fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Bursa Liseleri

Bursa liselerinin; fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına hemen göz atın. Bursa lise taban puanlarına ulaşarak tercih listenizi oluşturmaya başlayın. Bölgenizdeki özel liselerin detaylı tüm bilgilerine Bursa özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
301 okul bulundu.
Özel Bursa Akşam Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Esentepe Mah.
Özel Bursa Akşam Lisesi verified

Özel bursa akşam lisesinden mezun oldum bu okulda okuduğum süreçte eğitim konusunda ve herhangi bir sorunumu çözme gibi...

Özel Bursa Meltem Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Esentepe Mah.
Özel Bursa Meltem Koleji Anadolu Lisesi verified

Örgün öğrenim hakkımı kaybettikten sonra 2012 yılında bursa akşam lisesine kayıt oldum 2015 yılında mezun oldum. orada g...

Özel Bursa Simya Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Odunluk Mah.
Özel Bursa Simya Koleji Anadolu Lisesi verified

11.sınıf öğrencim için görüşmeye gittim.çok güzel karşılandım ve konuşmalar neticesinde inanılmaz güven duydum kayıt yap...

%10 İndirim Özel Başarı Net Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Yıldırım / Millet Mah.
Özel Başarı Net Koleji Anadolu Lisesi verified

Eğitim kadrosu mükemmel, çocuğumuzu okula sevgi ile bağlayan çok kıymetli hocalarımıza saygılar.

Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Muradiye Mah.
Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi verified

Özel Bursa Deniz Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mavi Atlas Havacılık Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Ahmet yesevi Mah.
Özel Mavi Atlas Havacılık Lisesi

Okul çok güzel tavsiye ederim bu okul çok güzel bence gelin

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Akademik Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 19 mayıs Mah.
Özel Akademik Koleji Anadolu Lisesi

Bir ebeveyn olarak semtimizde açılan her okulu takip ediyorum hayliyle. bursa akademik koleji'ni de uzun zamandır takip...

Özel Özkocaman Tan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Karacabey / Tabaklar Mah.
Özel Özkocaman Tan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Okul müdürü ersan beye çok çok teşekkürler. eğitim seviyesi yüksek bir okul. öğrenciyle çok ilgililer.

Özel Bursa Birey Okulları Fen Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Barış Mah.
Özel Bursa Birey Okulları Fen Lisesi

Dershane , kurs modelinde hazırlık yapıyorlar ve özel okullar içinde üniversite hazırlıkta çok başarılılar. akademik oku...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 19:00
Özel Kolej 16 Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 29 ekim Mah.
Özel Kolej 16 Anadolu Lisesi

Tecrübeli eğitim kadrosu ile mükemmel bir okul disiplinli ve bilinçli bir yönetim anlayışı ile hareket ediyor teşekkür e...

 • Okul Saatleri:
  07:30 - 18:30
Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Kemalpaşa Mah.
Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Panayır Mah.
Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel Osmangazi Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel YEK Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Ertuğrul Mah.
Özel YEK Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Özel YEK Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Altınşehir Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Ertuğrul Mah.
Özel Altınşehir Koleji Fen Lisesi

Özel Altınşehir Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:45
Özel Optimum Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Odunluk Mah.
Özel Optimum Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Özel Optimum Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Küpkök Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 19 mayıs Mah.
Özel Küpkök Koleji Anadolu Lisesi

Özel Küpkök Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Sercan Şahin Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Üçevler Mah.
Özel Sercan Şahin Anadolu Lisesi

Özel Sercan Şahin Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Nilüfer ERA Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / İhsaniye Mah.
Özel Nilüfer ERA Koleji Anadolu Lisesi

Özel Nilüfer ERA Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:30
Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi Özel Okul
Osmangazi / Bağlarbaşı Mah.
Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi

Özel Osmangazi İspat Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:00
Özel Özlüce Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / Yüzüncüyıl Mah.
Özel Özlüce Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Özlüce Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:30
Özel Özkocaman Tan Eğitim Kurumları Fen Lisesi Özel Okul
Karacabey / Tabaklar Mah.
Özel Özkocaman Tan Eğitim Kurumları Fen Lisesi

Özel Özkocaman Tan Eğitim Kurumları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Özlüce Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 29 ekim Mah.
Özel Özlüce Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel Özlüce Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Kestel / Kale Mah.
Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Özel Kestel Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  07:30 - 18:00
Özel Özlüce Sınav Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 29 ekim Mah.
Özel Özlüce Sınav Koleji Fen Lisesi

Özel Özlüce Sınav Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Nilüfer Batıkent Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Nilüfer / 19 mayıs Mah.
Özel Nilüfer Batıkent Koleji Anadolu Lisesi

Özel Nilüfer Batıkent Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 20:00

Bursa Liseleri

Bursa liseleri, öğrencilerinin akademik gelişimlerini çok yönlü çalışmalarla desteklemekle birlikte onların kültürel ve sosyal yetkinliklere sahip bireyler olarak yetişmesi adına çalışma programlarını detaylandırmaktadır. Özel lise ve devlet lisesi bakımından zengin bir yapıda bulunan Bursa’daki okullar, öğrencilerinin bireysel farklılıklarını ön planda tutarak onların ilgili ve yetenekli olduğu alanlarda potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarına yönelik eğitim yaklaşımları uygulamaktadır. Bursa'da bulunan liseler, çağın gereklilikleriyle donattığı eğitim ortamlarında öğrencilerin 21. yüzyıl kazanımlarını edinmesi adına çeşitli materyaller kullanmaktadır. Osmangazi liseleri moderniteleri ile Bursa alanında öne çıkmaktadır. Bu liseler teknolojik altyapıları ile kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır.


Bölgede yer alan liselerin bir çoğu kolej bünyesinde yer almaktadır. Bursa kolejleri;. Kolejler, anaokulundan liseye kadar öğrencilerin iyi bir eğitim almalarında etkin rol oynamaktadır. Bursa liselerinin ortak amacı, öğrencilerinin hayata hazırlanmasında ve gelişiminde aktif çalışmalara imza atarak onların hayat boyu gelişimini destekleyecek yaklaşımlar düzenlemektedir. İnegöl liseleri bu amaç doğrultusunda eğitim hizmeti sunan kurumlar arasındadır. Özel Bursa liseleri, genellikle Anadolu ve fen lisesi olarak hizmet sağlasa da mesleki ve teknik lise olarak hizmet sağlayan özel liseler de bulunmaktadır. Bursa devlet liseleri ise Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi, meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, fen lisesi gibi birçok kategoride öğrencilerle buluşmaktadır.


Bursa Anadolu Liseleri, öğrencilere hem akademik alanda sağlam bir eğitim sunmakta hem de kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Bursa'daki Anadolu Liseleri, geniş bir yelpazede sunduğu ders seçenekleri ve sosyal aktivitelerle öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Hem devlet okulları hem de özel liseler olarak farklı seçenekler sunan bu kurumlar, öğrencilerin eğitim hayatlarına ve gelecek kariyerlerine önemli bir katkıda bulunmaktadır. Orhangazi liseleri bünyesinde bulunan Anadolu liseleri çevredeki ilçelerden öğrenci almakta, eğitim alanında fark yaratmaktadır.


Bursa Sosyal Bilimler Liseleri, öğrencilere sosyal bilimler alanında eğitim sunan önemli eğitim kurumlarıdır. Bu liseler, sosyal bilimlerin farklı alanlarına yönelik dersler ve etkinliklerle öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanımaktadır. Bursa'nın eğitim alanındaki önemli merkezlerinden biri olması nedeniyle şehirdeki Sosyal Bilimler Liseleri, öğrencilere geniş bir yelpazede ders seçenekleri ve sosyal aktiviteler sunarak onların akademik ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.


Bursa Fen Liseleri, bilim ve teknoloji alanlarında ileri düzeyde eğitim veren önemli eğitim kurumlarıdır. Fen Liseleri, öğrencilere sağladığı akademik ve bilimsel eğitimlerin yanı sıra, laboratuvar imkanları ve teknolojik altyapılarıyla da dikkat çekmektedir. Bursa'daki Fen Liseleri, öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine imkan sağlamaktadır. Nilüfer liseleri birçoğunun fen lisesi olması ile bölgede bilimsel düşünceye katkıda bulunmaktadır. Hem devlet okulları hem de özel liseler olarak farklı seçenekler sunan bu kurumlar, üst düzey eğitim kalitesiyle öğrencilerin akademik başarılarını desteklemektedir.


Bursa Fen ve Teknoloji Liseleri, bilim ve teknoloji alanlarında yetenekli ve meraklı öğrencilere ileri düzeyde eğitim imkanları sunan önemli eğitim kurumlarından biridir. Bu liseler, öğrencilerin fen ve teknoloji alanlarındaki bilgi ve becerilerini geliştirerek, onları geleceğin bilim insanları, mühendisleri ve teknoloji uzmanları olarak yetiştirmektedir. Bursa'daki Fen ve Teknoloji Liseleri, hem devlet okulları hem de özel okullar olmak üzere farklı seçeneklerde öğrencilere kapılarını açmaktadır.


Bursa Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, öğrencilere sağladığı geniş meslek seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Otomotiv, makine, elektrik, inşaat, tekstil, gıda gibi farklı sektörlerde uzmanlaşma imkanı sunmaktadır. Öğrenciler, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerine uygun mesleği seçerek eğitim almaktadır. Böylece, gelecekte meslek hayatlarında başarılı ve mutlu bir kariyere adım atabilmektedir. Bu okullar, modern eğitim olanakları ve ekipmanlarla donatılmıştır. Atölye ve laboratuvarlar, öğrencilerin teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı bulmalarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, iş dünyasıyla yapılan işbirliği sayesinde staj ve uygulama imkanları sunulmaktadır. Öğrenciler, eğitimleri süresince gerçek iş ortamını deneyimleyerek mesleki becerilerini geliştirmektedir.


Bursa Anadolu İmam Hatip Liseleri, dini bilgi ve değerlere önem veren ve bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik eğitim kurumlarıdır. Bu liselerde, öğrencilere hem dini bilgiler hem de akademik dersler verilirken, aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerle de öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunulmaktadır. Bursa, Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri olması nedeniyle şehirde farklı Anadolu İmam Hatip Liseleri seçenekleri bulunmaktadır. Hem devlet okulları hem de özel Anadolu İmam Hatip Liseleri olarak farklı seçenekler bulunmaktadır.


Bursa Güzel Sanatlar Liseleri, sanatsal yeteneklere sahip gençlere yönelik eğitim kurumlarıdır. Bu liseler, öğrencilere güzel sanatlar alanında derinlemesine bir eğitim imkanı sunmakta ve onların sanatsal potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Bursa'daki Güzel Sanatlar Liseleri, sağladığı ders programları ve atölye çalışmalarıyla öğrencilere sanatsal yeteneklerini geliştirmelerine fırsat tanımaktadır. Resim, müzik, tiyatro, dans, heykel, seramik gibi sanat dallarında uzman öğretmenler eşliğinde öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, güzel sanatlar liseleri bünyesinde bulunan modern atölyeler ve teknolojik altyapılar, öğrencilere sanatsal projeler üretme ve özgün eserler ortaya çıkarma imkanı sunmaktadır.


Bursa Spor Liseleri, sporcu adaylarına özel olarak tasarlanmış eğitim programları ve spor branşları üzerine odaklanan liselerdir. Bu liseler, öğrencilerin spor alanında hem teorik bilgileri öğrenmelerine hem de pratiğe dönük becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bursa’daki Spor Liseleri, sporcu adaylarına eğitim ve antrenmanlarında uzmanlaşma fırsatı sunarak onları ulusal ve uluslararası arenada başarılı sporcular haline getirmeyi hedeflemektedir.


Bursa Akşam Liseleri, çalışan ya da iş hayatında olan bireylerin eğitimlerine devam edebilmeleri için uygun zaman dilimlerinde derslerin düzenlendiği eğitim kurumlarıdır. Bu liseler, özellikle meslek sahibi olmak isteyen veya daha üst düzey eğitimler almak isteyen yetişkinler için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bursa'daki Akşam Liseleri, gündüzleri çalışan öğrencilere, akşam saatlerinde ve hafta sonlarında eğitim imkanı tanımaktadır. Bu sayede öğrenciler, iş hayatlarıyla eğitimlerini bir arada yürütebilmekte ve kariyerlerini geliştirmek için eğitim alabilmektedir.


Bursa özel lise fiyatları, bölgenin konumuna, okulların sunduğu fiziki imkanlara, eğitim farklılıklarına ve ekstra hizmetlere göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Bursa genelinde birçok özel lise olduğundan dolayı fiyat aralıkları her bütçeye uygun bir aralıkta bulunmaktadır. Lise fiyatlarını ve servis ücretlerini öğrenerek okulların size uygun olup olmadığına karar verebilir, karşılaştırmalar yaparak ekonomik açıdan sizleri zorlamayacak okulları seçebilirsiniz. Bursa’daki kolejler ayrıca, bursluluk sınavları düzenlemekte ve başarılı öğrencilerin burslu bir şekilde okumalarına imkan tanımaktadır. Bu sınavlara Okul.com.tr üzerinden başvuru yapabilirsiniz.


Bursa’daki liselerin taban puanları da, okulun verdiği eğitimin kalitesi ve üniversiteye yerleştirme başarılarıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Lise profillerinden bu bilgilere ulaşarak tercih listenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Öğrencilerin hedef ve ilgileri doğrultusunda kendilerine en uygun okulu seçmesi büyük önem taşımaktadır. Liselerin eğitim yaklaşımları ve sunduğu olanakları detaylı şekilde okul.com.tr sitesinden inceleyebilir ve randevu oluşturarak okullarla görüşme sağlayabilirsiniz. Bölgedeki özel ve devlet liselerini tek bir platform üzerinde görüntülemeniz amacı ile Okul.com.tr, Bursa liseleri listesini sizlerin hizmetine sunmaktadır. Bu liste üzerinden kurumların tanıtım yazılarını, okul görsellerini, fiziki imkanlarını görüntülemekle beraber okulları tecrübe edinmiş veliler tarafından yapılan yorumları inceleyebilirsiniz. Mudanya liseleri şehir merkezine uzak kaldığı için servis hizmeti kullanan öğrencileri çoktur. Okulların profillerine bakarak servis hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Okulların haritadaki konumlarını görüntüleyerek kendinize en yakın olan kurum ya da kurumları inceleyebilirsiniz.


Bölgedeki kurumları incelemek için yeteri kadar zaman bulamıyorsanız, Okul.com.tr'nin hizmete sunduğu Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alarak kriterlerinize uyan okul ya da okullar hakkında tavsiyeler isteyebilirsiniz.

Bursa Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Tofaş Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 490.15 0.35
Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 487.25 0.64
Bursa Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 481.64 1.26
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 479.76 1.48
Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 474.58 2.25
Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 469.81 2.98
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 465.94 3.7
Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 463.2 4.17
Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 462.98 4.21
Bursa Erkek Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 460.14 4.76
Turhan Tayan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 450.59 6.41
Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 450.47 6.43
Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 449.7 6.57
İbrahim Önal Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 441.02 8.12
Gemlik Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 439.25 8.43
Bursa Kız Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 436.71 8.89
6 Nisan Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 432.39 9.65
Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 423.84 11.12
Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 423.7 11.15
Orhangazi Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 421.7 11.49
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum