktikleri gibi konularda öğrencilere rehberlik sağlanmalıdır. Sınava yönelik hazırlık süreci yalnızca akademik başarının artırılması için değil, aynı zamanda öğrencilerin bu dönemi kendilerini yormadan ve psikolojik olarak zorluk yaşamadan atlatabilmesi için yapılandırılmalıdır. Bursa’daki ortaokulların sınav hazırlık süreçlerine dair detaylı bilgi almak için okul profillerini inceleyebilirsiniz.


Bursa’daki ortaokulların haritadaki konumlarına bakarak çocuğunuzun ulaşım sorunu yaşamadan gidebileceği okulları görebilirsiniz. Evinize yakın olmayan bir ortaokulu tercih etmek isterseniz okulun profiline bakarak sağladığı servis hizmeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Okul profillerinde servis hizmeti ile birlikte, rehberlik, güvenlik, sağlık ve beslenme hizmetleri hakkında da detaylar belirtilmektedir. Okul profillerinde sunulan hizmetler ve fiziksel donanımlar hakkında bilgi sahibi olarak çocuğunuza sağlıklı eğitim deneyimini yaşatacak okulları bulabilirsiniz. Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması son derece önemlidir. Okul yemekhaneleri, spor salonları, eğitim binaları, bahçe ve kantin gibi yerlerin düzenli olarak temizlenmesi, güvenlik önlemlerinin alınması ve öğrencilerin istenmeyen kazalardan korunması için uzmanlar eşliğinde önlemlerin alınması gerekmektedir. Bursa ortaokulları arasından çocuğunuzu güvenle gönderebileceğiniz okulları seçmek için hemen okul profillerini inceleyebilirsiniz.


Çocuğunuz için en iyi olan okulu belirlemek için zaman kaybetmeden Okul.com.tr’deki profilleri inceleyebilirsiniz. Ortaokulların sınavlarda gösterdiği başarılar ve mezunlarının yerleştiği liseler tercih yapılırken dikkate alınması gereken faktörlerdir. Sınav başarısı alınan eğitimle paralel olarak artış göstermektedir. Bursa’daki ortaokulların sınav başarısı ve ne tür sınav hazırlık programlarını uyguladıklarını öğrenmek için okul profillerini inceleyebilirsiniz.


Bursa ortaokul fiyatları, bölgede bulunan kurum sayısından dolayı geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Bursa özel ortaokul fiyatları okulların sağladığı fiziki imkanlara, eğitim farklılıklarına, ekstra hizmetlere ve diğer etkenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Okulların harita konumlarını inceleyerek kendinize en yakın kurumları keşfedebilir, servis ücreti ödemek zorunda kalmadan öğrencinizi okula gönderebilirsiniz. Okul.com.tr Bursa'da yer alan tüm ortaokulları tek bir platform üzerinde bir araya getirerek kurumların detaylı bilgilerine erişmenize olanak sağlamaktadır. Bursa ortaokulları listesi üzerinden kurumların fiziki imkanları, eğitim modelleri, tanıtım yazıları gibi bilgilerle birlikte sınıf mevcutları, giriş çıkış saatleri ve psikolojik danışmanlık hizmeti olup olmadığına dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bilgiler ışığında öğrenciniz için en uygun kuruma ulaşabilir, kurumla görüşmek adına randevu oluşturabilirsiniz.


Bursa’daki ortaokullar sayıca fazla olduğundan tercih yapmak zor olabilmektedir. Tercih sürecinizi kolaylaştırmak için bölgede yer alan okulları kriterlerinize uygun filtrelemelerle araştırabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz eğitim danışmanlarımızdan okul önerisinde bulunmalarını isteyebilir ve yardım alabilirsiniz. Okul.com.tr’de yer alan Bursa Ortaokulları listesi aracılığıyla hepsini tek tek gezmenize gerek kalmadan bütün okullara tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Okullardan randevu alabilir ve detaylı bilgi almak için kayıt sürecinde yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz.


Tüm bu işlemler için yeteri kadar zamanınız bulunmuyorsa, Okul.com.tr'nin hizmete sunduğu Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alarak kriterlerinize uygun olan kurum ya da kurumlar hakkında öneriler isteyebilirsiniz.

Bursa Ortaokulları - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum