fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İstanbul Kartal Özel Liseleri

Kartal her geçen gün nüfusu artan ve gelişmekte olan bir ilçedir. Bu durum eğitime olan ihtiyacı giderek artırmaktadır. Kartal özel liselerinin sayısı da eğitime olan talebi karşılamak adına giderek çoğalmaktadır. Kartal’daki özel liselerin sayısının artması okul arayışındaki veliler için zaman ve efor kaybı anlamına gelmektedir. Okul.com.tr bu zaman ve efor kaybının önüne geçmek için tüm okulları tek bir sayfa üzerinde listelemektedir. Böylece okul arayışında olan veliler okulların profillerindeki detaylı görselleri, ortalama fiyat bilgileri ve fiziksel imkanları gibi birçok bilgiye kolayca ulaşmaktadır. Veliler Okul.com.tr sayesinde okulları teker teker gezmek yerine kriterlerine uygun okulları listelemekte ve zaman kazanmaktadır.


Lise öğrencilerin eğitim hayatında oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Bu dönemde öğrenciler sosyalleşme ihtiyacı duyarken aynı zamanda üniversite hazırlığındadır. Kartal özel liseleri eğitim programlarını bu durumları göz önüne alarak planlamaktadır. Kurumların bünyesinde öğrencilerin katılabilecekleri çeşitli öğrenci kulüpleri ve sosyal faaliyetler bulunmaktadır. Öğrenciler bu sayede sınav stresinden uzaklaşmakta ve sosyal gelişim anlamında geride kalmamaktadır. Ek olarak sınav dönemi öğrencilerin stres ve kaygıdan kaynaklı problemler yaşayabilecekleri bir dönemdir. Bu problemleri önlemek amacıyla kurumlarda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisleri bulunmaktadır. Öğrenciler bu servislerden yararlanarak stres ve kaygıyla başa çıkma konusunda tavsiyeler alabilmetkedir. Ayrıca bu servisler öğrencilerle düzenli görüşmeler gerçekleştirerek kariyer planlaması ve çalışma planı oluşturma konularında destek alabilmektedir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisleri aileler ile de düzenli görüşmeler gerçekleştirmektedir. Böylece öğrencilerin sınav sürecinin yönetilmesine destek olmaktadırlar. Kartal’da psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi bulunan okulları incelemek için Okul.com.tr’nin filtreleme seçeneğini kullanabilirsiniz.


Kartal özel liseleri ortalama fiyat bilgileri okulun sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu özellikler arasında sunduğu hizmetler, fiziksel imkanları, verdiği yabancı dil eğitimi ve akademik kadrosu sayılabilir. Bu gibi özellikler okulların ortalama fiyat bilgilerine etki etmektedir. Okulların ortalama fiyat bilgilerini görüntülemek için Okul.com.tr’ye üye olmanız gerekmektedir. Üye olarak Okul.com.tr üzerinde onaylanmış profilleriyle bulunan okulların üyelerimize sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Kartal özel liseleri bursluluk sınavları da gerçekleştirmektedir. Bu sınavların sonucunda öğrencilere başarıları oranında burs imkanı sağlanmaktadır. Dilerseniz bu bursluluk sınavlarına katılabilir ve öğrencinizin başarısı oranında burs oranı kazanabilirsiniz. Böylece avantajlı fiyatlarla okullara kayıt yaptırma şansı yakalayabilirsiniz. Okulların bursluluk sınavları hakkında bilgi almak ve başvuru formu doldurmak isterseniz Okul.com.tr’nin bursluluk sayfasını inceleyebilirsiniz.


Kartal özel liseleri profillerinde bulunan yorumlar gerçek veli deneyimlerini yansıtmaktadır. Yorumları okulda eğitim görmüş öğrenciler, öğrencilerin aileleri, mezunlar ve okulda eğitim vermiş öğretmenler yapmaktadır. Bu sebeple okullara gelen yorumlar okulun eğitimi, velilerle iletişimi ve öğrenciye yaklaşımı konusunda detaylı bilgi vermektedir. Sizler de eğitimini deneyimlediğiniz okullara yorum yaparak okul arayışında olan velilere yardımcı olabilirsiniz. Okulların profillerine yorum yapabilmek için Okul.com.tr’ye üye olmanız gerekmektedir.


Kartal özel liseleri listesi üzerinde bulunan her bir okulun profilini incelemek için zamanınız yoksa ücretsiz eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerinize uygun 5 okulu sizin için bulmaktadır. Ayrıca bu okullarla direkt olarak iletişime geçmenizi sağlarlar. Ücretsiz eğitim danışmanlarımızdan yardım alarak size en uygun okulu hızlıca bulabilirsiniz.


17 okul bulundu.
%20 İndirim Özel Yakacık Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Yakacık Çarşı Mah.
Özel Yakacık Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi verified

Akademik eğitimde çok başarılılar. kızım 7.sınıfın ara döneminde bu okula dahil oldu. iyiki bu okulun öğrencisi olabilmi...

Özel Kartal Nesibe Aydın Okulları Yıldızlar Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Yakacık Çarşı Mah.
Özel Kartal Nesibe Aydın Okulları Yıldızlar Anadolu Lisesi verified

Özel Kartal Nesibe Aydın Okulları Yıldızlar Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

%10 İndirim Özel Kartal Atalar Çam Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Atalar Mah.
Özel Kartal Atalar Çam Anadolu Lisesi verified

Kartal bölgesindeki özel okullar içerisinde 2021 yks'de ilk 1000'de öğrencisi olan tek kurum. özellikle yks'ye yönelik ç...

Diğer Okullar

Özel Kartal Final Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Çavuşoğlu Mah.
Özel Kartal Final Anadolu Lisesi

Öğretmenlerimizin ilgisinden genek olarak memnunuz.........................................

Özel Kartal Yesevi MTL ve Havacılık Lisesi Özel Okul
Kartal / Orta Mah.
Özel Kartal Yesevi MTL ve Havacılık Lisesi

Türkiye'nin ilk ve tek tanınmış özel lisesi. havacılık alanının en iyisi desem abartmış olmam.. arkadaşımın çocuğu bu ok...

 • Okul Saatleri:
  08:50 - 16:30
Özel İSTEK Uluğbey Fen Lisesi Özel Okul
Kartal / Atalar Mah.
Özel İSTEK Uluğbey Fen Lisesi

İstek'in sayısal bazda başarılı olan öğrencileri bünyesine kattığı kısım. diğer istek okullarına göre kartal fen lisesi...

Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kartal Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Atalar Mah.
Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kartal Anadolu Lisesi

Bir aile sıcaklığında yaklaşan öğretmenlerin olduğu,öğretmenlerin sanki en yakın arkadaşınızcasına davrandığı oldukça ka...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Kartal Ege Bilim Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Cumhuriyet Mah.
Özel Kartal Ege Bilim Koleji Anadolu Lisesi

Butik okul arayışımız vardı, 2019 aralık ayında nakille 10. sınıfa başladı kızım, sonradan başlamasına rağmen çok kısa s...

Özel İSTEK Uluğbey Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Atalar Mah.
Özel İSTEK Uluğbey Anadolu Lisesi

Diğer isteklere göre iyi durumda.

Özel Kartal İFBM Medeniyet Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Orta Mah.
Özel Kartal İFBM Medeniyet Okulları Anadolu Lisesi

Özel Kartal İFBM Medeniyet Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10
Özel Kartal Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Kordonboyu Mah.
Özel Kartal Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Kartal Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:40 - 18:00
Özel Yakacık Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Hürriyet Mah.
Özel Yakacık Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Yakacık Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Kartal ERA Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Esentepe Mah.
Özel Kartal ERA Koleji Anadolu Lisesi

Özel Kartal ERA Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kartal Oran Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Cumhuriyet Mah.
Özel Kartal Oran Okulları Anadolu Lisesi

Özel Kartal Oran Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kıraç Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Petrol İş Mah.
Özel Kıraç Koleji Anadolu Lisesi

Özel Kıraç Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:40 - 16:15
Özel Bahçeşehir Koleji Kartal Anadolu Lisesi Özel Okul
Kartal / Yunus Mah.
Özel Bahçeşehir Koleji Kartal Anadolu Lisesi

Özel Bahçeşehir Koleji Kartal Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kartal Anadolu Kazanım Milletlerarası Okulu Lisesi Özel Okul
Kartal / Cumhuriyet Mah.
Özel Kartal Anadolu Kazanım Milletlerarası Okulu Lisesi

Özel Kartal Anadolu Kazanım Milletlerarası Okulu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:30 - 15:30

İstanbul Kartal Özel Liseleri

Kartal özel liseleri eğitim çeşitliliklerine, Kartal bölgesindeki özel okul fiyatlarına, kurumlar hakkında yapılan veli yorumlarına kolaylıkla ulaşın!

Kartal Özel Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

 • Kartal Özel Anadolu Liseleri Hangileridir?
  Kartal bölgesinde çok sayıda lise vardır. Bu liselerin çeşitli türleri bulunmaktadır. Lise türlerinden bir tanesi anadolu lisesidir. Anadolu liseleri özel lise ve devlet lisesi şeklinde olabilmektedir. Kartal anadolu liselerinden bazıları Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kartal Anadolu Lisesi ve Özel Kartal Final Anadolu Lisesi şeklindedir.
 • Kartal Özel Fen Liseleri Hangileridir?
  Kartal bölgesinde bulunan lise türlerinden bir tanesi de fen liseleridir. Fen liseleri yoğun olarak sayısal alanda eğitim vermektedir. Kartal fen liseleri devlet lisesi ve özel lise şeklindedir. Özel İSTEK Uluğbey Fen Lisesi yüksek taban puanlarla öğrenci kabul eden özel fen liselerindendir.
 • Kartal Özel Lisesi Fiyatları Ne Kadar?
  Kartal lise fiyatları geniş bir aralıkta seyretmektedir. Kartal devlet liseleri ücretsiz bir biçimde öğrenci başarısıyla orantılı olarak öğrenci kabul ederken Kartal özel liseleri öğrenci başarısının yanında belirli bir ücret karşılığında öğrenci kabul etmektedir. Bu ücretler öğrencilerin başarısına bağlı olarak çeşitli yüzdelerde indirimlerle düşebilmektedir. Kartal özel lise fiyatları aylık 3.565 TL ile 21.000 TL arasındadır.
 • Kartal Özel Meslek Liseleri ve Bölümleri Nelerdir?
  Kartal özel meslek liseleri bakımından oldukça çeşitli bir bölgedir. Bölgedeki meslek liseleri anadolu meslek lisesi, sağlık meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, kız meslek lisesi şeklinde çeşitli dallara ayrılmaktadır. Her bir meslek lisesi öğrencilerine belirli alanlarda mesleki yetkinlik sağlayacak meslek ağırlıklı dersler vermektedir. Sağlık meslek liselerinde hemşirelik, ebelik, acil yardım gibi bölümler bulunurken diğer meslek liselerinde makine teknolojileri, bilgisayar teknolojileri, ofis ve büro yönetimi gibi bölümler bulunmaktadır.
 • Kartal Sınavsız Alan Özel Liseler Nelerdir?
  Kartal bölgesinde OBP ile alan özel liseler bulunmaktadır. Bu liseler öğrencilerini merkezi sınavlardaki başarılarını göz etmeden bünyelerine kabul etmektedir. OBP ile alan, diğer adıyla sınavsız alan liseler öğrencilerin ortaokul dönemindeki başarı puanlarını dikkate almaktadır. Kartal bölgesinde sınavsız alan liseler her semtte bulunmaktadır.
 • Kartal Ortalama İle Alan Özel Liseler Hangileridir?
  Kartal bölgesinde ortalama ile öğrenci alan liseler de bulunmaktadır. Bu liselere yerleşmek için merkezi sınavlara girmeye gerek yoktur. Ortalama ile alan liselere yerleşmek isteyen öğrenciler ikamet ettikleri bölgeye en yakın liselere ortaokul başarı puanları ile başvurmaktadır. Kartal içerisinde birçok bölgede ortalama ile alan liseler bulunmaktadır.
 • Kartal Özel Liseleri Taban Puanları Hangi Aralıkta Yer Almaktadır?
  Kartal liseleri taban puanları bölgede değişkenlik göstermektedir. Çok sayıda kurum bulunduğundan her öğrencinin kendi sınav başarısına uygun olarak kurum bulması mümkün olmaktadır. Liselerin türleri taban puanlarını belirlemede etkili olmaktadır. Kartal anadolu liseleri ve fen liseleri daha yüksek puanlarla öğrenci kabul ederken meslek liseleri daha düşük taban puanlarla öğrenci kabul etmektedir.
 • Kartal Özel Lise İsimleri Nelerdir?
  Kartal bölgesinde birçok lise bulunmaktadır. Bu liselerin isimleri birbirlerinden farklıdır. Aynı kolej bünyesindeki farklı liseler isimlerinin başına bulundukları semti ya da tarihteki önemli kişilerin isimlerini alabilmektedir.
 • Kartal Yabancı Dil Ağırlıklı Özel Liseler Hangileridir?
  Kartal bölgesinde yabancı dil ağırlıklı liseler çoğunlukla anadolu liseleridir. Anadolu liselerinde açılan dil sınıflarında öğrencileri İngilizce ile birlikte ikinci bir yabancı dille eğitim vermektedir. Kartal özel okulları yabancı dil ağırlıklı eğitim süreci yürütmektedir. Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kartal Anadolu Lisesi ve Özel Kartal Final Anadolu Lisesi İngilizce dışında ikinci dil eğitimi bulunan liselerdir.
 • Kartal Bölgesinde Kaç Tane Lise Vardır?
  Kartal bölgesinde 45 adet lise bulunmaktadır. Bölge nüfusu artış gösterdikçe liselerin sayısı da artmaktadır.
Yükleniyor...

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum